Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
5. mar 2010

veve - ja som to poslala zam, v pondelok a na SP mi povedali, ze zavolat najskor koncom marca...

cicimon
5. mar 2010

btw - kto vypocita koniec MD?

fleury
5. mar 2010

kika ved sukromny ta vezme hocktory, len zacvakas to je druha vec

aktakk
5. mar 2010

Inak baby, nasla som nieco taketo:

Sporiteľka musi doručiť do SP najneskôr do 30 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o priznaní materského. Na svojej internetovej stránke o tom informuje SP. Rozhodnutie o priznaní materského pritom nadobúda právoplatnosť vtedy, keď sa už voči nemu nemožno odvolať, teda po 30 dňoch odo dňa jeho doručenia.

Cize z toho vyplyva, ze nie do 3O dni kedy Vam prislo to oznamenie to treba nahlasit, ale do 30 dni od nadobudnutia pravoplatnosti a pravoplatne je to vlastne az 30 po dorucenie. CIze staci ak to nahlasite do 2mesiacoch.

veve23
5. mar 2010

inak tieto predporodne papiere je pohoda, len MD, pripadne 2 pilier, ale ked sa narodi, to bude zabava, zdravotna, socialka, zamestnavatel, ziadost o prispevok, rodny list poposielat, trvaly pobyt, jaaaaj , ani na to nejdem mysliet....co treba 😠

fleury
5. mar 2010

veve po porode treba vsetky papierovacky nechat na mm, nech poriesi 😀 ten moj riesi chudak uz aj teraz vsetky urady za mna 😀

vejula
5. mar 2010

čavte kočky... Tak dnes nám krásne svieti slniečko... Ale ked som kukla z okna, tak som zistila že nám aj trocha nasnežilo. Sakra zas sa to bude topiť a zbytočná voda 😠 No nevadí, dufam že je to posledný sneh v tomto roku...

Kukám že rozoberáte papiere a tak... No ja som v tomto moc nevyznám... Snad som niečo nezanedbala, to som len dala kopiu výpisu na MD na urad práce 😝 A snad už nič iné netreba.

Inač chcela som sa objednať ku zubárovi a akosi mi tam nikto nedvíha, tak kto vie čo sa tam deje 😕

stanusa
5. mar 2010

k tomu tlacivu na II. pilier cast A - povedala mi v poistovni, ze to staci doniest spolu s B castou po narodeni, lebo SP ma lehotu na vydanie rozhodnutia o MD 30 dni a potom mame dalsich 30 dni na odnesenie tlaciva

volala som nasej ekonomke, ze sa v pondelok stavim po papier na MD, tak som zvedava ci to bude mat uz nachystane, lebo oni sa fakt neponahlaju, zamestnavatel ma lehotu 8 dni na oznamenie o MD do SP

fleury
5. mar 2010

vejul uz asi maju vikend u zubara 😀
aj u nas svieti slnko, len fuka vetrisko..aspon sa presusia plienky na balkone, chodim ich furt okukovat 😅

cicimon
5. mar 2010

jj - ja si tiez robim prehlad, kde co bude treba - potom len spisem pre mm, ze kde co poslat, vybavit a nech beha 🙂) este si zivo pamatam, ako kolega siel v 1 den na 5 uradov vybavovat,,

stanusa
5. mar 2010

neviem ci niekto daval tento link, tu je zhrnute co vsetko treba
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=55

fleury
5. mar 2010

rodny list sa vydava az do tyzdna??som myslela, ze na pockanie daju na matrike, ved bez rodneho listu nic nevybavime

vejula
5. mar 2010

jj fleury, inač včera si už mala inu foto nie??? Si sa vrátila ku klasike????

Stanusa dik za link 😉

kika29
5. mar 2010

ja ani neviem presne čo je ten ll. pilier. mám tu zmluvu o dôchodku ale či to je to neviem? mám to uzavreté v Allianze. ale fakt neviem či toto má niečo spoločné s materskou a kôli čomu sa majú posielať tie tlačivá A a B? som z toho jeleň.

fleury
5. mar 2010

vejul vcera som mala s hafanom, na skusku, mozno sa k nej vratim 🙂) mm ziarlil, ze so psom si dam a s nim nie 😀

fleury
5. mar 2010

kika ty si uz rodila, rodny list kedy vydaju na matrike?

vejula
5. mar 2010

😀 😀 no pekne, tak mužiček žiarlil na hafana. Tak si musiš spraviť nejakú s obidvomi, nech su obaja spokojní 😀 Inač akosi nemôže prestať vyžierať nutelu, sakra... Ale už ju nasilu zavrem do ladničky nech ma neprovokuje 😝

cicimon
5. mar 2010

fleury - vacsinou co som pocula tak ho vydavaju cca do 3 dni

kika - no II. pilier - ak si nepodas tu ziadost ze tam chces ostat aj pocas MD,tak to co by slo tebe na dochodok pojde vsetko statu,,,tak urcite sa to oplati

stanusa
5. mar 2010

kika to bude to, aj ja mam v Alianzi
ide o to, ze doteraz odvody platil zamestnavatel a odkedy si na MD tak ich bude platit stat, takze sa ti stale spori na dochodkovy ucet...aj ked nepracujes ale si MD
takto som to pochopila

aktakk
5. mar 2010

Kika- to budes mat pravdepodobne dobrovolne poistenie, co si platis zo svojho uctu, neviem o tom, ze v Allianz by bol II.pilier. Do druheho piliera ti plati odvody zamestnavatel, tuto poistku si platis pravdepodobne sama zo svojho uctu, alebo sa mylim?

stanusa
5. mar 2010

a este treba MD oznamit aj do zdravotnej poistovne - je to sice povinnost zamestnavatela, ale pre istotu si to treba overit

vejula
5. mar 2010

baby ale mna sa to asi netýka že? KEd som ešte nerobila. V druhom pilieri síce som ale hned po škole som otehu a takže som tam ešte nič nedávala. A na MD nárok nemám iba na RP a z toho asi na dôchodok nejde nič že??? No nevadí aspon mám o niečo menej papierovačiek 😝

fleury
5. mar 2010

vejul mm sa mi pomsti tym, ze ked odrodim prihlasi sa sem pod inym nickom, aby to oznamil, takze pozor budete mat votrelca!!a je moooc ukecany 😀 a nutelu si kludne daj, ja som az teraz zacala mat chut na sladke, doteraz vobec, mozno ku koncu predsa len priberiem 😀

cici no to dufam, ze to vydaju skoro, lebo bez toho fakt nic clovek nemoze vybavit

aktakk
5. mar 2010

Aha- tak stanusa pise, ze ma tiez II.pilier v Allianz...tak potom je to mozne a moje "mudre reci" teda berte za bezpredmetne!! 😉

civavava
autor
5. mar 2010

ahoj babule,

tak od zajtra budem zase konikovat, nasi odchadzaju nazad na SK 😅 ,

len v skratke, vcera pisala zuzanka, amnio jej nakoniec nerobili a dnes sa ma rozhodnut, ci jej vyberu Maxika....tak cakam na sms, ci mame dalsie aprilovciatko :-0 😵 😵

ja idem dnes na CTG a UTZ, tak sa tesim, ze uvidim maleho. dufam, ze ste vsetky OK, zajtra sa vas pokusim precitat od pondelka co som tu poriadne nebola 😝

vejuli, brusko som pridala do albumu 😉

pa pa

vejula
5. mar 2010

fleury dáme si bacha na votrelca 😀 😀 😀 a len pekne papkaj však ja už som pribrala 16kg 😝 ja už priberať teda nemusím a dufam že ani nebudem 😕

Civi dakujem za pridanie bruška 😵

juliap
5. mar 2010

ahojte tehulky,

fleury, rodny list moze ist mm vybavit aj na druhy den, my to mame v po tak, ze priamo v nemocke mame oddelenie matriky, tam vystavia doklad a mm ide s nim na urad uz po oficialny rodny. hned po porode si chodi ta matrikarka po udaje, mena rodicov, datumy, adresa, to si vsetko opise z kopie sobasneho listu, napise tam meno babatka, no a mm pojde na mestsky urad po rodny list a hned moze ist aj do zdravotnej prihlasit babatko ...

fleury
5. mar 2010

tak zuzke dnes drzime palce!!! 😵
vejul ja zatial necelych 6 kil, ale ja to mam len v bruchu vsetko

kika29
5. mar 2010

rodný list si nepamätám kedy dali mm bolo to už pred 4 rokmy ale viem že netrvalo to dlho lebo povybavoval všetko čo trebalo. len ja som zabudla poslať kopiu RL zamestnávatelovi 😀

a to dôchodkové si ja nič neplatím mám zmluvu a to je všetko nesťahuju mi z účtu ani šeky neposielajú. takže ide o to ked tomu rozumiem že tie 3roky čo som na MD by mi platil štát ale len v tom prípade ked podám tie tlačivá. ked ich nepodám tak za tie 3 roky mi nikto nebude platiť na ten dôchodkový účet bude mi stáť. pochopila som to správne?

baby a idete si niektorá platiť aj ten fond v nezamestnanosti? je to dobrovolné. a ešte niečo je tam čo si môžeme dobrovolne platiť ale neviem čo.

vejula
5. mar 2010

no sme zvedavé ako sa zuzka rozhodne ale podla mna už bude chcieť mať maxika pri sebe 😵

Flery no však som kukala že si chudučka ako máš tie foto v aprilových bruškach... No to zo mna je iné jelitko, však kuk som pridala nové foto bruška do albumiku 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre