Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

juliap
11. máj 2010

no tak tu je moja story z 4.5. : posledne co som pisala bolo o 14h00 ze sa uz bojim ist aj do nemocky, lebo mi tvrdne brusko kazde 2 min, bolesti ziadne, ale bola som normal v strese, ze ked tam bude zase ta dr a posle ma dom, ze sa neotvaram, tak sa zblaznim, tak som zavolala mamke, ci nemoze brnknut tomu dr co vybavila rano, ci tam este nie je, on jej prikazal, ze mam okamzite naklusat do nemocky, ze je este tam, ale ze sa mam prihlasit na porodnu a keby nieco vymyslali, tak hned privolat jeho ... tak som sadla do auta, isla som po mamku a odviezla som sa do porodky, to uz som v aute predychavala, lebo to tvrdnutie bolo neprijemne, maly sa nehybal, sestricka ma hned brala a ze kolko je interval medzi tvrdnutim, ja ze uz len 1.5 minutky, ale zatial to neboli, dala ma na ctg, tam stihla natocit cca 5 min a uz ma sikovala na salu, ze mam velmi kratke rozdiely a silnu intenzitu a babatko straca ozvy, tak nabehla jedna mlada dr, este mi stihla mamka povedat, ze sluzbu ma primar, tak ak by trebalo urgent CS, tak ziadne strachy ... no ale dr kukla a hovori, ze nalez krasny, uplne otvorena, tak ma to potesilo, ze ideme rodit ...

minius
11. máj 2010

jeeejj krasnucke meno ste dali malickej 😵 a neboj s tym krmenim cim viacej ju krmis tym viac mliecka budes mat. Mne mliecko tiez prislo dost neskoro a tiez som bola z toho cela v slzach a hlavne ked mliecko prichadza tak su maminky hormonalne tak si z toho nic nerob a casom mliecko bude aj "plnotucne" tak malicka nebude tolko pytat. A aky peknucky termin si malicka vybrala 😀

juliap
11. máj 2010

porod rychly, bolesti som dostala az ked mi povedala sestricka, ze rovno na salu, ale tam zacal trosku boj, ked mi dr prepichla vodu, tak ze taku skaredu zakalenu este nevidela a ze dietatko je urcite prenasane, tak som jej povedala, ze ano, uz som bola tu pred 2 tyzdnami a porod mi zastavili, tak sa cudovala, ze preco, ze sa nemam zlaknut, ked maly nebude plakat, ze uz volala na novorodenecke, ze moze byt problem s babatkom a ze pravdepodobne bude na antibiotikach prve dni ... no som sa tam skoro rozrevala a uz som si len priala nech je cim skor vonku a v poriadku ... na 3 zatlacenie bol von, hned zacal plackat, tak dr povedala, ze je to dobre znamenie, isli ho umyt a uz prisiel tichucko, hned ho ale brala sestricka prec, ze ma tu hnusnu vodu v brusku aj v pluckach ... ukazala ho este mamke a letela s nim na novorodenecke ... tak som potom 2 hodiny trpla, ze ci je v poriadku ... ked ma doviezli na izbu, prisla za mnou hned dr z novorodeneckeho, som sa vystrasila, ale povedala, ze mal trochu problem, lebo mal vela vody v pluckach, ze mysleli, ze bude musiet ist na umelu ventilaciu, ale ze je to bojovnik a po 2 odsatiach dycha krasne, cistucko ... z bruska blinkal este dalsi den tie gebuziny, bol napojeny na infuzke, ale chodila som ho uz aj kojit, tak sme to zazehnali ... vysledky prisli o.k. ... z toho, ze bol 24 hodin v neustalych tlakoch mal zmeknute hlavickove kosti a mierne krvacanie do mozocku, tak musime ist k neurologovi ale az cca po pol roku sa uvidi, ci to bude mat aj nejake nasledky ... mamka si potom dala zavolat dr co ma rodila, tak ta jej jednoznacne povedala, ze toho 19.4. ma mali nechat odrodit, ze maly bol ohrozeny, ze keby som nedostala tie rychle kontrakcie v utorok, tak v stredu uz som mohla prist na poradnu s mrtvym babatkom v brusku, tak si viete predstavit, ake budem mat spomienky na jednu nemenovanu dr, pre ktoru sme mohli o svistika prist, a tie prietoky ze tiez mala v pondelok brat do uvahy, ze ked cely cas som mala pisane prietoky 0.7 a zrazu su 0.5 tak aj ked su v norme, znamena to ze dieta nie je uz vyzivovane dostatocne placentou ... sak aj tak vyzerala, roztrhana pomaly na franforce, uz sa mi rozpadavala ... tak ale vsetko dobre dopadlo a my sme stastny, ze sme v poriadku doma ... dnes tu bola aj detska, tak pozerala zbezne do prepustacej a vyjadrila sa, ze nevyzera, ze by mal mat nejake nasledky, ze je to krasne zdrave babatko ... 🙂

moni
11. máj 2010

juli, uff tak to tiez nebola sranda, chvalabohu ze vsetko dobre dopadlo, a svist je krasne zdrave babatko 😵
viem ze si rada ze je vsetko za vami, a teraz budes mat ine starosti, ale nezvazujes nejaku staznost na tu pizdu?

mini, no povodne lekarka napisala 4.5. tak sme to o den posunuli aby a tatikovi lahsie pamatalo. a este sa aj narodila o 20:02 😅
mlieka uz mam dost, ja som ju vlastne od zaciatku len kojila, a vcera to dorazilo v plnej davke. tak som tu sedela s mrazenym hraskom ako obkladmi, a odsavala nech mi kozy neexploduju 😀

juliap
11. máj 2010

moni zvazujeme staznost dat primarovi aj poslat na nu dohlad nad zdravotnou starostlivostou, lebo co som tam lezala, tak nas tam bolo viac co nas ona takto dodrbala ... je vraj perfektna pri rychlych porodoch, tak sa mi proste zda, ze sa nechce babrat s mamickami, ktore by musela trebars 3-4 hodinky chodit kontrolovat, ako postupuje porod ...

moni
11. máj 2010

juli, no tak panboh zaplat sa dostat takej do ruk 🙄
vystiskaj pekne to tyzdnove chlapciatko 😵

juliap
11. máj 2010

moni, tak nakoniec si to tu predsa len uzatvaral, blahozelam k malej lei ... na SK to budeme oslavovat pomaly rovnako, nas ma tyzden po meninach narodky a leika ma 6 dni po meninkach narodeniny ... 😀

oliinka
11. máj 2010

ahojte.deťušky mi spinkaju tak mám chvlku pre seba.vanesku už nekojím papá nutrilon ha.tak na jednu dávku jej dávam 90 ml.v noci papáme 2 krát tak okolo jednej a potom okolo štvrtej.inak je večší papkáč ako bol paťko.baby ktorá ste pred tehu fajčili?mna to akosi chytá naspeť.a čo sa týka šitia tak som bez štichov už ale stále ma to tam dolu pobolieva,pichá.tam kde som bola zašitá to mám také tvrdé a vystupen alebo čo.a nekrvácam už asi týžden,mám len výtok taký bledo hnedý.

moni
11. máj 2010

juli, no my budeme buduci rok vsetci naraz oslavovat, moje narodeniny v polke aprila, mm ma 25.4. meniny, lea 29., 5. narodeniny, a ja 7. meniny 😀

ahoj oli, malicka nepriberala? alebo si prisla o mliecko?

oliinka
11. máj 2010

no priberala pomenej a ja toho mliečka som mala tiež malo.

alinka01
11. máj 2010

ahoj mamicky,
moj drobec ma dnes velmi riedku stolicu, pripomina mi to skor hnacku. Neviem z coho to moze byt, nemate s tym niektorá skusenost? Ja sa uz bojim, ak mu to do zajtra neprejde zavolam doktorke. Maly je len dojcený. A nalozene ma v kazdej plienke, predtym mal taku hustejsiu stolicu. Poradte mi prosim. Dakujem...

juliap
11. máj 2010

alinka, nezjedla si nieco, co si vynechavala a moze maleho z tvojho mliecka prehanat?

vejula
11. máj 2010

juliap, booože to riadne dosrali.. FAKT KED SI predstavim že si mohla o maličkeho prisť... Stranše by som určite na nich podala žalobu, toto sa predsa nemôže diať... A potom sa zver do ruk lekarov ked sa takto chovaju 😠

sanyk
11. máj 2010

ahojte babulky tak uz sme komplet moni nakoniec si to predsa uzavrela 🙂 pekny datum ste si vybrali chris mal 5 dva mesiace. gratulujem ti k malinkej aj Juli tebe k syncekovi tiez si mala dobry zaberak. my sme boli v nedonoseneckej poradni uz sa radime medzi 3kilovych ma 3080g sa tesim len ma mrzi to kojenie uz je tyzden na imelom mlieku treti krat sa nam to nepodarilo uz rozbehnut. Z coho mam des su vysledky krvi ma zly krvny obraz a je dost chudokrvny takze od dnes sme zas na injekciach a zvysili mu davky liekov o mesiac sa uvidi len ma vystrasila dokina ze aby sme predisli transfuzii tak som skoro skolabovala len dufam ze sa to teraz upravi bral tie injekcie aj ked nas pustili ale zrejme nezabrali.

baby berie niektore vase miminko zelezo? teraz nam to este zvysili a vsetko mam zanicene hnede bo mi to vypluva aj ked mu dam podbradnik jak naschval si odpluje este ked mu ho dam dole neviem ci mu to mozem miesat do flase s mliekom bo takto bude vsetko flakate a nejde to vyprat.

alinka neviem ale moje dcery a hlavne starsia mali strasne riedku stolicu ked som kojila az vodovu ked sa pokakala kolko krat bola cela na chrbte obkakana neviem cim to bolo maly mal taku hustejsiu ked som ho kojila

aj vam ako vidim drobci nespavaju doma moj expert iba v kociku vonku aj teraz bol hore od pol stvrtej az teraz zaspal pri vysavani 😀

iva87
11. máj 2010

caute zienky,
ja len na skok, lebo jednou rukou uspavam maleho, druhou pisem a zisla by sa mi aj tretia aby som sa uz konecne aj najedla 😀 😀
My sme dnes boli na kontrole po 3 tyzdnoch a neverili by ste ale nas Kubko pribral 1 300 g za posledne tri tyzdne, normelne este aj doktor ostal s otvorenymi ustami a sestricka hned do mna: Vy ho prikrmujete!!! a ja na to ze nie ze len kojim tak nechceli verit. Takze oddnes toho mojho drobca mozem kludne volat tucinko 😵 😵 Inac sme od porodu pribrali 2 100 g.
Inac maly dnes spal len dve hodiny a aj to v kociari cestou k doktorovi takze hroza, nic som nestihla spravit, dokonca som jedla len rano a teraz sa chystam rychlo nieco zahryznut.

Co sa tyka alkoholu, myslim, ze poharik vinka po kojeni nemoze uskodit, ja som si aj dala na den matiek, ked som uz aj ja oslavovala 😀
Inac mam pocit, ze maleho to tukanie do klavesnice uspava, tak mozno popisem toho viac 😒

vejula
11. máj 2010

jooj ja by som sa ale rada opila, sakra, niesom žiadna nota ale chyba mi ten pocit miernej opitosti 😀 😀 😀 a potom niekde na disku 😝
Ale samozrejme že to len tak ked si spomeniem ale to sa len zasmejem že noo asi tak skoro nebude.... Nevadí

zuzana1971
11. máj 2010

sanyk maxik berie tiez zelezo, lebo mal malo cervenych krviniek ked mu detska dr brala krv 😝
zaspinilo sa nam vela veciciek bo to farbi ako dive 😠 a maxik sermoval rucickami a vzdy mi sotil do lyzicky...teraz natiahnem do striekacky trochu vodicky, potom zelezo...aj tak sa obcas zaspini, lebo to vypluva 😝 asi je to hnusne

sanyk
11. máj 2010

no zuzi aj to som skusala ale je to to ste a je to hnusne skusala som 😝 nevies ci sa to moze dat do mlieka?

zuzana1971
11. máj 2010

pisu ze nie, ze do vody, ale uz som raz dala aj do mlieka, vsak to umele sa ani mliekom neda nazvat 😝

zuzana1971
11. máj 2010

julia hrozne s niektorymi dr, som sa cudovala, ze ti tak dlho nechava svistika v brusku 😝 , hlavne, ze to dobre dopadlo

zuzana1971
11. máj 2010

cau moni ako sa mate s malickou? teda mozno si pisala, ale nestiham citat 😅

zuzana1971
11. máj 2010

musim koncit, cafte 😝

sanyk
11. máj 2010

no ze takto by mal nas anjelik vyzerat 🙂 ze by som sa konecne dockala tych brciek po ktorych som tuzila pri dievcatach a mali takmer do dvoch rokov hole hlavky 😀

kikarv
11. máj 2010

alinka moja je len dojčená a stolicu má po 4 dňoch práve dnes, stále ju má riedku skoro ako voda takže klud.

alinka01
11. máj 2010

dakujem baby, uz som sa bala... moj drobcek uz spinka, uvidime do kedy potiahne 🙂

stanusa
11. máj 2010

ahojte,
alinka aj nas maval riedku a skoro do kazdej plienky, takze pohoda 😉

nam sa podarilo dnes rano vykakat po 3 dnoch a vecer uz ho bolelo brusko, tak zauradoval espumisan...tiez spinka a potiahne aspon do 2 🤐

ked uz pisete aj o fajceni, doobeda ked som bola kocikovat ma to tiez napadlo, ale ked som vydrzala 9 mesiacov tak idem aj dalej...uvidim na ako dlho tentokrat 😀

julia tak to je fakt neuveritelny pribeh, nastastie s dobrym koncom 🙂

stanusa
11. máj 2010

tak som rozmyslala nad veve co sa vlastne stalo... 😔
a zacalo liat, dufa ze sa vyprsi do rana

fruchtbar
12. máj 2010

dobre ranko dievocky,
my sme mali uplakany vecer i rano.... 😢
este k tomu odisla macka od maciciek,tak tu mam 2 male hladne a uzimene kotatka,krmim ich striekackou a vrestia ako dive.........a este k tomu mam migrenu 😒
no co,pri tomto pocasi si aj tak nic lepsie priat nemozem.......maly citi kazdu zmenu pocsia a reaguje placom

aktakk
12. máj 2010

Bre ranko!!

Juli, no tak to je iny pribeh. Chuda...Dobre, ze to takto skoncilo a nie horsie.

Frucht- tak dnes v noci sa ziadne 6hodinove spankove turne Renka nekonalo?

fleury
12. máj 2010

Ahojte

u nas tiez leje a leje 😝 😝 Dnes sa asi moc nevyvetrame, skoda

Julia dobry nervak porod si teda mala, hlavne, ze vsetko skoncilo dobre!

Pridavam par fotiek nasej malej v lehatku a jednu zo vcera po navrate z prechadzky, krasny to moment, ked este spi, resp. ako vravi moj mm, ked ma zhuleny vyraz 😀

A ja bezim vyvesat pradlo, lebo mala zaspala a je len otazka casu dokedy vsakano 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre