Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
2. dec 2009

kamilka mne sa strašne páči ta love 151zl..... je geniálna 🙂 miška super že je všetko ok 😉

silvia7
2. dec 2009

ahojtee..

jeeej civi no máš teda super doktora, keď sa ti tak parádne venoval a všetko ti opísal 😉 a tiež gratulujem aj všetkým ostatným, čo majú dobré výsledky 🙂

kami - leeen jej dajte!!!! poriadne do nej!! 😠 😀

akurát som počula, že schválili ten zvýšený RP na 256E 😎 fajn správa od nového roka..

inak baby, mne je tak divne, včera som papala segedín a odvtedy sa mi tak ťažko grgá - ani to nejde riadne a keď už, tak mám pocit, že sa poblijem... 😖 pardon za výrazy.. a tiež keď vstávam z postele alebo stoličky, tak ma tak bolí bruško pri pupku, taký tlak tam cítim od včera.. mám ísť k dr radšej podľa vás????? 😨

zuzana1971
2. dec 2009

silvi to fakt schvalili? inak ako to funguje? prvych 6 mes budem dostavat 55 percent z platu a potom od 6 mes do 3 rokov tych 256 eur?

zuzana1971
2. dec 2009

bola som na poste pre tu vyhru z caopisu. Vyhrala som to najhorsie co som mohla pansku vonavku a pansky sprchovaci gel, ja co to nemam akemu chlapovi komu dat 😠

tantama
2. dec 2009

zuzi ee ten 256 budes dostávať len 6mes a 2 roky a potom rok 156 ale nechcem sa ťa nejak dotknúť ale aj kamoška je slobodná mamička a ona poberá 2 násobok klasickej materskej.... jej to normálne na socialke tak doporučili a dali... možno by si sa na to mala isť spýtať alebo ked ležkáš nejak to vytelefonovať.....

silvia7
2. dec 2009

zuzi jj, je tu aj o tom forum, tak som to sledovala 🙂 a teraz to bolo aj na TA3 sa mi marí 😉

hej hej, materská je podľa platu vypočítaná na pol roka - teda 28tt myslím - a ak si slobodná mamina a nežiješ s otcom dieťaťa, tak si môžeš požiadať podľa zákona o dlhšiu materskú myslím že až na 36tt (to musíš sa ty rozhodnúť, ak si mala dobrý plat, tak sa to oplatí..) a po materskej dávke budeš poberať RP (žiada sa na úrade práce vraj) a vo výške 256E do 2rokov dieťaťa potom ten 3.rok je to 164E ak by však bolo dieťatko nejaké choré (nedajbože) tak máš na tých 256E nárok dlhšie.. pozri si http://blog.etrend.sk/mihalblog/ tam je presne, čo sa schválilo 😉

silvia7
2. dec 2009

Zuzi, no odlož Maxikovi 😉 alebo to hoď do bazaru, že predáš....

zuzana1971
2. dec 2009

takze ak som to pochopila:
prvych 28 tyzdnov 55 percent platu (k tomu aj tych 256 ci nie?)
0d 29 tyzdna do 2 rokov 256 euro
od 2 do 3 rokov 156 euro
sorry, ze sa tak podrobne pytam, ale musim si naplanovat co a ako bude kvoli hypo
tantamka na tu matersku sa spytam, ale ona mozno pobera viac, lebo inak by mala moc malo, menej nez minimum, ale oplati sa spytat, to je jasne, hned sa spytam aj na matersku 36 tyzdnov, ak tam uz budem (len neviem kedy sa tam dostanem, hadam je este cas, ci to treba este pred narodenim dietata?)
dakujem vopred za poradenie

zuzana1971
2. dec 2009

civavka este k tomu kolotocu som chcela, ak by ho aj Renko nechcel pri postielke mozes ho vyuzit ked uz bude Renko vacsi a bude z neho maly ca. 6 mesacny certik pri prebalovani, vtedy sa deti tocia nalavo, napravo, a nechcu lezat a das ho nad prebalovaci pult a kym ho budes prebalovat bude lezat v klude a pozerat na tociace sa zvieratka na kolotoci....teda spon v Rakus to dobre fungovalo pri jednom certikovi, co som sa o neho starala....inak moj brat, ten co sa nedavno zenil tiez robil vyvrtky pri prebalovani, a ked mal este osratu ritku a prebalovali sme ho na gauci, lebo ani prebalovacie komody vtedy nefrcali v roku 1984 tak nebolo lahke udrzat ho jednou rukou aby nezakakal cely gauc a druhou prebalovat....

stanusa
2. dec 2009

caute,
miska 🙂 a drzim palce na morfo
aj my sme ok, pocuvali sme aj srdiecko a kopkanie a sranda ako zblnkala plodova voda 😀
najlepsie, ze som opat pribrala, k dnesnemu dnu je to 8,5 kg 😅 podla noriem to nie je take hrozne je tam rozmedzie 7-9kg
zuzana 6 mesiacov je materska a potom je rodicovky prispevok a ten teraz schvalili ako pisala silvia
ked si platis aj DNP tak z neho mozes dostat k materskej viac
ako slobodna mamicka neviem, prestuduj si forum paragrafy na konikovi 😉

tantama
2. dec 2009

zuzi prvých 28tt len 55% z platu

zuzana1971
2. dec 2009

tantamka, dik, no ale z tych 256 nezaplatim ani len hypo 😠 , a ked pojdem robit, tak mi zas zoberu tych 256, vsak? a tusim mi ich nechaju len ak maly pojde do jasiel, no ale najlacnejsie jasle v BA su za 330 euro plus strava

tantama
2. dec 2009

nie teraz to už tak nie je myslím že ked pôjdeš robiť a dieťa nepôjde do štátneho zariadenia jasle škôlka ale bude ti ho varovať napr mama tak ti dajú len 164... ale neviem či teraz tento zákon nezakazuje prácu celkovo čo je na prd...
ale isto to neviem ale takto som to pochopila ja

stanusa
2. dec 2009

kika sa este neozvala ako dopadla... 😕

domika9
2. dec 2009

hm a neviete nahodou ako to je ako píšete niekto bude poberať nižšiu matersku a niekto vyššiu tie dva roky ale nikde som zatial nenatrafila na to ako dlho musíš byť zamestnana pred materskou aby ti dali tu vyššiu na 2 roky
všade sa len ohradzaju tym že matky ktore boli pred materskou zamestnane budu mať vyššiu a ktore neboli budu poberať nižšiu ale ako dlho to som zatial nepočula

tantama
2. dec 2009

dominika myslím že to je odpracovaných 270 dni... aspoň tak som počula 😒

domika9
2. dec 2009

čiže tak ako platí pri nemocenskom že za posledne 2roky musíš mať odpracovane 270 dni vkuse?

blondy12
2. dec 2009

caute babenky konecne doma 😝

tym co ste boli na morfo blahozelam k dobrym vysledkom ste zas o krocik dalej 😀

seuska prosim ta a to v HE maju ten chicco niekde???nepoznam v HE kde su detske obchody s kocikmi, povies mi? a som tiez na ten chicco trio enjoy pozerala, pocuj chcem sa opytat, nedaju sa tie rucky nejako spojit vies takou packou, ako to sa da u inych chicco???a ta sportova cast sa da dat iba v smere jazdy alebo aj proti smeru jazdy tvarou k matke???a samozrejme vanicka sa dat bez toho aby ta sportova cast tam bola nie?tiez sa mi paci tento len by ho trebalo ohmatat....a keby bol v HE tak to by bolo super to by som tam medzi vianocami a velkou nocou nabehla 😀 keby mali otvorene

lubkamik
2. dec 2009

ahojte baba,

tak som naspat od lekarky a rovno ma poslala na PN-ku ☹ ☹ Vraj je maly nizko polozeny, mam kratky krcok a mam teda lezat - ak sa to nezlepsi budem musiet do nemocnice 🙄
Ale inac je v poridaku - ma 460 gramov.
Na glukozu mam ist buduci piatok...

tantama
2. dec 2009

lubka tak pekne oddychuj a možno sa to spraví.....

blondy12
2. dec 2009

lubkamik len sa setri nech bude dobre

lubkamik
2. dec 2009

no ved to ze musim lezat 😠 A mm nemoze tiez poriadne po tej operacii chodit. Tak je u nas veselo 😝

tantama
2. dec 2009

lubka tak pizzu až k dverám plus limča🙂) ale zasa to máš super ktorá z nás sa môže pochváliť že je s mm celý deň v posteli:🙂))))

vejula
2. dec 2009

Nom domi nezvyšuje sa materská ale rodičovský príspevok... A to len kočkám ktoré maju nárok na materskú.... Takže ja som to zas vychytala, lebo som otehotnela hned po škole, prácu som prvé mesiace ako čerstvá absolventka samozrejme nedostala, takže na matersku nemám nárok a rodičovskýž budem poberať ten nižší čiže okolo 160 Eur... No super, sa mi zdá že ti naši poslanci to maju zas raz vychytané, na posraného aj hajzel hodia... No čo už 😔

lubkamik
2. dec 2009

aspon ze sme doma obaja 😀 Sama by som sa asi scvokla 😝

vejula
2. dec 2009

nom lubik, tak to máš fajneee.
Inač mám na vás jednu otázku... Sorry za intímnosti, aleee nom asi 2 týždne mám po orgazme silne tlaky na hrudi a nemôžem sa poriadne nadýchnuť, musím si hned sadnuť a lapať po dychu.... Neviete čím to môže byť, dovtedy sa mi to nikdy nestávalo.. A ešte či je normálne že po sexe je bábo ticho a nekopká.... Ako to mávate vy, ak sa môžem spýtať?

domika9
2. dec 2009

vejula mala som na mysli rodičovsky príspevok -len som to blbo napísala ale pochopili sme sa
ja mam narok aj na matersku takže ok ja som mala odpracovane vkuse 5 rokov potom asi 3 mesiace nič a potom som zase robila len v druhom zamestnani som nebola až tak dlho kedže som na pn tak by mi to nevychadzalo ak by sa mi to ratalo len z druheho zamestnania ale takto fajn

domika9
2. dec 2009

vejula sex? to je čo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ten mame zakazany takže ani ti už neviem čo to je a moj drobec je zatial ticho tak či tak asi nas chce riadne ponaťahovať to bude špekulant 😀 😀 😀

tarinka333
2. dec 2009

ahojte, tak k tym prispevkom je to presne tak, ako pisete,
teda, ze matersku vo vyske 55% vymeriavacieho zakladu (plat za minuly rok) poberame 6mesiacov pocnuc dnom, ktory je sest tyzdnov pred terminom porodu (tie, ktore si platili doplnkove nemocenske poistenie budu mat viac)... matersku poberaju tie, ktore boli nemocensky poistene 270 dni - tzn. pracovali na zmluvu a bola im odvedena poistna suma.
Rodicovsky zacina plynut po uplynuti materskej... teda po siestich mesiacoch do troch rokov dietata. Od siestich mesiacov do dvoch rokov sa pobera tych 256 e (narok maju matky, ktore boli poistene 270 dni), 2-3 rok sa pobera klasicka materska... Osobne si myslim, ze je to komplikovane a nespravodlive... Ved si predstavte, hlavne tie, co studujete, co ked v priebehu troch rokov otehotniete, zas nebudete mat narok na matersku? Hlupost totalna...

Vejulka, hm, tak take tlaky ja nemam, ale mozno to vobec nesuvisi s orgazmom... a ze babatko nekopka, vies, jeho tie pohyby upokojuju a kolisu 🙂 A jeden lekar raz povedal, ze tie prijemne pocity, ktore mas ty, citi aj babo, takze mu je dobre, na co by sa vrtelo 🙂

vejula
2. dec 2009

hm tak do máš dobré domi 🙂 Nám dneska odobrali aj dávky čo som dostávala pretože som už vydatá, takže visíme obaja na plate manžela. Tak ma to mrzí, ale čo už, nič iné robiť nemôžem. Zamestnať sa teraz na dva mesiace by bol zrejme nezmysel, a aj tak by ma už nikto nezamestnal.. Tak čo už, ale však určite to zvládneme, hlavne že máme kde bývať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre