Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

roxi
20. jan 2010

ahojte baby, teraz moc nestíham dočítať, aj keĎ som začala, no snáď to zajtra dobehnem, aj keď neviem, chystám sa ešte obehnúť nejaké škôlky, ale vidím to blede ☹

moni - tu v BA sú asi 3 anglické, ale školné (len školné bez stravy) je cca 15 tis. mesačne, na to bohužiaľ nemáme, keby sme mali, tak by som s malou nekecala ang. ja, ale šupla by som ju do tých škôlok, no bohužiaľ ceny sú také, takže nehrozí ani náhodou

roxi
20. jan 2010

ale vlastne som sem nakukla, lebo vám tu chcem hodiť jeden link ohľadom pupočníkovej krvi,
je to síce starší článok, no myslím, že info sú stále aktuálne, takže čítajte a názor si vytvorte samé

http://reflex.cz/Clanek14618.html

zuzana1971
20. jan 2010

vela ludi, vela nazorov, ja som taka vypocujem si vsetko, ale urobim podla seba 😀 takze podla seba som sa rozhodovala ci sterilizator ci nie, ja babo cajami nebudem krmit, ak budem kojit, max. prevarenou vodou ak bude teplo, nakupila som aj vecicky 50tky...a pupocnikovu krv si urcite nedam odobrat...este som necitala clanky o tom, ale moj 6ty zmysel mi hovori, ze to nie je biznis na dlhe obdobie a ze dlho nevydrzia...a do neisteho biznisu ja nebudem investovat, uz som dost investovala do nespravnych ludi a veci, tak si uz budem davat viac pozor konecne kde skoncia moje peniaze 😝

ja som viackrat rozmyslala, ze ako to mam urobit, ci sa mam s malym rozpravat ja nemcky, alebo ho dat do nemckej skolky, asi bude najjednoduchsie, ked sa s num budem po nemecky rozpravat ja a slovensky sa nauci v skolke...

civavka vsak s nemcinou nie je problem, len som myslela, ze mozno amazon nedodava na SK, po tych mojich skusenostiach ked mi z nextu aj z jednej rakuskej stranky napisali, ze na slovensko nedodavaju som si prestala pozerat zahranicne stranky 😝

zuzana1971
20. jan 2010

vejulka nezavidim ti niektore situacie a mm, mna stale zase chytaju depky ze moja rodina kompletne serie na mna aj na maleho maxika zatial co sa roztahuju v mojom dome a ja tu zivorim v malej garsonke z PNky s hypotekou na krku s minusom na ucte a neviem ci neskoncim s maxikomna ulici...

teraz mi napisaka jedna babula z konika postu na moj pribeh o maxikovi, a napisala mi svoj pribeh, aj som sa rozplakala,veru vela tehuliek to nema lahke...a takych pribehov som uz dostala viac...

takze mam teraz taku smutno-depresivnu naladu...jaj ani cokoladku si nemozem dat :-

kika29
20. jan 2010

zuzi nebud smutná kašli na nich ked sú taký hlavu hore. Máš nás a my sme s tebou. Neboj sa ešte sa ti ozvú ked bude už Maxik na svete a v tedy ich ty pošli kade tade. Ozaj a tvoj exmm sa ti už ozval na tie smsky?

moni
20. jan 2010

roxi, netusim kolko je bezne skolne, ale tych 15K je pekna sumicka. sesternica tam davala deti, ale teda nevedela som ze az tolko sa plati. nejdem ani spominat kolko budeme platit my 😝
snad teda cosi najdete, lebo ako mamicka na MD budes asi diskriminovana na zaklade nejakych hlupych pravidiel o ktorych som pocula 😖

veji, no jo, chlapi, obcas je to s nimi tazke, snad to rychlo prehrmi a budete mat krajsie chvilky 🙂

zuzi, ty sa tiez drz, nemas to veru lahke!

zuzana1971
20. jan 2010

kika ale neozvu a ani ex sa neozve...nevadi...ked tak rozmyslam o nic som nedosla 😅
nejako uz bude

dobru nocku

juliap
21. jan 2010

no tehulky, pomaly sa chystam na poradnu, tak som zvedava ako dopadnem, lebo 2 dni mi tvrdne brusko a zda sa mi ze mi trochu kleslo, tak ako pri emke /nestastny moj 6 mesiac/, tak neviem, ci ma neposle do nemocky ...

zuzana nezavidim ti situacion, ja som si presla s mojimi deckami tiez svojim, byvaly ked sa mala narodit martinka zahlasil, ze sa netesi, lebo to bude dievca, a to sme este ani nevedeli, co sa narodi, takze som mala posledne 3 mesiace hlavu v smutku, ale hlavne ze ked sa narodila, tak sa vsetkym vychvaloval, aku ma krasnu dceru ale venovat sa ani nahodou ... to uz mal byt pre mna signal, ze to mam radsej s nim skoncit, no ale vies mlada, neskusena ... ked som potom otehotnela 2 krat, tak som si povedala, ze snad to bude fain, ze sa zmeni, zacne sa nam venovat ... prd, cely 6 mesiac som lezala v nemocke, martinku "odlozil"ku mojej mamke a robil si doma zurky s kamosmi a hlavne, ako som zistila po prichode domov, s priatelkou ... no tak som potom 3 posledne mesiace zase nevedela, ci sa mam vobec na to babatko tesit, ci vobec chcem aby sa narodilo ... cely ten cas svokrovci tiez viac menej kaslali na vnucata, sem tam nieco dostali, cukriky, cokoladku ... po narodeni emky som bola ale stastna, ze je na svete, lebo bola zlate dieta, poslusne, tichucke, ale s byvalym sa uz vztah nenapravil, vydrzali sme to spolu v domacnosti este 3 roky, no mal priatelku, ktorej vadilo, ze ma rodinu, tak ho nakoniec dohnala do situacie, ze nas na valentina v mrazoch -25 vyhodil z domu. a co myslis ze urobili svokrovci? stary povedal ze to mal spravit uz davno, ze som leniva buchta co nic nerobi, to mu narozpraval jeho synacik, a pritom keby sa bol spytal susedov, tak mu povedia, ze mm nebol pomaly nikdy doma a este aj velku zahradu som kosila ja, som bola hlupa, mala som vylozit nohy na stolicku ... no a stara, ta sa nezaujimala vobec, co sa s nami stane, neozvali sa potom 3 roky, ani exmm, ani stari, az ked sa dozvedeli, ze sa idem vidavat, tak ma dali na sud, ze im branim v stretavani s detmi a ako ich oni miluju a ze im chybaju, no proste falos nenormalna ... a teraz musia dievcata tam ist raz za mesiac, ale za 3 roky zasa nedostali pomaly nic, teraz na vianoce od otca taku figu, od starych cokoladku a to je vsetko ... tak aj taky ludia existuju a viem ze to urcite zaboli vzdy pri srdiecku, hlavne ked ide o tych, co by ta mali podporit najviac.
trochu som sa rozpisala, no ale vsetko zle je na nieco dobre, teraz mam fantastickeho mm, cakame mimi, velmi sa tesi, tak verim, ze aj teba zuzana stretne stasticko a vsetko bude o.k.

evil15
21. jan 2010

Dobré ránko babulky také pekné ránko a vy tu tak smutne ☹ ani ja to nemám lahké síce mám milujúceho muža ale čo sa týka rodiny tak 0 bodov, maminka mi zomrela pred 10 rokmi ked som ešte študovala na SS a odvtedy na mňa vštci kašlú, ale môžem vám povedať že teraz ked mám toho nášho malého červíčka v brušku a cítim ako mi tam rastie tak všetky problémy sveta sú preč aspoň nachvílku si ho pohladkám a porozprávam sa s ním 🙂)) je to niečo krásne, v 🙂 em že to nieje ospravedlnenie alebo náhrada za vaše trápenia ale len si predstavte že by ich nebolo to by bola potom katastrofa ...
Zuzanka už som ti aj ja napísala mail a vieš všetko bude dobré uvidíš len treba tomu veriť 😉
bolievalo pri juliap a ty máš určite krásne dcérky a teraz dalšieho drobca na ceste tak neni nič krajšieho a nesúd svokrovcov a ex dievčatká ich posúdia samé ked budú väčšie a neni nič horšie ako ked ťa vlasné dieťa odvrhne ...

Navšetko treba čas ...

ozaj chcela soms a spýtať v noci ma dosť pobolievalo pri srdiečku ked som sa nadychovala je to normálne v tehu alebo ani nie???
Ďakujem

tantama
21. jan 2010

Dobré ráno no vidím že to tu nejak posmutnelo ....... aj nám sa nejak prestalo dariť..... na nájomnom byte nám desne zdvihli nájom a platíme aj leasing na auto tak sa začala situácia komplikovať. chceli sme sa vrátiť k svokrovcom kde si kedysi mm prerobil v zadu v dome jednoizbák a že si nadstavíme ale do toho bytu sa nasťahoval jeho brat ktorý nič neplatí a hrozí mu väzenie za neplatenie alimentov a do toho bytu nás proste nechce pustiť..... všetko sme tam prerobili a nechali tak a teraz keď by sme to chceli lebo to je naše tak nič z toho. mm je z toho všetkého na nervy a ja tiež tak sme sa včera tiež riadne pohádali.... ach jaj.

juliap
21. jan 2010

evil, neviem ci je to normalne ta bolest pri srdiecku, ja mam len niekedy pocit, ze sa nemozem poriadne nadychnut, vies tak zhlboka ... ale pockaj co ti napisu kocky

no ja uz sa obliekam a pomaly idem na tu poradnu

malalady
21. jan 2010

xi baby ja začínam byt zase precitlivená 😅 všecko ma rozplače 😝 😅

zuzana1971
21. jan 2010

no babule fakt to mamalokto ruzove, asi bude najlepsie netrapit sa zlym a mysliet pozitivne, aj ked je to tazke

evil, ja to tiez mavam v noci, podla mna je to od zahy, mna tak niekedy boli ze dovidenia, take tlaky na hrudniku a neda sa mi dychat, az v krku ma tlaci...ta zaha sa tak divne niekedy prejavuje a hlavne v noci...od srdca by to nemalo byt, ved mi ho teraz vysetrovali v nemocke

este sme sa minule bavili, ze nespat na chrbte, lebo to tlaci na dutu zilu

no a babo ked rastie moze tlacit aj na branicu, atd, tak tolko par mojich amaterskych rad 😝

ja som dnes odvolala termin zubarke na ktory som cakala mesiac 😝 ked som sa pozrela z okna a videla som to pocasie, nebudem riskovat, ze sa smyknem a padnem, lebo na lad nasnezilo a to je potom zradne 😝 takze dnes budeme mat s kocurom vylihovaci den

zuzana1971
21. jan 2010

malalady ahoj, ja uz som citliva cele tehu 😅

malalady
21. jan 2010

zuzanka.. no j a som bola na začiatku a to som nevedela ešte s čoho potom to prestalo 😉 😀 a teraz zase.. každá somarina ma rozplače mi začne byt luto ked mi niekto niečo povie ach 😅

jankako
21. jan 2010

hojte babenky...ja čakam ešte na jeden vysledok...ale počítam že dom až zajtra.s cikanim mám stále pantu,hlavne v noci..☹((
roxi,dikes za ten odkaz na tu stránku o pupočnikovej krvi.doma si to vytlačim a dám prečítať mužovi,že nech sa teda rozhodne...mne už nejde ani tak o tie prachy,ako o to že naozaj nemam rada ked niekto zavádza,klame...to ma na tom vytáča.. 😠
baby ktore píšete o tých problemoch so srdiečkom,ja si myslim že to je celkovy stres a strach ktory si človek neuvedomuje..som na tom tak isto..aj tie arytmie čo mám...naozaj to treba asi len predýchať ked to pride..je to strašne,cítim horor mortis ked to príde... ☹

zuzana1971
21. jan 2010

babule neviete poradit nejake stranky kde si mozem pozriet pouzite postielky? teda okrem mimibazaru a babybazaru

roxi
21. jan 2010

ahojte baby,
to je ale super prebudenie do krásneho zimného dňa 😉 , normálne som v šoku, ako vonku sneží 😵 , teda aspoň tu v BA, musíme zmeniť plány, ideme sa asi vyhrať vonku a do škôlky zbehneme poobede cestou na gyngu, dnes idem na ten veľký ultrazvuk v 30 tt, dúfam, že bude všetko ok,

a ako tak čítam, tak sme viaceré čo to nemáme v živote jednoduché, ono asi málokto to má ružové, hlavne v dnešnej dobe, aj keĎ asi každá doba je ťažká, len dnes nemáme vôbec žiadne istoty, vzťahy dlho nevydržia, práca tiež nie je istá a ľudia si akosi zabudli pomáhať a vážiť si jeden druhého ☹ , najhoršie je, že vrámci rodiny sa tie vzťahy úplne pokazili, nuž držím palce baby, nech to nejako zvládnete, u nás sa to tiež tak strieda, raz som na infarkt, potom je zas ako tak dobre, ale už by som chcela aspoň jeden neutrálny rok, bez výkyvov, no asi môžem len snívať,

jankako - práve preto som to tu dala, lebo tiež nemám rada, že to prezentujú len z jednej stránky, z tej výhodnejšej pre nich, keby som nemala známych lekárov, jeden sa venuje aj výskumnej práci, tak by som to tiež dala odobrať, posledne ma vytočilo, keď som zistila, že kamoška si to dala uskladniť, odobrali úplne malilinké množstvo, čo je absolútne nevyužiteľné (vlastne celkovo to nie je moc využiteľné), ale vyhodila za to toľké peniaze a viem, že finančne sú na tom dosť zle a šetrili, kde sa len dalo aj nedalo, len aby mali na ten odber, bohužiaľ stretli sme sa až po narodení jej dcérky, tak som jej už nemohla povedať o názoroch lekárov,

roxi
21. jan 2010

tu sú ešte ďalšie linky, tie som našla tu na MK: http://www.hematology.sk/modules.php?name=Forum...
http://www.zzz.sk/?clanok=4083

blondy12
21. jan 2010

jaj dievcata ziadna z nas to nema lahke..ja som zvedava co za nervacku budem mat..ked tolko tiez len nieco riesim a placem a stale dookola...snad sa to nejako vyriesi aj ta nasa situacia..no len na to treba cas...

a zuzka taka je uz pre teba pridraha???

http://www.maderna.sk/detska-izbicka/detske-pos...

a pocujte dievcata aky mate nazor na tieto cestovne postielky? ono je to aj pre male babatko...len ja neviem na mna s takou postielkou vcera vyrukoval MM ze sa mu to zda byt dobre...

http://www.maderna.sk/prenosne-postielky/cestov...

roxi
21. jan 2010

blondy - ak to chceš len ako cestovnú tak v pohode, my máme niečo podobné, do tých cestovných sa moc neoplatí investovať, lebo napr. moja v nej nechcela spávať, spala v nej asi 5x, ale zas niektoré mamičky ich dosť využívajú, aj cestujete určite nejakú potrebuješ

zuzi - skús ešte pozrieť minibazar alebo bazoš, možno aj tam niečo nájdeš, iné stránky nepoznám

jankako
21. jan 2010

ROXI,ALE JA SOM POčULA KED JE TOHO MALE MNOžSTVO,tak to ani neuskladnia..tak asi to nie je pravda..
no ale som už asi viac pro ako za..ale ako sa rozhodne manžel uvidim...

roxi
21. jan 2010

moni - to viem, že väčšinou deti matiek, ktoré sú na materskej brať nechcú, ale ja by som bola rada, keby som ju dostala do škôlky aspoň budúci rok, teda ako 4 ročnú, no čo som volala do niektorých škôlok tak radili priniesť prihlášku už teraz, lebo vraj takto to dieťa uprednostnia a tu v BA je to zo škôlkami už tak biedne, že si to chcem poistiť, ono manžel do mňa hučí pokúsiť sa ju dostať do škôlky už tento september, lebo má rada kolektív a je aj dosť samostatná, ale ja sa neviem rozhodnúť, ona aj vraví, že chce ísť do škôlky, len ja sa bojím, že bude prinášať domov choroby a tie sa budú lepiť na malého a zas je pravda, že by som ju prípadne mohla potom zo škôlky odhlásiť, ale nechcem obsadzovať miesto pre niekoho iného, kto naozaj nutne potrebuje dostať dieťa do škôlky, ale bojím sa toho, že bude problém ju tam dostať neskôr a ja zas chcem niečo začať robiť - aspoň z domu, už keĎ budeme mať malý 1-1,5 roka a keby bola doma aj ona, tak to ozaj nič nespravím a kedže príbuzných nemáme, tak by mi ju nemal kto strážiť, takže je to taký začarovaný kruh, že sama neviem, čo chcem, alebo čo by bolo lepšie, ale ďalšie 3 roky bez môjho príjmu to neutiahneme, teda utiahneme s veeeľmi odretými ušami, aj teraz som robila aspoň nejaké preklady a učila - doma, takže aspoň nejaké prilepšienie, no s 2 deťmi to už nehrozí,

jankako
21. jan 2010

baby,aj ja dúfam že nebudem mať nerváčku doma...ked Ta tak dobre každy den niekto povytáča svojou hluposťou....aspoň tu v nemocke mám klud,pokial ma mama neiformuje po telef..že aka je doma situácía..bývame zatial u rodičov a s otcom je to ťažke...ach jáj...ale každa máme niečo..
ja mám cestovnu postielku od segry,cestovať s nou síce nikam nebudem,ale poslúži mimi na hranie,ked budem niečo robiť,šuchnem ju do nej.. 🙂
ja zhánam vaničku na stojane,dostatočne velku,nemusi byť nova...uvidim či zoženiem niečo na bazároch..ak nie kúpim novu..aj tak ideme taku väčšiu investiciu dať len do kočiara,kedže všetko mám darovane po segre,alebo od známych..už len nejake drobnosti dokupiť.....

civavava
autor
21. jan 2010

dobre rano babule,

zuzanka, amazon.de dodava na SK, tak sa tam pokukaj, ci ta nieco oslovi, podla mna maju super veci aj pre tehule aj pre babatka...

juj veru nikto to nema idealne, ale ja osobne sa sustredujem a tesim na mimi a problemy sa snazim nepripustat... 😉

neiete co je so seuskou a fruchtbar, snad su OK, dlho sa neozvali.... 😲

kamilka, ty si kdeee? 🙂

blondy12
21. jan 2010

roxi no ja som premyslala nad tou cestovnou miesto normalnej akoze velmi s nou cestovat nechcem...ale MM sa zapacila tak ze ci aj pre normalne babo sa neda pouzivat..zas znama hovori ze ona ma obycajnu a jej mala v nej spala asi 2x ma 2roky a spi s nimi...no to ja nechcem..chcem naucit aby spala sama...aj za cenu placu...ale v tomto som ja odolna...aj ked bol brasko maly tak som sa s nim niekedy nemaznala .... 😀 😝

vejula
21. jan 2010

čavte kočky, tak pozerám, aké ťažké situácie sa tu riešia, že zrejme sa nemôžem ja až tak sťažovať 😔
No včera už mm došiel že ho to mrzí a že to tak nemyslel, že ma teraz strašné tlaky... čo sa týka práce financii je to veľká bieda a on ako muž to prežíva veľmi ťažko, hlavne preto že nikdy v takejto situácii nebol, vždy si dokázal čosi poriadne nájsť a teraz prišla hrozne blbá doba, dokončil vysoku a má väčšie problémy sa zamestnať ako pred tým popri škole...
No ja to chápem že je z toho na nervy, ale niektoré veci by sa proste hovoriť nemali, to čo mi včera povedal, mi príšerne ublížilo... Ako keby som bola najhoršia ženská na svete a je utrpenie so mnou žiť. Najhoršie je to že ja si takéto veci veľmi pripúšťam a potom si fakt začínam tak aj pripadať sama sebe... No ale hlavne že už je dobre.

Dnes idem ešte s koláčikmi pomôcť ku starkej, tak dojdem až poobede. Zatial sa majte krásne 🙂

civavava
autor
21. jan 2010

ja poznam dost bab co pouzivaju/li cestovnu postielku ako hlavnu postielku pre mimi a su spokojne, ono aj medzi tymi postielkami su rozdiely,niektore som videla aj za 180 Eur a tie teda vyzeraju aj lepsie a pevnejsie ako niketore drevene 🙂
zavisi asi od typu a od matracu..viem, ze Jané vyraba dobre cestovne postielky, ktore sa daju pouzit ako hlavna postielka....

blondy, aj my chcem aby nas malinky spal sam, aj za cenu placu, preto bude aj vo svojej izbicke spinkat od zaciatku....neskor to len zuzitkujeme 😉

jankako
21. jan 2010

no blondy,už to vidim ako budeš písať že mala spi s nami.. 😀 😀 😀 😀 to sa asi nedazl odolať tomu..u vlastneho je to asi ine..ja sa bojim len toho že bude mala zlá a rozmaznana a ja sa budem tváriť ako mám super vychovane dieťa..aj ja som teraz múdra že ja nebudem to robiť tak a tak....no ale myslim že prax bude ina.. 😖

silvia7
21. jan 2010

ahojte kočky 🙂

včerajšie cvičenie bolo super, zistila som, že som riaaadne neohybná, keďže od septembra min. roka som doma a dokopy som nikam nechodila a nič nerobila... 😒 bolo to fajn ale, mi pomáhala tá precvičovateľka (lebo sme tam boli dve - je to materské centrum, dobrovoľné vstupné..), ona v tom centre robí aj prednášky o dojčení, tak potom asi pozisťujem info neskôr.. tak zase o týždeň tam idem 🙂 akurát, že som taká dolámaná zo spania, som ležala len na pravom boku (vraj som strašne chrápala) a teraz ma všetko bolí 😒

baby, každá má svoje problémy, bohužial, nikdy nič nie je dokonalé a keď je, tak je to len ilúzia.. horšie je, ak sa obráti chrbtom aj najbližšia rodina, to je smutné.. no človeka posilňuje všetko zlé, budeme straaaašne odolné, silné a dobré maminy uvidíte 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre