Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
15. sep 2010

@cicimon ja som pre istotu jablčko povarila....nevieš odkedy môžu surové? len tak postrúhané?

cheerlady
15. sep 2010

@annika11 my mame tiez odsavacku na vysavac a normalne ju napojis na klasicky vysavac,musis ho ale nastavit na minimalny vykon.s tym rucnym to je blbost 😉
@cicimon dakujem 🙂

cicimon
15. sep 2010

@annika11 neviem, skus sa spytat v teme Zaciname s prikrmami

@cheerlady ja odsavam pravidelne, na odsavacke je ze do 1500W, my mame presne taky vysavac....a fakt dobre to ide....zas pri malom vykone vysledok nemusi byt az tak dobry

annika11
15. sep 2010

@cheerlady v tých článkoch, čo pridala @cicimon sa píše o mäsku, že sa nedáva hned každý deň...

annika11
15. sep 2010

dakujem s tou odsávačkou...som myslela, že to bude blbosť, že je len na ručný...ja mám len balónikovú, ale to sú vyhodené peniaze, lebo efekt nulový. Musím kúpiť...

cicimon
15. sep 2010

@annika11 podlamna je vysavacova fakt super a pri dobrom vysavaci vidis, ako tie sople idu von....len ked sa dieta vzpiera, treba vydrzat...

cheerlady
15. sep 2010

@annika11 presne,tiez som najprv kupila balonik ale nula bodov,potom som utekala do lekarne pre tu na vysavac-sice stala kopec penazi,ale je super 😉 Risko mal zatial soplik len 1x-asi 3dni,klop,klop,klop 🙂

cheerlady
15. sep 2010

@cicimon zalezi od vysavaca,my sme odsavali na minime 😉

annika11
16. sep 2010

🙂 tak podľa mňa chorá nebude 😉 na to je dnes príliš akčná už od rána 🙂 🙂 🙂 asi to ozaj bude len také prechodné chrčanie

karmelka77
16. sep 2010

@annika11 mne lekarka povedala ze vobec nemusim varit alebo dusit ovocie ze kluden surove...

annika11
16. sep 2010

@karmelka77 super, takže asi vyskúšam surové...uvidíme, čo to spraví. Minule som jej dala banánik 😀 zjedla celkom pekne, na to, že prvý krát, len ju zakaždým až striaslo, ked to prehltala....skoro som sa pocikala, tak som sa smiala. Mala pri tom taký výraz....ech, akoby pila poldeci 😀 😀 😀

karmelka77
16. sep 2010

@annika11 to poznam🙂)) skus hrusku, u nas mala velky uspech🙂)

fruchtbar
16. sep 2010

surove ovocie obsahuje kyseliny,ktore mozu babatkam rozozrat prdelku,ked si vybavia svoj velky kseft.....ale ja davam cerstve tiez a dohliadam nato,aby som ho hned aj prebalila,ked sa pototo.....raz sme to nestihli a prdelka bola teda riadne cervena! 🤐
A uvarene je pre deticky aj lahsie stravitelne! 😉

cheerlady
16. sep 2010

@annika11 ze poldeci 😀 😀 😀

nanika
16. sep 2010

Ahojte babenky, je tu niekto, kto chodi na klbiky na ultrazvuk na antolsku? Potrebovala by som ordinacne hodiny...

annika11
16. sep 2010

🙂 dnes na desiatu banánik, dali sme si repete...zjedla trocha viac, ale sa aspoň už tak neksichtila.
@fruchtbar a to aj od banánu môže byť? Lebo minule ked papala banán a potom sa vybalila do plienky mala riťku teda riadne červenú, až som sa zhrozila, že z čoho to môže byť...a zmizlo to až na druhý deň. 😒 Niečo na tom asi bude...

cheerlady
16. sep 2010

no nam dnes mrkvicka s petrzlenom nechutila 😖 asi som ho vcera moc vychvalila,ze vsetko spapal 🙄

karmelka77
16. sep 2010

@cheerlady my sme mali dnes mrkvu + cukinu + patizon a spapal mi vyse 200g!!🙂)) ale nejak sa nam zacinaju natahovat casy papania, v poslednych dnoch to bude kazde 4 hodiny, doteraz to boli 3 hodky...takze jedno jedlo vynechavame...bolo by to fajn, lebo ked je viac hore a potom je unaveny tak si schrupne pol hodku a uz chcel papat...🙂) inak petrzlen zapeka, tak pozor ked si len teraz zacala, skusaj, cukinu, tekvicu...take lahsie veci...u nas aj brokolica zaberala...

maya30
16. sep 2010

ahojte...tak u nas zatial striedavo, raz dobre, raz menej...dneska som malemu robila na obed mrvka+zemiak+hrasok a spapal 85g co je celkom uspech, bolo to dost huste, o hodinku este vypil 90ml mlieka. Inak, na obed by malo babo zjest 200-250 g prikrmu, tak to sme este daleko...Hipky u nas uspech nemaju, malemu viac chuti doma varena zelenina, ako dobre...

@cheerlady lepok sa moze od ukonc. 6 mes. Niekde sa pise az od 8. mes. ale to je vraj neskoro, dieta moze byt potom nachylnejsie na alergie

@karmelka77 S rezimom papania bojujeme aj my - cez den pil mlieko kazde 4 hodiny, teraz je to tymi prikrmami rozhadzane, takze sa orientujem len podla toho ked pyta jest...mame to blbe lebo desiata nam nevychadza vobec, ranajky ma ca o 7, potom je hladny az o pol 12, to uz davam zeleninu, no a poobede vsetko zalezi od toho kolko tej zeleniny zjedol, ale do vecera papa uz len 2x a 1x v noci.

magic08
16. sep 2010

ahojte mamicky,
tiez mam doma aprilovu slecnu, citam vasu diskusiu uz hodne dlho, no zatial som moc neprispela... 😀 tak teraz trosku zosiroka...
my sa stale kojime, aj prikrmujeme, doobeda davame ovocie, na obed zeleninku, alebo zeleninku -masko, potom uz len kojime a vecer pred spanim este kasicku... nasa mala varene nechce, takze zatial jej kupujem hotove prikrmy, no chystam sa vyskusat taku fintu, ze jej postupne budem do prikrmu primiesavat domacu zeleninku a masko, tak sa mi snad poradi ju postupne naucit na domacu stravu...
no ale ked jej len samostatne masko dam, tak sa ide potrhat za nim 😀
l
epok postupne dame az po ukoncenom 6 mesiaci, tak mi po doktorka na poradni povedala a vraj je najlepsie, ak je v tom case dieta este kojene, vraj to lepsie zvladne, tak neviem..., lebo nazory na pridavanie lepku do jedla som su rozne... kdesi som citala, ze vraj sa lepok ma zaviest v obdobi medzi 4.-6. mesiacom... no ja by som to neriskovala...

inak, mozte mi dat napad na nejaku hru pre dieta??? mne uz pomaly dochadzaju napady a ked je vonku skarede pocasie a nemozme ist von, tak nam je dlho a sme mrzuty ... 😝

karmelka77
16. sep 2010

@maya30 no my uz zvladneme 200 g. na obedik🙂) je to hrozne s tym rezimom to fakt, kym pili iba mlieko kazde tri hodky na minutu presne a bolo a teraz? Vcera sme boli vonku poobede a zobrali sme mu na 15.00 hodinu mliecko no vobec nechcel a dosli sme domov a o 17.00 sme mu dali papat a spapal...takze nejedol 5 hodin a vobec mu to nevadilo...tak preto sa posnazim o 4 hodinovy rezim ono sa to asi za chvilku upravi🙂) Ta desiata je u nas tiez trosku o nicom, mne maly vstava o 6.00 a po celej noci mi ledva vypije 50 ml. co nechapem a potom papame o 9.00 a vtedy mu nechcem davat ovocie ked poriadne nepil mlieko...)) Aj my sme uz prestali papat Hippky na obed taka som bola rada, ale musim kazdy den nieco ine vymyslat lebo mlademu sa nechce papat to iste dva dni po sebe🙂)

maya30
16. sep 2010

@karmelka77 a ako mu pripravujes mlieko ked ste mimo ? Zarobis uz doma alebo mas so sebou termosku s vodou ?

@magic08 tiez niekedy neviem ako maleho zabavit, vyslovene dava najavo ze sa nudi, najradsej by uz asi behal 🙂 ...bavi ho vsetko ale iba chvilu, skusame vsetko - hrazdicku, hrkalky, knizky, riekanky, pesnicky, nosenie v satke...a zas dokola 🙂

karmelka77
16. sep 2010

@maya30 prevarim doma vodu, dam do flasky a takeho termoskoveho obalu, mliecko do nadobky a zarobim na mieste kde treba🙂)
Ja neviem ale ake hry sa daju hrat s 5 mesacnymi babatkami?? Ja to robim tak ze najprv hrazdicka, potom kusatka vselijake, potom lehatku s hrackami a ked uz je nervny tak ide spat🙂))

cheerlady
16. sep 2010

@karmelka77 dnes mal mrkvu s petrzlenom 3.den a kakal normalne 😉 zajtra dam zemiacik a mozno supnem nejaky kafiol alebo brokolicu k tomu.najprv som inak riesila dilemu ako to mam robit-varit len tak trosku karfiolu alebo brokolice,ale kupila som mrazenu zmes na polievku a tam je to v takych malickych kuskoch,takze super 🙂
a k tomu mnozstvu-no vy ste uz riadni papkaci! 😉 odkedy asi prikrmujete?

my sme boli poobede vonku,prisli sme,okupali a pri papani zaspal 😕 cize od siedmej uz spi,co som v soku,lebo este donedavna sme mali problem s vecernym uspavanim-niekedy to trvalo aj 2hodiny,takze bol hore aj do desiatej,jedenastej a to som potom nic doma nespravila,isla som vypluta hned spat.dufam,ze mu to takto vydrzi,ze bude chodit spinkat najneskor o osmej 🙂
vam kedy chodievaju spat babatka?

@maya30 minule hovorila v damskom magazine pediatricka,ze ak je dieta plne kojene,tak sa ma pridavat pre ukoncenym 7.mesiacom. ale ako je to,ked je ciastocne kojene a ciastocne na UM,to neviem 😒 lebo moj drobec papa denne 1,2 flase UM.

@magic08 ja striedam lehatko,ohradku s hrazdickou,kusatka,alebo sa len tak valame na nasej posteli,pretaca sa na brusko,hra sa s plysakmi-s tymi sa najradsej blazni,ked mu ich poukladam okolo,tak ich rozhadzuje kade tade,schovava sa za ne a smeje sa az viska 😀

karmelka77
16. sep 2010

@cheerlady tak to je fajn ze ho nanafukuje🙂) ja zeleninku kazdy den parim, dam tak dve mrkvy kusok toho a toho...za 5 minut to mam a pomixujem...ale mam na to taky speci hrniec...no moj maly chodit spinkat o pol 8 mej a ulozim ho a spi, nemusime ho uspavat. Ale spinka sam v izbe uz dost dlho a ucili sme ho samostatne zaspavat od narodenia. a prespinka celu noc, budi sa az okolo 6 tej...len dnes mame problem, jedol mi o 16.15 a teraz nechcel, asi ho zobudim okolo 21.00 a skusim mu dat papat...

cheerlady
16. sep 2010

@karmelka77 ty mas ten hrniec,co tam vsetko das,to sa ti uvari a potom sa to v nom aj mixuje? no moj sa so spankom "pokazil" asi pred 3tyzdnami-dovtedy uz pekne spinkaval celu noc,budieval sa o pol siestej a potom sa zacal na papanie budit aj 3,4x za noc,teraz uz len 2x,ale aj tak...snad sa to bude zlepsovat a znovu prespinka celu noc 😒 nas Risko spava s nami v spalni,lebo jeho izbicka je zatial len na papieri,ale snad buduci rok bude zrealizovana 🙂

karmelka77
16. sep 2010

@cheerlady nepoznam hrniec v ktorom sa to aj vymixuje ale do tohto sa dava taky kosik do ktoreho das vsetko pod neho trosku vody a pokryvka pracuje na system kuchty. Zavries natlakuje sa a vlastne sa to robi na pare. Ale nemixuje🙂)) mixujem potom ponornym mixerom🙂) my sa kazime v papani, v spani nastastie zatial nie🙂) ale zas neuskodi mu ked nebude tolko papat🙂)

venita
16. sep 2010

no ja sa s mojou rada blaznim 🙂. Velmi ma rada, ked robime tapi tapusky 🙂 to je stale vyskerena ako leco, hlavne ked jej to tak pekne tapka... tiez ma rada, ked cez nu prehodim deku alebo plienku a pytam sa kde je... a ked zatrepoce ruckami alebo nozkami a stiahne si ju, tak sa vyskiera ako dve leca 🙂)) a potom tiez klasika... hrazdicka, kusatka, hrkalky....

cheerlady
16. sep 2010

@karmelka77 kamoska ma tusim taky,co sa to v nom potom aj pomixuje 😉
@venita aj Risko ma rad tap-tap-tapusky 🙂 a je steklivy na brusku a pod pazuchami 😀

karmelka77
16. sep 2010

@venita moj najnovsie zacal po mne opakovat🙂) parkrat som mu robila brrrr ale to nie samozrejme, potom som skusila akoby zachrcat a teraz chrci stale on🙂) to je fakt sranda, len musim davat na to pozor, lebo mi potom chrci s plnymi ustami zeleninky🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre