Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

oliinka
27. apr 2010

ahojte.aj ja blahoželám novím maminkám.Vaneská teraz spinká,mi sa kojíme,ale mne sa zdá,že jej nestačí.ona by stále papkala aj každu hodinu.ale niekdy vydrťí spinkať aj 4-5 hodín.tak sme skusili dnes prvýkrát mliečko nutrilon H.A a Vaneska trošku vrackala aj ju nadrapuje,tak neviem či jej nerobí dobre alebo ako pokračovať. ☹ včera sme sa važili a má 3040 g a 48,5 cm tak ja neviem.

oliinka
27. apr 2010

tui je vaneska ešte v porodnici

vejula
27. apr 2010

jeej baby čo to čítam gratulky blondy aj miške...

Inač práve som tu chcela napísať michalag že sa mi snívalo že porodila, a ona už aj porodila 😅 A to som včera večer nebola na koniku takže som ani nevedela o tehj vode. Ale snivalo sa mi že hovorila že to bolo ťahšie ako pri Samkovi. Tak asi zo mna nebude žiadna veštica, kedže zrejme mala lahký pôrod ako tak kukám... Super.

No kočky už len vy štyri ostávate???? No teda za chvílu sme všetky maminky 😵

civavava
autor
27. apr 2010

ahoj babule,

jeej gratulujem blondy a michalke k babatenkam 😵 😵

idem sa pochvalit, Renko sa vcera obratil sam z chrbatika na brusko 😵
hlavicku drviha asi od 3tt uz 😵

inak u nas po starom vsetko, akurat sa nam zlepsilo obdobie krmenia, z 2 hodiek sa predlzilo na 3-3,5hodiek..;.v noci sa napapa okolo polnoci = pol jednej a potom az o 4:30...

zuzi to mi je luto ze nemas dost mliecka, ale hlavne sa nestresuj kvoli tomu, lebo vela maminiek nema mlieko a urcite nie su preto zlymi maminami...ty si velmi silna a Maxik ma tu NAJLEPSIU mamicku aku len moze mat, aj ked bez mliecka... 😵

inal fleu, ja som v tehu nemala zapchu a odkedy kojim, resp. som doma z nemocky, odvtedy sa neviem vy....t, krvaca mi uz zadok, hemace jak hovado...uz som zufala... ☹

marika1902
27. apr 2010

Ahojte babeny

Gratulujem k novym babatkam 😀 😀

Moni a ty kedy dnes by to slo nie?

Civava chcem sa spytat.Viem ze si pisala ze si mala jednu bradavku velmi dokusanu a ze si odsavala mliecko. Davala si ho malemu aj pit alebo si kojila len z jedneho prsu? Mam podobny problem jednu bradaku mam tak dohryzenu ze ked sa Kubko prisaje je to bolest ako slak.

civavava
autor
27. apr 2010

marika, kojim zo zdraveho prsa a z choreho si odsavam a to mliecko mu davam pit z flasky

odsavanie velmi pomaha, bradavka je uz takmer zahojena, do stvrtka bude podla mna uz uplne OK, to bude tyzden co si z toho prsa odsavam...

nesil to, ja som sa trapila mesiac, kojila som vo velkych bolestiach a s placom,mala som stres, ked bolo na rade prave prso... ☹ ,ale ked to uz zacalo krvacat, povedala som si, ze dost ..a aj laktacna poradkyna povedala, ze treba, aby sa to zahojilo....

drzim palce!

aktakk
27. apr 2010

Marika, kludne daj pit malinkemu mliecko co si odsala alebo ak ti staci jeden prsnik, tak si ho zamraz na horsie casy.

aktakk
27. apr 2010

Gratulky k novym babatkam.

Marika, nebola si nahodou na izbe s nejakou Lenkou? Svagrinka porodila vo stvrtok a ty si isla v piatok domov, tak ci nahodou.

cicimon
27. apr 2010

caute

gratulujem michale, predsa z nej nabude majovka 😲

ja si nemozem pomoct, ja mam stale pocit, ze som hladna...

baby - neviete ako je to s tym koncom MD? kto to urcuje?

zuzadula
27. apr 2010

pekny den mamulky 🙂.. tak vas tu krasne pribuda.. srdecne gratulujem 🙂.. nech sa vam vsetkym dari 🙂.. aj maminkam v ocakavani.. nech to dobre dopadne 🙂
cicimon,ahoj 🙂 materska sa odvija od toho, ako si bola vypisana .. teda ako ta vypisal lekar.. a od toho terminu je to 6 mesiacov.. teda konkretne vydata maminka 28 tyzdnov a slobodna maminka 35 tyzdnov.. je to urcene zakonom.. takze niekedy pred koncom sa treba ist spytat na socialnu poistovnu.. ci poslu rozhodnutie, aby si mala doklad pre ziadost na UP.. na rodicovsky prispevok 🙂

sasikas
27. apr 2010

jeeej zuzadula, ked ta tu vidim....mozem sa spytat ohladom kojenia?....malinka az do vcera pekne papala , v noci cca kazde 3 hodky cez den kazde 2-3 hodiny.....ale vcera bola mrskava jak sto certov.....cely den nespala, iba plakala, az navecer sa upokojila, myslim ze ju brusko bolelo, zacala som davat espumisan , ten zda sa trochu pomohol,len svokra do mna cely den ze urcite mam malo mlieka a ze je hladnaa preto place, nech ju dokrmime UM....tak ja neviem...myslim ze ked jej dam UM tak uz sa z toho nevymotame....a vobec ako zistim ci mam dost mliecka?....napr. v noci spala pekne, zobudila sa asi 2x....myslim ze keby ma fakt malo tak neprespi aj 4 hodinky, ci?... 😲

zuvinka102
27. apr 2010

ahojte mamulky a kinderka..
no ja som zvedava ako dnes ta poradna dopadne..
zuzadula chcela som sa spytat ci mi nahodou nevies povedat ako dlho ma mozu nechat prenasat.. ako najdlhsie kolko dni??

zuzadula
27. apr 2010

zuvinka ahoj 🙂.. to netusim.. kazda nemocnica ma v tomto svoje pravidla.. pohybuje sato rozne.. niekde nechavaju len dva dni po termine, inde 5 dni az tyzden.... pozeram ale, ze ty si uz 42 tt.. a lekar sa ako k tomu vyjadril? a ty to ako vnimas? si z toho nepokojna?

zuvinka102
27. apr 2010

zuzadula no ja sa necitim uz ani ako tehotna ale vadia mi opuchnute nohy, ledva na ne chodim a uz nic ani neobujem.. dnes je 8den po termine a moj dr tu dlho nebol takze dnes idem k nemu po tyzdni ale ani mi nepovedal ci si mam zobrat tasku uz alebo nie.. ako davnejsie sa vyjadril, ze on prvorodickam nerad vyvolava porod, ze ono sa to same rozbehne 🙂 🙂

zuzadula
27. apr 2010

sasikas.. 🙂.. ak ste s malou pekne papali.. az na ten vcerajsok, tak by som asi nesiahala hned na umele mleiko.. tak ako aj my, aj babatkamozu mat zle dni..aj maminka moze nieco spapat, co sposobi zmenumlicka a mozno viac pynov.. moze to byt aj nejaka hormonalna zmena.. u teba,.. teda, vtedy babatka byvaju nervoznejsie.. 🙂 Urcite sa hned nepoddavaj nazoru svkokry.. !!!.. poznam to, tiez som s tym mala problem.. nekludne babtko nemusi byt len z toho, ze mas malo mliecka.. a uz vobec by sa tvorba mliecka tak z nicoho nic neznizila!!! Ale napada ma este jedna vec.. ak je svokra teraz uvas.. na navsteve.. alebo je ti stale na "blizku".. tak to potom moze byt aj tym, ze ty si z toho v strese.. a malinka tvoj neklud velmi vnima!!!
A k tomu nedostatku.. naozaj sa nedaj zmiast svokrou.. je to smutne, ale o dojceni vedia veeeeeeeeelmi malo.. v dobe, ked rodili oni, sa nedojcilo.. teda takmer vobec!!!
A este jedna vec.. kolko ma mala? .. ak ma okolo 3 tyzdnov, tak to moze byt aj tzv. obdobim zrychleneho rastu.. je to obd. , ked je dietatko nepokojne, ziada casto pit a prikladat.. to je tym, ze potrebuje zvysit tvorbu mliecka.. a aono sa zvysi, len castym prikladani.. 🙂

zuzadula
27. apr 2010

zuvi.. tak vyborne je, ze sa citis dobre!!!..🙂.. to je zaklad.. jasne, ze kazde babo sa vypyta, ked pride jeho cas a je fajn, ze tvoj lekar to respektuje.. co byva malokedy 😕 ... urcite mu ale povedz a ukaz tie napuchnute nohy.. to je vec, ktora ho urcite bude zaujimat, aj v spojitosti s krvynm tlakom.. moze to mat vyznam, ale aj nemusi.. on to zhodnoti najlepsie, lebo pozna priebeh tvojej gravidity 🙂.. a po tasku zbehnes aj potom.. neboj.. 🙂.. drzim prsty. 🙂.. hlavne sa co najviac na tej poradni popytaj.. !!!

zuvinka102
27. apr 2010

no tlak mam stale super.. takze v tom problem nie je.. a tak potom dam vediet ako som dopadla 🙂

zuzadula
27. apr 2010

ok.. moc drzim prsty.. 🙂.. tie opuchy mozu byt v to pripade aj z toho, ze babatko ti tlaci na velke cievy.. nieco, take, ako ked sa dlho cestuje v lietadle.. 🙂.. tak sa skus polohovat.. tak, aby si bola co najmenej ohnuta.. teda sedela a podobne.. 🙂 aby si tie cievy mala volnejsie.. 🙂.. a mozno si uz pekne otvorena..🙂.. a lekar ti oznami, ze to uz naozaj bude 🙂

zuvinka102
27. apr 2010

dakujem za povzbudenie a dam potom vediet ako som dopadla

sasikas
27. apr 2010

zuzadula- dakujem...malinka bude mat zajtra 2 tyzdne....no my teraz byvame prechodne u svokry...lebo minuly tyzden sme prisli z porodnice a nam zatepluju panelak, tak tam sa s nou nedalo byt....no bola som z toho na nervy ale tak snazim sa uz teraz byt kludna, hlavne kvoli malej...ale predsa doma je doma....asi to fakt moze byt aj z toho stresu, lebo aj v ten den ako sme sa kvazi '"stahovali":k svokrovcom bola akasi nekludna, ale to som ja prerevala vtedy cely den tak sa jej ani necudujem.... 😀 😀 , dnes sa zda byt taka pkojnejsia aj spinka trosku tak uvidime... 😉

seuska
27. apr 2010

Fleu hej aj my sme dali tusim 140 eur za ten monitor, ale bol k nemu este kos na plienky zadara, ale ten som ja predala. Mala papa kazde tri hodiny 90ml nutrilonu (3 odmerky) nie vzdy ho vyslope cely, niekedy vypije len 60, niekedy 80, podla hladu.

cicimon
27. apr 2010

sasika - ja som mala podobne stavy, ked mi tu dosla svokra a odkedy odisla, tak sa mame uplne fajn.

sasikas
27. apr 2010

miska- gratulujem....vyzera ze si to veeelmi sikovno zvladla.... 🙂

sasikas
27. apr 2010

cici- no u nas to vyzera ze tu budeme musiet byt asi tak mesiac -2....tak dufam ze nezosediviem dovtedy... 😀 ako inak mame dobry vztah, ale stve ma ked sa snazi presadit nieco co platilo pred 30 rokmi....silou mocou by chcela malej davat caj a tak furt jej vysvetlujem ze jej netreba a stale to iste dookola.... 😀 😀

zuzadula
27. apr 2010

sasikas 🙂.. no veru nemas to jednoduche.. !!! ale moc ti drzim prsty.. skus sa obrnit voci akymkolvek poznamkam svokry a "dobrym radam".. radsej to rob podla seba a intuicie!!..maminky su krasne zladene so svojim babatkom a najlepsie vedia, co je vo veci 🙂!!!... ja si pamatam na seba.. ked mi bola svokra pomoct po porode.. cely nas rytmus bol v keli!!.. a ja nervozna a maly tiez.. hoci mame pekny vztah.. ale vedela som, ze vsetko sa snazi kriticky pozorovat!!... 😕 .. drzim ti prsty 🙂.. zvladnete to.. verim tomu!!.. radsej malu prikladaj, kedy chce.. aj ona ta teraz pri tej zmene potrebuje mozno trosku viac citit.. 🙂

cicimon
27. apr 2010

sasika - ja s mojou mam tiez dobry vztah, ale naj ked je doma, 500km daleko,,,

sasikas
27. apr 2010

cici-tak tak..... 😀 😀 teda moja byva asi len o ulicku dalej ako my, ale najlepsie ked je kazdy vo vlastnom.... 😅

zuzadula
27. apr 2010

dobru chut maminkam aj babatkam.. 🙂.. ja idem tiez nieco splasit 🙂.. ale pridem sa na vas este kuknut 🙂

pipimiska
27. apr 2010

ahojte maminky a 4 kinderka,ci kolko vas tu ostalo? 🙂

gratulujem blondy a miske k babatkam 😵 😵 😵

baby, nestiham docitavat, prosim vas, ako sa stravujete, myslim co je odporucane a overene ze neuskodi 😉 ja zatial ficim len na prirodnych maskach striedam so zem.kasou ,ryzu a cestoviny,papam vanilkove a bananove jogurty, pijem mlieko a vodu a cajik pre kojacie matky od hipp, jablka papam a polievky ,sunku a syry a celozrne pecivo.. viete mi nieco doplnit?budem rada 😉 😉

podla coho viete ci mate vela alebo malo mliecka?je tu z vas niekto co dokrmuje?a kolko spi hodin vase babo priemerne?a v noci?
ja mam nekedy pocit,ze nemam dostatok mliecka, bud ma vycicia a este hlada a to pritom pije z oboch prstnikov, alebo pekne zaspinka ale potom sa zobudi o hodinu a pol az o dve hodinky..kojit mi kazali zhruba kazde tri hodiny..vcera sme kupili vahu a mali spapal z oboch prsnikou zhuba 80-85 mil. ma 11 dni..ako je to u vas? 😅

kamilakd
27. apr 2010

ahojte kinderka....tak ja stale nic ani po vyvolavacke...SEUSKA ako sa to zadarilo tebe????to ja tu budem asi do aleluja....bolesti mam len slabunke tak som zvedava ze kedy to pride...a robia caviky s EPI 😅 ze prvorodicka tak ze to spomaluje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre