Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
8. feb 2010

moni dakujeem, snad to bude OK a budem sa zas moct normalne najest 😝

ako to vyzera u vas so snehom? kalamita pominula?
kam sa stahujete, do vacsieho? 😉

civavava
autor
8. feb 2010

jeeej a moj manzelik sa prave skoli na predporodnej priprave 😵 😵 😵

vejula
8. feb 2010

civavka sa školí bez teba????? 😕

moni, ja si tiež tu masáž asi robiť nebudem... Bojim sa nech si tam čosi nerozšírim ako nás varovala ta sestrička z predporodnej prípravy.
Čajik sa chystám piť tiež.

A prietoky mi asi ešte nerobil, aspon o tom neviem to by som asi vedela že??? Tak snad nič nezanedbal 😒

civavava
autor
8. feb 2010

vejuli, hej, on sa skoli v BA, lebo ja zacinam tunak kurzy 25.2. a v tie terminy ked idem ja, je on na Slovensku 😉

civavava
autor
8. feb 2010

este k tej masazi hradze - kebyze nerodim CS, ani ja by som si nerobila masaz, ad jedna vobec to nezabranuje nastrihu hradze /tak som pocula od bab co rodili a masirovali si ju - a aj som o tom niekde citala/ a ad dva, ako pise vejulcek, bala by som sa dakej infekcie..... 😲

moni
8. feb 2010

civi, kalamita je uz ako-tak pod kontrolou ale nie vsetky cesty su ocistene. deti dostali volno, a aj my 😵
napadlo skoro tristvrte metra a na zajtra je ohlasena dalsia burka, tak som zvedava 🙄 uz by sa ta zima mohla na to vykaslat. najhorsie je ze asi 100000 domacnosti je od piatka-soboty bez elektriny a tym padom bez kurenia. no a kedze je vonku -10 a tieto papierove steny nic neudrzia, maju veru bojove podmienky 😖
stahujeme sa z 1bedroom do 2 bedroom aby mohla mala revat vo vlastnej izbicke 😀 je to iba o 2 budovy dalej, ale aj tak bude treba vsetky tie veci poprevlacat.

veji, tie prietoky sa robia pocas ultrazvuku, sleduje sa ako funguje placenta a pupocna snura. mozno ti to robil a ani nevies 😵
j tej masazi, kedze na slovensko pre prvorodicku je takmer 100% sanca ze ju nastrihnu, nemyslim si ze by masaz nejako vyrazne pomohla. no ale kazdy ako uzna za vhodne 🙂

civavava
autor
8. feb 2010

fiiha, tak chudakov bez kurena lutujem..nam vypadlo kurenie len na jednu noc, bolo -8 vtedy, mame hrube zateplene steny a aj tak to bolo citit.... 😲
tak nech uz ta zima pominie... 😠

a gratulujem k novemu bytiku! 😵 my sme sa presne tak stahovali v juli, sice len cez chodbu oproti, v rovnakej bytovke, ale aj tak sme sa namakali 😝

fruchtbar
8. feb 2010

ahojte babulky,tak uz som doma,dnes to trvalo priserne dlho.......malinky ma uz 2350 g a strasne velikeho susulika !!! 😀 😀 😀
Tak sme sa s mm vytesievali....

moni
8. feb 2010

civi, dik 😵 moja mama na mna nahucala ze ci mi treba take stresy pred porodom, no ale co uz ja s takym balonom nastahujem. budem len dirigovat manzela 😅

fruchtbar
8. feb 2010

Kamila,neviem,u nas piju tehulky malinkovy caj a jedia sezamove semiacka,najdes to v kazdej Hebamme knizke,ale iny kraj iny mrav.....kazdy najlepsie vie,co mu pomoze,aj tak si myslim,ze je to vsetko len o psychike....

vejula
8. feb 2010

hihi civi tak sa budete pripravovať každý zvlášť 😀 Aspon každý budete mať nejaké info navyše 😉
No a čo sa týka nástrihu tak nám ta sestrička hovorila že to sa robí počas najväčšieho tlaku počas kontrakcie a ked vidí že ten otvor nejako belie že by sa to roztrhalo vraj až vtedy robí nástrih... Lenže mne by nastrihovali podla mna určite ... Mamina bola vždy roztrhana cikom cakom, tak radšej nech nastrihnu nech to nezasiahne konečník, lebo potom je to dosť blbé a kakanie bolí jak druhý pôrod. Ale tej infekcie sa bojím viac ako nástrihu, ja vydržím som už velké dievča ale aby miminko to nejako potom neodnieslo keby že si tam rozšírim nejakú pliagu.

Moni super že ste našôli nové bývaqnie 🙂

Inač my vôbec nekurime, máme zateplené a kedzapneme radiator strašne mi to vysušuje sliznicu v nose a potom sa mi ťažko dýcha a krvácam z nosa,.

civavava
autor
8. feb 2010

frucht, gratulujem k dobrym vysledkom, aj k nastroju lasky malinkeho 😀 😝

moni
8. feb 2010

fruchtbar, presne tak vela robi psychika 🙂 a na kazdeho zabera cosi ine, takze nech sa pripravuje kazdy tak aby to zvladol 🙂
ak si dobre pamatam, vas zbojnik bol uz od zaciatku taky obdareny 😀 manzel musi byt pysny 😀

podla mna je tiez lepsi nastrih ako sa natrhnutie 😒

veji, my tiez kurime velmi malo, pocas dna ked sme v praci vobec, lenze ked prideme dom tak je tu asi 5 stupnov, tie papierove steny nic neudrzia. a na noc to mame stiahnute na nejakych 15-18C 😅
zato indicki susedia kuria 24/7 a ked im je teplo, otvoria okna...no mna ide urvat 😠

fruchtbar
8. feb 2010

podla mna je tiez lepsi nastrih ako natrhnutie,ale aj tak to skusim najskor vo vode a ked to inak nepojde,lahnem si aj na kozu a necham´sa aj kludne nastrihnut,len nech je vonku !!!!

Tak ja idem sit tu zavinovacku,som zvedava,ci sa mi to podari!

Prajem vam pekny den babenky a rozmaznavajte seba aj svoje malinke v bruskach !

tantama
8. feb 2010

moni gratulujem ale sťahovanie nezávidím 😀
fruu teda to je riadny chlapisko🙂)))
a mna pri prvom nastrihli ale uprimne to nie je žiadna katastrofa ani nič vôbec som to necítila, trošku šitie a stehy vypadli po 2-4 dňoch.... a presne je lepšie nastrihnúť ako roztrhnúť sa až cez konečník... to sa stalo kamoške a mala 32 stehov ja 4...

vejula
8. feb 2010

jj a oni vraj tak nastrihuju do šikma aby to obišli konečník keby sa to aj dalej natrhlo tak to pôjde tým smerom akonastrihnu...

frucht gratulacia ku krásnej váhe a velikému pindikovi 🙂

moni
8. feb 2010

no veru by to bolo lahsie keby sa to dalo rozzipsovat, vybrat babo a zas zazipsovat 😀

civavava
autor
8. feb 2010

moni 😀 😀 😀 to by som veru brala 😀

seuska
8. feb 2010

jeeej frucht gratulujem 😀 to je super aj vaha aj pipik 😉

Moni no budes to mat zaahul sa prestahovat...

Zuzka drzkajte sa s Maxikom... este raz ma mrzi ze som ti nemohla pomoct s tym notebookom...

Tamtami tak si mala riadny vikend aj s Gretulkou... no uz mate to najhorsie za sebou, uz len si pomaly upratuj....

moni
8. feb 2010

seuska, no ved nejako to zvladneme, uz mam dobrovolnikov na stahovanie, ja budem len dirigovat 😀 od zaciatku marca budem pomaly po veceroch skatulkovat, a manzel to nejako zvladne. sak kurnik, naco chodi do posilovne 😀
tantamka je moj velky vzor 😅

aktakk
8. feb 2010

Civi- ja som spominala ten JANE. Pozerala som aj ja tu stranku, su tam super ceny. Ale vobec neviem, ci mam ist do toho kupovat kocik takto az z Nemecka. Aj ked kazdy usetreny cent sa zide 🙂 .
A inak, ked si napisala dovod cisarskeho, tak som si spomenula, ze som to citala...Len som zabudla.

Baby, Vy sa tu bavite o nastrihavani.......auuuuu, uz teraz sa mi oci prevracaju 😀 .

civavava
autor
8. feb 2010

aktakk, ja by som do toho sla, ja som nakupila kopec veci z netu a z tejto stranky kupila kocik aj moja kolegyna a bez problemov jej to sem dodali...bo ta suma je super 😉 sak ked si zoberies , ze za tolko mas nejaky polsky, tak nie je o com....

seuska
8. feb 2010

Moni vobec som o tebe nepochybovala, ze by si nieco nezvladla... len ze to budes mat este starosti a starosti, ale zas efekt za to stoji aby mala malinka svoje pohodlie a klud.... 🙂

Brrrrr, ze nastrihnutie hradze 😒 😖 Nerobte este panikuuuuuuu... ja mam strach najvacsi z poslednych kontrakcii a z kojenia, vraj to tiez pekne boli kym sa laktacia rozbehne,,,,

majca424
8. feb 2010

ahojte, vidím, že sa tu bavíte o nastrihovaní...
Masáž hráze robievajú už asi až v nemocke a sama by som si to nerobila určite, ono vraj je to síce nepríjemné, ale nie vždy Vás potom musia nastrihnúť! A nie je ani pravidlom, že prvorodičku nastrihnú vždy, takže pohodka. 🙂
Je to síce určite úľava keď vás nastrihnú a už to ide von, ale na druhý deň je lepšie vtedy, keď len pomasírujú hrádzu a nemusia Vás nastrihovať... Všetko má svoje za a proti 😀 😎

veve23
8. feb 2010

jaaj, nehovorte tu o bolesti, si predstavim nastrih a hned mam po nalade...... ☹
Moni...pekne skatulky, oznac co je vo vnutry a palicku jak dopravak a mozes navigovat chlapcov nech makaju 😉

moni
8. feb 2010

veve, nastrih bude popri kontrakciach malina 😅

seus, ved to nejako dopadne 😵

aktakk
8. feb 2010

Civi- budem o tom premyslat, cakam na cenu co mi povie jeden moj "klient z prace", ktory predava kociky. Vie dat lepsiu cenu, zajtra budem mudrejsia. Spocitame vsetko a rozhodneme sa. Aj sestra objednavala cez net, mozno aj ja budem nakoniec.Doma mame inak vela veci z netu zajednavanych, len kocik som sa bala, ze ak sa nieco stane. Ale ved hadam niekto pozicia prinajhorsom.My sme pozerali ten kocik ale v inej kombinacii na nete a ten je za 549€ ale aj to je stale dobra cena si myslim.

alicc
8. feb 2010

ahojte,
zase ste toho popísali. 😉
idem si vás prečítať.

aktakk
8. feb 2010

Prave davaju v televiznych novinach o zenskej z Trencina, co isla s kocarom napita ako delo...A spadla a zvalila aj babo, no to je krava.

civavava
autor
8. feb 2010

aktakk, aj 549 eciek je super cena...my ho mame tiez za 550 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre