Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
11. jan 2010

jankako na stitku ti vie vziat krv aj gynekolog - mala som podobny problem, prejavovalo sa to hlavne padanim vlasov nastastie hodnoty mi vysli na spodnej hranici, vo februari idem na kontrolu ku endokrinologicke.
na babo by to uz nemalo mat teraz vplyv, najhorsi je 1. trimester, potom uz ma vyvinutu vlastnu stitnu zlazu.

nam tiez nikto nepomaha s vybavou, akurat od nasich sme dostali vianocne a od svokrovcov knihu ako vychovavat dieta-aj to som poprosila nech nam ju na Vianoce kupia a nemusia vymyslat darceky.

kika aj ja sa na ne chystam, len neviem ci budu aj u nas 😝

viete o tom, ze v poistovni pozicaju monitor na pol roka?

cheerlady
11. jan 2010

inak ja som niekde v novinach citala,ze niektore zdrav,poistovne od januara prispievaju na monitor dychu-viem,ze apollo-dovera urcite,ale ako sa k tomu dostat,to som este nestudovala 😒

civavava
autor
11. jan 2010

jankako, mne stitnu zlazu kontroluje gynekolog, kazdy mesiac chodim na krv...len uplne na zaciatku som bola u endokrynologa, inak riesi vsetko gyn....

stanusa
11. jan 2010

civava aj nas maly bol naposledy priecne a dole tvarou, ale dufam ze sa este posunie dole. 😵

civavava
autor
11. jan 2010

stanuska, snad hej...aj ked mne to je jedno lebo idem na CS aj tak..ale sa mi zda divne, ze mi dnes doki povedal, ze sa uz neotoci..ved je este skoro 😲 😲

stanusa
11. jan 2010

mne sa zda, ze ak date poistit babo v unione tak pozicaju monitor - este som to nezistovala poriadne

stanusa
11. jan 2010

k novym veciam pre male - oblecko v akcii je za dobre ceny, skoro rovnako vyjde nosene z mimibazaru
z druhej ruky mame kresielko fisher s melodiami a zopar kusov oblecenia
kocik tiez nechceme drahy, a najnovsie zvazujem aj trojkombinaciu,... ale uz to asi necham tak lebo mm budu vlasy stat zo mna 😀

civavava
autor
11. jan 2010

hej, ked su akcie tak potom nie je o com, potom sa to oplati... 😉

veve23
11. jan 2010

caute, ked spominate monitor, baby co uz mate deturence neviete ci je lepsi ten pod plachtu, alebo ten co sa zastrkava za plienky, prip.znacku ktory je taky optimalny

grekyna23
11. jan 2010

postolky su take pogumovane nohavicky, to ked sa babo bali nasiroko sa to dava na tie latkove plienky
kukni tu, dufam, ze to zobrazi 😒

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

tieto postolky su na suchy zips, ale byvaju aj na viazanie alebo na take dve oka

civavava
autor
11. jan 2010

grekyna, dakujeem, dufam, ze to tu zozeniem....ked nie, donesie mm z BA... 😉
kolko toho treba???

veve, mne viacere maminky povedali, ze ten pod matrac je dobry....mne pozicia kolegyna ANGEL CARE, takze ja som dalej ani nehladala, ale urcite su aj ine znacky, bo tento je vraj drahy 😕

ttiffanny
11. jan 2010

ahojte kočky!
hlásim sa po dlhšom čase. my sa máme fajn. dnes som volala za výsledky za cukor, krvný obraz a toxo. tú som si dala robiť ešte raz. pre istotu 😀 . všetko ok, tak som šťastná ako blcha.
vidím, že už vo veľkom nakupujete. my už tiež máme skoro všetko, len ešte chcem nakúpiť látkové plienky, len som nevedela koľko, tak dobre, že ste to sem napísali. chcem sa opýtať, či na jednorázovú plienku mám dávať len poštolky, alebo ešte aj látkovú plienku? a idete kupovať sterilizátor? mne sa to zdá zbytočné, nestačí vyvárať normálne v hrnci?

stanusa
11. jan 2010

ze vraj dobre su Angel care a Nanny, na matrac sa tusim davaju

civavava
autor
11. jan 2010

ttiffanny, super, ze je vsetk OK u vas ,

ja budem mat od kolegyne pozicany sterilizator, bo tiez som sa pytala, ci nestaci hrniec a kocky povedali, ze mali nasjkor hrniec a vyvarali, ale ze to bola taka ostara a pracne, ze si nakoniec kupili sterilizator.
alebo vyskusaj, ci ti bude vyhovovat vyvaranie a potom sa rozhodni 😉

stanusa
11. jan 2010

tifany kamoska dava na pampersku latkovu plienku poskladanu do obdlznika a nato postolky
sterilizator zatial nekupujem, tu 1 aventku vyvarim aj v hrnci 😀 casom uvidim a dokonca som videla steril. roztok to asi staci len v nom nechat niekolko hodin

grekyna23
11. jan 2010

tie postolky su roznej velkosti a kedze ja som ich zdedila ani neviem ake velkosti mam, jedny mam take uplne malicke a potom 2x vacsie a 2x este vacsie, tak tie najmensie mozno este 1 dokupim, nech mam v zalohe kebyze sa stane nejaka nehoda....asi su teraz v mode tie na suchy zips, tak ked bude treba dokupim tie, alebo ked sa mne a mm nebude chciet zavazovat tymi snurkami 😅
ale urcite netreba kupovat moc vela dopredu, mozno tie velke velkosti niekto uz ani nevyuzije a mozno tie najmensie budu zas hned aj na zaciatku male, nooo clovek nikdy nevie...

stanusa
11. jan 2010

grekyna ty pracujes v skole?

dnes ma tak pali zaha ani fatra nepomaha 😒

grekyna23
11. jan 2010

niekto na pampersku dava na zaciatku aj 2 latkove plienky a nato postolky, vsak uvidime, ako povie detska doktorka
a sterilizator zatial ani ja nekupujem, stanusa rozmyslam podobne, ze 1 flasku aj vyvarim 😉

grekyna23
11. jan 2010

stanusa ano , som ucitelka
a aj mna casto pali zaha,juuuuj aj vcera v noci ma palila, chrbat bolel, no vedela som ako zaspat 😠

stanusa
11. jan 2010

co som videla latkove, tak sa ani necudujem ze dve, take tenucke su...si neviem predstavit, ze do toho ma cikat atd

grekyna23
11. jan 2010

preklep... nevedela som ako zaspat 😉

stanusa
11. jan 2010

dobr, ze zvladas este ucit, ja som nedobrovolne na pn a to som planovala potiahnut do vysvedceni 😔

grekyna23
11. jan 2010

joj ja este aj februar budem tahat a mozno aj 1.marcovy tyzden, no uvidime ako mas vypise na MD a ako sa budeme citit, ale dnes som teda prisla statocne unavena, vie ta skola vysat energiu..... 🤐

grekyna23
11. jan 2010

ok, ja vas opustam, chcem ist kuknut na to cvicenie pre tehotne tu u nas, len dufam, ze to bude a ze ma zoberu, ze sa tam neprezeniem zbytocne 😎

ttiffanny
11. jan 2010

jeeej, aj ja učím 😀 . alebo skôr 😒 . ale už "len" šesť týždňov, ak všetko pôjde ako má.
ešte sa chcem spýtať, že akú fľašku ste kupovali - sklenenú? asi na mlieko je najlepšie takú, že? ja som ináč čítala, že to stačí vyvárať 5 minút.

malalady
11. jan 2010

ttiffanny jj sklenená je najsamlepšia... 🙂 no byt tebou tak to povarím takých 10min.. 😉 😀 5min. sa mi zdá málo.. aspon ja som vyvarala 10min.. a ešte nechala trochen poležat..

blondy12
11. jan 2010

no ja tiez nekupujem sterilizator..tolko vyvarim tu 1 alebo 2 flasticky...

ja som si najprv myslela ze nebudem musiet ani postielku kupovat ale teraz uz asi hej..no z veci chcem strasne malo ako hovorim budem mat po tete ktora ma malicke deti a pre dievcatko takisto vela tak postupne bude pridavat a pridavat..prva varka v nedelu 😀 ..

a cheer co sa tyka toho monitoru dychu tak rodicom ktori su poisteni v dvovere da 33%zlavu takze miesto nejakych 150 e zaplatis 100e za ten monitor dychu..a aj nejaky kufrik vraj dostanes, ale teraz neviem ci musia byt obaja poisteni alebo staci ze jeden z nich ...

blondy12
11. jan 2010

oprava nie rodicia ale rodicia musia poistit babatko v tej dovere ... 😅

adasik
11. jan 2010

ahoj kočky
kami- pekne sa vyliec a pi vela cajikov... 😉

civi-krasna izbicka, fakt super.... 🙂

pocula som, ze tiez Union zapoziciava ten monitor dychu, ale podrobnejsie som sa tomu nevenovala...asi babatko tam musi byt poistene a potom na odporucanie detskej ho pozicaju...

zuzana1971
11. jan 2010

ahojte babule, vcera bol asi fakt divny den, ja som mala total depku a konik sa mi neotvaral, tak som to vzdala

civavka krasna izbicka ako s rozpravky 😵

moj maly doteraz tiez lezal vzdy priecne a dolu tvarou, a podla toho ako kope, sa podla mna este vobec neotocil, zajtra mam poradnu, ale asi mi nebude robit ultrazvuk...az v 30tt

tarinka333 ak sa ti babo neotoci, tak vraj chlapcekovia vraj idu cisarskym, tak ti asi lekari pokazia prekvapko 😅 a povedia pohlavie ak sa neotoci

ja som po vcerajsej depke isla dnes na chvilu do Tesca nech som tu furt neni zavreta medzi 4 stenami a nevidela som tam ziadne zlacnene bodycka 😝 , teda mali zlavy 50 a 70 percentne na detske oblecenie, ale nie na bodycka...Tak som kupila este 3 vecicky v zlavach...potom obed v mekaci a hned bol lepsi den nez vcera 😀

ja som investovala do toho sterilizatora a mienim v tom sterilizovat vsetko co sa tam zmesti 😀 , este aj krabicky na cumle...ja by som umelohmotne veci (flase, cumle) nesterilizovala v hrnci, pri bratovi sa nam to rozvarilo a bolo po peknych cumloch od tety z Nemecka (za socializmu nam bolo za tymi cumlikmi poriadne luto 😝 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre