Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kikarv
6. máj 2010

vydím že tieto aprílovčatá sú samé modelky a modely každý len fotí 😀 ja moju stále fotím 😀

cinocka
6. máj 2010

Moni: GRATULUJEM k Leuške!!!

zuzmag
6. máj 2010

Ahojte tak 30.4. o 7:45hod sa nam narodil krásny zdravý chlapček Matej 3600g a 51cm...... 🙂

zuzmag
6. máj 2010

žienky ake žiadosti treba vybaviť na sociálke, možno ste už o tom písali ale nemám zatiaľ času vas čítať lebo len píšete a píšete..... 😉

zuzadula
6. máj 2010

pekny den mamulky 🙂... velkaaaaa gratulacia najnovsim maminkam 🙂.. Julii a Moni 🙂.. nech sa im spolocne s babatkami dari rovnako dobre ako vam ostatnym...🙂.. lebo pozeram na tie vase babuliatka a neviem sa vynadivat 😵 .. take su krasneeeeeeeeeeee 🙂

ludka140281
6. máj 2010

jeeeej..vitam nove babatka a blahozelam maminky 😀

zuzkabar1983
6. máj 2010

baby tie co ste uz krstili deticky .... kde ste kupovali tie kosielky na krst?? Objednavali ste ich cez net, ci v kamennom obchode???
A este jedna otazocka .... krstna bude moja svagrinna a pytala sa ma co sa dava chlapcom ku krstu ... a ja ... netusim... Poradte.

ludka140281
6. máj 2010

zuzi....kosielky predavaju v detskom obchode,len pytaj krstnu kosielku....nasa stala 4€..

mackopuf
6. máj 2010

Ahojte,tak my sme uz doma KONECNEEEEE 😵
Gratulujem Moni!!!! Som zvedava na priebeh porodu,potom daj info 😉
Toto je moje story:
V piatok 30.4. na obed mi v meste 😅 odisla zatka. Prisli sme domov,ale nic sa nedialo,tak som nesla do nemocky. V ten den(lepsie povedane uz noc) som isla som spat okolo jednej v noci s pravidlenym tvrdnutim bruska(cca kazdych 5 minut),ale neprikladala som tomu velky vyznam,kedze som nemala vobec ziadne bolesti. Pred pol stvrtou rano ma zobudili SILNE kontrakcie a hned nabehli kazde 2 minuty! O stvrtej sme prisli do nemocnice,napojili ma na pasy. Ked ma prezerala doktorka,tak som prisla otvorena na 8-9 cm 😅 . Samozrejme klystir som uz nestihla 😨 .4:35 prisli obrovske tlaky a 4:46 bol Nicolas vonku 🙂
Doktorka bola velmi mlada,ale strasne mila a vyzeralo to ze aj vie co robi 🙂 . Volila nastrih,ktory som vobec necitila a nakoniec to "uhrala" na 4 vonkajsie stichy,co si myslim ze pri takom velkom babatku (4130 g a 54 cm) nie je moc 😎
Takze si myslim,ze to bol zazracne rychly porod. 😵

civavava
autor
6. máj 2010

jeej zuzkabar 🙂 pekna ciapocka 🙂) aj malinky samozrejme 😵

gajanka,krasne foto !!

zuzadula
6. máj 2010

mackopuf 🙂... srdecna gratulacia aj tebe 🙂... aj za ten nadherne zvladnuty porod!!! 🙂.. je uzasne, ze to pre vas s malym Nicolasom mohol byt a navzdy bude krasny okamih!! 🙂 .. nech sa vam dari aj nadalej tak pohodovo 🙂 a uzite si spolocne chvile doma s najblizsimi 🙂

mackopuf
6. máj 2010

zuzadula-dakujeme 🙂
pridavam este fotky 😉

vejula
6. máj 2010

jeej mackopuf super že už ste domka, riadny valibuk sa vám narodil 🙂 a taky super pôrod, užasné 😵

my máme po poradni a Dominik ma 4630g takže malý tučniačik, ale dr nas pochvalila, za necele 3 týždne to je to 870g inač sme zdravučký, len ja som zostresovala lebo ako sme ho vyzliekali a on sa preberal tak mu tak zatriaslo nožkami že mi to pripadalo ... ani to radšej nejdem pisať... ale doktorka povedala že to detičky môžu zo spanku tak zatriasť že to je normalne... Tak ale to by som nebola ja keby som čosi nezastresovala 😅

mackopuf
6. máj 2010

veji 🙂

vejula
6. máj 2010

mackopuf krásni ste

zuzi som kukala tvoj album aká ste pekná rodinka 😵

mackopuf
6. máj 2010

veji,dakujeme 🙂 . A neboj sa,aj nas maly sa kolkokrat tak mykne zo spania... 😵

mackopuf
6. máj 2010

No idem ho ja zobudit,uz spi 3 hodiny,tak nech mu vytvorim nejaky ten rezim,ked sam sa k tomu nema 😀

vejula
6. máj 2010

mackopuf, ja nebudim, aj ked doktorka kázala, ja som rada ked spí 😅

fleury
6. máj 2010

frucht ti poviem, ze sama nechapem, ze som este nezastrelila suseda a nevymlatila zopar kuskov nabytku z tych nervov 😀 Ja ked uz citim, ze mam nervy na krajicku si odbehnem do inej izby, ako mala spi a fajne si zanadavam .. a potom sa spokojne vratim zase k malej 😀 Inak tiez dobre pohodlne vyzera ta satka co pouzivas! 😉

cici .. ty uz mozes sponky malej kupovat, ta ma teda haaaro 🙂

zuzkabar, gajana, mackopuf kraaasne deticky!! 🙂
gajana..Matko sa tvari presne ako nasa Emka 😀

fleury
6. máj 2010

moni uz zajtra mozno aj doma bude, tusim pisala, ze 2 dni tam drzia rodicky..som zvedava, ako zreferuje porod 😎

dejnas
6. máj 2010

ahojte kočky,

MONI obrovská gratulácia k Leuške 😵 😵 😵
MACKOPUF, takisto veľká gratulácia 😵 😵 😵
a tiež dodatočne gratulujem všetkým maminkám aprílovkám k drobčekom 😵 😵 😵 😵 😵
už ani nemám prehľad, dlhšie som nebola na nete...
takže už sme komplet?

my trávime veľa času vonku, potom si s mm trošku oddýchneme a navečer začína kolotoč kúpania, kŕmenia a ukladania drobčekov do postieľok... ale už sme v tom celkom rýchli 😉
samik mal v utorok v poradni 3500g, takže pekne priberá... kĺbiky má v poriadku, takže ani na široko nebalíme... už pôjdeme len na kontrolu jadierok v 4 mesiaci 😉
inak je to malý vrešťačik a vyžaduje si veľa našej pozornosti, takže máme často čo robiť 😅

mackopuf, ty si mala teda ozaj super pôrod 😉
my sme si tiež "pomakali" pri vytvorení režimu, ale teraz je už dobre a fungujeme každé 3 hoďky 😉 len po 22h už nebudím, to nechávam na samka, kedy si vypýta....

fruchtbar
6. máj 2010

ja som si uvarila feniklovu polievku a kedze som si jej uvarila za kotol,tak ju jem uz treti den......fenikel podporuje tvorbu mlieka.........dnes som sa zobudila s takymi plnymi prsami,este nikdy take naliate neboli ako dnesny den,maly nestaci pit...fenikel uz nechcem! 😵 😵 😵

zuzkabar1983
6. máj 2010

Mackopuf, este raz gratulujem. Maly je nadherny.

Baby ja mam dnes takeee vycitky svedomia. Vcera som kazala mm nech kupi jablkovy dzus, vraj ten sa moze ... No a ja som si hned dala z chuti vyse litra a dnes mam uz takmer prazdnu dalsiu krabicu. No a maly mal cely den krce a mna az na obed trklo, ze to asi z toho dzusu, tak som hladala na nete a nasla som, ze liter jablkoveho dzusu je ako keby zjedol 2 kg jablk naraz. Ze odporucaju max 1/2 l denne aj to riedeny. Uz od obeda ho nepijem, ale maly sa zvyja uz ked papa, co inokedy nerobi .... Ja som taka tupa .... no ale kto mohol vediet, ze?!
Hadam mi to z mlieka coskoro vyprcha. Teraz ho zobral mm trosku von na vzduch, lebo to sa mu paci, tak hadam si trosku pospinka, lebo cely den iba placka .. a uplne je na nom vidiet aky je zmordovany, ale spinkat sa mu neda .. ☹

aktakk
6. máj 2010

Ahojte

Zuzi, dufam ze sa uz nehnevas, ze som podala info o Moni 😀 . Ked bude rodit druhe, necham to na Teba 😝 .

Tak my sme dnes boli na poradni, malinka pribrala za 2tyzdne 700g, cize uz mame 4,7kg. No ale uz to citit, ked ju nosim na jednej ruke pol dna. My sme na tom tak ako Fleury, ze malinka toho vela doobeda nenaspi, zespinka mi zvacsa az okolo tej druhej tretej ked ideme von a to pospi aj tri hodinky...ale nie vzdy.
Inak prepichovali nam aj uska...to bolo placu. Ale iba pocas toho "aktu" potom uz okej.

Baby, ja som bola dnes na poradni aj zo sebou a ja mam pocit, ako keby mam "jeden stich na pindule naviac" ...tam uplne dole. Uz som to minule pozerala v zrkadle a teraz ked ma doktor pozeral, tak som to presne aj tam citila ako sa to "natahuje" au au..
Co ak sa mi to natrhne?

Kocky, krasne fotecky mate!!!!

janicka11
6. máj 2010

Mackopug a Moni VEľKA GRATULACIA K AVASIM BABETKAM.....nECH STE ZDRAVE A šTASTNE A NECH VáM HLAVNE ROBIA RADOSť RATOLESTI...My pojdeme pomaly papať a kupkať sa..Ako tak čitam tak každy povie niečo iné..My kupkame každý den,v nemocke nám to tak povedali.Aby sme kúpkali každý den....A malá si nato už aj zvykla celkom..Tiež nám radili cez den budiť každé tri hodky,ale malá je už sama jak budíček,tak už nemusím..Budí sa sama...A s novou témou to je inak dobrý nápad,aj ked si mysôím že táto má niečo doseba..Proste APRIL 2010.náHODOU JE TO SUPER...Dobre letím,mjusím malá sa budí..majte sa a ked s abude dať zase budem čitať čo je nové..Na Moni sa teším čo nám povypráva ako to je tam unich...

aktakk
6. máj 2010

Nasa mala raperka:

vejula
6. máj 2010

😀 😀 aktak, užasna

moni
6. máj 2010

ahoj aprilovky! dakujeme za vsetky gratulacie...nestiahm vas docitat, ale posielam aspon cosi na ukazku 😉

zuzkabar1983
6. máj 2010

Aktakk mala je perfektna 😉

Moni este raz velikanske GRATULACIE. Mala je rozkosna. To uz si doma z porodnice?? Ci kedy ta pustaju??

cinocka
6. máj 2010

aktakk a moni: kraaasne babiky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre