Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
8. nov 2010

@fiffinkaa skús radšej chrumky ryžové, pohánkové, kukuričné nesolené. Ja som dala malej raz do ruky ten nestlé keksík a odvalila kus a to nemá zub, ledva som jej to vybrala. ☹

p69majka
8. nov 2010

@fiffinkaa tak to máš super. Môj Filipko sa moc s malou nepohrá,ale sem tam áno. inak podá aj plienku, podbradník a tak. Malá spinká tri krát za deň, tak aspoň to, lebo keď je hore, musíme sa venovať herečke. Kričí mama, tata, baba,papa. Papula po mamine 🙂 .

p69majka
8. nov 2010

@karmelka77 je zlatučký, my máme 16.11., už vás dobiehameeeeeee. 🙂

juliap
9. nov 2010

@almita stale je to na tom istom linku, ak chces, tak sa tam mozes aj zaregistrovat a potom dostavas vraj nejake vzorky, mne napisali, ze mi pridu do mesiaca prve a stale nic, ta neviem, ci si postarka nechala 😅
@karmelka77 fesacisko ten tvoj chlap 😀

maya30
9. nov 2010

ahojte baby, potrebujem poradit - ked ma maly ten zapal priedusiek, moze chodit von ? Ja s nim chodim tak na hodinku, nech ma zmenu, len neviem ci sa to moze, lebo ten kasel je stale horsi a horsi ☹ Dnes v noci sme prvykrat nespali odkedy sa narodil, co tak plakal...neviem od coho ale uz dlhsiu dobu ho svrbi pokozka na hlavicke a stale si to chcel skrabat, tak mozno aj preto, no a do toho ten kasel....Na druhej strane teplotu nema a chuti mu papat tak ako ked bol zdravy...vo stvrtok ideme na kontrolu, uvidim co mi povie, len nech sa to uz skonciiiiiiiii
@p69majka potvrdzujem ze s dvoma detmi je to uplne o niecom inom...tiez som s prvym chodila aj 3x denne von, ale teraz som rada ked stiham raz. Okrem toho my mame skolaka, takze poobede ulohy, ucenie, doobeda varenie, domacnost...nenudim sa 😝 U nas je dobre to, ze starsi sa s malym strasne rad hra, akurat po tom pade som veeelmi opatrna, takze oci na stopkach mam stale.
Nie som spokojna s nasim momentalnym dennym rezimom...maly vstava okolo 6, napapa sa a znovu sa pyta spat o 8, okolo 10 sa zobudi, dam desiatu a ideme von, kym sa o tej 12 stihem vratit tak mi v kociku zaspi no ale to uz ma mat pomaly obed, takze doma este potiahne max. polhodinku a je hore. To je 13 hod. dam mu obed a az do kupania (o 19h) mi uz nezaspi a mrnka (niekedy sa stane ze odpadne o 18 bez kupania a vecere a to musim potom riesit budenim v noci, tiez nie bohvieco 😒 ) Tak ak mi viete dat tip ako to zmenit, budem vdacna 🙂

cicimon
9. nov 2010

caute
@maya30 so zapalom priesusiek von asi radsej nie..

karmelka77
9. nov 2010

@maya30 co sa tyka toho chodenia von pocas choroby - my ked sme mali sopliky teraz tak nam dokonca vtedy povedali ze nemame ist von aspon jeden den, takze myslim ze so zapalom priedusiek by som neisla...moze byt akokolvek zababuseny, ale nostek ma vonku a dycha nim studeny vzduch...ten rezim...no som torchu iny pripad ako to tu tak citam🙂)) ale my davame Filipka navecer este spat - okolo pol 5 tej - 5 tej, vtedy si pospinka pol hodinku ale staci mu to aby vydrzal do kupania...neviem kde ti lepsie spi, ci doma, alebo vonku, skus s nim ist este navecer von, nech si chvilku pospi vtedy...my sme tiez od 6.00 hore, ale do dalsieho krmenia mi sem tam pospi pol hodinku...u teba to vychadza ze ti maly spi cele doobeda, tak sa ani nedivim ze sa mu nechce potom spat...nechod von doobeda zabav ho a chod von az poobede...moja rada, moj nazor🙂))

fiffinkaa
9. nov 2010

@p69majka no moji su na seba nabažaný, ked sa vidia očiská im svietia 😵 ...aj moj asistuje pri kúpaní, najradšej by ho kúpal on..hehe, ale som mooc rada..lebo starší je taký nejaký citlivý..že ked su aj samy a su potichu, tak nazriem a ležia vedla seba a starší ho hladká po hlavičke, do očí sa dívajúú. ..hehe 😀 , prcek nevie oči z neho spustit...aj ráno..starší sa zobudí a už trieli do postielky prcka po hlavičke pohladkať...🙂..to je super že sa vám tak darí v reči..no my sme lenivýýý, nepovie ništ, ale aj prvý bol takýto....

zlatik
9. nov 2010

Caute maminy, prepacte, ze som vam tu tak vtrhla. Ale nasla som cez vyhladavac, ze sa este ako tehulky bavili na temu kocika Bexa B3. Zatial som ho nazivo nevidela. Tak sa chcem opytat, kupili ste si ho nakoniec niektora a ak ano, ako ste s nim spokojne?????
Velka vdaka Zuzana

annika11
9. nov 2010

@maya30 ja sa pripájam, zápal priedušiek=von radšej nie 😅 😅

my máme režím dňa zhruba takýto:
6.00 vstávame, raňajky
malú potom ešte uspím, väčšinou sa mi to podarí, spí ešte do 8.20, vtedy ju idem zobudiť alebo sa sama preberie...o 9.00 papá desiatu, potom ideme von a ked je zlé počasie, tak sa hráme v detskej izbičke a ja medzitým varím obedík. Občas ešte hodí kolo 10.30 šlofíka, ale len tak na 10min. O 12.00 obedujeme a potom ide malinká spinkať do postieľky, kde spí tak do 15.00-15.30, o 16.00 dáme olovrantík a bud ideme ešte trocha von alebo sa hráme. Tak zhruba o 18.00 dá zase 10 minútovku, o 19.15 sa kúpeme, 19.30 večera a o 20.00 nočný spánok...

karmelka77
9. nov 2010

@annika11 sme na tom skoro rovnako🙂) len my mame tie casy zhruba o 15 minut posunute🙂) a maly mi spi doobeda zhruba hodinu az hodinu a pol a poobede tak hodku, a potom okolo 5 tej este pol hodku🙂) myslim ze sme to zvladli idealne🙂) uplne mi tento rezim vyhovuje papame 5 x denne, a z toho iba dva krat mliecko🙂)

maya30
9. nov 2010

jajaj, to ani nechcem pocut ze som mu tymi vychadzkami pritazila 😲 dnes sme uz zostali pekne doma, aj si pekne pospal, bohuzial u nas takyto presny rozvrh dna ako u vas neexistuje, posledny tyzden to bolo tak ako som pisala vyssie, dnes si pospal o 17 tristvrtehodinku a bohvie co bude zajtra.
@karmelka77 tiez si myslim ze poobede by ta vychadzka bola lepsia...lenze to uz mam doma igiho zo skoly, ucime sa a stiham maximalne tak nakupit

juliap
9. nov 2010

@maya30 pri zapale priedusiek je dolezite, aby sa mu nestriedali prudko teploty okolia, takze preto by som teraz neodporucala ist von, predsa len je cca 10 stupnovy rozdiel vonku a dnu teploty ... miestnost kde spinka vzdy predtym dokladne vyvetrat, ale nedavat ho tam hned po vyvetrani, az ked sa vzduch ustali ... no a nech vam to cim skor prejde

aaangella
9. nov 2010

Ahojte pripajam sa ku vam malinka sa mi narodila 9.4.2010 citala som si ze pisete o rezimoch moja mala je uplna spachtska doobeda spi 2 krat po hodine potom okolo 2 na hodinu a vecer o 18 je uz okupana a o pol 19 uz tuho spi v postielke

aaangella
9. nov 2010

Dnes mame 7 mesiacov

karmelka77
9. nov 2010

@aaangella no vitaj my sme mali vcera 7 mesiacov🙂) kde si rodila?

karmelka77
9. nov 2010

@maya30 tak skus nakupit doobeda nechaj maleho nech pozera na svet a poobede namiesto nakupu chod von...ved uvidis, casom sa to urcite upravi...🙂)

annika11
9. nov 2010

@karmelka77 mne to tiež úplne vyhovuje, ved som si vlastne sem tam aj malú prispôsobila časovo, aby nám to obom vyhovovalo. Ja som aj rada, že mi poobede spinká v postieľke, aspoň porobím, navarím, prečítam koníka 🙂 🙂 🙂
Ja si myslím, že všetko sa dá napraviť a prispôsobiť, tak aby bolo spokojné aj bábo, aj mamka...chce to len čas, trpezlivosť a na všetko ísť postupne...

My dnes liečime uško. Odkedy malej nedávam cumlík pri zaspávaní, začala si šahať do uška. Musela si potiahnuť náušničku, lebo včera to mala červené a dnes už aj hnis. Tak sme to vyčistili, joooooj bolo krvičky aj plaču, lebo hnisový pľuzgierig pukol, ked zmäkol vo vodičke. Priložili sme kocku ľadu. A na noc som natrela trochou harmančeku....tak som zvedavá na ráno, ale myslím, že to bude v pohode, ked ten hnis už vytiekol....či???

annika11
9. nov 2010

@aaangella tak vitaj medzi nami 🙂 🙂 🙂 konečne aj dievčatká pribúdajú, lebo mám pocit, že je tu chlapská prevaha...

karmelka77
9. nov 2010

@annika11 no ja som si tiez myslela ze vsetko sa da naucit, ze si kazdy nejaky rezim spravi, ale v niektorych pripadoch v okoli vidim ze ani nie, a stale viac mi to pripada, ze to je v povahe dietata...a nie v tom ako ich to naucime...ja som sa zatial nemusela vobec trapit so spanim, s papanim...radila som to kamoske ako to ma urobit a dopadlo to tak ze nic nezabralo, az jej mala skoncila v noci v posteli a najnovsie jej vobec nechce byt v kociku a to ma necele tri mesiace...mne lekarka od narodenia prizvukovala ze cez den mam maleho budit kazde tro hodiny na jedenie, ze v ziadnom pripade ho nemam nechat spat...aby vedel ze je den a v noci ze ho nemam budit, ze ked bude hladny zobudi sa sam...a fakt to zabralo, aj vdaka tomu mame asi ten rezim ako hodinky🙂) dnes vecer sme sa pokusali malemu torchu vsetko posunut...lebo posledne dni ked ho okupeme a dame papat tak chyti druhy dych a zacne sa blaznit...tak ze ho dnes okupeme a nechame ho blbnut a potom neskor dame papat a spat...no akurat si povedal mlady a po okupani nechcel komunikovat, tak sme mu dali jest a uz bol vesely...a tak isiel spat...takze ten jeho druhy dych znamena, okupat, napapat a potom sa mozme asi hrat🙂) skusime zajtra🙂)

juliap
10. nov 2010

@zlatik ja osobne nemam ten kociar, viem, ale skus sa pozriet do temy VYBAVA, tam su temy aj o kociaroch konkretneho typu, tak asi viac tam najdes na konkretny kociarik ... prijemne tehulkovanie este prajeme aby si mala taky pokladik pri sebe, ako my ... 😉

aaangella
10. nov 2010

@karmelka77 Ahoj rodila som na Antolskej pochvalujem si to tam a ty ked sa smiem spytat aky bol porod?

aaangella
10. nov 2010

boze tvoj maly je nadherny naozaj krasne babenko

karmelka77
10. nov 2010

@aaangella ja v Ruzinove, ale hruza, tam uz nepojdem:(( co uz...ja len ze ked si po nas, ci sme sa nestretli v nemocnici🙂)) a dakujem za Filipka🙂) dnes sme sa boli akurat fotit tak sa strasne tesim na fotecky🙂) budeme robit kalendare🙂))

fiffinkaa
10. nov 2010

@aaangella ahooj, my budeme mať 7 mesiacov, 12teho🙂..za dva dni 😀

fiffinkaa
10. nov 2010

@annika11 ahooj, my máme podobne, len vstávame o 7 a tým pádom obedík máme o 13 tej, dovtedy sme len doma...vždy o druhej ideme von v kočíku, alebo dám malého do kočíka na záhradu a spí jak hodinky presne do pol piatej.. 😀 , ja vtedy fičím v domácnosti🙂

aaangella
10. nov 2010

@fiffinkaa ahoj vsak strasne rychlo to leti ja si len teraz pamatam jak som dosla z porodnice

fiffinkaa
10. nov 2010

@aaangella ani nevrav, ja stále na to myslím a nemožem veriť z mini bábatká je už chlap, ledva sa nám do autosedačky napraceeee 😀 ...

aaangella
10. nov 2010

no aj my sme tak na tom priatel je vysoky ja nizka a mala bude po nom.Prosim ta nevies mi poradit mala mala reflux stale vrackala do pol roka som pouzivala nutriton proti vracaniu super vec uz sme ho vysadili lebo muz nevracame ale zacali sme mat poroblem s kakanim ten nutriton totiz pomahal aj na stolicu a teraz sa mi mala nevie vykakat hrozne tlaci a nic nakoniec ju musim rozbalit a ked pocvicim s nozkami tak to z nej vinde ale vraveli mi ze to nemam robit vies mi s tymto poradit?

aaangella
10. nov 2010

@fiffinkaa prepac je to pre teba prispevok zabudla som tam dat ze odpovedat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre