Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

juliap
10. jan 2010

sasurin, tak si davaj pozor, dufajme, ze to budes mat v poriadku

jankako to ti dr povedal ze ked je nizky tlak je to o.k? ja mam tiez teraz nizky tlak a budem sa na to pytat na poradni, lebo vacsinou len 90/55-65, tep mam okolo 75, co je u mna vyssi ale vraj v tehu normalne. na ten tlak sa chcem pytat, lebo pri 2 dietatku som mala cely cas idealny tlak a den pred mi zacal blbnut, klesat a potom som mala problem pri porode, ze sa mi zahmlilo pred ocami a myslela som, ze uz odpadnem, len mi rychlo pomohli vytlacit emku a sestricka so mnou kecala, aby som neomdlela. tak sa chcem opytat dr ci nemozem mat zasa ten problem, aby som nakoniec fakt neomdlela, hej a lekar co ma rodil sa na mna vtedy vykrical, ze co som nepovedala, ze mi tak klesol tlak, ze by ma dali na cisarak a nie normalne rodit. ale viem ze aj vysoky tlak je zle a hlavne vysoky pulz, kamoska mala vyssy tlak, ale hlavne jej stupne vzdy pri porode pulz az na 200 a musi mat kyslik masku a nejake infuzky speci napichane pri porode.

sasurin
10. jan 2010

veji - no ja beriem lieky na štítku a asi to bude aj tým - to ťažšie dýchanie

sasikas
10. jan 2010

baby a to ked nastupim na tu matersku tak to sa musim aj volakde zahlasit, alebo to urobi zamestnavatel?ja som v takychto veciach jelen? 😒 ...a fakt je to ze nastup na MD 6- 8 tyzdnov pre TP?...lebo ja som tiez pocula ze je to 4- 6, tak vcul neviem....

kami- na 100 % este nie sme rozhodnuti, rozhodujeme sa medzi tym Concord Fusion, ako mas aj ty, a vcera sme v BA nasli este ze Bertini x2, ten sa mi tiez celkom pacil....takze urcite bud jeden al. druhy...inak su podobne, aj konstrukcne aj cenovo asi narovnako, jedine co mam dilemu je ze neviem ktory sa mi zmesti do kufra auta a do vytahu...ozaj ty byvas v panelaku?... a nevies ci sa ten concord naprace do takych tych malych vytahov?.... 🙂

a viac kocikov ja uz pozerat nebudem, lebo potom mam z toho akurat tak hlavu jak melon.... 🙂 som nevedela ze to
bude taky problem najst vozitko pre malinke.... 🙂 🙂

grekyna23
10. jan 2010

sasurin, tak nech sa popalenina pekne vylieci a nech neboli a nerobi problemy...
sasikas, dakujem za odpoved, presne to som sa pytala 😉 , nejak som to na nete nenasla...

vejula
10. jan 2010

sasurin a aký je taký základný príznak že štítna žlaza nieje v poriadku???

Ahoj Kami... Ako malý Dominik???

zuzana1971
10. jan 2010

babule ja som tu pisala, ze som bola akurat teraz v utorok u internistu kvoli zrychlenemu tepu mavam 100-120 za minutu, tlak ale nizky, problemy s dychanim a povedal, ze je to sposobene
1. tehotenstvom
2. anemiou
3. treba dat vysetrit pre istotu aj stitnu zlazu
tu na koniku je aj forum zrychleny tep, vacsinou babam povedali lekari, ze to je v tehu normalne

vejula
10. jan 2010

Zuzi no neviem, ja som mala vždy rýchlejší tep, tak neviem... Ale to už od malička aj môj mladší bráško taký má a nikto nám nepovedal že to je kvôli štítnej žlaze.

sasikas
10. jan 2010

vejula- pri zvysenej cinnosti stitnej zlazy, je jednym z priznakov rychli tep, celkova slabost, chudnutie, nervozita...pri znizenej v podstate naopak....spomaleny tep.... 🙂

zuzana1971
10. jan 2010

v utorok pojdem pre jeden kocik z inzeratu...no a podrzte sa...nakoniec hlboky...lebo stoji len 20 euro no nekup to 😀

zuzana1971
10. jan 2010

babule co to tocia v telke, ze by mali nezamestnane mamicky dostavat 4900 euro mesacne? 😲 sa pomylili ci som ja som zle pocula? 😲 vsak to je 150 000 sk 😲 no to som musela zle pocut

grekyna23
10. jan 2010

no super zuzka, potom najdes aj dobry sportak za taku cenu a vyriesene 😉

sasikas
10. jan 2010

zuzi- ja som to nepocula, ale mamina mi nieco take spominala...a tiez nechapala, ze o com tocia ci zle pocula ci co..... 🙂 tak nevim....

sasikas
10. jan 2010

baby a kolko takych tych klasickych latkovych plienok mi bude treba?....aspon orientacne....kolko kupujete?...vsak to len tak na odgrgnutie, do kociarika a tak bude treba,ni?....

vejula
10. jan 2010

zuzi ja som to teraz počula práve bola nejaká uputavka v telke, ale ak, určite to bude nejaká hlupostička, ktorá sa nás netýka,, ved to by už bol aký komfort 😀 😀 😀

sasikas tak asi je to v poho, lebo ja mám rýchly tep ale priberám, takže príznaky opačnej diagnozy... Tak to bude asi OK, že?????

zuzana1971
10. jan 2010

grekyna presne 😀

sasikas rozmyslam, ze to asi mysleli tak, ze doteraz bola maximalna vyska napriklad xy euro a teraz sa ta maximalna suma posunula na 4900, ale to len take asi manazerky a riaditelky bank co zarabaju 300 tisic mesacne, aby nemali len maximalne 20 tisic
vsak stale nariekaju, ze ma slovensko dlhy,vies si predstavit, ze by kazdej mamicke na slovensku dali kazdy mesiac 150 000 sk? 😀 vsak tolko ani nemaju ani len na prvy mesiac v pokladnici 😀

kamilakd
10. jan 2010

sasikas no ja byvam v bytovke v 4poschodovej a bez vytahu 😀 ale do auta sa mi mestia aj 2kociky s vanickami mam passat variant ale ak mas mensie auto nemal by byt problem ten kocik poskladat do auta predajcovia by mali povolit vyskusat kocik dat do kufra aspon u nas to tak funguje...a ten bertiny mala parizkova ona ho mala taky oranzovy pekny kocik.

vejulcek akurat som papala pstruha drahy robil na masle a dominik dnes vystraja sa navalil na bok a asi sa zaprel hlavou mala som na bruchu kopec 😀 a tvoj dominik ten dnes nikde netlaci?a co si piekla? ja som robila trasenu tortu baby fakt dobre a rychle mnam

zuzka a ty sa uz citis dobre ze?uz ta to moc netrapi ten tep.dobra cena za kocik

ja mavam vzdy rychly tep ked sa bojim a ked sedim u lekara najhorsie je to u zubara 😀

sasikas
10. jan 2010

zuzi- sak prave...to by uz bol aky luxus.... 🙂 no kuknem spravy vecer ci tam o tom volaco bude....

cicimon
10. jan 2010

zuzi - to hovorili par dni dozadu, ze zas nejaky zakon, ktory sa da nejako 2zmyselne vykladat....a ten p. Mihal ich aj na to upozornil ale samozrejme Slovensko, prerabat to asi nebudu...

kamilakd
10. jan 2010

baby to odklepli v parlamente bol to preklep proste chyba ktoru musia napravit... 😎 ale nebolo by to zle

plienok staci 20ks na odgrgnutie aj na siroke balenie

cicimon
10. jan 2010
zuzana1971
10. jan 2010

kamilka no sa mi zda, ze odkedy beriem to zelezo tak lepsie, predtym som niekedy kazdu chvilu stala pri okne a lapala po dychu...

uz som dala ten kocik do albumika, asi sa vam nebude pacit nie je to nic super moderne, ale mne sa paci, a za tu cenu...auto nemam takze aj tak neriesim ci sa zmesti do kufra...za tu cenu na par mesiacov urobi sluzbu a potom mozno kupim sportovy nejaky modernejsi...

cicimon
10. jan 2010

zuzi - pelny kocik, hlavne ze splna ucel
pises v tvojom albume, ze si chces dat skontrolovat prietoky - to ti robi gyn na ambulacii ci ta niekde posiela?

zuzana1971
10. jan 2010

cici minule mi to robila na ambulancii na ultrazvuku, lebo som jej povedala, ze mi vobec nenarastlo brucho, inak mi nerobi na tehu poradniach ani ultrazvuk, ani prietoky

adasik
10. jan 2010

baby-dakujem za rady s tým fusakom...
aj ja kupujem 20 plienok, sak to staci, aj tak bude mat na sebe este nepremokave...

sasikas-na matersku sa nastupuje-tak ako baby pisali-6 týzdnov pre TP zo zdravot.dovodov 8t.... 😉

kamilakd
10. jan 2010

zuzka sme dost v nevyhode ze nemame taky pohyb a museli sme sa od zaciatku setrit lezat atd aj to je pricina toho nasho dychania,,,ze sme neni v kondicii ja sa to snazim napravit a nemusim uz hlavne lezat ale neboj zvladneme to a tych 4900e by som brala aky by to bol luxus 😎

zuzana1971
10. jan 2010

kami aj s polovicou 2450e by som bola stastna 😅 😵
ale naco robia take uputavky v telke, zbytocne sa clovek 5 minut tesi 😅 😝

cicimon
10. jan 2010

zuzi - mne minule moja gyn povedala, ze sa mam objednat na prietoky po 32tt, ze na GYNFIV - a ked som tam volala a mi zahlasili ze 50e, skoro ma trafilo...zajtra idem na 3D a ked stale budu trvat na tej sume, tak volam gyn. nech mi da kontakt na nieco zadara....hoci Antolsku alebo nejaku inu amb.
tak ja ci to mas u svojej gyn, ci ako

sasikas
10. jan 2010

zuzi- pekny kociarik, na tych par mesiacov urcite vystaci a potom uvidis, co bude treba...a pekna farebna kombinacia.. 🙂
ccimon- ja som myslela ze tie prietoky patria k standardnemu vysetreniu, ze za to sa neplati, ani neobjednava...to teda pocujem prvy krat ze 50 evri... 😝

zuzana1971
10. jan 2010

cici to je divne, mne robila prietoky len na morfo ultrazvuku a teraz extra len kvoli malemu bruchu...vzdy zadara...a predpokladam ze mi bude robit zadara aj pri ultrazvuku v 30tt
a tvoja gyn nema ultrazvuk?
cici nebolo to za to, ze si chcela navyse tie prietoky? ci to je standartne v 32 tt u vsetkych?
normalne jej povedz ze ty si to nemozes zaplatit nech ta posle kde je to zadara a basta, no urcite je 50 vela, skoro ako 3D

cicimon
10. jan 2010

sasika - no ja dufam, ze sa tam len nejako pomylili, lebo fakt za to nemienim platit...abo sa natoto a zavolam si do poistovne nech mi povedia kde mam ist, alebo ku gyn.
zajtra budem mudrejsia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre