Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
23. feb 2010

moni 😀 tak za tie nevybielene zuby by sa veresova zabila aj sama 😀

moni
23. feb 2010

fleury, to je mozne 😀
co povedal manzel na tvojich 33tt vcera? 😅

fleury
23. feb 2010

sa potesil 😵 a malinkej zagratuloval, ze za ten cas co bol v praci vyrastla o tyzden a nie ze ho dnes prekvapim cislom 35 😀

fleury
23. feb 2010

teda 34 tt som mala na mysli 😀

moni
23. feb 2010

fleury 😀
som ta este chcela potesit, ci ukludnit, ci co...s tym pohybom pocas tehotenstva a porodom. kamoska bola rizikovka, gauc bola vec s ktorou mala najblizsi kontakt pocas X mesiacov. a nato ze bola prvorodicka to zvladla za par hodin od prvej kontrakcie. tiez tak ako juliap ich necitila.
takze hadam to bude tak aj u teba, ved zenske telo bolo tak vymyslene aby to zvladlo, nie?

na druhej strane zas nejaky odbornik kdesi pisal, ze ked je mama prilis aktivna pocas tehu, tak bude aj dieta hyperaktivne. tak si vyber. fakt ma stvu s tymi "zarucenymi" informaciami 😠

fleury
23. feb 2010

moni kiezby si mala pravdu a ten porod bol tak rychly 🙂 len minka tiez dost lezala uz otvorena a nerodila az tak rychlo, ved uvidime ..

a k tym teoriam..kamoska pri prvom dietati lezala tiez cele tehu a mala jej potom krasne spinkala, pri druhom frcala aktivne v praci az do porodu a maly bol veru aktivnejsi o dost .. ale aj tak si myslim, ze je to individualne a teorie su len statistiky istej vzorky, takze kaslat na ne 🙂

moni
23. feb 2010

fleury, to je to, ze nic sa neda predpovedat. ja napriklad neverim ani tomu, ze tak ako rodili nase mamy, take porody budeme mat aj my. neviem ci je to len zbozne zelanie, mne sa akosi nechcelo ist a vytrapila som mamu 22hod 😔

nejako bolo, nejako bude. budem riesit veci priamo na mieste a za pochodu. niekomu pomaha pripravit sa dopredu, mne by to zbytocne robilo stresy. ako mam teraz vediet ako budem zvladat bolest, ked ani neviem aka ta bolest bude 😕 takze teraz "trpim" na pripravnom kurze na porod, kde sa ostatne maminy zveruju so svojimi obavami, a pocitmi 😝

monva
23. feb 2010

Ahojte tehulky
som bola na ultrazvuk-prietoky, doky povedal, ze su vraj ukazkove, ze uz davno take pekne nevidel, tak ma potesil, konecne pozitivne spravy a ziadne jobovky. Malinka sa otocila hlavickou dole (za posledne 2 tyzdne od posledneho UZV, tak dufam, ze tak zostane). Urobil mi na 4D uzv aj fotku z profilu a este jednu "z rozkroku" lebo som sa chcela uistit, ze to bude holka 😀 no stale sa nevieme zhodnut s MM na mene.

Kupila som aj vanicku so stojanom, sice nie take ako som chcela, no ucel splnia a su lacnejsie. Tasku som si zbalila pre seba vcera vecer, no isto ju este par-krat "prebalim" 😀

A k tomu priebehu tehu a potom porodu = pri Dankovi som 7 mesiacov len lezala a ked som prisla 9 dni pred terminom o 16:00 na poradnu, bola som otvorena na 2 palce, kontrakcie som vobec necitila. Bolesti som mala az od cca 17:00 a o 19:35 bol maly na svete, samotny porod trval 5 min. = 3x som zatlacila.
TIez si myslim, ze to nesuvisi s priebehom tehu. Nesportovala som ani pred tehu, a v nom uz vobec a maly je riadne sidlo 😀

civavava
autor
23. feb 2010

babule, pisala zuzanka1971, dnes boli na poradni, vsetko je OK, maly Maxik ma uz 3075g !!! 😵
akurat ma problem s lekarkou, vraj si uz od nej na drzovku pytala za cisarak 7000 korun a zuzka nevie ako jej ma povedat, ze na to nema.... 😔 😕 🙄

moni, teeda to bol sen!!!! 😀 😀

ozaj a Puskarova uz porodila? nejak sa mi to sem nedonieslo este.....

fleury neboj, musime mat rychly poros, ked sa uz serkame v posteli furt..teda ja ani tak dlho nie, ale poniektore z vas babule ste si to dost odtrpeli..tak nech je aspon porod rychly.... 😔

fleury
23. feb 2010

moni tak ja si tiez nemyslim, ze budem mat porod ako moja mama, nie vsetko sa predsa dedi 🙂) ona napriklad pribrala 30 kil v tehu, ja ani tretinu zatial .. nemala ziadne problemy v tehu, pozri na mna..

presne tak, nejako bolo, nejako bude 🙂 myslim si, ze dopredu sa stresovat nam len ublizi a stazi porod, zas mysliet si, ze to bude lahke je tiez blbost, takze treba najst vhodny stred 😅

monva
23. feb 2010

Dnes mi volali aj z prace, kvoli tej Ziadosti o materske. Pytala som sa ich totiz, ci si mam napisat aj nejaku osobitnu ziadost o poskytnutie materskej dovolenky zamestnavatelom (lebo pri prechode z materskej na rodicovsku pri Dankovi som si pisala) - tak vraj to im teraz netreba, ze im staci to tlacivo "Ziadost o materske" od lekara, na zaklade ktoreho to akceptuju.
Tuto ziadost potom poslal moj zamestnavatej aj na Socialnu poistovnu, odtial mi maju poslat "potvrdenie naroku na materske".

Len neviem, kedy mam na Urade prace dat zrusit Rodicovsky prispevok na Danka, ci az ked mi pride potvrdenie naroku zo Socialnej poistovne, alebo uz teraz????
+ tam chcem poziadat aj o prispevok na starostlivost o starsie dieta (danka)

Mamicky druhorodicky please poradte - roxi, dejna, michalag ...

moni
23. feb 2010

monva, tak konecne nejaka aprilovka s dobrymi spravami. posledne dni to vyzeralo ze sa tu odrodi a zatvorime temu 😅
snad aj ten druhy porod budes mat taky super 😵

civi, puskarova myslim mala cisarsky 14.2. a maju leonarda 🙂
maxik je chlapisko! tu lekarku ani nekomentujem, jedna vec je ked ma nemocnica cennik a clovek vie do coho ide, druha ked si lekar vypyta na ruku 😝

ozaj civi, ako sa dnes citis?

fleury
23. feb 2010

civi tak to je sila s tou lekarkou, neskutocna drzost 😠 😠 😠
hlavne, ze maxik je ok 🙂

monva tak ty si mala super porod!!!zaaavidim

monva
23. feb 2010

Civi - uff, tak to je brutal u Zuzky, ze si to lekarka tak "okato" vyziadala, no neviem, asi by som jej na jej mieste dala najavo, ze je mamicka - samozivitelka.

civavava
autor
23. feb 2010

moni, dnes som OK, dik 🙂 snad to tak aj ostane a Renko vydrzi do toho 37tt aspon🙂))
ozaj a neprezradis nam meno vasej princeznicky? ale som zvedava, eh? 😉 😲

jeej ze na Valentina 🙂 tak uz ma po 😉

fleury, tiez som sa normalne nasrala, ked som to citala..co ma co lekarka pytat prachy, ty vole...neviem si predstavit, ze tu v Luxe mi moj gyn. povie ze sak naval dopredu prachy za cisarak... 😒 😠

monva, gratulacia k super spravam z poradne 😵

monva
23. feb 2010

Baby, vsetkym vam taky porod, ako moj prvy prajem zo srdca 😀

Ja mam skor obavy, aby som do Sace stihla dobehnut 😀 😀 😀 dnes sme si to stopli, trvalo nam to 1 hod a 5 min a najviac nas zdrzalo hladanie parkovacieho miesta pred nemocnicou 😀

Ozaj, Maxik ma krasnu hmotnost, hotovy valibuk 😀

Civi - este si mala taky vytok, ako vcera? ci to bolo predvcerom?

civavava
autor
23. feb 2010

monva, aj ja som jej napisala, nech jej na rovinu povie, ze z rodinnych dovodov si to nemoze dovolit...ved sa nema za co hanbit..a odrodit ju aj tak bude niekto musiet... 😕 😲

ved kopa bab si ani nezazmluvnuje lekara dopredu, aj ked na to maju....tak nech si henta ochechula trhne nohou....

civavava
autor
23. feb 2010

monvi, dnes uz nie. vcera to bolo a len jeden krat....odvtedy nastastie nic 😉

alicc
23. feb 2010

niektorí lekári jednoducho nemajú súdnosť 😝 😝 😝

monva
23. feb 2010

civi - tak to je super 😉

mozem si dat tuniakovu natierku, co som robila v nedelu, este aj dnes? jasne, ze bola v chladnicke a zavreta, len ci sa nema zjest hned, neviem ?

moni
23. feb 2010

civi, s tym menom este nie sme na 100% rozhodnuti. mame nejakych 2-3 kandidatov, a teda nie je to nic specialne, ako som pozerala nebude jedina medzi aprilovkami. len som si vypocula pripomienky a komentare od najblizsich, tak ma to mrzelo 😔 dohodli sme sa teda s mm ze budeme trosku natahovat okolie 😉

monva, no my ked vychytame zapchu tak nam to veru tiez bude trvat hodinu. mm preto rozhodol ze rodit sa bude mimo spicky 😀

moni
23. feb 2010

monva, isto si mozes dat tu pomazanku, dobru chut 😵

veve23
23. feb 2010

no to je cudne ze si takto dr. priamo vypyta, ako jedna vec je ze za vsetko sa plati 😠 vsak sme na Slovensku, ale zas je t smutne ze ak je to Zuzanina dr. tak asi vie v akych pomeroch zije a este si vypyta, ja by som tam strasny bordel urobila......

Fleury...mne je stale blbo, tlacim suche tycinky cely den, aby som mala nieco v zaludku ale inak nic moc, asi som nieco pobabrala ☹

Moni..aj mne uz vsetky tie blaboly lezu na city, vcera som bola na takej mini stretavke a baby kukali jak puk ze soferujem, dokonca ze tehotn by nemali upratovat s cistiacimi prostriedkami aby sa nenadychali atd. vsak ale ja nemam sluzku ☹

alicc
23. feb 2010

k tým poverám, že tehotné by nemali ano okná umývať, lebo že sa bábu omotá pupočná šnúra okolo krku

fleury
23. feb 2010

civi a kedy ma vlastne zuzka termin, asi este nevie co vdaka tek krave dr 😠

veve a brala si uz dnes zelezo?

alicc
23. feb 2010

to video s mliekom a kávou som práve pustila mm a strašne sa bavil 😀 😀 😀

civavava
autor
23. feb 2010

veve a co ti je? zle od zaludka? 😔 tak nech je to cim skor prec!

podla mna monvi pomazanka je este dobra,mnam aj ja by som si dala 🙂 ja som mala len 2 musli tycinky a cajik....
😲

monva
23. feb 2010

baby, dik za rady, no chlebik s pomazankou sa nekonal ☹ moj "starostlivy MM" zahlasil, ze ja si to uz dat nemozem, co ak bude zle mne, alebo to malej uskodi, ze on sa "chudak obetuje" a zjedol mi ju pred ocami 😠 😠 😠 no a tak teraz tlacim coko-jogurt s makovkou, asponze to mi dovolil 😀

veve23
23. feb 2010

fleury..rano na lacno, teraz vecer by som mala druhu tabletku, ale asi vynecham a uvidim ci mi bude rano lepsie, v pondelok idem k dr. tak mu poviem ci mi to zmeni. A keby nieco zbehnem k nemu skorej.

fleury
23. feb 2010

monva aky empaticky mm 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre