Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

katkasuper
9. sep 2009

tarinka-ja som mala stale 47-48kg a vsetko som nosila tesne tak mi uz pomaly robi problem,ked stojim je vsetko ok,no ked si sadnem si musim rozopnut rifle.. 😵 a zatial som nenasla tehotenske rifle ktore by boli aj pre mna.....aj tebe rastie brusko?

marika1902
9. sep 2009

Ach Zuzi je mi moc luto ze mas taku naprd veducu to musi byt riadne vygumovana chudera.

Pocuvaj neskusala si tam checknut siete ci tam nahodou nie je niaky free internet na ktory sa neda niako nacierno pripojit vies je vela ludi co si nezabezpeci pripojenie a potom sa da na nich napojit a ak moc nestahujes nemaju ako na teba prist. Len musis mat wifinu aby si to mohla checknut. Viem ze svagrina oni su takto napojeni uz dlho a nik im nic nema ako zistit.

marika1902
9. sep 2009

Inak vcera som bola u dr. a moj drobcek sa ma uplne skvelo ma 19mm a podla toho som v 8+5tt. Aj termin mi zmenil z 20.4 na 16.4 coz nie je az tak velky rozdiel. Dokonca mam aj sono moj manzel ked to videl tak mal taky blazeny usmev na tvari 😀 som mu povedala ze drobec je uplne po nom lebo obaja su sisaty

marika1902
9. sep 2009

Ked som ja povedala sefovi ze som tehu tak bol trochu zaskoceny ale mam pocit ze to cakal. Mam aj dojem ze trochu aj zvolnil naroky na mna coz ma niekedy skrie lebo mam pocit ze veci sa deju okolo mna bezo mna na co nie som zvyknuta. Inak ja som tiez veduca a mam pod sebou asi 20 ludi no nastastie na tento post som sa dopracovala naozej tvrdou pracou a neuvritelnym poctom nadcasov. proste som raz prisla za sefom ze davam vypoved a on aby o mna neprisiel ponukol mi nieco lepsie co som samozrejme nedokozala odmietnut.

zuzana1971
9. sep 2009

marika, ale inteligentny sef a vygugomavana mlada pipka je rozdiel

este rozmyslam spytat sa na HR ci by nebolo v ramci tehotenstva nejake ine mozne miesto pre mna s home officom

zuzana1971
9. sep 2009

no uz mi povedali na HR ze nie, lebo to nie je pracovna, ale sukromna prekazka, nerozumiem uplne tomu, ale ok, ked sa nechce, tak sa neda

tarinka333
9. sep 2009

ahoj zuzi, podla zakonnika prace ak mas nejaku tazku pracu, tak je zamestnavatel povinny ta preradit na ine pracovne miesto a ak je menej platene, tak mas od statu narok na vyrovnavaciu davku (tzn. plat za nove menej pracovne miesto plus vyrovnavacia davka sa rovna platu, ktory si mala pred tehotenstvom)
Inak katkasuper... uz mi rastie brusko, lebo niektore rifle su mi v bokoch uzke a ked ich zapnem, tak citim, ze ma tlacia na brusku, tak som zvolila satnik svojej svagrinky, ktora ma trosku sirsie riflicky 🙂

tarinka333
9. sep 2009

este som sa Vas chcela opytat, aj vas niekedy zaboli brusko ako pri menzese? A k tomu ma sem tam pichne vpravo pri vajecnikoch, sem tam vlavo, sem tam vedla pupka vpravo, sem tam vlavo... ale je to take znesitelne a velmi premenlive...

kika29
9. sep 2009

ahojte baby práve dnes mi prišiel papier zo sociálky a uznali mi nemocenské vo výške 5,87807000EUR za deň.
Takže to nieje bohvie čo. S manželom už špekulujeme čo urobíme ked nám nebudú stačiť peniaze na naše výdavky. ☹ Neviem si to ani predstaviť ako bude ked budeme brať materskú.

Počuli ste že vrej má ísť materská na 8000sk? Ale kto vie či to schvália.

tarinka333
9. sep 2009

ahoj kika, nie nahodou rodicovsky rastie? Materska sa rata z vymeriavacieho zakladu za predchadzajuci rok, tzn. z tvojho platu.. cize kazda ma inu matersku plus ak si mala dobrovolne nemocenske pripoistenie, tak aj viac. Ale rodicovsky prispevok bol doteraz nejakych cca 4000 skk, pocula som tiez z celkkom doveryhodnych zdrojov, ze rodicovsky stupa minimlane na hranicu minimalnej mzdy, co je pre mamicky super sprava... mohol by este stale rast 🙂

tarinka333
9. sep 2009

inak viete co? Kupila som si jedne tehotensky rifle... momentalne ete stoja v skrini... hm preventivne. kamoska sa smiala, ze ona v cca stvrtom mesiaci zobudila sa jedno rano s bruskom a utekala do mesta nieco na seba kupit... tak aby sa mi to nestalo, v com pojdem do prace? V teplakoch ? 🙂

lucinka1104
9. sep 2009

tanička tie bolesti su ok...
jaj babulky vôbecd vas nestíham, malý je veľmi chorý, my perrábame, maľujeme.....sem tam vas prečítam,ale aj tak nie som uplne v obraze...

zuzi ako ?

zuzana1971
9. sep 2009

ahoj lucka 🙂

ja nahovno 😝 uz sa mi o tom ani nechce hovorit 😔

marika1902
9. sep 2009

Zuzi nevesaj hlavu. Viem ze sa mi to lahko povie ale nikdy nie je tak zle aby nebolo este horsie.

neviem kde v BA bzvas ale vyhladala som niake porovnania poskytovatelov internetu tak tu je link

http://www.porovnat.sk/index.php?browser

marika1902
9. sep 2009

Asi tam budes musiet zadat info lebo mne nezobrazilo ponuky ktore mi vyhladalo ked som klikla na ten link tak ak mas chut tak to skus

zuzana1971
9. sep 2009

marika dik

baby vy ste take zlate, budete mi tak chybat 😢

este tu niekto spominal wifinu a napojit sa na niekoho ineho, to som skusala hned ako prve volakedy, hihi, ale nic, nepodarilo sa mi na nikoho napojit, ale mozem sa pozriet ci sa situacia po 3 mesiacoch nezmenila 😀 😀

este vraj neikde v BA su aj free zony na pripojenie na wifinu, aj to by nebolo obcas zle, aj ked tento notebook jetazky jak slak

katulienka.
9. sep 2009

ja viem, ze je jedna free zona, ale neviem si spomenut, ako sa to namestie vola. ale je to ako ked ides z hlavneho na snp... a wifi mas aj v restauraciach, ale zas musis si tam kupit pitie alebo jedlo 🙂

kats
9. sep 2009

primacialne namestie 😉

andy22
9. sep 2009

Babulky pozdravujem Vas, ja som z marcoviek, ale mozno aj vas bude zaujimat novinka v oblasti testovania pohlavia babatiek. Cize pre vsetky nedockave buduce maminy, ktore by chceli vediet pohlavie svojich ratolesti uz v prvom trimestri, je tu moznost. Viac sa dozviete tu: http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/rada-pre-te...

Pozdravujem este raz a zelam prijemne tehulkovanie a hlavne zdrave babatka 🙂

cheerlady
9. sep 2009

holky kto to tu pisal o tom teste za cca 800skk na zistenie pohlavia? 😕 neviem to najst...

zuzana1971
9. sep 2009

cherri ja som to pisala vola sa to IntelliGender za 840 sk a mali by to mat v baby trende na Kosickej ulici v BA

zuzana1971
9. sep 2009

ja som pisala do toho genetonu uz davnejsie, odpisali mi informacny mail ako to funguje, a ked som im odpisala, ze dobre, ze si chcem dohodnut termin, ze pridem, tak uz mi neodpisali 😖 , tak si kupim ten test na ocikanie, aspon ma nebude nikto odkrvovat

zuzana1971
9. sep 2009

rozmyslam ako je to stym testom ak niekto caka dvojicky chlapceka a dievcatko a ten test na ocikanie ukazuje bud na zeleno chlapceka a na zlto ked sa zafarbi dievcatko

cheerlady
9. sep 2009

zuzi a ten test nepredavaju normalne v lekarni?? 😕 do blavy chodievam vacsinou len do petrzky do skoly 😒

zuzana1971
9. sep 2009

AHA!!!! az teraz som si vsimla v tom clanku, ze uz sa to plati, ked som pisala pred 3 tyzdnami to este bolo zadarmo, lebo este to len skusali...takze uz sa necudujem, ze neodpisali, peniaze hybu svetom 😀 😀 😀 a 60 euro za to urcite nedam, to radsej 27 za test na ocikanie

zuzana1971
9. sep 2009

cherri, ja som bola dnes v lekarni, ale zabudla som sa spytat 😖 , tak neviem 😖 , skus vygooglit ci ti nevyhodi kde to este predavaju

zuzana1971
9. sep 2009

babule nemate prosim niektora po ruke link na zakon kde sa pise co musi zamestnavatel poskytnut tehotnej? dik

cheerlady
9. sep 2009

zuzi,nasla som,ze sa predava aj na Bajzovej ul.c.4

cheerlady
9. sep 2009

ci to maju aj v lekarni som sa nedocitala 😒 ale asi nie..

zuzana1971
9. sep 2009

Cherii, neviem kde je Bajzova...budem musiet vygooglit v nejakej mape...

babule, ja asi budem musiet ist robit, aby som neskoncila na ulici 😖 , ale urcite do konca septembra nepojdem, pockam ako dopadnem 21.9. u dokyho a kym nebudem mat skoncenych 12 tyzdnov tehotenstva. Vobec sa mi tam nechce, ked mame teraz tu hnusnu sefku, ked dojdem, tak ma bude urcite perovat, ale chcem si poriadne popozerat zakony, nech mi daju co mi patri, napriklad oddych ak tam bude, ziadne nadcasy, atd...

a budem drza 😀 😀 😀 , poziadam si potom kvoli mojmu stavu PISOMNE o home office, ak nie kazdy den, tak aspon kolko sa da, a to mi nemozu svinje odmietnut, lebo aj druhy chodia parkrat tyzdenne na home office, takze mi nemozu povedat, ze sa neda...a mam aj podpisany dodatok k zmluve, ze zamestnavatel mi umoznuje home office, to som musela im podpisat, ale teraz sa to zide aj mne 😀 , ze mam ten papier v rukach aj od nich podpisany 😀 , este sa s niekym poradim, napriklad s inspektoratom prace, alebo v nejakej pravnej internetovej poradni (musim najst najprv nejaku) a vydupem z toho co sa da, aj ked budem len 2 dni robit doma z 5 dni v tyzdni aj to bude daco

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre