Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

marika1902
31. mar 2010

dobre ranko tehulky.

Ako tak citam tak sa to tu fakt sporodnieva. Vsetkym buducim mamickam drzim moc palce nach cs prebehnu co najlepsie. 😀 😀

Inak cicimon sa naozaj od vcera neozvala ma nanu niekto kontakt?

Inak ja ked som sa pytala dr. naco je dobre CTG povedal ze monitoruje ozvy srdiecka voci pohybom a kontrakcie. Dobre je ked sa pri kazdom pohybe zrychlia ozvy srdiecka cize nie je dobre ak drobec spinka. Vraj sa tym sleduje ci ma drobec dostatocne rezervy pre porod. Povadsinou to trva 30min. U mna inak zaberalo pred CTG nieco zjest lebo moj Kubko je pekny lenivec 😀

kikarv
31. mar 2010

no a kiwinka je tu ešte adeptka snad to dnes aj príde a budeš to mať za sebou 🙂
ja som zvedavá kolko a či vôbec sa niekto narodí zajtra 🙂 1.4.

fleury
31. mar 2010

seus 😉 a ty kedy ides do nemocky?

veve23
31. mar 2010

Fleury...no super ze si doma v klude a dalo sa to akotak doporiadku.
Kiwi....a tej zatky je vela??? alebo tej hmoty?

kiwinka
31. mar 2010

silvinka ma CS dnes,, malicky ma zevraj 3900g.. skoro 4 kilá ze ma,, a ona je mensia, mne to tak vysvetlila, ze preto ide na cisarak, asi jej uz davaju von Danka 🙂

Fleu, no cakala som, ze dojde sprava ze ahoj volam sa tak a tak vazim tolko a tolko,,, a ty si este kinder? 😀

kikarv
31. mar 2010

ja mám zase bruško ako skala 😒

fleury
31. mar 2010

kika kukam, ze ty tiez nakoniec potiahnes do terminu 🙂

veve nakoniec tu budem rodit ako posledna 😅

michalag
31. mar 2010

ja neviem co dnes mala doraba ale dost casto mam bodavu bolest v krcku 😕 , mala je uz asi dost nizko a asi sa s nim hra alebo ja uz neviem co robi 😀

kiwinka
31. mar 2010

veve,, ja tak hlupo hlienovo spinim od vcera,, len po utreti po curani..
a dnes rano normalne mensi odtok akoby som si čurkla :P riedkejsi hlien trosku krvy, zaspinilo to gatky aj intimku,, dala som vlosku normalnu,, potom nic, som myslela ze konec,,ze odisla jednorazovo... a asi za hodinku teraz pred chvilkou zase ako jemne čurknutie ale uz redsie a krvavejsie skor hnedsie ale uz menej,,, a teraz nic,, tak d sa povedat ze mi to zacalo spinenim a dnes dva krat silnejsim odtokom.....
az sa citim taka slabsia teraz mam pocit,,,

kikarv
31. mar 2010

zuzka máš bomba fotky malého 🙂 a to si mu mohla obliekať svoje dupačky v nemocnici? u nás to asi nieje dovolené aspoň pred 4 rokmy nebolo.

stanusa
31. mar 2010

no ahoj fleury, tak som rada ze je uz dobre a drzte sa este 😵
pred terminom uz ani lezat nebudes musiet a sa ti porod pekne rozbehne

kikarv
31. mar 2010

fleury no nejako sa nám to otočilo, boli sme adeptky medzi prvými a teraz budeme ešte aj posledné 😀 😀 😀 no to by bola sila už fakt. ja tu čakám a čakám a nič. doktor chcel aby sme vydržali aspoň do 37tt a teraz aha už v piatok končí 39tt a malá ešte dnu. ta ma len zbytočne doktor stresoval predčasným pôrodom 😠

veve23
31. mar 2010

Fleury...no super, som vedela ze cakas na mna, terminy mame podobne 😉
Kiwi...dik, to aby som vedela, tebe mozno vide ten 1.april, ale zas zatka moze odist a nic, ale vsak termin uz mas. Pockaj nech si prava aprilovka 😉

fleury
31. mar 2010

kiwi napodobne, tiez som cakala, ze sa prihlasim a uvidim, ze uz si porodila 😀 Karolinke sa v brusku zjavne paci. 🙂

stanusa
31. mar 2010

baby ved stale tu pisem, ze nepredbiehat sa 😎 😀

fleury
31. mar 2010

stanus tak citam, ze ty uz tiez v nemocke lezis. Pred terminom uz lezat nebudem musiet, ale neviem ci to aj dokazem, dnes som ledva presla do auta, som jak hnida z toho lezania 😝 Takze ti uz vyvolavaju porod?

kika presne tak, od polky tehu ma stresuju, ze porodim predcasne, a teraz su prekvapeni, ako to pekne pokracuje. Moj ciel je ukoncit 38tt, takze este tyzden potiahnut, ty uz mas pekny tyzden. Zatial beriem stale magne 3x2 denne, v 39tt mam az zacat vysadzovat.

veve ja mam termin 20.4. konik mi blbo ukazuje, mozno mas rovnaky 🙂

seuska
31. mar 2010

Fleu ja mam nastup na vyvolavacku v sobotu teraz.... aspon ma netankuje velka noc 😀 mam v pazi vsetkych zajacov vajicka vyvaranie vypekanie.... dufam, ze aj v sobotu mi rovno daju vyvolavacku, ze ma tam nebudu natahovat este... pri najlepsom mam moj plan nasledovny: pridem, daju mi vyvolavacku a do 3-hodin sme traja a v stredu sme doma 😀 😀 optimistka som co? Tak ani tvojej malej sa este nechce na svet? Ale doma ti je asi lepsie ako v nemocke.... daj dajake zazitky a pikosky z porodov....

vejula
31. mar 2010

čavte kočky... Joj takže to tu vyzerá že kopec bábatiek chce ešte stihnuť marec 🙂 Nop tomu môjmu drobčekovi sa zjavne viac páči apríl, len uvidíme že kolký??? mm stále vraví že sa narodí v nedelu 4.4. tak uvidíme či mu výjde tip. Ja by som bola fakt rada keby som už porodila tento týžden...
No dnes mám poradnu aj monitor, tak som zvedavá čo nové 😒 dufam že čosi hej, ved včera som bola na 2hodinovej prechádzke s chlpáčom a večer ešte na cvičení, tak snad to čosi pomohlo. A dnes po poradni idem ku starkej popiecť ešte nejaké koláče na velku noc mnam.

Ahoj fleury ako super že si zas tu, si chýbala, bo ty si to tu vždy viedla a zrazu nikde. A fajn že je ešte maličká v brušku, ešte treba počkať apon kým dokončíš ten 38tt a potom nech sa už maličká pýta 😉

Inač všetkým kočkám ktoré idu dnes rodiť tak vela šťaastíčka, a kiwinka tebe nech sa to už rozbehne 😉

Zuzka a maličký je riadny spachtoš, na všetkých fotkách ma zatvorené očká 😀 Treba ho niekedy aj zobudiť a cvaknuť nech vidíme jeho kukadlá 😉

stanusa
31. mar 2010

fleury tak chceli by ma prirodzene odrodit co najskor, nejake injekcie na dozretie porodnych ciest pichaju, ine zatial nemozu lebo ani voda neodtiekla, ani kontrakcie nie su...

kiwinka
31. mar 2010

baby,,treti krat odislo daco ako zátka,,zase taky cvrk proste... krvavy hnedkasty,, ja dufam, ze to neni voda!!!! nijak to nesmrdi nic...

stanusa
31. mar 2010

kiwi a kolko si po tom vysetreni?
odchadzalo mi take podobne asi tak 2 dni po

kikarv
31. mar 2010

no baby tak ja sa zatial lúčim idem sa ja pomáličky gúlať do poradne. nechce sa mi ani nos vystrčiť ked prší no ale ked treba. kiwinka kým sa vrátim tak nech to už máš za sebou 😉

ja už mám problém čo si obliesť lebo všetko mi už začína byť tesné a ja to nemám rada ked mám obtiahnuté veci teraz na brušku 😠 tak sa majte potom sa ozvem ako sme dopadli.

pááá 😠

fleury
31. mar 2010

seus ad pikosky z porodov..mala som stastie pocas monitorov hlavne na romky, tie vrieskali jak besne, ale hned jak porodili chodili jak srny, ziaden nastrih, sitie..sak pri 8 dietati to uz ani nie je nutne 😀 Raz som ale zazila aj vyvolavanie porodu jednej baby v 42 tt a ta sa teda fest natrapila, stonala tam jedna radost, sestricka ju straaaasne "upokojila", ze to este nemoze boliet, ze este neni ani otvorena, ze co bude robit o par hodin 😠
Radili babam moc nevrieskat pocas kontrakcii, nech to predychavaju zhlboka a pomaly..

vejul aj tebe sa to uz krati 😉

kukam, ze uz aj jankako porodila, malicka nebola nakoniec ani tak velka 🙂

kikarv
31. mar 2010

opravujem pááááá 🙂 🙂 🙂

anabella30
31. mar 2010

Ahojte, viete mi poradiť bola som dnes v poradni mudr mi povedala, že mám extrémne skrátený krčok a dieťa už je nízko, som v37 tt, ale že pôrodné cesty sa ešťe neotvárajú. Čo to znamená?

fleury
31. mar 2010

stanus mozno sa malinky chce narodit presne na termin 🙂

kiwinka
31. mar 2010

stanusa,, vcera ma pustili,,,na posledy ma kukali od nedele aj pondelok asi 5lekari sa tam sparali,,, a riadne ma načali mam pocit,
snad je to OK a mozem byt doma a nestresovat,,, mozno pojde voda, koontrakcie za chvilu,,neviem,, take je to dlhe to cakanie sakriš a ja som prvorodicka, tak neviem celkom ci je vsetko OK,, ale tak hadam hej.

fleury
31. mar 2010

kika tak potom informuj co nove na poradni 😉

fleury
31. mar 2010

kiwi mne dnes pri prepustani vraveli, ze s odtekanim hlienovej zatky nemam chodit, len ak by to bola plodova voda, pripadne jasnocervene krvacanie

melkina
31. mar 2010

Ahojte 🙂 Ja som Silvinkina švagrina 🙂 takže Silvia ma už Danka, narodil sa 11.55 🙂 miery 52cm a niečo vyše 3792g.
Ale veď Maťo vám da ešte bližšie info určite 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre