Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
28. apr 2010

caute,
gratulujem Kamile k Dominikovi!

kika - ono to malo mlieka moze mat michala aj preto, ze sa este nestihlo "spravit", nech tomu da michala par dni. ja pijem 1 ten caj na kojenie denne, neviem, ci to pomaha, ale podla mna mlieka mam dost, mala pije tolko, ze niekedy mam pocit, ze jej bude cez usi tiect 🙂

dnes sme tu mali navstevu, kolegynu, mala sa nastastie drzala a bola uplne ukazkova 🙂

moni
28. apr 2010

evil, no podla terminu to vychadza na mna 🙂 ale kludne prepustim miesto 🙂

cicimon, no mala je frajerka 😎
vidis, teraz ti nebude nikto verit ze sa vie aj hnevat. to tie deticky tak robia, predvadzau sa pred navstevou 🙂

cicimon
28. apr 2010

moni - no dospala v kociku este z prechadzky, potom sa rozrevala bo trebalo prebalit, pytala jest a potom bola zas dobra 🙂

juliap
28. apr 2010

moni, ano isla som minuly pondelok na rodicko, pol hodky pred nim mi stvrdlo brusko, ale tak, ze ma bolela cela prava strana, potom ale povolilo, no ked som dosla z rodicka tak som uz hovorila mm, ze sa mi nieco nepozdava, lebo sa svist od obeda malo hybe a ze mi tvrdne brusko, ale nic ma nebolelo. tak sme o 19 isli do nemocky, sestricka mi natocila ctg a ze ci citim kontrakcie, lebo na ctg su pekne pravidelne po 4 minutach a silne na 80-90% ... no tak ale mna nic nebolelo, tak na mna pozerali, ze ci vobec necitim bolest alebo co, ze pri takej intenzite sa uz vacsinou ide rodit ... tak som to brala tak, ze o.k, ideme na to ostavam na porodnej ... no len potom prisla dr co mala sluzbu a mam dojem, ze sa jej velmi nechcelo, kukla ze este nemam TP, tak ze sa pozrie este zdola, krcek skrateny, otvorene na 1.5, ale ze by bolo dobre podrzat maleho este dnu, tak mi napichla infuzku a ja som ostala jak capnuta, ze naco mi to chcu zastavovat ... no a zastavili nacisto, teraz sa malemu nechce ist

moni
28. apr 2010

cici, sikovna ked si vie "povedat" co jej chyba 😵

julia, nam vyslovene pani na predpripravnom kurze povedala ze monitor nema sancu urcit intenzitu bolesti. a logiku to dava (teda aspon mne), ved kazdy ma iny prah bolesti. preto mi ani ctg nechyba, no naco mi maju povedat ze mam kontrakcie, ked ja o nich viem. ale figu z toho.
to ze sa male nehybe dokaze ozaj poplasit 😖
skoda ze to potentovali na zaver, mohli ta tam nechat a nic nebrzdit...

zuvinka102
28. apr 2010

Ahojte, píšem znova za manželku za mňa a za nášho malého drobčeka Lukáška. Už je na svete, svetlo sveta uzrel o 16:06, váži 3920 g a meria 53 cm. Všetko je v poriadku, malý sa ma k životu a aj keď maminku potrápil, dalo sa to zvládnuť aj keď s malými problémami a už je šťastnou maminkou. A veľmi veľmi sa tešíme. Držíme palce aj ostatným aprílovčatám.

evil15
28. apr 2010

zuvika gratulujéééééém a nech ste obaja zdravuký 🙂

kikarv
28. apr 2010

jééé ved ona ešte chcela rodiť v máji a už to má za sebou. tak vela šťastíčka zuvinka a velkú radosť k Lukáškovi 🙂 🙂 🙂

zuzana1971
28. apr 2010

prave som chcela napisat, ze zuvinka mi pisala, ze to uz ma za sebou, ale jej manzel ma predbehol 😀

napriek tomu citujem jej sms lebo je pekna

Mamina fuci od bolesti, tato sa smeje od radosti, tak sa musim predstavit sam. Volam sa Lukas a som riadny zdravy chlap.Mam 3920g a 53cm, mama sa trosku potrapila.Svetlo sveta som uzrel 28.4.2010 o 16,06, vsetci sme oka tesim sa na Vas vsetkych ako Vas spoznam

moni
28. apr 2010

jeeej, tak sme to vykuvikali 😵 😵 😵
gratulujeme obidvom rodicom k malemu lukaskovi! krasne miery!
tolke cakanie a prenasanie stalo za to!

juliap
28. apr 2010

zuvinkovci blahozelame, drzkajte sa, priberajte, nech ste cim skor doma ... a otecko poriadne oslavit takeho chlapa ... 😀

zuzana1971
28. apr 2010

kamilka mi este pisala o porode, bol to fakt boj o minuty 😝 chudiatko, ale hlavne, ze vsetko dobre dopadlo

moni
28. apr 2010

zuzi, pozdrav od nas kamilku! ja som sa o nich tak bala, lebo som si spomenula na veve 😔
chvalabohu ze to dobre dopadlo!

zuzana1971
28. apr 2010

moni, pozdravim...veru, este ze to dobre dopadlo, az mi je do placu, ze to bol taky hrozny porod 😝
stali pri nich vsetci anjeli

evil15
28. apr 2010

jéééééééééééžiš to ani nespomínajte chudatko naše a neviete čo je sňou???? myslím veve ☹ tiež a nu velmi myslím teda na všetky čo sa im takéto stalo a staršne sa bojím o moju priceznú a teraz ešte viacej lebo sa hýbe čím dalej tým menoj tak rozmýšlam že pojdem k dr skorej ako v pondelok ...

zuzana1971
28. apr 2010

podla fotiek su obaja dnesny chlapcekovia po mamickach Lukasko po zuvinke a Dominicek po kamilke
aj sa to hovori, ze chlapci su po maminke a dievcata po tatkovi

neviem posudit ci je Maxik na mna, ale vsetci to hovoria

zuzana1971
28. apr 2010

evil kamilkin bol praveze aktivny takze pohybmi to nebude....
moj sa tiez hybal malo...mohla som sa pre zaujimavost spytat aky dlhy som mala pupocnik a ci ho nemal omotany (ze ci s preto tak malo nehybal), ale ma to nenapadlo 😝 ale podla mna neexistuju ziadne indicie ci je omotany pupocnik alebo nie, alebo ci je kratky, zrejme sa to zisti az pri porode, takze sa zbytocne netrap

veve chudiatko,tiez na nu myslievam,chapem, ze jej nie je do reci sem chodit, len este nechapem co tam bola vina

a casto rozmyslam kde sa podeli dalsie aprilovky Ivetka, Fiduska.... 😝

zuzana1971
28. apr 2010

idem vystiskat toho mojho syslika, zachvilu bude papat...

kinderka dnes o 14 hod vraj zacal spln, tak sa pripravte 😀 a drzte sa

my mame zajtra poradnu

moni
28. apr 2010

evil, veru pohyby mozu zmylit...treba sledovat ci sa mrvi alebo nie, ale nerobit zbytocne paniku, predsalen uz maju menej miesta.

skoro polovica deti ma omotanu snuru (pri porode), podla mna to nesuvisi s pohybmi. jednoducho niektore deti su viac, niektore menej pohyblivejsie.
skoda ze toto nevedia nejako lepsie sledovat 🤐

zuzi, maxik je veru na teba 😵

evil15
28. apr 2010

no ja si idem lažkať som K.O som sa des hrala na hrdinku bola som sa prejsť v meste a to mám z bytovky asi takých 20min za normálu teraz mi to trvalo 2 krát tolko ale zvládla som to tam aj späť 😉 samozrejme som sa odmenila zmrzkou 😀 😀 😀
dobrú nocku a kinderka držkajte sa papa

moni
28. apr 2010

evil...takze zajtra sa vidime? 😉 😅

evil15
28. apr 2010

určite áno moni 😀

cicimon
28. apr 2010

baby ako tu raz zuzka opisovala prihodu s postarkou, tak mne sa tento tyzden uz druhy raz stalo, ze mi prisla doporucena zasielka a ta **** postarka sa ani neunuvala zazvonit a doniest to hore, len som si poobede nasla v schranke zlty listok, nech si to idem zobrat na postu....a ked som sa prvy raz pytala na poste ci to uz postarky nenosia do bytu, ze som bola cely den doma, tak ta zenska na mna ze "mozno ste boli v obchode..." som zvedava, co mi povie zajtra..

tie co ste boli uz na poradni, kolko vam deticky pribrali? my sme malu vazili doma a za 3 tyzdne pribrala 440g, neviem, ci to je dost ci nie

zuzana1971
28. apr 2010

cici mne tvrdili tiez hovadiny, ze som nebola doma, alebo nemam oznacenu schranku, atd, asi vedia lepsie kde kedy som nez ja sama 😠 to ma vytocilo este viac nez to, ze postarka je leniva ist 2 poschodia vytahom ale mne sa nemalo lenit s krvacanim a hroziacim potratom serkat na postu niekolko zastavok a cakat tam aj 40 minut v rade 😝 , miesto toho aby jednoducho postarke povedali, nech ide o 2 poschodia vyssie mi radsej napisali 2 stranovy list hovadinami a klamstvami, ako som nebola urcite doma....hlavne, ze som tu sedela na riti, ale ako im to budes dokazovat? A postarka nadalej nechodi hore...Tak asi je lahsie minat papier, cas na napisanie listu a postovne nez povedat 1 vetu postarke...no ved ked maju postovne zadarmo 😀

syslik spi uz mal papat, asi bude zase v noci hore 😝 ale nemam srdce ho zobudit, ked tak sladko spinka 😝 az podozrivo 😝 chodim kontrolovat ci dycha 😝

zuzana1971
28. apr 2010

baby toto je dobreeeeeeeeeee - pridavam len uryvok, je to dlhsie

Tlačte!!!
Autor: Mgr. Ľuba Lapšanská

,,Všetko bolo O.K. Bola som kľudná, manžel tiež v pohode. Silné tlaky nastali už v aute, ale brali sme to s humorom a nadhľadom. Vedeli sme o pôrode „všetko“. Až na jednu vec. Keď sme vošli na sálu a uložila som sa na stôl, nastala panika. Nie, nebolo nič zlé, nič v neporiadku, všetko išlo ako malo..."

Ale prečo na mňa všetci kričali?
Jedna sestrička, určite mi chcela pomôcť, vysokým hláskom pišťala: ,,Tlačíme, tlačíme, tlačíme...“. Ale tlačila som len ja!

Druhá sa mi tiež snažila pomôcť: ,,Tlačte, dobre, už, už, teraz, dobre, tlačte, tlačte.“ Stihla som si všimnúť, že ústa jej išli po celý čas. A tiež neviem, prečo tak kričala, keď mi to vraj išlo dobre.

Do toho všetkého vošiel lekár. Chvíľu som myslela, že aspoň on je ten kľuďas, ktorého tu potrebujem, ktorý ich utíši a dovolí mi už konečne rodiť. Ale nie: ,,TLAČTE, LEBO HO ZADUSÍTE!“- zahrmel a ja som od ľaku vytlačila malého aj všetok vzduch. Museli mi rýchlo priniesť kyslíkový prístroj, aby som sa pozbierala.

Len môj manžel bol celý čas ticho. Úplne na koniec si však neodpustil poznámku: ,,DVE MINÚTY.“ (rozprávanie priateľky)

Tlačte!!!
Tak toto sú slová, ktoré pri pôrode počulo množstvo žien. Ovplyvnená nedávnym zážitkom z pôrodu priateľky, ktorého som sa zúčastnila, mi mysľou prebehlo množstvo otázok. Je to naozaj nutné? Ako sa cítia ženy, keď tieto slová, pri vlastnom (nie televíznom) pôrode počujú? Reagujú na to? Pomáha im to? Pomáha to matkám alebo lekárom? Aké pocity majú, keď sa pri ich pôrode lekári a sestry snažia ,,povzbudzovať“ ako na futbalovom zápase?

A tak som sa pýtala. Pýtala som sa žien, ktoré rodili svoje prvé dieťa, i tých, čo mali detí viac. Takých, ktoré počas tehotenstva preštudovali celú knižnicu, i takých, ktoré sa spoľahli len na vlastný inštinkt. Aké to bolo?

Zdravotníci sa bez zábran vyrovnajú mamičkám z knihy Bruca Lanskeho Matky hovoria najväčšie pochabosti.

Posúďte výroky a to, čo si v tú chvíľu matky mysleli:
Tlačte, lebo ideme na kávu. (Som úplne neschopná! )
Tlačte, lebo mi končí služba! (?!)
Tlačte potichu! Chcete, aby vás bolo počuť až na vrátnicu? Nehanbíte sa? (Oni sa zjavne nehanbili za to, že ich bolo počuť až tam.)
Čo neviete tlačiť? (Chcela som tomu doktorovi navrhnúť, aby mi to ukázal, tak ako Ježibaba Janíčkovi. Aby ukázal ako sa tlačí do kopca! Ja by som ho s radosťou slovne podporila.)
AÁ poďme... („V tej chvíli som nemyslela na nič, len mi strašne šumelo v ušiach.“)
Pani, tlačíme! (Očividne nevie moje meno. Veď nakoniec, ani ja neviem ako sa volá on. Paráda!)
Môžete tlačiť bez rečí? (Školské časy sú už dávno za mnou. Dá mi za to rozprávanie poznámku do materskej knižky?)
Čo tu vzdycháte, tlačte! (Som úplne nemožná. Celé to dýchanie som sa asi naučila zle. Ja dnes neporodím.)
Táááák a tlááááááčííííííímééééé... (Uf, uf, uf...)
Na to, že to bude bolieť ste mali myslieť skôr. Teraz musíte zabrať. (Musím, musím, musím!)
A na tri: raz, dva, tri... (Bože pomáhaj.)
Niekedy ale tlačiť nesmiete:
Netlačte, ešte tu nie je doktor.
Netlačte, ešte mi to neukazuje, že máte tlačiť.
Netlačte, keby to už malo byť, vyzerali by ste ináč.
Netlačte, kde sa ponáhľate?

zuzkabar1983
28. apr 2010

Cici, ako som uz pisala skor .... my sme boli dnes na poradni a buchtik pribral za 3 tyzdne 1200gramov a ze to je velmi vela, tak ho musim menej castejsie kojit 😝

Niekde som citala, ze by babo malo pribrat 150-200 g tyzdenne, ale to je podla mna moc tabulkove .... vsak kazde dieta je ine a ani ta vaha, kolko maju pribrat sa neda presne urcit. Podla mna je hlavne, ze malicka pribrala aspon nieco a neschudla.

monva
28. apr 2010

konecne som stiahla fotky do PC, tak prikladam :

stacynka
28. apr 2010

caute baby, zatial som stale kinderko aj ked od piatej mam neviem ci poslickov alebo co najprv kazdych 10 minut, potom 9, po sprche to neprestalo ale pokracuje zatial v tychto intervaloch, takze uvidime co do rana... pojdem si lahnut keby nieco nech si aspon trosku oddychnem, keby nic tak rano sa ohlasim. mohol by ten spln zabrat, inak podla gyn mam zajtra termin, zeby odmena ? 🙂
gratulujem maminkam, kamilka sa chuda riadne potrapila 😒 😖

moni
28. apr 2010

stacy, drzim palce! mozno ozaj ten spln pomoze 😵
ja poslickujem od obeda, ale nic pravidelne....klasika 😠

monva, krasny chrobacik!

mackopuf
28. apr 2010

ahojte,aj ja som este 2v1
stacynka-zeby si uz isla na to? 😕 no ak ano,tak nech je to co najrychlejsie a najmenej bolestive a ak nie,tak sa tu zajtra vidime 😵
gratulujem kamilke aj zuvinke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre