Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
24. mar 2010

no mne nemerali nic, tak neviem, ci to robia vsetci a kazdej

inac - moja mala v 33tt 2080g

marika1902
24. mar 2010

Baby neviete preco sa to vola cisarsky rez. To ako cisarovne nerodili normalne aby netrpeli? 😀 😀 😀

fruchtbar
24. mar 2010

baby a porodne? to som este nikdy nepocula.....hadam aj kvietky dostanem,ale myslim si, ze mm bude tak vprdeli z toho ,ze sa stal otcom,ze ho to ani nenapadne....!
vypytam si dovolenku....to mi neodoprie!

jankako
24. mar 2010

no marika to hej..dieťatko bude riadny slížik 😀
cici mne meral.minule som tu aj dala tie moje miery,riadne bočnice mám.povedal že aj trojičky by som kludne vytlačila..len aby..
frucht toto keby čítal moj mm ako krásne sexujete,by iná hádka vypukla...vidiš,vidiš,to len ty vymrvaš by mi povedal.. 😠
majca,myslela som kuknuť na nete či sa nenachádza vo vašom okrese ten just play..
pojdem von na slniečko,presjť sa..

marika1902
24. mar 2010

frucht pekne brusko 😀 😀 a vyzera ze ani jedna trhlinka 😀 😀

jankako
24. mar 2010

fúha frucht,ty si štíhla jak laň...ale máš nejake klesnute brušino,nie?

fruchtbar
24. mar 2010

no stihla ako lan su prisilne slova,ved som prebrala 13 kg 😕
ale jedavam vela zeleniny a ovocia,vraj to potom ide rychlejsie dole ako chipsy,hranolky a rezne....
Marika brusko si natieramod kedy som tehotna a to denne,modlila som sa,aby som nemala ani jednu trhlinku.....ale co bude s prsami ked sa naleju,to uz ani pan Boh neovplyvni !!! 😲

majca424
24. mar 2010

jankako 😀 aha, no veď musíte ma brať s rezervou, ja som to zase nepochopila... 😀 😀 😀
Idem teda pokukať, tak hovoríš, že JUST PLAY... ok... 🙂

jankako
24. mar 2010

frucht,tak potom si bola aj predtym pekne štíhla ked nie je natebe vidieť 13kg.aj my máme +13kg.pred otehotnenim som vážila 63kg a meriam 164cm,male pivo..vravia že nie je namne vidieť že som pribrala..ani nebolo moc,ale tento posledny mes.to ide riadne hore,za 3 týž.1,5kg...a už aj cítim nasebe tie kilečka,na stehnách..

jankako
24. mar 2010

v poho majca.hej Just play..

marika1902
24. mar 2010

no ja tiez zatial nemam strie a ani nenatieram lebo som leniva ako vos 😀 alebo skor preto lebo som bola vzdy mastna a aj vsetky veci som mala od toho kedze som musela este chodit do roboty tak som radsej nenatierala. Ale ja som citala ze je to geneticke kolko kolagenu mas v kozi. 😀

majca424
24. mar 2010

presne ako píše marika, niekto sa môže natierať celé tehu aj 2 krát do dňa a môže mať strie. Záleží to od toho kolagenu hlavne 🙂

malalady
24. mar 2010

Ahojte baby 🙂

takže moja poradna dopadla takto tento týžden abo začiatkom budúceho týždna mám íst na interné, a potom mám poradňu 1.04. ak sa do vtedy niečo nepredvídané nestane.. (toď ak nedostanem bolesti) keď dostanem bolesti tak mám okamžite ísť do porodnice a tam mi budú robiť cisársky rez.Ak nie tak toho 1.04. ma pošle s poradne objednať sa naň 😉 k tým opuchnutým nohám 😒 dal mi lieky na odvodnenie ktoré mám brať večer a možem behať na wc cikať xixi 😀 a mám ževraj ležat a hore nohy.. 😀 heh no ale neviem,či on nevie jak sa dá ležať keď mám malého krpca doma tak som sa pousmiala,že oki no.. predpísal mi aj železo 😉 bral mi ster na toho streptokoka. hádam som všetko napísala

fruchtbar
24. mar 2010

uz som nasla preso sa cisarsky rez nazyva cisarsky rez ....

Bolo to este za cias rimanov,mali pravo tehotnej zomierajucej alebo prave zomretej tehotnej zene dieta vyrezat a tym sa pokusit o zachranu zivota aspon toho dietata ! 😕
Celkom stara legenda vravi,ze meno CEASAR dostalo prve vyrezane dieta z tela matky a z toho vznikol nazov Cisarsky rez ! (lat.CAEDERE- vyrezat) zevraj bol aj Julius Caesar touto technikou porodeni aze dkonca aj jeho matka prezila,ale kedze sa jedna o legendu,je na kzdom z nas ,ci tomu uveri....

tolko mi povedal internet a ja ani netusim,ci je to pravda !!! 😅

fruchtbar
24. mar 2010

podla mna to zalezi aj od prijmu tekutin,lebo ked nepijes,tak je samozrejme aj koza vysusena a to mne s mojim 6 l prijmom denne nehrozi.... 😉

cicimon
24. mar 2010

joj som sa prave dozvedela, ze ma zamestnavatel stale nenahlasil na SP - tak dufam, ze to stihnu do konca mesiaca, nech mam za marec aspon nejake $$.... a z coho ma potom clovek vysoky tlak,,

fruchtbar
24. mar 2010

no idem sa venovat niecomu produktivnemu,hadam tie gate dosklbem aj cele,kym den skonci ( a to su nei ani moje 🤐 )
AJ bahniatka by som sla hladat,ale tu nikde nerastu...to by som sa nahladala! ale bledule jarne su uz vo vazicke na stole

akosi nas tu ubuda,ja nas stale pomenej,dnes sa este ani moni neozyva....sak ked budeme vsetky mamami,tak tu ani nikto chodit nebude 🤐 🤐

marika1902
24. mar 2010

fruch dobra legenda 😀 😀 😀

majca424
24. mar 2010

fruchtbar, 6 l denne vypiješ??? tak to si dobrá, ja mám fakt problém dostať 2 l čo sa normálne musím prinútiť...

Idem aj ja, musím prezliecť periny a sa mi totálne nechce, ale no čo už, nikto to za mna neurobí 😀

kikarv
24. mar 2010

ahojte. tak som po poradni aj po CTG. mala som dnes vysoký tlak a aj na CTG bilo srdiečko rýchlejšie tak zajtra ráno idem opäť na CTG. prietoky sú ok. vyzerá byť všetko v poriadku. tlak mám asi zvýšený kôli tomu že som ráno rýchlo vypila kávu lebo som sa už ponáhľala. tak to pre istotu zopakujeme. kým som ležala na CTG tak akurát tam jedna rodila bolo ju trocha počuť 😅 jááj som mala zmiešané pocity.

majca424
24. mar 2010

kika jooooj, pokiaľ len trošku bolo počuť, to budú máť zážitok zo mňa keď budem ja rodiť... to budú počuť všetci 😀 😀 😀

cheerlady
24. mar 2010

ahojte babule,ja som dovarila obed,dnes ma este caka veeeeelky nakup-neviem,ci sa mi to vsetko zo zoznamu aj zmesti do kosa 😅 este ukecat mm nech ide so mnou,lebo samej sa mi nechce s tym nadrapovat-aj mech granul pre psiu herecku 😀

gratulujem civavke k Renkovi,je nadherny 😵 😵 😵

baby a dnes nikto nerodi??? 😀

kiwinka
24. mar 2010

cheer a co dobre si dnes varila? 🙂 daj inspiraciu!

a konecne som bola po 4 dnoch na wecku, no hurááááááááá 😀

neviete kde je silvinka7??? vcera som bola s nou na poradni,, este ako kinderko :P len ci tam neostala... nemate nanu tel. c, niektora?? 😀

cheerlady
24. mar 2010

kiwi nic extra-sote so zeleninkou a s ryzou-to som chcela este vcera,len som sa k tomu nejak nedostala 😅

zuvinka102
24. mar 2010

ahojte tehulky idem si vas precitat lebo vidim, ze som zameskala nejakych 30stran.. ale mam info

Bola som pozriet Zuzku s Maxikom, je uplne nedherny a kludnucky, ved som aj Zuzke povedala, ze to ma za to co si vsetko uz vytrpela, ze Maxik to velmi dobre vie a preto je taky dobrucky.. A super vec je, ze prave asi balia alebo uz dobalili tasky a idu domov.. Zuzanka sa bude snazit co najskor zohnat niekde notasek aby sa mohla k nam pridat.. Vsetky vas pozdravuje.

No a ja sa idem pustit uz do citania 😀

cicimon
24. mar 2010

kika - nemala si ten tlak zvyseny kvoli tomu porodu vedla? my ked sme boli pozret porodnicu, jedna tam tiez rodila a teda mala som z toho fakt zmiesane pocity a tlak neviem aky...

kikarv
24. mar 2010

cicimon nie tlak mi merali v poradni nie na CTG. ráno som pila kávu asi preto a šľapala pešo na 3 poschodie v nemocnici. uvidím zajtra že čo bude nedám si kávu. ináč som už trocha aj nekludná ved hocikedy to môže prísť a ja sa akosi troška aj bojím 😅

kikarv
24. mar 2010

do teraz som mala takýto tlak: 105/60, 110/60, 110/70 to sú posledné merané tlaky v poradni no a dnes som mala 140/80 a ukázalo to aj na CTG že malej rýchlejšie bilo srdiečko.

cicimon
24. mar 2010

no mne vcera namerali 150/90 a potom este 135/93....aj ked trochu mam podozrenie, ci to nie je aj kvoli novemu doktorovi a aj ci to ta praktikantka co tam bola dobre merala...

cheerlady
24. mar 2010

baby ja mavam vzdy u lekara vyssi tlak a doma sa mi tocieva hlava a ked si zmeram,tak vzdy nizky-105/55 a podobne. ja mam asi ten syndrom bieleho plasta 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre