Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
15. jan 2010

čavte kočky....
No mna ešte celú noc bolela hlava, vždy ked som sa zobudila... Ale ráno už bolo dobre, lebo som sa bála, že čo ak ma to neprejde a celý den budem chodiť ako mechom ovalená... Inač ten panadol som mala normálny, teda nevidela som tam napísaný žiadny prídavok... To by bolo aj priamo na tej tabličke kde su lieky napísané že aký panadol to je , že???? Lebo aj tam som to sledovala či náhodou nemám v inom obale iné tablety, ale aj priamo na tej tabličke bolo napísané len panadol...

Inač jankako super že je štítna žlaza v poriadku. Ja som tiež dnes volala o výsledky krvi, povedala že je všetko v poriadku ale sedimentácia je minimálne zvýšená, ale vraj to môže byť aj preto že mám trochu hrdlo zapálené. A ešte že mám trochu nižší nejaký teraz neviem či kreatín alebo keratín.... Je to také podobné. Neviete čo to je? LEn hovorila že horšie by bolo keby bol výšší ako ked je nižší. Ale hovorila že sa mám budúci týžden ešte zastaviť u nej a moč pre istotu doniesť, neviem či to kvôli tej sedimke alebo kvôli čomu..

Inač lubkamik, teba som tu nevidela ani nepamatám, tak vitaj ty stratená duša 🙂

čivi, ja som pribrala 13 kg od začiatku a sestrička ani lekár nepovedali ništ, tak neviem no asi im nepripadám až taká nejaké extremne tučná že by mali potrebu mi niečo hovoriť.

jankako
15. jan 2010

tak ale je pravda že si trochu treba dávať pozor na kila,kvoli tomu aby nedošlo k preeklamsii../asi takto sa to píše/najidelanejšie je tých 13kg,či už pre matku aj pre dieťa..
ja nie som žiadny odbornik,ale nad názorom civi lekára som sa aj ja trošku pozastavila...ja mám skutočne prísneho lekára,a ked mi ten nič nepovedal na mojich 8kg,tak to je čo povedať..
zuzuj dikes za tu tabulku čo si dala...

jana3
15. jan 2010

civava: drzim prsty s dietou, ja som jeden den na sucharoch, ale pokukujem po vsetkom 😉
Ale hadam to nejako zvladnes. Inak +8kg sa ani mne nezda nejako strasne vela, tak som mala aj ja pri minulom tehu, do konca som pribrala na +18kg, viem ze to bolo vela, ale nikto to nekomentoval. Bohuzial asi dolezitejsie je to ako dopadol glukozovy test a nie kolko si pribrala.
Rozoberali ste odsavacky. Ja mam este od minula piestovu medelu, a bola celkom fajn. Clovek sa pri nej sice namakal a trochu vrzgala, ale odsala som si poriadne. Chvilu som mala pozicanu aj pakovu Aventku, ale ta mi nesadla. Asi fakt kazdemu sadne nejaka ina.

jankako
15. jan 2010

vejula super že aj tebe dopadli dobre vysledky na štítnu.. 🙂 a ostatne sa dá doporiadku..
Civi,ani z toho glukozoveho testu by som nerobila zatial tragediu..ja si myslim že to bolo tym jablkom...jednoznačne..uvidiš ked pojdeš na kontrolu,a dodrž predtym čo mne kázal lekár a uvidiš vysledky budu super..

zuzuj
15. jan 2010

jankako: ja suhlasim, aj ja som si tak priala priberat, ale moje telo neposlucha.. 😀 a mne napr. ludia povedia, ze mam len velke brucho a nie som pribrata, ja to vidim inak, ze som...no ale co uz...hoci nosim rovnake cislo ako pred porodom ...len tehotenske...
Inak baby odbocim...neviem ci ste sa tu o tom bavili ale v Tescu su take akcie...na pampersky giantpacky ze 3baliky za cenu 2 a aj na prasky Lovela...tak ja som samozrejme uz nabehla a nakupila..aj ked som planovala az v marci🙂)
A vlastne aj na ine plienky...podla mna sa to oplati ...jeden ten balik stoji 19 eur...takze skoro 600 korun usetrenych...
Ta Lovela 3ks 1,5 litrovych stoji 11eur a drobne. AJ prasok persil ked kupite 1 ks stoji rovnako ako ked kupite 2 kusy...
Boze uz si pripadam ako moja mama... 😀 😀 😀 a tie tetusky co chodia na akcie do potravin 😝

vejula
15. jan 2010

ďakujem jankako, no asi je to v poriadku, len neviem čo to mám znížené... Hovorila čosi ako keratín či kreatín, ale mne sa zdá že obe tie veci sa dávaju v posilovni tým kulturistom v nejakých nápojoch, tak neviem či som len blbo počula alebo čo...

zuzuj no ja som tiež vela pribrala, ale tak čo, strie zatial chvalabohu nemám, a priberám uplne od začaitku tehu tak kontinuálne. Väčšina kočiek zo začiatku nepribrala, niektoré dokonca schudli, ale mne hned začalo strašne chutiť jesť. A to osm ešte ani nevedela že som v tom, len som žrala jak bláznivá... A 8 kg je uplne ideálne ako podla tabuliek, tak nechápem že niektorým doktorom to pripadá vela.

jankako
15. jan 2010

vejul,ved uvidiš ked pojdeš buduci týž.čo Ti povie...ale ked povedala že horšie by bolo keby máš toho viac,tak to bude ok..
Niektore baby maju aj velke brucho preto,lebo maju vela plodovej vody...

zuzuj
15. jan 2010

vejul: aj ja priberam kontinualne...ja som drzala dietku prave ked som otehotnela, tak som musela prestat a hned boli 4kg hore , no aj fajcit som prestala..tak neviem...nie som z toho nadsena...ale o jedno babo som prisla..takze ja som taka stastna ze toto sa dobre vyvija..ze nejake kg ma vobec nerozhadzu...predtym som jedla podla tej tehu kucharky a aj tak som bola uz v 3 mesiaci nafuknuta a veci ma tlacili..a vadilo mi ze priberam...takze u mna to tak prebieha..kaslat na to hlavne nech sa krpana zdrava narodi....az ked sa udeju zle veci tak clovek rozmysla inak a postava nie je teraz u mna priorita...
Inak vejul je to kreatin a ten je zvyseny ked su oblicky nie v poriadku...takze to je dobre ze ho nemas zvyseny, aj ked niekedy je zvyseny ked clovek malo pije tekutin.....tak neviem z coho byva znizeny, logicky vychadza ze potom vela pijes 😀, ale to je asi jednoduche vysvetlenie... lekar povie...Inak na konci tehu byvaju vysledky aj z krvi vselijake...je to normal lebo telo ma velku zataz, to sa potom upravi..

jankako
15. jan 2010

zuzuj presne tak..kašlať na kila..len nech mimi rastie a je zdrave.../ja som tiež prežila MA ☹ teraz v januari bol rok/

vejula
15. jan 2010

no zuzuj, to je pravda že vela pijem, ja som vždy pila vela a teraz kedže mám problémi s tou stolicou tak aj pred každým jedlom si dám pohár vlažnej vody. Tak možno 😀
INAč mna moja váha tiež nejako nerozhadzuje. Určite by som po pôrode chcela schudnuť, ale jednoznačne to nieje priorita. Hlavne aby maličký mal čo potrebuje. Aj ked niekedy sa bojím či mu neublížim.- Napr minule som polku bonbonieri zjedla večer o desiatej na posedenie a potom som mala výčitky svedomia či to malému nemôže uškodiť. mm sa vždfy len smeje, že nie že to je normálne, že keby som zjedla dve bonbonieri tak to by mi už aj on niečo povedal 😀

veve23
15. jan 2010

civava/ ja som pribrala 12 kg, zalezi na akej vahe si zacala, ja som mala 42, tak najprv som isla na normal a potom ostatne, teraz uz cca 3 tyzdne nepriberam, lebo uz tak s prepacenim nezeriem. Baby co su baculky priberaju menej a chude potrebuju zasoby. 8 kg je uplna pohoda. Teraz som citala ze Veresova pibrala pri 2 dietati 16 kg, a ak je chuda.

monva
15. jan 2010

Veve - presne si vystihla, co som chcela napisat. Zalezi na startovacej vahe. Ja som pri prvom tehu pribrala 23kg, zacala som na 55kg a pred porodom som mala 78kg. 8kg mi odislo hned porodom, dalsich 6kg v priebehu 3 mesiacov pri kojeni (vtedy sa tuky rychlejsie spaluju a prechadzaju aj do mlieka) a pred dalsim tehu som mala tak 62-3 kg, potom som schudla pri nevolnostiach na 61 kg v 3. mesiaci a teraz mam 68,5 kg.
Ked som pri prvom tehu tak vela pribrala, moja doky to vobec nedramatizovala, pokial bol tlak, drobec a ja o.k., nebolo to preco riesit. Ked otehotnie chuda baba, musi naberat tukove zasoby, moletnejsie holky uz nejake tie tukove zasoby pre babo maju, preto ich telo urgentne neriesi a ma cim zasobovat babatko.
A o vahu sa skutocne neobavam. Nocne vstavanie, behanie okolo drobca (teda u mna o dvoch drobcov vratane prvorodeneho) starost o domacnost su najlepsie aerobne cvicenia 😀 😀 😀

Co sa tyka autosedacky, tiez ponesieme malu z porodky v nej, aj Danka sme niesli, je to v pohode 😉

No a teraz sa mi nesmejte, ale Danka som balila do zavinovacky na spanie este ked mal 8 mesiacov. Mali sme z toho srandu cela rodina. Ked on si paplonik vzdy odkopal a bala som sa, aby ho nekopol na tvaricku. S tou perinkou bol ako korytnacka s pancierom na chrbatiku. Pritom nebol ziadny drobec. Narodil sa sice s vahou 3100g, no o mesiac na poradni mal 5200g a podobne rychlo priberal aj dalej. No tie zavinovacky som mu napevno viazala, lebo patril k tym babatkam, ktore kludnejsie spali, ked si nesermovali rucickami a to pevne objatie perinky, zavinovacky mu asi simulovalo pobyt v maternici. Poradila mi to mamina, ze vraj aj ja som tak spala kludnejsie a nasla som to aj v knihe o manipulacii s babatkami, vraj to niektorym babatkam pomaha.

No uz neviem co som viac chcela. Drzim vam vsetkym palce, aby sme do nemocky isli az odrodit a aby zle vysledky vysetreni boli iba docasne a radsej nech sa kazdej cim skor upravia. Majte sa pekne "tehulky" 😉

zuzuj
15. jan 2010

No kukam vejul, ze mas podobneho chlpača...ten moj tu cely deň chrape 😀 Za chvilu ho vyhodim na dvor lebo musim ist pokukat darceky kamoske aj mame...boze ja uz som vycicnuta z penazi, stale nieco kupujem...
A tiez ze si na tom podobne aj s didami aj s bruchom...mne didi porastli tak ze cislo E ma tlaci..tak to ma stve viac ako ta vaha 😖 ....to este uvidime po porode..uf...
veve: to si bola dobra vychrtlina...42 kg...tak ty si vlastne teraz v norme 😀 ....tak myslim to v dobrom..
Baby ja sa lucim...nakuknem vecer...idem upratat a potom na tie darceky...dnes mam volno tak nech ho nejako vyuzijem, lebo este som v pyzame 😀

roxi
15. jan 2010

tak sme späť, už sme sa aj naobedovali, stihla som vás tak narýchlo prečítať

civi - prepáč, ale ten tvoj lekár je nejaký blbec, sorry ale hodilo by sa na neho aj silnejšie slovo, nechápem čo má za problém, vôbec si nepribrala veľa, niekto priberá rovnomerne celé tehu, niekto viac na konci a niekto opačne, že na konci už minimum, ja som napr. pri malej priberala až posledné 2 mesiace, dovtedy som mala len +5 kg, môj lekár to vôbec neriešil, skôr manžel sa bál, že či je to ok, že som pribrala tak málo, ale na konci tehu som mala okolo +10 kg - presne si už fakt nepamätám, teraz som priberala už od začiatku tak pravidelne, pred tehu som mala 54 kg a teraz mám už 66 kg, aj som si minule vzdychla u lekára, že nejako viac priberám, ale jemu sa to zdalo smiešne, že či tých 12 kg sa mi zdá veľa, že je to v poho, lebo takmer všetko mám len na brušku a aj bábo je dosť veľké, tak nech sa nestresujem, a pri malej som sa dostala do normálnych nohavíc za menej ako 3 mesiace a to som sa ani nestažila diétovať alebo cvičiť, proste išlo to dole samo, jediné, čo mi po tých 2 rokoch zostalo, bolo troška tuku na brušku, ale keby som bola cvičila aj to by možno zmizlo

civavava
autor
15. jan 2010

babule dikes za podporu, zlate ste.

je pravda ze asi on oktobra som to prehanala so sladkym a zavsrila cez sviatky ked som do seba tlacila vsteko mozne.....
pred tehu som tolko sladkosti urcite nezrala ako teraz /ze flasa nutely na posedenie a tak/,tak niekde sa to asi muselo prejavit..ja som bola v tom ze ked mam nizky cukor, ze mozem tolko sladkeho..... 😖

ale slak s tym, uvidim, co bude za 3 tyzdne....

vejula
15. jan 2010

zuzuj no 😀 tiež mi riadne podrástli a ja pre istotu už asi týžden nenosím podprdu, lebo ma tlačí a mi oškiera bruško a zrovna na miestach kde mám materské znamienka... A momentálne čakáme na výplatu aby som si mohla ísť kúpiť novú podprdu hlavne bez kostíc a väčšiu... Tiež sme momentálne riadne vycucnutí z penazí a ešte nám aj zablokovali učet do konca tohto týždna, takže máme spolu s mm 10 Eur v penaženke. A chlpáč mmi tu tiež drichme za chrbtom, ale za to on by chodil vonku stále ale ja nemôžem, niekedy je to o nervy, lebo je tam namrznute a ked čosi začuchá tak začne tahať, že len tak tak držím rovnováhu.

monva máš pravdu s tou počiatočnou váhou. Tak ja som bola tiež chudšia a začala som priberať hned asi telo potrebovalo naprať... Len škoda že priberám tak nerovnomerne. Koziska, belikánske bruško a ešte ja celé telo od pasa hore mám dosť pribraté. Vyzerá to smiešne ked som taká plecnatá, niesom na to zvyknutá, ale tak asi mám taký typ postavy, s tým nič nenarobím 😅

roxi
15. jan 2010

civi - ja som takto vyjedala nutelu pri malej celé tehu, teraz prvý trimester nič, ale už som sa zas robehla, taká tá 400g to je fakt tak na posedenie, tá veľká mi vydrží aj 2-3 dni, ešteže si mi to pripomenula, Maťo ide poobede do metra na mega nákup a zabudla som dať nutelu na zoznam, tak mu brnknem 😉
a z jedenia si nič nerob, ono bábo si žiada svoje, ja napr. počas tehu jem veci, na ktoré som si roky ani nespomenula, len zrazu ma niečo osvieti a musím to mať, napr. aj vineu, pri malej som ani netušila, že je dobrá aj na kojenie, roky som ju nepila, len zrazu som na ňu mala nenormálnu chuť a pila ju na litre, aj teraz, bez toho neprežijem, alebo taká cvikla, džemy, mak a pod. 😉

vejula
15. jan 2010

baby, možno trochu od veci ale teraz jedna kočka dala tento linka na jednu tému a som z toho uplne znechutená.... Moc sa v tých značkach nevyznám, ale čo si myslíte o tom článku??? Neviete ako je to na slovensku?http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2538-Test-koci...

roxi
15. jan 2010

vejula - len som to narýchlo zbehla a je to síce smutné, ale bohužiaľ dnes už nájdeš máločo nezávadné a to, že sa dnes výrobcovia orientujú skôr na váhu, dizajn a skladateľnosť je tiež pravda, veď aj my sa snažíme vybrať kočíky, ktoré by boli ľahké, malé ..., ja som sa napr. pri kúpe prvého kočíka pre malú riadila tým, aby bol pohodlný pre ňu, mal veľkú vaničku, nafukovacie kolieska, zmestil sa do auta a mal preklápaciu rúčku, keby svietilo slniečko alebo fúkalo, zvyšok ma nezaujímal, dizajn mal síce otrasný, ale inak som s ním bola spokojná, už pri buggyne som pozerala aj na to, aby nezabrala v aute veľa miesta a bola aj ľahká, teraz už našťastie túto dilemu riešiť nebudem, lebo nemienim kupovať nové kočíky, použijem tie čo máme

kaktusik007
15. jan 2010

ahojte, my sme sa prave vratili od doktora, Ondrejko ma 1350gramov a vsetko je tak ako ma byt 😀
tak som hned aj bola nas prihlasit jednej detskej lekarke, ma aj atestaciu z neurologie, tak verim ze bude fajn pre nas 🙂 no a dala mi zoznam, co vsetko si mam nakupit, tak som sa stavila aj v lekarni a nechala som tam 25 eur... 😒 no ale nevadiiiii, uz len jednorazove podlozky do postele treba dokupit (na tie som zabudla 😀 ) a mozem si pomaly chystat tasku, mala by som mat uz vsetko 😵

nanika
15. jan 2010

Zuzuj, akcie su, to je pravda, ale podla mna nie je akcia, ak si rozratam tu cenu na pampersky na balik a za tu cenu mi vyjde, ak neratam postovne plienky na najlacnejsieplienky.sk, kedykolvek a bez akcie... Treba sa mrknut do rakuska, je mozne, ze nakupite este lacnejsie v bipa...

vejula
15. jan 2010

katušik, tak gratulujem ku dobrým správam...

No roxi, ja len neviem či sa takéto čosi nerobilo aj na slovensku... Určiote by som kupila radšej kočík ktorý by nebol uplne nádherný ale bol by nezávaldný... Hento sa robilo v nemecku, a to nemecko má podla mna prísnejšie normy. Ja fakt nechcem nejaké rakovinotvorné... 😖

nanika
15. jan 2010

Inak, my frcime, alebo doteraz sme frcali na babylove plienkach, tak pre mimino uz mam nakupene do porodnice tiez tie, pampersky tento krat ak nebude nutne, kupovat nebudem...

roxi
15. jan 2010

vejula - zdá sa mi, že aj u nás sa niekedy robili také testy, len asi sa nerobia každý rok, no netuším, kde by si našla výsledky, skús možno prelúskať nejaké stránky SOI - ky možno tam niečo nájdeš,
každopádne aspoň vyper povlečenie kočíka, aspoň ja mám vo zvyku pred použítím všetko vyprať, manžel si niekedy myslí, že som v tomto čudná, ale už si zvykol, oblečko to je jasné, že asi väčšina ľudí pred použitím operie, ale ja som prala aj kočíky, povlečenie - či ako to nazvať - vajíčka, sedačky, proste všetko, predsa len v tých výrobniach a skladoch sa tie látky váľajú kade tade

juliap
15. jan 2010

ahojte, pozerala som, ze ste tu rozoberali priberanie,
civava skor by som povedala aby sa dal ten tvoj doki vysetrit, ci nepribera niekde, kde nema
moja mamina pri mne pribrala 20 kg, bola jak lopticka a pri segre pribrala len 4 kg.
ked som cakala 1 babo, tak sme so segrou typovali, kolko priberiem, ci to nemoze byt aj dedicne, ze kolko pri mne mamka, tolko budem aj ja a bolo to presne opacne. pri 1 som pribrala 4 kg a na druhy den po porode pri vazeni som mala o -6 kg, pri 2 som pribrala 5 kg a tie som presne aj hned mala prec, pri oboch som do 6 mesiaca nemala ani naznak bruska, chodila som v obtiahnutych nohaviciach. teraz som zatial na tom tak, ze som najprv 4 kg schudla, a teraz ich mam konecne naspat, takze moja vaha je 60 kg, vsetko mam nabrate na brusku. uz som chcela aj dat nejake fotecky do albumu, ale ked mm sa k tomu akosi nema, musim ho nejako znasilnit a prinutit.

juliap
15. jan 2010

no a vcera som bola tiez nakupovat pocas vychadzky v tescu, tak som kupila malemu 2 bodynka co su za cenu 2.50 s dlhym rukavkom a 3 bodynka zlacnene na 3.25 s kratkym rukavkom na leto, tak sa tesim a pridam ich tiez potom do albumu.
inac som bola u maminy pozriet zasobu po dievcatach a nic viac mi vlastne na oblecko nebude treba pre neho kupovat, mam tam veciciek nie pre 1 ale rovno pre trojcata... 😀

stanusa
15. jan 2010

kamilka ved prave, ze neviem ci sa nasa vanicka bude dat priputat pasom v aute, tak preto zvazujem vajicko.
k znacke plienok - novorodencom budeme menit velmi casto, tak sa vraj neoplati kupovat pampersky, vraj stacia aj napr. tie lepsie z tesca.

juliap
15. jan 2010

stanusa k tym plienkam, vcera jak som sla z tesca, tak isli predo mnou mamicka s oteckom a niesli tie tesco plienky, ale nie tie v bielomodrych obaloch, ale fialovych, tak som ich hned pristavila, reku ci sa mozem nieco opytat, tak som ich vyspovedala, ci su spokojni s tymi plienkami, ci nie radsej pampersy a oni na to ze su velmi spokojni, maju dvojicky, takze vedia o com hovoria, a ze najprv mali kupene pampersy a tie deturence hned precurali a potom skusili tieto a su ovela lepsie... tak som vcera kupila aj 1 balenie 3-6kg tesco plienky v zltom obale.

moni
15. jan 2010

taak som vas docitala co ste od vasho rana popisali 🙂

civi, mrzi ma ze musis dietovat, ale pre renka isto vydrzis 😵
darmo dievcata posielaju toho tvojho lekara do horucich pekiel (alebo na neprijemnejsie miesta), ako vravis, iny kraj-iny mrav. len skoda ze ste tieto veci neprebrali na zaciatku tehotenstva. myslim tu vahu ktoru maju oni v nejakych tabulkach.
moja lekarka mi povedala ze vzhladom na moju vychodziu vahu budem v norme medzi +28-40lb., zatial mam asi 20lb. co je myslim okolo 8 kil.

k tym chemikaliam v kocikoch co vejulka spominala, je to smutne 😖 a bohuzial sa neda vsetko vyprat 😖 treba to brat tak ze tie svinstva su naokolo vsade, a dietatko nebude v kociku cely den

zuzana1971
15. jan 2010

caute babenky 🙂
pisem nachvilu z nemocky od spolubyvajucej, takze nemam cas citat prispevky, asi vam uz kamilka povedala, ze maly ma 1200g a zatial mi nic nezistli, tak dufam, ze v pondelok ma uz pustia 😝
mama mala ist za kocurom a prist ma pozriet, vykaslala sa na mna ako vzdy 😝
no ale hlavne ze maly je ok...a obdivujem tu babatka a neviem sa dockat mojho 😵 , jedna vcera vecer porodila cisarskym a uz tu v pohode beha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre