Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
7. mar 2010

mima, nič sa za to neplatí

veve23
7. mar 2010

Aktakk...no to neviem, ja co som si zistovala, len tu matriku a tym padom ze partner moze vyzdvihnut rodny list a vybavovat papiere, o splnomocneni som nepocula, tak neviem na stopro, ale urcite to neni zbytocne ak to mate. Podla mna moze ak figuruje v rodnom liste ako otec, ma rovnake pravo ako matka.
No a co sa tyka bonusu, tak ako pise Dejna, moze si uplatnit iba bonus na dieta hned. A materska je na tebe, mne sa to oplati byt dlhsie, oproti rodicovskemu mi to robi znacny rozdiel.

jankako
7. mar 2010

tak dúfam že malej neubližil ten nurofen čípok čo je pre bábätka...ale prestalo mi byť zle,ani kríže ma nebolia ked som si ho dala..

moni
7. mar 2010

janka, no asi jedno s druhym 😒

dejna3
7. mar 2010

janka, pokiaľ si si dala bábätkovský, tak určite nemohol ublížiť 😉

civavava
autor
7. mar 2010

jani, najskor som drzala dietu kvoli cukrovke a teraz kvoli tomu nadmernemu mnozstvu plodovej vody....ale uz to tie 3tt vydrzim a neviem sa dockat ked budem zase normalne jest 😲

ale ma to cosik do seba, som schudla 2kg a na UTZ mi doki povedal, ze odbudlo aj z plodovky .... tak uz to len dokopat do porodu 🙂

mima88
7. mar 2010

dejna3- dakujem pekne 🙂

veve23
7. mar 2010

toto je zo zakona.................ak ide o poistenkynu, ktora trvale zije s inou fyzickou osobou v spolocnej domacnosti, ale neuhradzaju spolocne naklady na svoje potreby je podmienka osamelosti splnena...........cize mozete aj spolu zit, ale mate 2 ucty tak pohoda, to uz nikto dalej neskuma, ja mam ine bydlisko, polovicka ma ine a zijeme v byte ktory iba vlastnim a nemam tu TP, takze chaoss, cize oficialne sme kazdy inde 😉

civavava
autor
7. mar 2010

babule, mate niektora skusenosti s takymto robotickym vysavacom? 😲

sme si ho s mm kupili, dnes som ho vybalila, ale neodvazim sa to vyskusat 🙂) sa mi to zda neuveritelne, ak to ozaj tak funguje, ze to same vysava.... 😎 😎

pockam do stvrtka na mm....

ak to mate niektora, dajte vediet, ako ste spokojne 🙂)

http://www.irobot.sk/roomba-555/#url=%2Froomba-...

http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...

seuska
7. mar 2010

Ahojte kočky, idem Vas docitat za dva dni... asi budem mat co robit jak vas poznam... 😉

dejna3
7. mar 2010

veve, my sme to mali úplne presne tak isto 😀 😀
drahý má iný TP doteraz... ale to už je z iného dôvodu 😉

veve23
7. mar 2010

civi....uz som ho videla makat, to beha po zemi jak dilino, ale to teda neviem ako sa nastavuje, ale je to haluz, no ja by som skusila by som nevydrzala cakat na mm, musi to byt srandovne

moni
7. mar 2010

janka, tie lieky by sa nemali pravidelne uzivat, ale babatkovska davka jedenkrat nemoze ublizit. hlavne ze pomohlo 😵

civi, kamarati to maju, nevedia si vynachvalit. len obcas to blbne a kruti sa na mieste 😅

dejna3
7. mar 2010

to čo 😲 , samé vysáva? 😕 to chceeeeem 😀 😀

veve23
7. mar 2010

Dejna, no tak ja pri nas lenivcoch tiez myslim, ze aj ked sa vezmeme TP bude asi vzdy ine, pediatricka ma vezme aj ked sem nepatrime, uvidim ako to bude zo skolkou, lebo krpec bude mat TP ako ja. No uvidime.....nechce sa mi behat po uradoch, stacilo mi ked som si menila meno....

aktakk
7. mar 2010

NO my mame spolocny byt, ale bydliska kazdy inde aj ucty kazdy inde...cize tym padom by mala byt podmienka splnena 😉 . Ten danovy bonus je inak po aku dobu????

Mima- uz ti Dejna odpovedala 🙂

jankako
7. mar 2010

dobru noc,vypínam,nepopíšte toho vela 😉

alicc
7. mar 2010

aj moj bracho má taký vysávač, čo sám vysáva, normálne to naprogramujú a idú preč a prídu domov a majú povysávané. dobrý vynález, ja som uvelličená z umývačky riadu a vychvalujem kade chodím 😀

veve23
7. mar 2010

aktakk, bonus uz mas navzdy, pokial bude krpec chodit do skoly, cize tusim do 25 ak neskonci skorej, sa mi zda a uplatnuje si ho jeden z rodicov

civavava
autor
7. mar 2010

jeeej kocky tak sa tesim , dikes za odpovede 🙂

ja sa neodvazim to sama pustit, pockam na mm 😀 😝

to je namiesto nasho romantickeho pobytu co sme mali ist 12-15.3. oslavit vyrocie nasej savdby..tak mame na pamiatku aspon vysavac 🙂

moni to jaka haluz ked sa bude tocit na mieste 😀 😀

a dufam, ze mi to nevcucne psikov 😝

pipimiska
7. mar 2010

ahojte 🙂 ..dnes som bola za doktorom,ktory ma pravdepodobne odrodi,hned mi urobil ultrazvuk,aby vedel co a ako...prietoky boli ukazkove,maly ma 2kg,zevraj troska menej ako by mal mat,ale co ma viac trapi,zevraj ma rozmery bruska o 2 tt mensie 😒 u mojho gynekologa bolo v 30 tt vsetko v poriadku..povedal,ze ma chce vidiet o dva tyzdne,aby videl akym tempom rastie...neviem ci su taketo odchylky bezne,alebo sa mam strachovat ..snazim sa samozrejme mysliet pozitivne,len som sa vas kcela opytat,ci niekomu dr nieco take nepovedal..dik 😉

alicc
7. mar 2010

idem si ja lahnúť babulky, to "lyžovanie" ma nejako zmohlo, ale normálne sa bojím noci, lebo už ani neviem ako si mám lahnúť. všetko ma tlačí, pod rebrá mi bublina pichá malé ručičky alebo ma šťuchá lakťom, potvorka malá. tak sa majte pekne a dobrú noc. 😉

aktakk
7. mar 2010

No dobre, a to ked si na materskej a slobodna mamicka tak mas na neho narok az ked zacnes pracovat??? kedze otec dietata si ho nemoze uplatnit v pripade, ze si mala priznanu matersku tych 37tt? ALebo po tych 37tt si mozes poziadat ty?

veve23
7. mar 2010

Civi..nevcucne, ale myslim ze budu mat o zabavu postarane ked to budu nahanat, ja som mala 11 rokov psa, babulka uz neni ☹ , no on ked videl vysavac tak najprv na nho stekal a potom sa rozvalil ukazal vajciska a mama ho musela vysavat, to mal strasne rad, toto ufo by asi zlikvidoval 😀

civavava
autor
7. mar 2010

veve 😀 😀 😀 ze vajciska, sa rehoceeem 🙂))
akeho si mala psicka?

moni
7. mar 2010

civi, no niekedy to zblbne..no a rohy to asi nepovysava 🙂
joj, ale psiky budu isto radi 😅

pipi, tie nase tehotenstva a babatka sa velmi podobaju ....v piatok sme boli aj my na sone. mala ma 1.8kg, hlavicka na 33tt a brusko na 30tt. ale celkovo to bolo OK a nic nespominala. podla krivky sme presne podla tyzdna. ja neviem, tym meraniam moc neverim, ved to velmi zavisi od uhla.
snad ta len vyplasil, a bude vsetko v poriadku! aspon uvidis zbojnika o dva tyzdne zase 🙂

civavava
autor
7. mar 2010

este som vam chcela napisat, ze citam tu knizku co nam raz seuska nukala, ze posle na email.. "Kazde dieta sa vie naucit spat" ...a je to super,myslim, ze su tam dost dobre rady, ako naucit babatko spinkat - aj same, a aby si zvyklo na rezim cim skor... 😉

tak som zvedava v praxi, ako to bude... 😎

babulky dobru nocku, pa zajtra 😉

veve23
7. mar 2010

Civi ...ja som mala take male teliatko 40 kilove Basseta tricolor

Aktak....on si to moze uplatnit, odnesie rodny list do roboty a co k tomu treba hned jak sa narodi krpec, tych tvojich 37 tt je nieco ine, to je tvoja materska. /Dejni oprav ma ak sa mylim 😉 / No a potom je to uz na vas, ze ked zacnes robit ci ty alebo partner bude mat bonus na dieta

moni
7. mar 2010

veve, a ved to ked sa to 40kilove teliatko rozhodlo ze pojde nejakym merom, teba take tintitko len tahal za sebou, nie? 😅

veve23
7. mar 2010

Moni...presne, on si robil so mnou co chcel...a to je taka nevychovatelna rasa, tak som lietala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre