Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
1. mar 2010

moni my tu máme opačne dary nosia až po pôrode pre bábätko. 🙂 zuzka sa neozvala a tamtamka?

fleury
1. mar 2010

moni super zvyk 🙂

kami ja to mam uz bezne, zlatokopku v brusku 😅

vejula
1. mar 2010

kami no mne dnes tak malý tak kopol do rebra že som až zajačala... A tiež vidim že ked sa zaprie nožičkou alebo kolienkom, také posledné dva týždne su to uplne iné pohyby... Ale dnes je malý akýsi pokludfnejšie, mám chuť ho nejako prebudiť 😝

ahoj nikusiatko 🙂

moni
1. mar 2010

kami, veru niekedy je to velka pomoc. hlavne ked mas kamosky mamicky a tie ti podaruju cosi co sa im osvedcilo.
inak aj tu to castokrat dopadne (hlavne ked to ma byt prekvapko) tak ze to robia na poslednu chvilu ked uz ma clovek vsetko kupene, alebo skoncis s vecami ktore nevyuzijes.
vdaka bohu za darcekove karty, s tym s neda nic pokazit 😀

kamilakd
1. mar 2010

dejni zuzka je kinderko a lezi v nemocnici ☹ ani nevrav bolo krasne doobeda som po tebe opakovala umyla som okno 😀 a dala som doporiadku balkon komplet vycisteny 😀 a prvy krat som vyvesala pradlo poupratovala som spalnu prevliekla periny a isli sme von...teraz by som mala este troska pozehlit... 😝

moni
1. mar 2010

no ake ste vy vcelicky kurnik sopa! ja som cez vikend ledva zvladla prezliect periny, hodit nejaku pracku, cosi uvarit a upiect a bolo po vikende 😝

veji, veru naberaju na sile tie motovidla male. ked dobre trafi, tak aj hviezdicky vidim...co to bude o mesiac!

kika29
1. mar 2010

no aj ja by som prijala darčekovú kartu. chystala som sa ešte kúpiť overálik malej ale dnes mi mm oznámil že asi nebudú mať výplatu že firma nemá peniaze 😠 krásne sme začali MD ☹

vejula
1. mar 2010

moni ja dufam že o mesiac už budem pomaly v nemocke 😝 😀 .

Inač tiež kukam kami že ako všetko super zvládaš... Ja som dnes uvarila obed apoumývala riady a musela som sa isť prezliecť čo som bola mokrá ako myš... Neviem posledný týžden sa akosi strašne rýchlo zadýcham a nevládzem vela toho porobiť. Teraz som dala prať tak povešam a na dnes asi stačilo 😅 Ked som čítala kami čo si všetko porobila no to by si ma mohla už asi aj žmýkať 😅

kamilakd
1. mar 2010

kikus o tamtamke nic neviem neodpisala na sms asi porodila gretku uz 😅

fleury no sak ja som az laknuta ostala ze co to je a mm sa kukal vystrasene ze to co mi robi brucho

vejulcek ahoooj no tak ty uz vies rozoznat ja vcera prvy krat 😲

moni presne inak ja okrem toho ze mi mamina pokupila som od nikoho nic nedostala vsetko som si kupila sama a ci po porode daco kamosky donesu sa nespolieham a kedze budem razna a navstevu cakame az po sestonedeli tak uvidime...okrem naj rodiny nikoho nepustim(mamina tatino bracho svagrova svokrovci)a koniec.ostatok musi zial pockat 😅

dejna3
1. mar 2010

moni, veď počkaj, aj na teba to príde... to zahniezďovanie 😀 😀 ale asi až v novom 😉
kami, no mňa to už tiež draplo, som zmyslela, že umyjem aj ostatné okná (tie síce neboli v pláne, ale čo už 😅 )
juj, už o 3 týždne bude jar, tak sa tešííííím 😵 🙂

veve23
1. mar 2010

Moni...to je super system, to poznam, aspon nedostanes dvakrat to iste, myslim si ze pomaly to bude aj u nas, najma pri svadbach.... poukazky je to super vec,ked nevies co a nechces nieco konkretne, ked som zila u susedov, vzdy som dostala poukazky a mohla som si vybrat co som chcela, najma ak dostanes do obchodneho centra 😀 😀 , ja ich nedavam, ale rada dostavam, ja radsej kupim darcek, ale v niektorych rodinach je to bezne

ahoj nikus....

kamilakd
1. mar 2010

moni vejul ked ja sa este v pohode zohnem a nerobi mi problem brusko uvidim co to bude za 2tt inak ja som uz 33tt hmm??no sakra uz sa to krati 😕 moni ty si este 32?

dejna3
1. mar 2010

v správach bolo znovu o TO nemocnici... tak ak sa už nič nepos.rie, hádam si tam sa alicc odrodíme 😉

dejna3
1. mar 2010

ja som si dnes kúpila ten tehu pás... zo všetkých tričiek mi už vykúkalo bruško a nové sa mi neoplatí kupovať 😝 tak som to poriešila takto 🙂

kamilakd
1. mar 2010

dejni prave som to pocula ze sa vsetko dostava do starych kolaji s nemockou....tak dufajme ze to bude ok 😉

kamilakd
1. mar 2010

dejni aj ja ho mam a to dva jeden cierny a jeden biely 😀 a uz su mi neni take kratke tricka 😀 fajin vecicka

dejna3
1. mar 2010

kami, no ja som zohnala len svetloružový, ale v pohodke môže byť, už som doma kombinovala 🙂

moni
1. mar 2010

kami, v stredu zacinam 33tt. inak aj ja sa zohnem, len sa zadycham rychlejsie. najhorsie je pre mna vstat z gauca 😀
a v starom uz neupratujem 😝 20.3. by sme sa mali stahovat takze sa setrim 😅

vidite, tie pasy som pouzivala na zaciatku tehu lebo mi padali tehu nohavice, alebo som potrebovala uchytit predtehu gate. teraz ma ani nenapadlo ze to mozem pouzit na tie kratke tricka. len ked zas v tom budem natlacena jak hurka 😀

veji, no veru ty o mesiac uz budes tesne pred rozpukom 😅

lucinka1104
1. mar 2010

Dakujem ano mala som aj s lukym malé s ním som pribrala len 6 kgza celé tehu a ed som prišla rodiť tak si mysleli, že som prišla rodiť v 6 mesiaci to mega bruško som jasné myslela ironicky .....vyzerám ako v 5 mesiaci 😀
teraz som pribrala 9 zatiaľ.....a kojiť by som chcela oboch ja som mliečko startila v enmocnici teraz mam len to kolostrum no luky je zavislý aj na tom a nedá mi pokoj

kats
1. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuvinka102
1. mar 2010

babulky vy ste sa zas rozpisali, ja nemam ani sil vas docitat a to este idem porobit par veci tak sa vam ozvem zajtra z roboty..pa a dobru nocku

grekyna23
1. mar 2010

ahojte, my sme dnes boli na kontrole u mojej dr.,ze je to v poriadku, len sa mam pekne setrit, o tyzden dalsia kontrola a odber krvi
cestou som bola v praci zaniest nejake papiere, tak nas pochvalili, ze sme pekne pribrali, ze teraz uz vyzeram ako tehulka 😀
a tiez sme boli kupit nejake vecicky, fusak do autosedacky, dupacky, flasku, hrebene, tak sa zo vsetkeho vytesujem 😉
lucinka tebe este asi brusko nerobi problem, mna uz mm vola ze "vrecko moje", z gauca vstavam ako tulenca 😅
zatial som pribrala 12kg a stale mi velmi chuti papat 😉

nikusiatko
1. mar 2010

juj do 34 tt? to vazne? a to ako je to mozne ze si uberam tyzden? viete co? ked som otehotnela nebola som si ista....bolo to take zvlastne. ale uz teraz by som nasho drobceka za nic na svete nedala.

vejula
1. mar 2010

moni 😀 😀 pred rozpukom... Ale už sa na to teším... A ja sa tiež ešte zohnem, tiež len sa strašne rýchlo zadýcham a taká slapbosť id na mna... No a hned som mokrá jak myš...

cicimon
1. mar 2010

tak ja som bola dnes na poslednom cviceni 🙂

a este 4 dni prace a potom MD...celkom sa tesim, konecne mozem zacat chystat. Akurat ze MD zacnem svokrinou navstevou u nas..

moni
1. mar 2010

veji, no keby si pocula tie prirovnania ake nam hadze teta na predporodnom kurze 😀 ze maternica je kvet, a kazda kontrakcia ktora otvara krcok je ako rozvijanie lupienkov...no mna skoro rozpucilo od smiechu. to sme lezali a mali meditovat, lenze miesto toho som sa musela ovladat, aby som tam nevybuchla. a este ked som pocula ako sa dusi mm 😀

kika29
1. mar 2010

moni to musela byť sranda 😀 😀 😀 lupienok a bolesť ako pomenovala orgazmus? 😀 😀 😀

vejula
1. mar 2010

moni 😀 😀 tak vy tam máte tiež riadne srandy... No my zas máme chvílku že si lahneme a začne že vnimate ako sa vam do tela rozlieva teplo a vnimate len seba a svoje telo a ztaké ako ste na luke kvetov a vietor príjemne povieva a také veci no až nakoniec že tento prijemný pocit možme vnimať aj ako ked doma zaspávam a ked príde spánok tak sa mu nebránim... Potom nás necha asi 5 minut len tak ležať a ukončí to tým a z tohto príjemného spánku vas zobudza začínajuca kontrakcia 😀 😀 😀 No koniec ,ked to povedala prvý krát som fakt nevedela či sa mám smiať a či to myslí vážne... No a potom začíname akože tlačiť a také srandy.... Uplna haluz 😀

moni
1. mar 2010

kika, to sme nepreberali 😀
len ze si mas predstavovat ze lezis na plazi...no mozno to na niekoho funguje, ze sa vie takto odosobnit, ci sustredit na cosi prijemne. ale ja som asi tazky pragmatik. ked ma kurnik raz cosi bude boliet tak si tie svoje lupienky moze strcit 😀

veji, my tam chodime v utorok od pol8 do pol10 vecer a tieto kecy byvaju tiez na zaver. akonahle teta zaveli ze si mame lahnut tak mm do mna kope aby som tam nechrapala 😀 zatial sme skusali len tieto relaxacne techniky, tlacenie a dychanie mame pred sebou, to bude este len groteska 😅

vejula
1. mar 2010

no a predýchavate akože kontrakcie... To my tam musíme fučať jak kobyly 😀 Niektoré kočky, hlavne taká jedna asi 18-tka sa tam vždy rozrehoce, lebo to ti príde ked tam máš fučať, no ja sa ako tak držím... Len ked vybuchne jedna tak potom už aj mne kutikmi myká 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre