Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
28. nov 2009

joj keby som to ešte mala doma ale nemám. my sme mali babydent.

cicimon
28. nov 2009

kika radsej chod k zubarke, ak to je nieco zvnutra, tak tabletky nepomozu. ja som mala hnis v zube, fakt neprijemne

silvia7
28. nov 2009

a nemáš niekde poruke lekáreň - v tescu abo tak? či veľa by som chcela 😅

kika29
28. nov 2009

cicimon idem v pondelok ale do vtedy tu zošaljem od bolesti. N emám si vybrať vložku zo zuba von?
mám v tescu lekáreň len teraz už tam neviem ísť muž nieje doma a malú nechcem brať už von prší tu.

cicimon
28. nov 2009

podla mna si do toho "neryp", aby to nebolo este horsie....clovek nikdy nevie

kika29
28. nov 2009

ráno okolo 9:30h som zobrala paralen trocha utlmil ale po obede okolo 16h som zobrala panadol a viac liekov sa už bojím zobrať aby som niečo neurobila bábu. ale bolí jak sviňa ten zub. sorri za výraz asi si ho idem vyraziť 😝 ☹

gajana1
28. nov 2009

Ahojte nestihla som vas prečitať len sa chcem spytať či neviete v čom spočiva teoria sedemročnej krvi

silvia7
28. nov 2009

baby asi som na 100% odhodlaná ísť zajtra cvičiť... aj keď na nedeľu som našla len fitlopty pre tehu, ale aspoň dačo... občas mám totiž pocit, že sa už nepostavím.. všetko ma bolieva..

cicimon - sa mi marí, že si spomínala, že si si bola zaplávať, trafila som?? 😅 a ak ánoo, kam chodíš plávať?? ja by som tiež šla, ale na pasienky sa mi moc nechce, tam býva veeeľa ľudí... 😖 a predsalen potrebujem trošku "súkromie" 😝

vejula
28. nov 2009

Bože baby mám takú depresiu teraz. Chlap šiel s kamarátmi do mesta, a ja sa cítim strašne zle psychicky. Stále by som len plakala... Viem že to pre maličké nieje dobré, ale ja si nemôžem pomôcť. Ešteže tu mám môjho malého chlpáčika, inak sa asi zbláznim 😢 😢 😢 😢 😢

pipimiska
28. nov 2009

ahojteeeeeeee

vejuli,ta ccooo moja?nemam docitane ale idem teraz..nieco sa stalo?ci len tak prislo na teba,hmm?ked sa kces vykecat som tu pre teba 😉

vejula
28. nov 2009

jeeej vdaka pipi. Napíšem ti cez IP

cicimon
28. nov 2009

silvi - ja chodim obcas do hotela nivy, mame listky z roboty a je to tam celkom fajn, minule tam bola jedna tehu a plavala ako o dusu 🙂

cicimon
28. nov 2009

http://kojenecke-obleceni.eu/

celkom dobre veci a aj ceny sa mi zdaju, ak si to nerozmyslim, kupim si tu min postielku.. co ste uz kupovali, za kolko ste kupili?

kika29
28. nov 2009

vejula ja som na tom istom presne ako ty. aj môj išiel s kamošmi von aja som nejaká v depke. neviem ale teraz prvykrát sa mi to stalo že fňukám.

blondy12
28. nov 2009

vejula tak dohodni aj ty si nejake stretko s kamoskou 😀 , alebo nech pride ku tebe na navstevu

ja som teraz bola u jednej prisla som, pokecali sme, oslavili sme dobre vysledky a som spokojna... 😝

ale to tie hormony, to je dobre sa niekedy vyplakat aby sme mohli odznova...

blondy12
28. nov 2009

inac vejulka krasne fotky malickeho mate 😉

von_dracik
29. nov 2009

Caute baby, ja mam termin 14. aprila a je to moje druhe tehotenstvo. Doma uz mame 21 mesacneho synceka. Je tu niekto s podobnym osudom? Nebojite sa ako to zvladnete?

zuzana1971
29. nov 2009

dracik vitaj

babule velmi dakuem za vcerajsie povzbudenia pri depke, vecer sa mi pokazil internet, ktory som si kupila pred 7 dnami a dala za ten tyzden za neho z aktivaciou, modemom a poplatkom vyse 50 euro, tak som sa zlakla zebudem musiet ist dnes reklamovat a platit dalsi modem za 30 euro 😕 a bolelo ma aj podbrusko, tak som si povedala, ze to mam za to stazovanie, a ze uz sa nebudem stazovat, hlavne nech je internet a maxik ok...rano nastastie maxik ok - kopkal trochu ked som sa zobudila a internet ide 😀
ale vcera nas malo pozehnane depky, tusim 5 kuskov, mozno to bude uz tym skaredym pocasim bez slniecka 😝

kikus29 mne povedala zubarka, ze tehotne mozu jedine paralen a ked ma to bude moc boliet mam si vlozku vysparat, ale uplne najllepsie bude ak pojdes na pohotovost, ak vam funguje cez vikend, nie je mocdobre sa cpat liekmi

stanusa
29. nov 2009

dobre ranko,
kika tak ako? ak ta bolest nepresla tak by si mala zajst na pohotovost, pozru ci nemas aj zapal.
cicimon tu stranku tiez pozeram a chystam sa objednavat oblecko mozno uz v decembri 😵
na postielky som nasla stranky-
http://www.prisababy.sk/prisababy/eshop/1-1-DRE...
http://www.obchodny.sk/postielky/

zuzana1971
29. nov 2009

pre tie co su v 23 tyzdni

23. týždeň tehotenstva
Milá mamička

Vaše dieťatko ste počali pred 21 týždňami.
Od vašej poslednej menštruácie ubehlo 23 týždňov.
Ste v 2. trimesteri - v 6. lunárnom mesiaci tehotenstva.

Ako rastie vaše bábätko
Približne v tomto období sa začína dieťatku skracovať miecha. Doteraz sa tiahla cez celú chrbticu. Placenta je teraz približne rovnako veľká ako dieťatko. Drobček meria asi 30 cm a váži cca pol kila. Keď si budete v najbližšej dobe kupovať pollitrovú minerálku – bude veľkosťou a váhou podobná dieťatku.

Aké sú vaše pocity
Určite sa už zamýšľate a snívate o svojom dieťatku, keď sa narodí. Mysleli ste i na to ako a kde bude spať? Hovoríte že je ešte priskoro? Možno, ale pár faktov od Unicef vám neuškodí.

Čo teda odporúča Unicef aby ste zaistili bezpečnosť dieťatka, ktoré bude s vami spať v jednej posteli?

Matrac – rovný, pevný a samozrejme čistý. Treba ho zabezpečiť tak, aby dieťa nemohlo spadnúť z postele, ani vpadnúť medzi matrace.
Teplota v spálni medzi 16 – 18 °C. Prehriatie je veľmi nebezpečné!
Domáce zvieratá do postele nepatria!
Čo hovoria výskumy: ľudské mláďatá patria k cicavcom, ktoré sú fyziologicky prispôsobené na kontakt s matkou – ten je základom optimálneho vývoja dieťaťa a udržania laktácie. Deti, ktoré spia s rodičmi sú dojčené cca 2 x častejšie ako deti, ktoré spia osobitne. Na prvý pohľad informácia, ktorá nám „umožní sladký spánok“. Ale....! Štúdie ukázali, že práve tento element – častejšie dojčenie v noci - viedlo k 2x menšiemu množstvu prípadov úmrtia detí na SIDS!
Deti a matky, ktoré spali spoločne sa i častejšie budili. Autori výskumov sa domnievajú, že práve toto môže mať ochrannú funkciu pred SIDS.
Telesné príznaky
Počas tehotenstva sa zvyšuje činnosť niektorých vašich orgánov, napr. aj činnosť štítnej žľazy. Jedným z príznakov môže byť aj sklon k väčšiemu poteniu. Vaše telo produkuje viac telesného tepla, ktoré sa práve pomocou zvýšeného potenia odbúrava, zároveň sa tak telo zbavuje nadbytočných odpadových látok, ktoré sa utvárajú počas tehotenstva.

Zvýšená telesná teplota, ktorá je v tehotenstve častá, môže vo vás vyvolávať nepríjemné pocity, preto by ste si mali dať pozor na prehriatie, ľahké a savé odevy a pitný režim. Mali by ste aj predchádzať podráždeniu pokožky nadmerným trením.

zuzana1971
29. nov 2009

Ja som sa pytala na mimibazari predavajucej na tu kolisku co mam v albume a teraz ma bombarduje s natlakami 10 mailami denne ci ju beriem alebo nie, a to som jej jasne napisala, ze skor ako 15.12. urcite nie, nemam rada take natlaky, ze nech jej poviem hned, atd...este cakam ci maly bude mat na morfo u kardiologa srdiecko ok, ci mi este raz potvrdia chlapceka a ci dostanem vianocnu vyplatu...
Vy ake mate skusenosti s mimbazarom?

matenka
29. nov 2009

ahoj dračik, ja som presne tvoj prípad, občas trocha pochybujem, bude to drsné, ale našťastie terezka je dobré dieťa, zvládli iné, zvládneme aj my 😉

vejula
29. nov 2009

Čafte kočky... Nom tak mm mi prišiel dnes o štvrtej ráno, a ja som do vtedy mala akýsi čudný pocit, stále... Asi nejaké paranoje že sa čosi stalo. Ešte sa mu ani nedalo dovolať. Maličké v brušku jašilo o stošesť.... to som ešte necítila ako sa tam bláznilo....
A blondy, ja neviem ako ísť niekde s kámoškami... Som tu ostala uplne sama. Najlepšia kamarátka sa presťahovala do Blavy a ostqatné kamošky mám po celom Slovensku, ako z výšky čo som mala... Fakt, mi tu akosi neostal nikto, všetci su kdesi preč...
A dakujem, nom tie fotky som rovbila z toho videjka čo mám, tak dúfam že sa vtom trošku dá vyznať 😅

civavava
autor
29. nov 2009

dobre ranko babenky,

zuzi, som rada ze ti je uz lepsie a myslis pozitivne....ja viem, ze to mas tazke, ale co uz narobis s nepodarenou rodinou... 😠 teraz musis byt silna a mysliet na Maxika, ktory ta potrebuje a uvidis, ked sa narodi, bude to to najkrajsie, co ta v zivote stretlo...ked ta rodina nepodporuje, kasli na nu, je to tvoj zivot....
viem ze tie financie su tiez dolezite, ale podla mna 9000 je vela za taky maly bytik...ved my platime v BA za dom 18 000, je to sice raz tolko, ale aj ten dom je ovela vacsi..ja si myslim, ze musi byt aj lacnejsia hypoteka.

ak xces poslem ti do IP kontakt na nasho hypo-poradcu, je super a nam velmi pomohol, aj teraz s nim riesime nieco, ako mat nasu hypoteku este vyhodnejsiu a poviem ti, ze ten chalan ozaj vie co robi. Tak daj vediet 🙂

baby som inak dost nasrata vcera mi jedna "uzasna" adminka vymazala cely moj album, lebo sa ukajala na tom, ze nesplnam podmienky a mam tam nie 2 ale - podrz sa - AZ 3 tickery....miliom bab tu ma nie 3, ale aj 4,5, ale ona namiesto toho aby hladala tie, tak smirovala stale moj album ...az kym sa neukojila a nevymazala ho.... 😒

ale spravim si novy, lebo ved vsetky fotky mam samozrejme ulozene...tak ak si myslela, ze mi ublizi, smola smola 😀 .... a moze sa ukajat znova 🙂))
zase raz - na Slovensku je to tak.... 😲

vejuli,nadherne fotky mas miminka, aj ja dufam, ze budem mat v utorok z morfo- nielen foto, ale najma dobre spravy!

co budete varit dnes? Ja zapekane cestoviny s nivovo paradajkovou omackou a cuketou 😝

blondy12
29. nov 2009

bre ranko babenky, alebo uz den 😀

zuzak to je dobre, ze uz to preslo, niekedy nepomoze nic ine iba sa vyplakat, a zacat odznova, zas sa snazit bojovat, to je taky kolobeh, len netreba mu podlahnut

no civi tak do boja s adminom 😀 😝

ja dnes robim iba zemiaky s pangasiusom a zeleninovou omackou, este zo vcera mi ostal pangasius, tak len zemiaky urobim 😀

cicimon
29. nov 2009

stanusa - dik za link, ten prvy je dobry...ale druhy mi nejako nejde

ja varim pecene kurca so zemiakmi 🙂

seuska
29. nov 2009

Caute baby, som tu len na skok, potom odpisem aj na IP.
Vcera sme dostali od rodiny novu postielku, nemate niektora zaujem o tu co sme kupili na inzerat s mm? Kuknite moj album, ak by ste niektora mali zaujem, poslite mi IP. My sme ju kupili aj s matracom kokosovym za 100 eciek, matrac si nechavame takze postielka je na predaj za 80 eciek. Ma dole ulozny priestor - suflik.

vejula
29. nov 2009

No civavka, tak, ja neviem, niekedy to tu s tým snorením rehánaju sa mi zdá 😠 Mne vymazali pár fotiek čo som tu mala zo svadby.... Nom ale asi dnes alebo zajtra si spravím na mojasvadby, bo už nám dnes došli aj tie profi fotky. A čivavka budem držať palce na morfo 😉 Tento týžden vás má veľa sa mi zdá... Tak všetkým držím palce... Ja si už asi pôjdem kupiť niečo pre maličké, ešte nemám absolutne nič... A ked som to oznámila mužíčkovi tak on na to, ale to nejako skoro, však je ešte kopec času. Tak mi aj zobral chuť do toho. Ale kašlem na to. Chlapi sa do toho nerozumeju, však už som pomaly v 6 mesiaci, to neije až tak skoro na jedny dupačky si myslím.... Ale ja už sa nejdem nad ničím rozčulovať.... Včera som mala taký den blbec, stále som sa hnevala a plakala, a maličké dobre že mi z bruška neutieklo, tak strašne sa začalo vystierať (to vtedy cítim taku bublinu na dvoch stranách bruška) a prehadzovať, že som si povedala, že kašlem na všetko, nebudem maličké už v brušku vystavovať takýmto nervom. Ale teraz je kludnučké, konečne spinká, ked som prišla z kostolika... Som sa tam bola trocha ukludniť 😅 A celkom to pomohlo.

Inač ja dnes nevarím, ideme ku našim, aj so svokrovcami, chcu si všetci fotky pozrieť a tak. Inač ešte som ich ani ja nevidela, z protestu 😅 😅 😅. Ma rano mm volala nech idem s ním kuknuť, a som povedala že nemám náladu. Nom teraz je už ako med, ked vidí čo spôsobil, že som bola do 4 ráno v stresoch hore. Ale nech si chlapec teraz trochu vypije, ked nevie popredu rozmýšlať.

blondy12
29. nov 2009

ach babenky, no ja mam zas dnes blby den, moj MM mi dnes oznamil, ze na Vianoce ma dennu, takze domov z prace pride az o 9ej ☹ , no to budu super Vianoce...hlavne, ze sef si da volno 😠

az male protestovalo tymi kopmi....no ale co narobime.. 😔

vejula
29. nov 2009

☹ no to je blbé.... Tak ked dorobíš veci doma tak chod ku mamine alebo tak, nech niesi doma sama a až potom prídi ked sa bude mať mm vrátiť domov. Aspon ja by som to tak asi spravila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre