Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
8. jan 2010

babule dakujem, tak pomaly teda zacnem prat, lebo ved ako pise kamilka, zatial som v pohode a vladzem, ale mozno nebudem vladat za chvilu....

a zehlit to treba tiez? bo ja nezehlim, mam na pracke taky program, ze pradlo nie je pokrcene po prani, dokonca ani bavlnene kosele...ci zehlenie veci pre mimi je skor zo zdravotnych dovodov?

no a uz sa vyriesil aj moj glukozovy test, volala mi sestricka, ze mam dojst buduci piatok rano nalacno 🙂))

seus, skore uzdravenie!

myly ahooj, dlho si sa neozvala, dufam, ze si OK

😉

vejula
8. jan 2010

civavka ja tiež nežehlím normálne, a uplne v piohop nikto si nikdy nevšimol že chodím pokrčená alebo čo. Stačí ked to dobre povešám a je to. Ale pre bábo to treba žehliť asi aj zo zdravotných dôvodov... Tak to si určite požehlím

zuzana1971
8. jan 2010

ahojte

no tak to ja zehlim ako sisi, este aj ponozticky a pancusky som malemu pozehlila 😀

civavka so mnou sa neriad, ze ja uz periem, lebo ja nemam pracku a periem v rukach, a kedze to nemam ani kde susit, len nad sprchovacim kutom kde sa mi zmesti zavesit tak max. 5 kuskov, tak to periem po 3-5 kuskoch denne a to trva...takze ja som zacala uz skor, a to este neviem ci mi nebude hrozit predcasny porod ako diabeticke, tak radsej skor, ked si to ja do porodu nestihnem, uz mi to nikto neoperie a neozehli, tak ja musim byt vzdy pripravena 😀 😝

no a budem tu s vami uz len ca. 3 tyzdne, uz mi napisali z HR, ze ked pojdem zaciatkom februara na matersku musim vratit sluzobny notebook 😝 hlavne, ze som si kupovala net s 2 rocnu viazanostou 😝

adasik a kde presne v Petrzke je to Manesovo namestie?

grekyna23
8. jan 2010

ja tiez bezne nezehlim, iba kosele a tak, to mm bol zvyknuty ze mu mamina este aj rifle zehlila 🤐 , tak si musel rychlo odvyknut,
ale ako vravis vejula, staci dobre povesat a po vyschnuti pekne poskladat a je to pekne rovne 😵
ale pre babo sa chystam zehlit 😉
inac civavava, si nam neodfotila poskladanu renuskovu izbicku, ako ste si to pekne usporiadali v tej krasnej zelenej izbicke

zuzana1971
8. jan 2010

aha a este to som chcela civavke, ze ved ked budes mat tie oprate veciciky v uzvretej skrini tak sa ti predsa nemozu zapinit a zaprasit, daj este medzi to vonave mydielka a mas to 😅

civavava
autor
8. jan 2010

vejuli, tak aj ja pozehlim, no musim kupit zehlicku a zehl.dosku 😀 😝

babule, co planujete na vikendik? My ideme s manzelikom dnes na veceru, bo 12.1. mame 8. vyrocie co sme sa spoznali 😵 a on zajtra leti nazad do BA, tak ideme slavit dnes 😉

grekyna23
8. jan 2010

ja planujem cez vikend este oddychovat a psychicky sa pripravovat do prace, joj tak sa mi nebude chciet po takom dllllhom volne
a ze vstavat o pol 7, ked teraz sa prevalujem v posteli do 9tej 😝

civavava
autor
8. jan 2010

grekyna, odfotim, len je v nej este bordel 😝 , sme stahovali nejake veci z BA a nevybalene krabice sme dali do tej izbicky 😎

zuzi, to nam nerob, ze tu s nami nebudes.....nemozes ich prehovorit, aby si si notebook nechala????? ☹

ja zacnem prat buduci vikend, mas pravdu, dam to do skrine, vonave mydielka - super napad, radsej nech mam vsetko pripravene...

grekyna23
8. jan 2010

civi, a pekne to s mm vecer oslavte, to my s mm sme sa po 8 rokoch chodenia zosobasili , datum svadby sme mali taky symbolicky 20.08.2008, hoci bola streda ale co uz, vsak ja som vzdy vravela ked sa ma pred tym niekto spytal, ze kedy bude svadba odpovedala, ze ani sobota nie je ista a tak sa aj stalo... 😀

grekyna23
8. jan 2010

a presne zuzka, skus ich prehovorit, vsak takej super pracovnicke by ho mohli aj k porodu darovat 😉
alebo skus nejaky v bazare pozriet, vsak teraz kazdy meni za novsie modely, tak sa starsich zbavuje a ty nepotrebujes vela, len aby sa dal pripojit na net

civavava
autor
8. jan 2010

jeej grekyna, to je super datum! 😵 my sme mali svadbu po 2 rokoch chodenia , v marci tomu bude 6 rokov
🙂))

tantama
8. jan 2010

ahojte kočky.. no my sme boli dnes u rizikovej doktorky a Grétka je fakt moc malinká tak ideme od pondelka do nemocky....... som z toho na nervy.... ☹

civavava
autor
8. jan 2010

zuzi, grekyna ma pravdu, dnes kupis notebook za par supov, pouzivany....

babenky idem pomaly domov z roboty, kedze doma nemam net az do 13/1, tak sa ozvem opat v piatok, majte krasny vikend a nech miminka rastu 😵

civavava
autor
8. jan 2010

tantamka 😔 😔 😔 to mi je luto....a co s tym vedia spravit??? preco musite ist do nemocky????
drzim vam moc palceky.....moc moc.....

grekyna23
8. jan 2010

to aby sme nezabudli, ale nieeeeee 🙂 proste to tak vyslo
sa mm smial, ze by bola sranda, keby sa nam babo narodilo 20.09.2009, ale to nam uz nevyjde 😉

grekyna23
8. jan 2010

tantami, tak vam budeme velmi drzat palce, nech sa to upravi na tu spravnu velkost, a hlavne pozitivne mysli, ze vsetko dobre dopadne

civava, tak sa nam cez vikend neunud bez netu a mm, pekne oddychuj

seuska
8. jan 2010

civi dakujem... a inak k tym mydielkam: ja som citala, ze veci pre najmensie mimi by sa nemali ani avivazovat na zaciatku, lebo ze to babatkam potom moc vonia, ze by sa to malo oprat len v urcenych praskoch pre babatka... tak to neprehanajte hlavne s levandulou a podobne strasne aromatickymi vonami...

Zuzi mozno budem mat zvysny taky starsi notebook tak ti ho poziciam ak to vyjde, mm by mal v praci dostat novy a tento starsi uz tazko predame... teda dufam ze ho nebudeme musiet vratit... ak by to vyslo napisem ti...zatial to ber na 50%, ale ak budem moct tak ti isto pomozem...

seuska
8. jan 2010

a tabudla som: civi gratulujem k vyrociu a prijemnu romanticku veceru Vam prajem... 🙂

veve23
8. jan 2010

civava/aj ja si myslim ze tie mydielka radsej nie, mozno niake detske nech neni aroma a ja si myslim ze ak nieje riziko porodu treba trosku pockat a jak pisali baby co maju uz deti staci tie novorodenecke na zaciatok az potom ostatne predsa nch je to cerstvo vyprane, a baby vy fakt nezehlite, to ja keby som nezehlila ma polovicka obesi, no a pre babatka treba, lebo teplo zo zelicky veci dezinfikuje, preto by sa to malo, tak som pocula

zuzana1971
8. jan 2010

seuska ak by si mi pozicala na ca. 7 tyzdnov odtakeho 5.2. do ca. 22.3. do porodu, tak by mi to velmi pomohlo, vsak net mam svoj mobilny...a po porode uz nebude cas chodit moc na net, to mozem aj do net kaviarne na chvilu poreferovat co mame s malym nove...Seuska aspon ma prides navstivit v mojom 14m2 kralovstve a uvidis ak kocura 😀
ja v bazari urcite nebudem kupovat nemam teraz ziadne supky nazvys, este dokonca do minusu, a to este min, kocik a postielku s matracom musim kupit...takze radsej do toho investujem...
s tymi aromatickymi vonami ma seuska pravdu civi kup si radsej detske mydielka...ja mam inak palmolive s jemnymi vonami...ak budem dokupovat kupim tiez detske

tantama
8. jan 2010

veve ja som pri prvom synovi nemohla žehliť jemu tie "spálené" veci tak vadili že sa mu urobili chrasty po telíčku... ked som prestala žehliť napravilo sa to od vtedy nežehlím...

veve23
8. jan 2010

tantama/no pekne, ja zas neznasam zehlenie ale som si povedala ze malemu budem poctivo zehliit, tak uvidim ako bude reagovat, ale dik za info 🙂 drzim palce do nemocnice nech je vsetko ok, j jasom mala ist, len nebolo volne na gynde a ked bolo tak uz oblicky posluchali, ale ak by sa zas nieco ukazalo budem musiet ist aj ja, tak si davam pozor. akam ides? ruzinov?

tantama
8. jan 2010

nie ja idem TT lebo to mám bližšie a aj rodičia to majú kúsok a tak mi to tam vyhovuje lepšie ☹

tarinka333
8. jan 2010

Tantamka, velmi Ti drzim prsteky, neboj, Gretka bude v poriadku, ked to zvladla do doteraz,, este to zvladne aj dalsich aspon 8 tyzdnov, neboj sa... pomodlime sa a bude dobre. Hlavne sa nestresuj, aby bolo malej v brusku lepsie...

juliap
8. jan 2010

babulky, ja som pri 1 dcere najprv 3 mesiace nerobila nic ine nez prala, zehlila, kojila ... az mi z toho zacalo pomaly sibat, a potom mi sama detska dr povedala, ze nemam prehanat, ze ak je kvalitny prasok, a dobre nastavene pranie, tak je to v poriadku.
pri 2 dcere som si pozehlila vecicky len najmensie cislo, ktore mi bolo nanic, lebo sa do neho nevosla, a samozrejme perinky, a co este latkove plienky, lebo tie idu na citlive casti, aj to mi poradili nezehlit ich cele, ale staci, ked zlozenu prejdete z jednej a druhej strany. vsetky veci som nechavala pekne volne vyschnut, dokonca aj v zime vonku na mraze a nic deturencom nebolo.
teraz sa chystam zasa, ze vsetky vecicky operiem v detskom prasku, pekne poskladam a budu pripravene.

tamtama drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo s gretkou a neboj, v nemocnici na teba aj na malu daju pozor

moni
8. jan 2010

ahojte, tak ja zas len tak utrzkovito, ku vsetkemu co ste spominali:

pupocnikovu krv si nejdeme odoberat, tu to pre nas nema zmysel, a podla mna na slovensku uz tym duplom nie. ale je to rozhodnutie na kazdej z nas 🙂

tantama, tak to ma mrzi ze Gretka je take drobatko. snad v nemocnici cosi vymyslia. ty si mala problemy s placentou? alebo ako ti vysvetlili ze je taka malicka?

ja budem vecicky prat najskor koncom februara, tiez mi pripada ze sa to zaprasi, a vycivie 🤐 ale zas na druhej strane tie prasky na pranie pre deticky nemaju vacsinou silnu vonu, no a bez avivaze. no neviem, kazdopadne, kedze nemam este vsetko pokupene, prat budem naraz, neskor 🙂
tiez nase veci skoro vobec nezehlim, lebo mame susicku, ale pre malicku veru budem. uz som si kupila novu zehlicku kvoli tomu, a este mi dosku treba 😀

vcera som s mm obzriet jaslicky, take kraaaaasne tam vsetko bolo. vsetko super zorganizovane, len ta cakacia doba je nekonecna 😔 no a cena 😝

zuzana1971
8. jan 2010

tamtamka drzim palceky a myslim na vas s Gretkou

inak ja zehlim aj preto, ze sa mi pradlo zda potom maksie a ked na detske veci nemozem pouzivat ani avivaz...

tantama
8. jan 2010

moni nie zatial som nemala žiadne problémy a teraz to vyzerá na tie prietoky ale uvidím čo bude konkrétne..... a babulky ďakujem moc moc....

silvia7
8. jan 2010

ahojte babule, tak som bola bez pc včera a kým som dnes dočítala tých 8stránok, taak ma aj oči začali bolieť.. 😝
tamtamka tiež sa pripájam k babám a držím palce, aby ste boli obe s Grétkou v poriadku, radšej nech ste pod dohľadom akoby sa malo čokoľvek stať.. budeme na vás všetky myslieť

baby, už neviem, čo som vlastne chcela popísať.. jaaj dnes ráno pri umývaní zubov mi vypadla vložka, čo mi v decembri dávala zubárka, tak som tam rýchlo nabehla, dala mi blombu a 14.1. idem na normálny termín, čo som mala daný už predtým.. ah jo..

ja som si povedala, že prať začnem tak zač. februára, tak po častiach si to rozdelím, ked bude náladička 😉

baby a ozaj - vyhrala som aukciu a kočík je môj 😀 len ešte ho musí doviezť baba z čiech, čiže koncom januára ho máme doma je to hlboký a športový zároveň, zn.Bambino za 140ečiek aj s poštovným - kurierom.. tak som zvedavá, ale vyzeral super, tak dúfam, že aj bude.. 😉

moni
8. jan 2010

tantama, tak to cloveka zaskoci ☹ snad budu vediet pomoct, aby to mala palculienka aspon trosku dobehla, velmi drzim palce!
keby sme tak mali priesvitne bruska, aby sme tych drobcekov stale videli, a vedeli co sa deje vo vnutri. lebo tie obavy ktore mame pocas tehotenstva, sa vyriesia az ked pridu na svet. to sice zase nastupia nove!

mne na velkom ultrazvuku vobec nepovedali konkretne cisla, dlzku a vahu, a ja hlupa som sa zabudla opytat lebo som bola namakko ze vidim babatko 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre