Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
19. jan 2010

babule, precitala som par prispevkov dozadu (vsetko sa neda, je ich veeellaa) a dost sa tu bavim na tom, co pisala civavka, predstavujem si ju, ako vela cestuje a vsade taha zo sebou velky vysavac na odsavanie soplikov 😅 😀

vejula
19. jan 2010

Joj babule, už mi je lepšie ale aj tak si už pôjdem lahnuť, len par slov ešte.
Zuzi tep som mala nejakých 98/min. to je dosť ale ja mám teraz stále akýsi vysoký. Moni, no maličký kopal štuchal ako keby som čosi šupla 🙂 Asi sa aj on zlakol. Greky, no s tými rukami máš pravdu, možno to bolo aj tým že ma hrozne boleli ako som ich držala hore a tak som ich až príliš rýchlo spustila.
Inač zuzi super že už si domka, aj kocúrikovi bude určite veselšie, ked už budeš s ním 😉
A maji za to uskladnenie pupočníkovej krvi je to 50 Ečiek za rok...

Tak pekný večer prajem, ja už idem buvať 😔

majca424
19. jan 2010

To vážne stojí len 50 eur ročne? tak to je potom dobre, to nie je až tak veľa... Ja som počula viac, ale tak to bola asi len klebeta... asi začnem nad tým aj ja už rozmýšľať... 🙂

moni
19. jan 2010

ja som to s tepom minuly tyzden vytiahla na 130/min v klude posediacky 😖 islo ma hodit o zem, ledva som dychala. ale to bolo zmenou prostredia, nadmorskou vyskou,...teraz je omnoho lepsie 😎

tie prachy za pupocnikovu krv su nehorazne, hlavne ale aby ju nikomu nebolo treba 😔

zuzana1971
19. jan 2010

moni, vsak to 😝 , ze neviem ci to bude prirodzeny alebo cisarsky, lebo lekarka povedala, ze ak Maxik nebude chciet vyliezt a bude ohrozeny tak mi jasne urobia cisarsky....takze pojdem nabalena ako somarik na obidve varianty, aj poporodne vlozky, atd, nocna kosela na prirodzeny, pyzamo na po cisaraku (ak sa da), atd, atd a este sa chystat psychicky na obidve nmoznosti
a to je pravda, ze vraj je lepsi cisarsky pri tej zlej zlej zrazanlivosti 😝
juj uz sa citim ako hypochonder tolko diagnoz 😝 a to sa ani necitim vobec v nicom chora 😝

moni
19. jan 2010

ziadny hypochonder, tehotenstvo su velke zmeny a holt kazdy organizmus sa s tym vysporiadava inak. hlavne aby tie deturence boli v poriadku 😵

cicimon
19. jan 2010

baby a co hovorite na 140/70? ja som tak mala minule na poradni a sestricka sa az smiala 🙂

moni
19. jan 2010

cicimon, nie je 140 uz hranicna hodnota? aspon mojej kamoske sa stale vyhrazaju ze ak jej tlak vyskoci nad 140, pojde si polezat do nemocnice. stope sa magneziom, ale figu z toho. tak neviem, ci zas kazdy lekar ma svoje vlastne postupy 😒

kamilakd
19. jan 2010

cicimon a nie je normalny tlak 120/80 ? a preco sa zasmiala???

moni a budes mat dalsie fotky z 3D?

zuzka ale sme si pokecali 😉 mi to dobre padlo.

zuzana1971
19. jan 2010

cici a preco sa sestricka smiala?

cicimon
19. jan 2010

no asi...ale predtym som mala vzdy take divne, aj ked nikdy nie az tolko....ale zas to 70 je uz zas malo...Ale akurat vtedy, par min dozadu robili nejakej babe neviem co za vysetrenie, kludne by som to tipla aj na potrat, ale to zas neviem ci to tak ambulatne sa robi, a tak bolo pocut von vzlyky a plac, ze az mi srdce zacalo riadne bit....to bol fakt iny zazitok...neviem co to bolo, ale fakt nieco take som este nepocula, este aj jej muz potom za nou nabehol

cicimon
19. jan 2010

no asi oba tie tlaky boli hranicne a rozhadzane,,,,predtym som mala slusne okolo 120/70-80 a teraz take cudo

neviete ci sa aj pred glukozou meria tlak? idem vo stvrtok, tak som zvedava

zuzana1971
19. jan 2010

kamilka aj mne 😵

dejna3
19. jan 2010

ahojte,
ja mávam normálne tlak cca 100/60, ale teraz v tehu tak 110/70 - 120/80... takže "normálny", ale pre mňa vysoký 😝
zuzana, super, že už ťa pustili domov a že je to o.k.:-) a do pôrodky sa kľudne nachystaj len na jednu variantu, aj tak budeš potrebovať presne to isté.... v prípade cisáraku aj tie popôrodné vložky a pyžamo si fakt neviem veľmi predstaviť, na rozrezanom bruchu 😉

moni
19. jan 2010

dejni, no ja presne tak isto, akurat ze ten "normalny" mam len u lekarky 🙂 pocas dna citim ze mam ovela nizsi.

mne meraju tlak a vazia ma na kazdej poradni, a teraz uz aj brusko meraju.

kami, na tom 3D by mala by som dostat CD/DVD s 15-20 min. videom a fotkami, a 6 cierno-bielych vytlacenych fotiek. jednej veci ale nerozumiem, vcera mi volala pani odtial a kazala mi doniest obrazok z normalneho sona, ze oni urobia kopiu a prilozia to. tak uvidim ze aky maju system, a ci mi to daju hned do ruky alebo poslu postou 🙂

majca424
19. jan 2010

veru, sú to nehorázne peniaze za tu krv, a dúfam, že ju tiež nikto nikdy nebude potrebovať...

tarinka333
20. jan 2010

Dobre ranko babulky,
ja som dnes rano musela na chvilku ku gyn. sestricke, lebo mi volala, ze jej treba moc do sterilnej skumavky 😕
Aj vy ste take mali?

tarinka333
20. jan 2010

A ete som sa chcela spytat, ze ci tu je ete niekto, koho malicke je dole ritkou... nase ete je... teda na poslednej poradni bolo dole ritkou a zatial podla kopancov usudzujem, ze stale je. Do kedy by sa malo malicke obratit?

stanusa
20. jan 2010

dobre ranko,
vcera som nestihla kontaktovat revizneho lekara, lebo som sa zakecala s kolegynou, dnes asi zbehnem do nemocnice nech sa pozru na brusko, lebo na jednej strane ho mam akesi tvrde uz druhy den...tak pre istotu, doteraz som ho nemala

moj maly je skor hore ritkou
pekny den

adasik
20. jan 2010

Dobre ranko
citala som ze mate problemy s tlakom, ja mam tiez obcas nizky, pomaha mi pepsi-2-3glgy, ale co je najhorsie, je moje chodenie na zachod...v noci sa vobec nevyspim, v kuse cikam...maly tlaci na oblicky a lekar mi povedal, ze mi ostava len porodit...no vtipny 😖

zuzka-vitaj doma z nemocky...citala som, ze zazitky mas... 😉 a kam budes chodit na ten dojciaci kurz?

michalag
20. jan 2010

Dobre ranko 🙂 ,,

tarinka333
20. jan 2010

ja som tiez pozerala na predporodne kurzy...
no akoze u nas jednak nestiham a jednak mi to pride drahe. Kurz trva 8 tyzdnov a plati sa 1200 alebo 1400 Sk a tam mi budu hovorit o tehotenstve, o porode a tak...niektore z tych tem vitam, ale niektore su mi uz zbytocne a neda sa zaplatit za jednu prednasku, ale iba za vsetky.
myslim si, ze taketo kurzy by mali mat vsetky mamicky zadarmo, hlavne aspon prvorodicky, ved ja ani neviem, ako sa ma spravne kojit a co vlastne robit pri porode, aby to nebolelo a ako dychat (teda ak neratam filmy, kde je to odprezentovane, i to neviem, ci spravne)...
Nuz, zvladli to ine, zvladneme to aj my, len ide o ten princip... A este ma trosku nahnevalo, ze si zeny musia nosit do porodnice podlozky na postel, aby nezakrvavili plachtu !!! No tak toto je podla mna vrchol. Je totiz jasne, ze po porode sa urcite stane, ze plachta bude krvava... no a co, ved je to nemocnica, zoberu vsetko, vyperu a daju novu!!!
Uz len cakam, kedy nam daju domov aj preprat ich nemocnicne nocne kosele, zupany, obliecky na vankus a paplon...
A su tie podlozky vobec take super, ze cez nich nic neprejde? Co to vobec stoji a kolko ich treba? Na kazdy den jednu, ci ako?
Som z toho trosku vytocena, lebo dnes, nie zeby bol stat a vobec porodnice radi, ze zeny rodia a ze chcu mat deticky v dnesnej situacii, ale mam pocit, ze robia vsetko pre to, aby nam to stazili... Z kazdej strany !
Ci uz materska, na ktoru nemaju narod vsetky mamicky, alebo neskutocne vysoky rodicovsky, z ktoreho sa da sotva vyzit!
Ako Slovensko, klobuk dole !

Jaj kocky, prepacte, nejako som sa rozhonila 😅

stacynka
20. jan 2010

ahojte, vcera som si volala navecer za vysledky tak glukoza dobre len ze krvny obras mam na hranici zelezo ostatne ok.
len zas musim ist v utorok na kontrolne vyytery co som brala atb kvoli tomu streptokokovi, no to som strasne zvedava....

stacynka
20. jan 2010

akoze iny madar som ze obras :D no hruza

stacynka
20. jan 2010

baby co dnes varite? ja zas neviem co...

tarinka333
20. jan 2010

stacynka, to nic, ja som napisala, ze mamicky nemaju narod namiesto narok 😀

michalag
20. jan 2010

tarinka, na vsetkom chcu len zarobit, ja si tiez myslim ze toto by malo byt zadara

stacy, ja nastastie nemusim varit nic, len kazdy den musim vymyslat co na veceru a tiez mi nejako dochadza inspiracia 😒 ☹

stacynka
20. jan 2010

no kvoli mne by som varit nemusela ale Timko musi papat, a tato dojde vecer z roboty tiez hladny takze....
ja uz akoze vazne neviem mam pocit ze stale to iste dokola varim

michalag
20. jan 2010

stacy, tak to je jasne ze koli malemu musis varit, ja som uz bola ku koncu MD zufala tiez ma nic nevedelo napadnut, tiez som mala pocit ze jeme stale dookola a aj teraz ho mam ale tyka sa to vecere 😝

stacynka
20. jan 2010

michalag uz chystas veci pre babo, ja som vcera pomaly zacal vyberat veci po timkovi a normalne kazdu vec si musim chytit a pozeram a neviem sa vynadivat, a nechapem jak rychlo to ubehlo ze to aj timko nosil, akoze psycho :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre