Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
6. feb 2010

moni, nezabudni lopatku a dodrzat postup 😀 😀 😀

moni
6. feb 2010

veve, lopatku nemame 😨 takze ideme skusit zmetak alebo plech 😀

moni
6. feb 2010

hehe, tak som naspat. neda sa mi v tom snehu chodit lebo ho mam do polovice stehien a neviem dvihnut nohu 😅

civavava
autor
6. feb 2010

dobry vecer babule,

kamilka, vsetko najnajlepsie k narodeninkam, nech sa ti splnia vsetky snicky 😵

blondy, gratulujem k uzavretiu manzelstva, nech ste spolu stastni 😵

ja som sa pred chvilkou dotrepala zo stanice, boi sme pozriet v Gente byvalu kolegynku a jej 3mesacneho synceka, juuj baby taky je krasny a dobrucky, aj ja uz chceeem.... 😵
neuveritelne, ze za chvilku budeme drzat v naruci nase uzliky stastia..... 😵 😵 😵

moni, aj ja tunak v porodnici budem mat vlastnu izbu, wc, kupelku a postel pre manzela plus vyber z 5ich jedal
😲 a to je obycajny standard v obycajnej statnej nemocke, ziadna sukromna klinika .... holt asi tunak tie peniaze zdrav.poistencov idu na spravne veci 😲 😝

seus, ja mam odsavacku na baterky, myslim, ze je to taky kompromis medzi vysavacovou a balonikovou. mna ta vysavacova neoslovila...Teplomer mame bezdotykovy, aby som nemusela mimi budit, ked bude spinkat...mam ho v albume, kuk mozno ta to inspiruje 🙂 meria aj teplotu izby, vody do kupela,flasky s mlieckom...

cici, krasny kocik ste kupili, paci sa mi

manikuru som kupila taku v baby obchode, su tam tie zaoblene noznicky, kliestiky a pilnicek....no a samozrejme v krabicke so psikmi, preto som to kupila 😀

zuzanka, vidim, ze minula prijemna skusenost u hematologicky sa vcera trocha pokazila, eh? ale podstatne je, ze ste s Maxikom v poriadku, tesim sa 😵

a ta moja skareda velka bunda z Kiku je zatial nevyuzita, 😝 este furt zapnem normalnu vetrovku, tak je mozne ze tu skaredu ani nebudem musiet nosit....aj pocasie tomu nasvedcuje, tu vraj uz ide jar, dnes bolo cey den 8 stupnov a teraz vecer su 3....a sneh je uz v prdeli nastastie 😎

moni
6. feb 2010

civi,
ja som sa prave presvedcila ze uz svoju staru bundu nezapnem. a to nemam nejaky mega bruch 😅 ale chvalabohu ze som vymakla tehu bundu vo vypredaji, isto sa zide 🙂
k tomu teplomeru...to je taky co sa namieri na celo?

kiwinka
6. feb 2010

bry vecer :D babulky,,tak dnes sme boli na ultrazvuku s malinkou, prietoky... vseetko v poriadku 😀
Karolínka ma 2100g 🙂 🙂 🙂 32tt+2 PM a podla ultrazvuku 33tt+2, ako sa len tesim... za chvilku je tu s namiii nase babuliatko malinkééé 😀

civavava
autor
6. feb 2010

moni, teplomer hej, taky 😉

ako to tam vyzera so snehom, este furt pada???

jeej kiwinka, to je super sprava, gratulujeeeeem!!! 😵

civavava
autor
6. feb 2010

moni, kuk sem, tu o nom pisu..podla mna je to super vecicka 😉

http://www.tecnimed.it/thermofocus_e.html

moni
6. feb 2010

civi, pada pada...ako zadarmo. vraj az do 10pm. uz teraz je vyse 60cm 😝 letiska zatvorene, metro nepremava, 100000 domacnosti bez elektriny, popadane stromy na autach 😖
inokedy by som sa tesila, lebo v pondelok budeme mat volno, ale poriadame konferenciu a workshop a sef na tom makal vyse roka, tak ma to mrzi 😒
snad budes s tym teplomerom spokojna, tie co som pozerala tu mali velmi zle recenzie tak preto som sa rozhodla pre ten do uska.

kiwi, no ved to je kus baby 😵

dejna3
6. feb 2010

kiwinka, no veľká slečna je to už 😉 veď ty už môžeš kľudne o mesiac rodiť 😅

moni, a už nesneží? koľko toho navalilo? dnes dávali aj v telke nejaké zábery o kalamite v USA...

ja strihám nechtíky sofinke nožničkami zaguľatenými na koncoch - tuším chicco... je by som sa normálnymi manikúrovými bála... spočiatku vždy strihal mm, keď malinká spinkala, až po nejakom čase som nabrala aj ja odvahu chytiť ten malilinký prštek odstrihnúť nechtík 😅 inak sofinke samotné strihanie neprekáža, vadí jej to, že jej držím ruku a ona si nemôže robiť čo chce... tak väčšinou pritom piští... preto striháme vždy počas reklamy v telke 😀

civavava
autor
6. feb 2010

fiiha to je velaaaa snehu...tak dufam, ze u vas elektrina nevypadne....a skoda toho workshopu, ale co narobis, pocasie neovplyvnis......
😢

teplomer som skusala zatial na sebe a v miestnosti, pozdava sa mi, tento vyhral aj nejake ceny, tak snad to bude OK....a ked nie, kupim iny 😉

kiwi, veru, cochvila ju mate domka 😵 😵

civavava
autor
6. feb 2010

dobru noc babule, ja idem do periiin 😉

moni
6. feb 2010

veru vela napadalo...vonku pocut deti vyskat takze aspon niekto ma radost 😵
ta elektrina hadam nevypadne, ved by sme zamrzli v tychto papierovych bytoch 😖

civi, ak ti viackrat po sebe uda +-/ rovnaku teplotu tak by to malo byt fajn, to bola asi najcastejsia pripomienka ktoru ludia mali, ze to ma obrovsku odchylku. ale znacku si nepamatam 😔
ved treba dufam ze hadam teplomer nebudeme casto potrebovat 🙂

dejni, odvazneho manzela mas, ten moj uz teraz povedal ze nehrozi aby strihal malej nechty 🙂

dejna3
6. feb 2010

civi, krásne foto v pase 😉 dobrú noc 😔

moni - ja som sama z neho nechápala.. keď prišiel za mnou do pôrodky, tak sa bál malú vziať na ruky vo vystuženej perinke... a doma ju hnaď na druhý deň po príchode z nemocky začal pokakanú prebaľovať 🙂 ja som musela odbehnúť do mesta, ale som si zabudla peňaženku, tak som sa vrátila a skoro som medzi dverami odpadla, keď som videla, ako ju prebaľuje - a to som mu ešte ani nestihla poukazovať a povysvetľovať 😅 teiž ju prvé 2 týždne kúpal - resp. držal a ja som len umývala a nechtíky jej tiež ostrihal a ja som to už len na hotovku zistila 🙂

kiwinka
6. feb 2010

baby,, vy nemate nejake aktualne vahy babetiek? na porovnanie... 😉

michalag
6. feb 2010

Ahojte kocky 🙂 🙂 🙂 ,

moni
6. feb 2010

kwi, ja sice mam ale sme mensie 🙂 2.5lb. mala v utorok, co je asi 1.1kg

ahoj michalag, aka si vysmiata 🙂

dejna3
6. feb 2010

náš drobček mal v 29tt 1400g...
ale vraj v 33tt je priemerná váha cca 1900g 😉
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=43

michalag
6. feb 2010

moni, zatial mam dovod, tak preco nie 😉 ... a dnes som si spravila radost a nieco pokupila malickej, len dufam ze z malickej nebude malicky 😅 😀

kiwinka
6. feb 2010

Dakujem baby :P
ze sme o tyzden vacsi nam povedali,,ale to na TP nic nemeni zevraj...
ja uz by som najradsej posunula cas a isla uz rodit,,som nedockava,, uz tu chcem mat nasu malinkuuuu 😀 😀 😀

michalag
6. feb 2010

ja som zvedava kolko bude mat malicka v 30tt, vzdy sa dr. zdala byt mensia o 3-4 dni, ale teraz uz drobci rastu kazde inak, takze sa to velmi neda porovnavat

dejna3
6. feb 2010

TP by sa počas tehu už nemal meniť... najpresnejší vraj býva ten stanovený cca v 10tt... ostatné neskoršie "odchýlky" by už mali byť výhradne genetická záležitosť 😅

jaj, babulky, idem sa asi zvaliť na gauč k mm, som dnes veľmi uťahaná, mojej princezničke sa dnes uráčilo spať počas dňa až 15 minúť 😠 😠 počas ktorých som si ani nestihla kávu uvariť a na chvíľku sadnúť 😝

pápa 😉

saudi
6. feb 2010

seuska - vobec sa neboj odsavacky na vysavac, je to uplne najlepsia odsavacaka, neda sa to porovnat s elektrickymi, a balonikovymi uz vobec nie, to neodsajes nic. tato vysavacova vytiahne krasne a vobec netaha moc, skus ti to pustit a prilozit napr k licu, ze to vobec nie je citit, alebo si to daj normalne do nosa, uplna pohoda. my davame vysavac na stredny vykon, ked su spole hustejsie, tak trochu viac. pouzivali sme to od narodenia. mala zacala pri tom plakavat az tak okolo 6 mesiaca, ale aj to len preto, ze sa nemohla pri tom hybat, nie preto, ze by to bolelo.

cicimon
6. feb 2010

ja som pred chvilou spravila objednavku za 62e, 14ks a to cakam este na matrac doobjednat, trvalo mi to 2hod, ale vzdy lepsie ako behat po obchodoch. Ked este dojde postielka, tak az na kozmetiku, plienky a nejake drobnosti budeme mat snad vsetko - este budem musiet checknut zuzkin zoznam 😀

moni
6. feb 2010

michalag, pekne si si radost urobila 😵
nasa mala je vzdy na ultrazvuku o par dni-tyzden vacsia, ale TP to nemeni...aj tak si tie nase potvory urobia po svojom 😵
cici, ty si sa nejako rozsupla s nakupovanim...ale aspon budes mat pokoj 🙂 ja nakupujem zasadne online, v kamennych obchodoch vynimocne.

dobru dejni

michalag
6. feb 2010

cici, ked ti to pride to bude radosti 🙂

moni, to hej, len drahy velmi nemusi nakupy tak chudacik, ale ja som potom musela s nim kupovat rifle a kym si vybral tak to teda trvalo 😝 , takze sme si quit 🙂

michalag
6. feb 2010

dejni, bruuuu noc 🙂 😉

cicimon
6. feb 2010

moni - no ja som v kamennych len pokukala, nech viem co a ako a teraz som po nahliadnuti so zuzkinho zoznamu zistila (som si tam spravila uzssi vyber toho, co nam bude treba 🙂), ze po tejto objednavke mi bude treba uz len kozmetiku a plienky a odsavacku mlieka, co nie je take zle....ale to vybavim naraz v drogerke abo lekarni a bude
uz len pockat do materskej a zacat prat a zehlit 🙂)
a zas doteraz som okrem textilu nic nemala, dnes som sa rozsupla ako vravis 🙂

inac - kupujete aj podlozku do vanicky?

michalag
6. feb 2010

cici, pri prvom sme nemali ale teraz urcite kupime, podla mna je to super vec a planujem tuto: http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=2367...

cicimon
6. feb 2010

michala - myslis ze penova je lepsia ako gumena? co som pocula, ze vraj nasaje vela vody, tak ma to trochu odradza.... a co stoji ta co ides objednat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre