Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maya30
6. júl 2010

@lenushka suhlasim s Annikou ze stres ti na mlieku neprida, nemas niekde v okoli laktacnu poradkynu ? Pripadne skus napisat do temy Dakujeme Annag, mozno by ti vedeli poradit, skusala si aj homeopatiká ? U nas bohuzial laktacnu poradkynu nenajdes siroko-daleko, bola by som stastna keby som mohla kojit aspon tolko co ty... 😒

@annika11 my sme skusali vazit maleho doma len raz. Kedze nemame taku vahu, tak nam niekto poradil aby sme na osobnu digitalnu vahu dali pekac a v nom ho odvazili 😀 Bola to blbost, ale aspon sranda 🙂

@susanita555 aj my mame aprilove deticky ci uz sme v sukr.skupine alebo nie a kazda rada je dobra, takze cim viac vas sem nakukne a ak vie aj poradi, o to lepsie 🙂

cicimon
6. júl 2010

maya - my sme parkrat na zaciatku malu odvazili, ale bol to len stres..

susanita555
6. júl 2010

@maya30 jasne ,ze sem nakuknem keby som bola vedela,ze tato skupina je este stale otvorene tak by som tu bola nakukala aj castejsie 😨

carrie4
7. júl 2010

ahojte babule, tie čo vám na mmliečko zaberá vinea, akú si kupujete (bielu či červenú)? v posledných dnoch ma trápi, že asi pomaly strácam mlieko. s tým bojujem síce od začiatku, tak som permanentne na čaji pre kojace matky a homeopatikách. ale posledné dni sa malá na prsníku len jeduje, lebo od 2. mesiaca prikrmujem aj UM a to ide z flašky samozrejme lepšie ... niekde som totiž čítala, že na mmliečko treba piť červenú vineu, a ja som pila bielu. akú vy?

zuzkabar1983
8. júl 2010

@carrie4 ja som vzdy pila bielu a mam pocit, ze mi zaberala ... Skus a ked nebude pomahat, tak potom skus zase cervenu ....

katma28
8. júl 2010

@carrie4 ja pijem takisto bielu a urcite musim potvrdit, ze u mna zabera. cervenu som asi ani neskusala. mozno by si mohla vysadit na chvilku tie caje...mozno si telo zvyklo. ja som tiez pila caje na podporu, ale po par dnoch som mala pocit, ze to nejako slabsie zabera, tak som si davala prestavky a celkovo som mala pocit, ze sa to zlepsilo. teraz som caje vysadila, lebo maleho zacali zase trapit koliky, tak skusam vsetko mozne i nemozne.

annika11
8. júl 2010

ja som skúšala čaje, aj vineu bielu aj červenú, aj homeopatiká, aj som malú častejšie prikladala a nemala som viac mliečka, tak vám veľmi neporadím. A kurát po bielej vinei sa mi zdalo, že malej viac chutí 😀

zuzanka.j
8. júl 2010

aj ja som mala este asi pred tyzdnom riadnu krizu co sa mlieka tyka. bola som stastna za kazdu kvapku. az sa stal zazrak alebo co 😀 - vecer som si objednala pizzu a skoro celu som ju zjedla. potom ma strasne smedilo a aj vnoci som sa naciedala ked som sa nahodou prebrala. maly sa zobudil okolo 4.00 na papanie a cuduj sa svete prsia som mala po 2 mesiacoch taake plne ako v prve tyzdne - az mlieko striekalo, co sa uz strasne dlho nestalo 😀 😀 odvtedy kriza presla 😉 nechapem, ale som rada 🙂

katma28
8. júl 2010

Maminy a ako sa hraju vase ratolesti? Jakub nechce pod hrazdickou ani chvilu vydrzat 😖 . Ale ked mu hracku nad hlavou drzim ja, tak sa prebavi aj pol hodky 😅 . Najlepsie mu ide, ked sa nacahuje za medvedom. Ale lavou rukou 😲 . Aj sa nou uz naucil celkom slusne manipulovat. Pravu ma asi len na okrasu 😕 . Aj skusam nabadat ho na pravu, ale nejako nema zaujem. Ako je to u vas?

maya30
8. júl 2010

@katma28 my zatial skusame napr. uchopenie hrkalky, tiez sa mi zda, ze lavou ju udrzi lepsie, potom ma velmi rad ked sa mu prihovarame, smeje sa odusu 😵 . Lezat velmi nechce, zistil ze viac vidi ked je na rukach, tak sa dozaduje a protestuje ked ho polozime. Teraz som kupila babysatku, tak sa skusame nosit...no neviem, cim by sa take male dalo este zaujat...ked ma dobru naladu tak ruckou udiera do hraciek co ma na kolotoci nad postielkou, ale nie vzdy ho to bavi, tiez ho viac zaujima ked ju drzim ja 😉

annika11
8. júl 2010

my sme si úspešne zvykli na hrazdičku, už sa naťahuje za hračkami a aj ich chytá do rúčky, veľmi rada leží na brušku, skúša dočiahnuť na moju tvár alebo ruku, zatiaľ tváre a ruky vyhrávajú nad inými hračkami. Inak skúšame aj klasiku, plienkou zakrývať tváričku ( alebo vlhkou utierkou, tá príjemne chladí), šteklenie a rôzne riekanky, pri ktorích jej cvičím s rúčkami a nôžkami.
Máme aj takého slona, ktorému šuštia nohy, na toho si zvykala, dlho som nechala len, aby sa naňho dívala, lebo sa mi zdalo, že sa ho bojí. No odkedy prišla na to, že mu šuštia nohy, sú nerozlučný priatelia 😀

carrie4
9. júl 2010

Čo sa týka hrania, tak hrazdička u nás frčala tak pred dvoma týždnami, kedy sa malá tak vedela vyhrať pod ňou, až zaspala od únavy. Ale teraz ju už nebaví... no škoda, snáď ju to prejde 😀 . Teraz sa skôr hráme tak, že ona sama si drží hračku, a už ju aj sleduje. Dnes sme kúpili dve hryzátka, tak jednu z nich dnes už ožužlávala, namiesto rúk, lebo tie sú jej najpopulárnejšou hračkou. Ale tie si cpe do pusiny a potom grckáme 😒 . A tiež hry s plienkou ako annika, alebo mi omakáva tvár, a riekanky, pesničky (od Podhradzkej a Čanakyho). No a strašne má rada ak sa s ňou vedú vážne rozhovory, to si potom spolu kecáme a kecáááááme 😀

carrie4
9. júl 2010

@katma28 no skúsim teda prestávku, lebo tie čaje pijem hádam od prvého dňa po pôrode, len ich občas prestriedam
@zuzanka.j zajtra na večeru objednávam pizzu 😀 😀 😀
no len moja malá prespí celú noc (od 19-21 hod. do 4-6 hod) a tak sa mi zdá, že ked nepije cez noc, tak sa mi menej tvorí. skúšala som ju aj budiť, ale ona má tvrdý spánok a dopadlo to tak, že si parkrát cucla a zaspala a nepomáhalo nič, ani brnkanie po brade, ani hladkanie

maya30
10. júl 2010

Ahojte baby - co obliekate detickam na spanie ked je takto teplo ? Ja som dala malemu body s kratkym rukavom a zakryla zavinovackou a myslim ze mu bola zima lebo mal studene ruky. Davate ich vobec este do perinky alebo do zavinovacky ? Kamaratka mala dceru v perinke do pol roka, trochu vela, nie ?

Nepadaju vam po porode vlasy ? Mne zacali asi pred tyzdnom ale brutalne. Ked si ich umyjem, tak idu von hrstami...takymto tempom som do mesiaca holohlava 🤐

cicimon
10. júl 2010

caute
moja spi len v kratkom body, prikryvam ju len prikryvkou (teda perinkoum uz ju do nej nedavam, len ju nou prikryvam) a dnes sme skusili spaci vak

mne vlasy padaju strasne, len ich zbieram z plachty. na daco bolo dobre to tehu, tie problemy som nemala

annika11
10. júl 2010

@carrie4 ja ked som prestala cez noc kojiť, tiež sa mi prestalo tvoriť mlieko 😒 ale cez deň ja to v pohode, už sa zmierujem s tým, že ja nebudem patriť k tým čo koja detičky do dvoch rokov 😒

annika11
10. júl 2010

mne vlasy až tak nepadajú, ale akú som mala počas tehotenstva peknú pleť, tak teraz je to bieda ☹ 😒
malej dávam na noc len bodynko. Dávala som ju aj do vaku, ale potom sa mi zdalo, že je príliš rozhorúčená, tak ju prikrývam len dekou.

@maya30 to, že má studené ruky neznamená, že je mu zima. Teplota tela u bábätka sa sleduje na zátylku alebo na nošteku. Moja má v kuse studené ručky, ale to má po mne, aj ja ich mám stále studené, má to skôr niečo spoločné s krvným obehom.
A čo sa týka zavinovačky, my sme dávali len prvý mesiac, lebo potom sme dostali na ortopédii pre istotu na 3 týždne frejkovu perinku a ked som jej ju dala, nezmestila sa.

anicka20
10. júl 2010

@maya30 ahoj no mne teraz po porode tiez strasne vypadavaju vlasy tiez uz len cakam kedy budem holohlava je to nieco strasne

katma28
10. júl 2010

@cicimon presne...aj mne zacali len pred par dnami hufom vypadavat. aj som sa zlakla, ale od tehotenstva sa moje telo sprava divne, tak som si povedala, ze to nebude nic vazne.

@maya30 my sa obliekame "poslabsie" uz od narodenia. ja davam len tielkove body a prikryvam lahkou deckou. ak sa mi v noci vidi, ze je chladny, hodim na neho este jednu decku. ale to len vynimocne. ale musim povedat, ze aj jakub ma vzdy studene ruky, uz od narodenia. zabiacik.

u nas bolo dnes cez den 40 stupnov. Maly sa drzal pekne, ale vecer toho uz na neho bolo vela...tak uvidime aka bude noc.

carrie4
10. júl 2010

@maya30 ked su takéto horká v noci oblekam tiež len krátke body a zahrijem len plienkou alebo tenkou dekou. to že má studené ruky mi doktor vysvetlil tak, že babatká ešte nemajú vyvinutú termoreguláciu a tými studenými končatinami ručičkami a nožičkami sa ochladzujú ked im je treba.
a čo sa týka tých vlasov, tak mne už za posledný mesiac vypadala asi polovica hlavy... naštastie mám husté vlasy, tak mi to neva, len to, že sú po celom byte a všade

juliap
11. júl 2010

babky, tak ked vam teraz vypadavaju vlasy viac, treba sa v lekarni opytat na vytaminy, beriete nejake?

a obliekame na noc tiez len body s kratkym rukavom a prikryjeme len tenkou deckou a aj tak sa maly odkope v noci, ked mu je asi horuco

maya30
11. júl 2010

@juliap mne na vlasy poradili ampulky Vitanol C, vyraba to Dixi, vraj su dobre.
Ja som uz vypadavanie vlasov zazila po prvom porode ale myslela som ze to ma suvis s kojenim. Tentokrat nekojim, takze dalsia teoria vyvratena 😖 Nastastie mi pocas tehotenstva poriadne zhustli, tak ma z coho vypadavat, len mi vadi ze maly ma po sebe moje vlasy a sa bojim co ak nejaky prehltne...
Dnes sme si uzili skoro 2-hodinovy podvecerny plac, neviem ci tym teplom, ale takto strasne plakat nezvykne, tak neviem...nastastie o osmej zalomil a spokojne spinka 😵

katma28
12. júl 2010

ahojte kocky, tieto tepla su priserne, opravujem svoj prispevok, ze na noc obliekame body. byvame v podkrovaku, o pol noci tam je este 30 stupnov 😠 , takze obliekame hole nic 🙂 . zakryvam ho tiez az po papani okolo 2-3, plienkou. ani by som nemusela. aj tak mu je teplo, chudacik chrobacik.
jakub ma na krku faldiky a pod nimi uz teraz dost cervenu kozu. neviem, co mu mam na to dat, tazko sa tam aj dostat, snad len, ked je na brusku. Ja na prdelku nepouzivam skoro nic, lebo nepotrebuje. Mam kupene take prirodne oleje, ale pouzila som to len raz, aj to mu to neprospelo (potom som si aj kdesi precitala, ze oleje nie su dobre na plet, ktora nedycha). ako to riesite vy?

zuzkabar1983
12. júl 2010

@katma28 ja som si vsimla, ze maly mal zaprenu kozu pod pazuchou, tiez tam ma faldiky a tak som to natrela sudocremom, ten pouzivam aj na ritku a pomohlo. A hlavne to treba po kupkani velmi dobre ususit.

zuzkabar1983
12. júl 2010

A inak ja tiaz malemy davam len bodu a prikryvam ho deckou. No a ponozky musi mat stale. tie ked nema, tak je ako cencul 😅

maya30
12. júl 2010

tiez som nakupila prirodny masazny olej na telo a olejcek do nosa Atok a zbytocne, doktorka nam zakazala cimkolvek ho natierat. Boli sme u koznej lebo mal drsne vyrazky na lickach a krusty v hlavke, a namiesto olejceka nam predpisala olejovu prisadu do kupela Oilatum emollient a pokozku ma krasnu. Na zadocek pouzivam Sudocrem, ale je dobry aj na zaparenu kozu hocikde inde. Inak, ako vravi zuzkabar1983 po kupani treba poriadne osusit hlavne kozu v zahyboch - slabiny, pod krkom a podpazusie, lebo v horucavach sa to velmi rychlo zapari. Mojmu prvemu sa to zaparilo v slabinach tak, az mu sla dole koza a ten plac to bolo nieco strasne.

annika11
12. júl 2010

@katma28 my oleje nemôžeme používať, lebo sa malá hned vysype, aj po kúpeli olejčekujeme max. raz do týždňa. A čo sa týka toho sudocremu, tak sa pripájam k zuzkabar1983, ten pomáha. Zozačiatku mala Rebecca nejakú alergickú reakciu na niečo, čo som zjedla a toto nám pomohlo, do dvoch dní vyrážky úplne zmizli. Dokonca som ho začala aj ja používať na noc na moju pleť a robí zázraky 😀 😀 😀
S malou sa teraz, ked je také teplo ráno sprchujeme 😀 povyzliekam ju aj seba, zoberiem ju na ruky a ideme do sprchy, super osvieženie 😉 malej zvyknem aj trocha nastaviť tváričku pod sprchu, aby sa nebála. A zdá sa mi, že sa jej to celkom páči. No a kupkám ju každý večer, aby sa nám nezaparilo nič. Ako plakala zozačiatku vo vaničke, teraz už vodičku zbožňuje... 😀 😵

annika11
12. júl 2010

čítala som aj takú vec, že namiesto olejčeka treba skúsiť dať trocha olejčeka do vodičky, ked sa malé kúpe, trebalo by vyskúšať, čo bude vyhovovať. Ja napríklad malú ani nemydlím, namiesto toho dávame také detské tekuté mydlo do vodičky a len ju poutieram a opláchnem. Potom poriadne povytieram záhyby a hotovo. Ked sa objaví nejaká potnička, natrieme zo 2x sudocremom a hotovo.

cicimon
12. júl 2010

ja davam do kupela olivovy olej dr. HOJ, par kvapiek a je to ok

susanita555
13. júl 2010

ahojte mamulky slubila som ,ze sem nakuknem tak nakukam 😉
tak v kratkosti som vas precitala a co sa týka hrazdicky tak tu nemame ale mame hraciu deku co je to iste a ficime na nej kazdy den 😝 aj na tom kresielku ci lehatku kazdy to vola inak
no ja kojim uz len sem tam ale robim vsetko preto aby sa to rozbehlo viac tak uvidime
inak pijem vineu bielu ale zabera tak kedy ako
no a v perinke maleho nemam od prveho mesiaca ,kedze ho bolelo brusko ,lebo si nemohol kopkat(a samozrejme potom bol problem prdy 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre