Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
9. jan 2010

cicimon, mliecko sa moze skladovat v chladnicke alebo ho mozes zmrazit. len ako pise roxi, treba mat sterilizovane flasky alebo dostat aj sacky. neviem ci je to prakticke, a pravdupovediac neviem ci aj doma je to 😒

vejula
9. jan 2010

Ahojte kočky...
Kami aká zlatá, ale nespinkala som s chlpáčikom 🙂 Bola som u svokrovcov a potom u našich... A si predstavte že moja zlatá maminka mi už perie vecičky čo mám od krsnej a žehlí. Som jej povedala, že nech sa as tým netrápi, že ja si to požehlím, len u nej, nie doma, lebo u nás nemám tolko mista, na všetky tie veci... Ved ju chrbát bolí a ešte chlapi su na nu zlí... Chúda, fakt ako taká služka alebo čo... Ja by som to teda nevydržala pri nich ako ona, ved sa ide roztrhať a stále ju nikto neocení ☹ Dúfam že ja tak neskončím...

silvi, už máš poriadne bruško 😵

mini ale aj ty už máš pekučké brušino, vôbec nieje nejaké mini....

veve23
9. jan 2010

cicimon/ja som este nekupila, neviem ci ich maju aj v zdr. potrebach, alebo skocim do babzlanduna vajnorskej, ja by som chcea take klasicke jak sm mala ja ked som bola babo

dejna3
9. jan 2010

cicimon - odsaté mliečko sa dá skladovať v chladničke - myslím 24hod. a v mrazničke aj zopár mesiacov 😉

ja nie som poverčivá, ale malej sme chceli dať červenú stužku na ruku, no nejak sme ju zabúdali kúpiť, tak to prežila úspešne aj bez nej 😉

ale napríklad, kým som bola v porodke, mm fixkou! 😠 nakreslil malej na postieľku staroslovanský ochranný znak... na jednej strane ma to vytočilo, ale na druhej strane to bolo veľmi milé 🙂

zuzuj, bábätko nekope stále rovnakou intenzitou... niekedy viac spinká, tak ho aj menej cítiš...

cicimon
9. jan 2010

moni - ja dufam, ze mi to mrazit velmi nebude treba - inac v rakusku som tie sacky videla asi za polovicnu sumu ako tu, ale mm ze naco uz kupovat...aj tie tampony do podprsenky boli omnoho lacnejsie, to som 1 balik kupila
tak snad tie flasky od vyzivy psotacia na to.

veve- no snad sa mi to podari omrknut tento tyzden v enikibeniki http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s... ci nie su take gazove ako rakuske 🙂

dejna3
9. jan 2010

tu som niečo našla, ako pozorovať pohyby:

Stále cítiš silné pohyby a malo by sa hýbať niekoľkokrát za den. Ak sa ti zdá, že bábätko sa hýbe menej, počítaj množstvo pohybov. Ľahni si v tichej miestnosti a počítaj aj najmenšie pohyby. Bábätko by sa malo pohnúť aspon 10 krát za hodinu a to by sa malo stať aspon jeden krát za den. Uvedom si, že bábätko môže spať aj niekoľko hodín, preto niekedy nepocítiš bábätko dlhú dobu. Ak však máš pocit, že sa bábätko nepohlo dlhšie ako si zvyknutá, treba isť do nemocnice.

zuzuj
9. jan 2010

dejna: a kedy treba uz to riesit co sa tyka pohybov...?? ty ich citis denne, alebo mas dni ked aj nie??

cicimon
9. jan 2010

k tym pohybom...ja mam niekedy dojem, hlavne v robote alebo ked chodim a pod....ze ich ani necitim...ale ked lezim v posteli, tak hej. Moze byt, ze pri urcitych cinnostiach ich necitit, aj ked kope?

zuzuj
9. jan 2010

dejna: sme pisala naraz, dakujem...asi si to najblizsie dni odsledujem, ....lebo ja posledne dni som citila len raz za den a take slabucke a neviem ci ich bolo desat...lebo predtym som citila aj 50 za den... ☹

dejna3
9. jan 2010

zuzuj, ja cítim denne, ale je fakt, že niekdedy riadne silno a niekedy, tak v pohode... ja by osm bežala už po 1 dni...
ale v podstate by to malo byť tak, ako je písané v tom článku - ak necítiš dlhší čas, ako obvykle...

dejna3
9. jan 2010

to je úplne normálne, keď ich je cítiť najmä v ľahu, lebo vtedy je telo uvoľnené, tak to viacej dokážeme vnímať 😉

veve23
9. jan 2010

aj ja ked nieco robim a nesustredim sa, tak aj zabudnem a az sa zlaknem ze niak nekope, ale potom v klude mi az brucho natriasa, ale ked si lahnem takcitim ze sa tam nieco deje, aj ono ma svoje kludne a divoe dni 🙂

zuzuj
9. jan 2010

inak baby jeden typ...som bola v lekarni a nasla som tam popri inom odsavacku na hlieny za 1 euro 😀 😀 tak aj ked som ju neplanovala kupit , jasne ze uz je doma... Je taka manualna, ale na tie babetkovske sopliky ( ktore samozrejme dufam, ze nebudu) to staci...je to taka mala nadobka z ktorej idu 2 hadičky jedna sa da do nosa babatka a druhou vy cucanim vytvarate podlak...tak sa sople dostanu do ten nadobky 😉

dejna3
9. jan 2010

babule, no ja mám to "šťastie" - obe dietky ma tedy riadne kopkajú 😝 až moc, by som povedala... nevyše teraz jedno dnu a druhé zvonku... ohromná kombinácia! 😀

zuzuj
9. jan 2010

No ja napriklad aj v klude necitim vzdy, teraz napr. ako sedim sa pomrvilo asi 2x...idem si asi lahnut a ratat, ked sa konecne dnes prebralo... 😀 ale ak zajtra nezosilneju a nebude ich viac tak ficim na pohotovost.... 🙂

vejula
9. jan 2010

zuzj, ja som v 25 tt bola u dokiho kvôli tomu že som malého cítila veľmi máličko. Väčšľinou, len po teplej sprche alebo tak. A som písala dokimu maila a potom voala a on povedal nech pre istotu dojdem. A maličky bol OK... Inak trvalo to asi dva dni že som ho citila len zriedka.

cici ja neviem ako je to s mliečkom ale som počula že lepšie je ho kojiť iba z prsníka, lebo ked si raz zvykne na flaštičku, a zistí že sa mu z nej pije lahšie, tak začne odmietať prsník...

dejna3
9. jan 2010

zuzuj, tú máme aj my 😉 ale použili sme ju, zatiaľ, len zopár krát... až keď je veľmi zle... naša pediatrička tie odsávačky veľmi nedoporúča a už vôbec nie vysávačové... si predstavte, čo to urbí so sliznicou toho malinkého nošteka ☹ ale niekedy niet asi iné východisko... ☹
ja malej radšej dávam teraz, keď sa kúri, libenar - morská soľ - na zvlhčenie sliznice a tým jej krásne vyčistím noštek a minimalizujem množenie baktérií 😉

cicimon
9. jan 2010

vejula - ja viem, ze by sa nemalo....ale uz teraz mam halvu v smutku, ze v juni ideme na bratovu svadbu a co s malym...tak ak nebudem chciet behat kazde 2 hod domov, tak aspon na kazdu druhu flasu a medzitym domov 🙂)

inac...ja som bola nedavno u kamosky co ma 8mes dieta a mu odsavala sople tou odsavackou na vysavac...no maly reval akoby ho z koze trhali....a toto mu robit kazdy den....

my tu mame taky suchy vzduch, ze ja sa kazdu noc zobudim na to, ze nemozem dychat, co mam taky zaschnuty nos, ze taky cas by som si tu odsavacku kupila pre seba 😀

moze byt problem vo mne aj necitim pohyby? alebo je to fakt ze pri niektorych cinnostiach to clovek tak neciti?

dejna3
9. jan 2010

cicimon, pokiaľ sa hýbe, keď si ľahneš (resp. vtedy cítiš pohyby), tak je všetko o.k. 😉

blondy12
9. jan 2010

zuzuj vies co ja presne pred dvoma tyzdnami som mala tiez taky pocit ze citim malu velmi malo a vies co o tyzden sa rokopala tak ze teraz niekedy az sa divim ci to dievca niekedy spi.... 😀 ..teraz mam silnejsie pohyby a dost casto a napriklad zacala mat take intervaly...ako rano od okolo 8ej ju citim ale kludne ma necha spat dalej 😉 ...aj do 11..ako dnes 😀

a potom pocas dna sa mrvi dost a kope takisto aj niekedy od pol 11 az 11 az do pol 1 rana...ale zas ako hovorim nemam pri nej take bolave pohyby ze ma to ak zaspin nezobudi ..len ked chcem zaspat tak nemozem predsa citim trosku..ale nastastie ze nemusim v noci vstavat na zachod ja vysdrzim docela dlho neist na wc tak to sa dost divim..vzhladom k tomu ake mam teraz brusko co so silvi sa ani nemozeme porovnat s velkostou tak ze ma netlaci na ziadne organy..ale velkostou je vraj vsetko ok...

veve23
9. jan 2010

aj kamoska trapi maleho tou odsavackou co das na vysavac, ale mama mi vravela ze netreba moc dieta naucit na to odsavanie, lebo potom casom nebude vediet smrkat

zuzuj
9. jan 2010

no baby lahla som si a citila som asi 4 pohyby ☹ tak neviem, ja nie vzdy ked si lahnem tak citim, tak ako mi tu pisete mam chut ist do tej nemocky...ale este pockam do zajtra... lebo predsa len hybe sa ...tak nechcem uplne stresovat... 😎

blondy12
9. jan 2010

cicimon ja som inac dostala od jeziska knizku ...taku ze od narodenia do 3rokov tak s MM sme kazdy den jednu kapitolku citali..a inac hned prva kapitola sa mi velmi pacila...

bolo tam napisane ze zo zaciatku vobec malickemu neuskodi ked s nim nebudete 24hodin denne..vacsinu aj tak prespi..a takisto nic sa nestane ked jeden den miesto normalneho materskeho mlieka dostane umele keby slo o to...a ze takisto keby ste si chceli vyjst s partnerom vonku tak tiez nebude mat dieta pocit nejakeho odmietnutia...a myslim ze je to pravda...alebo aspon ja sa musim takto k tomu postavit lebo si vezmi ze ked ja pojdem do prahy v juny asi na tyzden prec tak urcite nebudem schopna byt pri malej 24hodin denne ale od nej prave...tak to beriem tak ze proste nie za kazdu cenu sa budem drzat nejakych pravidiel co by bolo najlepsie..lebo to ani nejde ...

blondy12
9. jan 2010

zuzuj a to je dobre ze citis pohyby nie?ty si vezmi ze nie kazdy pohyb musim citit..takze ona moze miesto 4och urobit aj 10 ale citis iba tie 4...

dejna3
9. jan 2010

blondy - len s tým UM môže byť niekedy problém... lebo niektoré dojčené detičky odmietajú piť umelé mlieko a nechať dieťa 24 hodín hladovať sa nedá 😒

zuzuj
9. jan 2010

dejna: to je dobre, ze mi pises, ze ju niekto aj pouzil, lebo vsade citam tie odsavacky len navysavac, som nevedala, ze aj taketo existuju. Ja by som asi nikdy nedala nekaju vec z vysavaca do nosa babatka...fuj...ved to musi poliet jak fras.. 😨 aj ked pisu ze je to bezpecne. ALe som si povedala, ze co ak na just moje babo ochorie, tak tak pre istotu nech to mam doma...ved za 1 euro az smiesne mi to bolo stalo to dokonca nejakych 0,96 eura...som si povedala, ze uz len tak krabicka v ktorej to bolo ma vacsiu hodnotu. tak az neuveritelne...popri vsetkych ostatnych veciach a vyrobcoch co na nas zarabaju...
Inak kvoli tomuto principu som sa aj rozhodla nekupovat si drahy kocik...strasne ma to stve ze niektore veci su aj 100-200 percent predrazene...napr. postielku novu co som si kupila som videla v obchode raz tak draho...

dejna3
9. jan 2010

my s mm sme boli na celý deň vo viedni, keď mala malá 6týždňov...a vtedy sme to odlúčenie zvládli oveľa viac v pohode obe - než teraz 😉

blondy12
9. jan 2010

ja viem dejni ale ja to budem musiet dokonca skusat davat malej asi hned..praveze zavisi od toho ci budem mat dost mlieka aby som aj odsala na tyzden alebo nebudem mat vobec chapes..prave preto aby som nenechala MM v takej situacii ze umele mlieko nevezme a bude mu hladovat a az potom ...fakt neviem ako to budem riesit ale to sa neda teraz zalezi od toho kolko mlieka budem mat ja

zuzuj
9. jan 2010

blondy: no ved ja som rada ze dnes trosku citim , len neviem ako to ma byt lebo vsade pisu, ze ked citis menej alebo za den vobec mas hned dojst a ja neviem co to je menej,.....A si predstav ze vcera som necitila vobec nic az o 11 vecer trosku a potom tiez o 2 v noci par....uz som chcela ist do nemocky ked sa potom uplne neskoro vecer trochu ozvala...tak dnes je to lepsie.. 🙂

cicimon
9. jan 2010

zuzuj - ta tvoja odsavacka je na vysavac ci nie?

blondy - ja bezne nebudem mat komu nechat male, kedze najblizsia rodina je 500km, ale na tu svadbu plabujem zavolat svokru ako au-pair 🙂) tak snad pride, lebo inac problem, nie je plan B. A to vtedy male nebude mat este ani 2 mes...ale snad vsetci preziju 🙂)

ja tu uz niekolko vecerov studujem, kde je co najlacnejsie a ono je to fakt fuska vsetko porovnavat,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre