Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

seuska
3. apr 2010

Luci ja mam Epi vybavenu a planujem ju aj pouzit pokial sa veci neskomplikuju.... Uvidime v praxi ci sa oplati alebo nie... kazdopadne s nou ratam....Ale kazda ma na vec svoj nazor, tak tolko ten moj... 😎

Baby ten vytok mi prestal po tom vysetreni, teda to spinenie, tak som kludnejsia... Mm isiel na pivo prvy krat po troch tyzdnoch tak sa modlim ze by to na mna v noci neprislo.... aj ked mame sofera na telefone, ale nerada by som letela este dnes v noci do KE kedze mm je na pivku.... a daco by som zjedla... Inak ma napadlo, ze mi este doktorka vravela ze som dost vela pribrala (23kg 😝 ) ze vraj je potom aj tazsi porod, lebo vagina je obrastena tukom 😀 Ale mne nik neveri ze som tolko pribrala, lebo akosi sa mi to rozlozilo sumerne a som dost vysoka, tak to tak nevidno.... no ale taka navsteva chladnicky o desiatej vecer... hmmmm, vedela by som sa teraz vyblaznit 😀

vejula
3. apr 2010

luci presne si to vystihla 🙂

kika práveže vôbec niesom hladná, len vymýšlam 😀

monva
3. apr 2010

Lucinenka - ani ja som nestihla ist teraz na poucenie, takze ak by som ju aj chcela, nedaju mi ju 😀 ale Danka som rodila bez epi a prezila som to (sice som cca o siedmej vecer kricala, nech mi nieco daju, no doky povedal, ze uz je neskoro a mal pravdu o 19:35 bol maly na svete 😀 ).

inak teraz som nasla priznaky zacinajuceho porodu na nete:
http://www.clinic24.eu/clanky/8/priznaky-zacina...

vejula
3. apr 2010

seuska že obrastenáí tukom 😀 😀 no neviem snad je to tam dole OKač 😅 doki mi nič nevravel, tak snad je to fajn, a pribrala som 16kg...
A môj mm je tiž kdesi s kamaratmi, aspon si od seba oddýchneme 😝

kikarv
3. apr 2010

seuska daj si kým môžeš potom sa už nebudeme môcť napchávať hocičím. 🙂

monva
3. apr 2010

Seuska - ja som tiez v prvom tehu pribrala 23 kil (z 55 na 78) a porodila som do 3 hodin 😀 ako by ti moj maly povedal "neboj sa, to zvladnes" 😀

veve23
3. apr 2010

Lucinenka...ja mam epi vybavenu a ked bude treba tak si ju dam, myslim ze epi je vec ktoru bud chces alebo nie, a ak ano dr. ti povie ci treba, myslim ze netreba nad tym spekulovat bud ano, alebo nie. Tak mi to vraveli aj ked som bola na tej konzultacii o epi. A spravny cas vie dr. ci uz ju treba podat alebo pockat, od toho su tam ti anestezny dr. Aj vraveli ze vela zien si ju nevybavi a potom chce, ale je uz neskoro, .............je to vec nazoru

veve23
3. apr 2010

Seus......obrastena tukom, to mas 100 bodov 😀 😀 😀 😀 😀 aspon sme tam dole bambulky 😀

lucinenka001
3. apr 2010

Seuska - a v KE v ktorej nemocnici rodis? Ja v novej a Ty? No a s tou epiduralkou som fakt zvedava, zase ak mam trpiet od bolesti ked nemusim tak jednoznacne si ju dam. Ale ak to vydzrim tak naco , no uvidime,

lucinenka001
3. apr 2010

Monva - my sme tiez vybavovali ako sa hovori za 5minut 12, tak ja ju mam a uvidime. Tak si musela dobojovat s bolestami?, ale chvalabohu drobec uz potom vysiel rychlo von 😉

seuska
3. apr 2010

Veve ja som bambulka aj tak a nie len tam dole 😀
Baby ja som sa tiez na tom zasmiala po ceste domov, no ale nedalo mi a nakukla som do temy XXL maminky ci jak sa to volalo no a samozrejme som narazila hned na katastroficky scenar ako baculke nezabrala Epi a podobne katastroficke scenare...

Monvi Danko kuka reklamy? 😀 ...ze "to zvladnes" som sa zasmiala na nom... 😀 😀 Tie deti su rozkosne ked uz tak rozpravaju... minule mi kamoska vravela ze maju nove slovo (mala ma nieco cez rok ) ze "pičuda" a to ti nevedeli rozlustit ze co to je a ono je to "piškóta" 😀 😀 roukosneeeee....

Veji tak sme slamene vdovy? No trebalo by to doma roztocit 😉 😀

lucinenka001
3. apr 2010

veve23 - no hadam to bude tak ako pises, ze dr. povie kedy je vhodny cas a ci vobec je to potrebne. Ved to som rada, ze sme ju vybavili a uvidime co a ako. Ale ako pises bud sa da alebo nie, netreba asi nad tym naozaj spekulovat.

seuska
3. apr 2010

Luci ja idem do šace... ak stihnem... nakolko som z Humenneho.... 😀

vejula
3. apr 2010

seus no ja to teda roztáčam doma s maliníkovým čajom 😀 😀 Boh vie kedy sa ten môj dovalí 😒
A ty určite niesi nejaká xxl, tak nekukaj také temy 😉

kikarv
3. apr 2010

ja epi nemám načo to je vlastne dobré? 😅 a kedy sa to podáva?

lucinenka001
3. apr 2010

Seuska - a preco z Humenneho az do KE? to je cca hodina cesty nie?

seuska
3. apr 2010

Veji ja mam mrkvovu stavu 😀 to sme dopadli....

Luci lebo som sa rozhodla rodit v saci, paci sa mi pristup lekarov a aj odbornost... tym nespochybnujem Humensku porodnicu, ale.... No je to zhruba asi taka hodinka a pol maximalne... Ale kazdy lekar v saci ma ukludnuje, ze sa nemusim bat ze to nestihnem, ze ziadna prvorodicka neporodila do hodinky kym sa tam dotrepem.... aj ked cicimon nam ukazala ze sa to da do 4 hodin... no v podstate aj so sprchov mam este dve hodinky k dobru 😉 😀

vejula
3. apr 2010

kika to ti lekár povie kedy sa to podáva a práve v tom to je, že možno ked si ju začneš pýtať tak ti povie že už je neskoro 😕 Inač ja som počula že po EPI su detičky v prvych dnoch zlé... Ale moc tomu neverím 😖

vejula
3. apr 2010

seus, to hej 😀

kikarv
3. apr 2010

a tá epi je vlastne čo? iniekcia proti bolesti alebo?

ludka140281
3. apr 2010

....jujuj uz nech je 6.4......ale vecer 😀 😀 😀 😀 a nech su s nami tie nase slniecka
dobru noc babulky....na ranajky sunkujeme 😀

kikarv
3. apr 2010

ja mám poradňu 7.4. a mám pocit že aj ked doktor povedal že sa už tam nestretneme ža my ho ešte raz prekvapíme. 😅

michalag
3. apr 2010

kika, nikdy nevies ..... do stredy je este daleko

kikarv
3. apr 2010

michalag ahoj. pri mojom šťastí budem kinderko ešte aj v stredu 😅

michalag
3. apr 2010

no uvidime, ale snad sa malicka uz vypyta 😉 🙂

mne je tak smutno, chlapi mi isli ku svokrovcom ☹ a ja som doma

zuzuj
3. apr 2010

Baby som zalahla a uz sťahy prešli...no ale ja neviem, čo idem teraz robiť, lebo som vyspatá asi na týždeň 😅
stacynka: jasne tak ukradneme nejaku trojku aj s evil...ja mozem rodit od 18.4. takze pohoda, psychicky by som mohla uz od zajtra 🙂
seus: tak ja som pribrala uz 25 takze som definitivne prva v tomto 😖
michalag: ty inak ides dost neskoro na tu poradnu, ved nema sa teraz chodit 1x za tyzden?...to ja by som sa uz ozvala u lekara 🙂 no aj ked tie moje tyzdnove kontroly su asi 30 sekundove...tak ale uz len pre ukludnenie nervov....
Baby aj ja som nejaka nervoz aj ked skor taka akoby napata...a to som z vas najdalej k porodu... 🙂 ja v 40tt uz asi z koze vyskocím.. 😀
kika: to je epiduralna anesteza...picha sa do miechy taka kanyla a tade ti tecie anesteza ciastocna, ktora ti znehybnie a znecitlivie dolny segment tela.

stacynka
3. apr 2010

baby tak som zavrsila vecer pomarancom, predchvilkou som si hodila sprsku a prehovorila muza nech ma oholi to vam bola sranda :D :D :D nakoniec som si tam nejak bokom nakukla a zistila som ze to tam je nejak osklbane tak som to nejak s akrobatickymi kuskami dokoncila 😉 😀 😀 😀

michalag
3. apr 2010

zuzuj, malo by sa chodit raz za tt, ale vraj pokial nemam problem tak staci az vtedy, ale vtedy som povedala dokimu ze len aby sme sa este videli, kedze TP mam hned o 10 dni (29.4.)

stacynka
3. apr 2010

pocuj zuzuj a uz chodis na poradne do nemocky, ci este nie, a kedy chodis? ja sa chystam prvykrat v utorok...
ozaj a mas aj dr. zazmluvneneho?
baby som si naivne myslela ze na mna zabudli no a uz som bez fotky aj ja

zuzuj
3. apr 2010

inak baby ja mam ziletku gilette Venus ( ci ako sa to pise) sice som a este zatial neosklbala uplne...ale tak decentne ked idem ku lekarovi a este sa mi nestalo aby som sa porezala...je fakt super...ste dobre s tymi MM ja si neviem predstavit to manzelovi povedat aby ma osklbal...ja to urobim sama a potom hadam nejaka sestricka skontroluje 🙂
michalag: aj ja mam 29.4 a sme posledne tak uvidime ktora skor....Baby co ste tu pisali o darceku pre poslednu...tak som samozrejme za a ocakavam nejaky brutalny 😀
stacynka: no ja idem tiez v utorok ku Havaldovi..a dufam ze uz mi podpise zazmluvnenie, lebo to odkladá., ale nasla som ten papier na nete...tak si ho vytlacim a vypisem a dam, nech je pokoj... 🙂 a ty ku komu ides v utorok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre