Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
2. júl 2010

@anicka20 snažím sa dodržať rovnaký čas papania a spania, doteraz mi prespala v kuse asi 8 hodín, ale zistila som, že postupne spáva čoraz viac, takže jej už v noci nedávam papať a prespí celú noc, super... 😉 dúfam, že to neurieknem

anicka20
2. júl 2010

@annika11 no tak to je super mne tak spinka az do rana priblizne mesiac vtedy sa budila na papanie len raz nad ranom okolo tej 4-5h

zuzkabar1983
2. júl 2010

CAute baby, vidim, ze sa bavite ohladom spanku. My uz tiez chytame aky-taky rezim co sa tyka noci ... o 19.30 kupeme, potom mu dam moje mliecko z flasky a este aj prsnik. Zvycajne zaspi na ciciku. Potom sa ale este okolo 21.00 preberie, ale len tak na chvilinku, to mu dam pocuckat a spi do 5-tej. To sa napapa a spi este do 7-mej.
Ale co sa tyka dna, tak tam rezim dako nemame, Kazdym dnom sa mu chce coraz menej spavat a ma dni, ked nespi vobec ... len take 20 minutove slofiky ...

annika11
2. júl 2010

@zuzkabar1983 aj moja tak spávala doteraz, len teraz pár dní dozadu som zistila, že už ked ju kojím v noci, tak nepije poriadne, len si tak cucká a vyškiera sa na mňa, tak som ju začala ukladať hneď ako vypije mliečko. Ide sa do postielky a spinkáme. Pre istotu si dám na nočný stolík čajík, keby sa zobudila v noci, ale zatiaľ sme to nepotrebovali. Zobudí sa kolo 6-7, nakojím a ešte hoďku pospí.
Čo sa týka spánku cez deň, tak zvykne driemkať pred obedom hodinku a poobede v kočiariku asi tri hodiny, no a ak náhodou prší, tak si s ňou ľahnem na gauč a spíme obe 😀 😀 😀
Inak ženy, kedy začnete riešiť prvé príkrmy? Mne už mama píli uši, že nám od troch mesiacov na večeru varila riedku krupicu, ale čo pozerám na nete a tak, všade je až od 4 mesiaca... 😉

cheerlady
2. júl 2010

ahojte baby,ja nestiham konika teraz,ale musim sa vam pochvalit-Risko prespal uz 3cele noci! 😀 nechcem to zakriknut,ale vzdy o deviatej zaspi a rano 5:30 je hore,presny ako hodinky 😀 dnes tiez zaspal o deviatej,tak som zvedava,ci to tak bude pokracovat,no nestazovala by som sa! 😀

zuzkabar1983
2. júl 2010

@annika11 ja zatial len kojim a ak to tak aj ostane, tak prikrmy budem riesit az od 6-teho mesiaca. Teraz mu davam iba mliecko, pripadne vodicku ked je teplo.

cicimon
2. júl 2010

ja podobne, cisto kojim, takze ani caj ani nic, este ma cas 🙂

annika11
3. júl 2010

😀 to som rada....ja sa tiež budem snažiť čo najdlhšie kojiť, aj ked u mňa je to tak všelijako s tým mliečkom 😒 počkám si do toho 5-6 mesiaca a potom začneme 🙂
Ale čajík dávam, taký ten nesladený, je to HIPP, ale nie granulovaný, ale taký prášok- fenyklový. Zozačiatku som dávala tiež vodičku, no potom som objavila tento čajík a je super.

lenushka
3. júl 2010

Ahojte. Tak aj my mame uspech, aj ked nie az taky, aky by som chcela.. Ked sa po kupkani napapame, kojenie plus 150-ka UM, ideme este raz prebalit 😀 a maleho dam do postielky 🙂 Chvilku sa este rozprava, ale uz mi 3krat sam zaspinkal 🙂 Neprespinka sice celu noc, ale od tej pol 10ej do pol tretej 😒 potom ho nakojim a spinka asi do siestej. Potom ho vezmem k sebe, sa napapa a spinkame este asi do pol deviatej 😉 Takze uspech- samozaspinkanie, neuspech-neprespinkana cela noc.
S cim mam teraz ale problem je to, ze ma maly zacina odmietat. Snazim sa ho cez den co najviac prikladat, aj kvoli teplu, ale papa velmi kratko a neverim, ze sa zasiti. Malo mi aj spinka cez den. Neviem, ci je stale hladny alebo to je tym teplom :( Som zufala, lebo nechcem prst o mlieko. Ked si predstavim, ze som chcela kojit do 2 rokov a teraz budem rada, ked sa mi to podari apon do pol roka... ☹ ☹ ☹

annika11
3. júl 2010

@lenushka to, že krátko papá, môže byť aj od tepla. mne pediatrička povedala, že detičky pijú mliečko od smädu kratšie a od hladu dlhšie, takže teoreticky ked pije krátko, tak bol len smädný...zachovaj paniku 🙂 prečo si myslíš, že ťa odmieta? len kvôli tomu? aj rebecca má také chvíľky, ked papá len 10 min. dávaš cez deň aj čajík alebo len kojíš?
a k tomu spaniu, aj rebča bola na tom tak zo začiatku a potom sa ten čas spánku začal stále viac naťahovať, tak držím palec, vydrž to...aspoňže sám zaspinká, moja potrebuje asi 20 min, kým sa ukľudní a potom zaspinká, ked ju držím za rúčku. Ale asi budem skúšať, aby zaspinkala sama.Prejdeme do ďalšieho levelu hehe
Ja som ju prestala kojiť v noci o 22.00, lebo nepapala poriadne a len sa na mňa vyškierala. Tak som si povedala, že ju skúsim o osmej uspať a uvidím, či sa zobudí...no a ona už pár nocí spinká do 7.00 🙂 🙂 🙂

adika32
4. júl 2010

cauko kocky, tak sa to tu predsaj len troska rozbehlo. ked sa nam narodila malicka som sa tesila ze budem konikovat, a zrazu som zistila, ze sa baby uzatvorili do sukromnej skupiny a takmer to tu ustalo. som rada, ze volaktora sem napisete. takmer som sa na vas vykaslala, len tak som dneska kukla lebo zasa mame rozhadzanu noc (alebo skor rano🙂 , ze ci nahodou... a ejhla🙂
no, my teda s nasou malickou nespavame vela, este nas trapia koliky, so synom (5 rokov) sme si bruchabolu uzili az az... takze iba sa obrnit trpezlivostou, mat prisnu dietu a cakat, kedy to prejde. uvazujeme aj s mm, ze nastupi UM, asi minimalne vyskusame, ci to nebude pre babenko lepsie, teraz sa vyrabaju take specialne mliecka na koliky - mate niekte skusenosti?

maya30
4. júl 2010

Ahojte baby, neviete ako je to s vodou ked je maly len na UM ? Viem ze pri kojeni by sa voda ani caj namali davat, ale pri UM to asi neplati, alebo ano ?

annika11
4. júl 2010

@maya30 ja aj kojím aj čajík aj vodičku som dávala, hlavne ked sa vyberieme niekde na prechádzku alebo do mesta a nemám šancu ju niekde nakojiť. Pokiaľ dieťatko nebude mať problém sa preorientovať prsník-fľaška, tak v tom nevidím žiaden problém. Ved aj my sme tak vyrastali a tu sme 🙂 A mimochodom pediatrička sama mi povedala, aby sme malej dávali v takýchto horúčavách aj prevarenú lucku alebo slabučký čajík.

maya30
4. júl 2010

@annika11 ved sa mi to nezdalo ze v takom teple nechat maleho len na mlieku a vzdy ked je iba smadny hned donho liat mlieko - ved kym sa skonci leto tak by bol ako gulicka, no nie ? 😉

lenushka
4. júl 2010

Adika32 . Ja si myslim, ze nedokrmuj. Pokial mas mliecka dost a malej to staci, tak nepokusaj. Nikde nie je napisane, ze po UM nebude mat koliku. Ked sa ti bude vdaka UM tvorit menej mlicka a malej nebude stacit, budes nestastna ako ja. Urcite sama vies, ze tvoje mliecko je pre malu najlepsie. To je moj nazor. Vydrz to 😉

Maya30. Pri plnom kojeni sa cajik nepodava. Mliecko pokryje aj smäd, ale ked som len kojila, tak mi detska doktorka stale hovorila, ze podat aj cajik. Nedala som, lebo mam svoju pravdu, ze mlicko postaci. Teraz, ked vecer dokrmujem, tiez nedavam cajik, snazim sa maleho castejsie prikladat. Ale ked ste len na UM, tak by som cajik davala alebo vodicku.

Aj ja sm rada, ze sa to tu aspon takto rozbehlo, lebo to, ako sa na nas vykaslali... Vela vela mi poradili a vela som sa dozvedela minimalne o porodoch, lebo ako prvorodicka som bola nervozna..A kedze maly je koncoaprilovy, tak som bola vdaka nim naozaj pripravena na vsetko 😉 Ale co uz. ☹

Annika11 🙂 mam pocit, ze to zacina byt lepsie. Dufam. Maly ma odmieta takym sposobom, ze pokial mu mliecko ide rychlo a viac-menej samo, tak papa, ale ked si ho uz musi tahat sam,tak to sa mu nepaci. Hned je nervozny, vzpiera sa, odtahuje, odtlaca ruckami... 3 dni, chudacik moj, sa trapil, nedostal flasku, az vecer a dufam, sa to podarilo. Prisiel na to, ze nic ine nedostane a pokial nechce byt hladny, musi sa posnazit 😉 Cajik nedavam, aj ked pediatricka na mna tlaci...ale ja viem aj z kurzu, aj z kazdej strany proste, ze cajik netreba. Kupeny mame Hipp kamilkovy granulovany a pre pripad nosim so sebou aj flasticku s vodou, ale este ho nepil. Ty davas malej cajik?
My sme mali tuto noc trosku slabsiu, ale spinkal no 🙂 Drzim palce 🙂 Ja dam Vikiho po napapani a opätovnom prebaleni na Tvoju radu (dakujem😉 )do postielky a kedze je spokojny s plnym bruskom, sam sa chvilku rozprava a o chvilku je tisko🙂 Zaspinka 🙂 Ja len dufam, ze to takto pojde aj dalej a bude to len lesie 😉
Dakujem vam vsetkym a drzim palce 😉

maya30
4. júl 2010

@lenushka moj prvy syn bol plne kojeny a nedavala som mu cajik ani vodu, ale raz v lete (mal asi 1-2 mesiace a bolo strasne dusno) mi strasne plakal, nicim sa nedal utisit, prsnik nechcel, tak som mu v zufalstve dala 2 lyzicky vody a prestal ako ked utne. Takze som sa poucila ze netreba sa striktne drzat toho co ti povedia druhi, dieta da najavo co potrebuje 🙂 tot moja skusenost.

annika11
4. júl 2010

@lenushka dávala som malej zo začiatku prevarenú vodičku a teraz dávam aj čajík. Plne som malú kojila a podobne ako maya30( príspevok predo mnou) mi malá raz strášne plakala a nechcela mliečko, odvtedy dávam čajík, hlavne ked sme vonku alebo ked je veľmi dusno.

annika11
4. júl 2010

@maya30 aj my sme na tom boli rovnako a odvtedy dávame malej čajík alebo prevarenú lucku 😉

lenushka
4. júl 2010

@annika11 @maya30
🙂 Tak si myslite, ze by som mala aj ja? A kolko toho davate? Maleho chcem urcite naucit na cistu vodicku, ked bude väcsi. Cajik ten Hipp kamilkovy granulovany ako som vysie pisala nemam davat? A to z flasky alebo po lizickach? Nechcem, aby ma maly zase odmietal... ☹ Co myslite? 😉
Annika, aku mate dnes noc? Maly sa mi zatial rozprava v postielke 😉

lenushka
4. júl 2010

@lenushka lyzickach, pardon 😅 😅 😅

annika11
4. júl 2010

@lenushka podľa mňa sa nič nestane, ked mu dáš trocha čajíka. Ked mu dávaš UM z flaštičky, asi nemá zmysel dávať čajík s lyžičkou, už je to jedno, lebo už sa učí na fľaštičku. S Hipp granulkami však pozor, lebo ten je sladený. Raz za čas taký malej robím, ale inak jej dávam ten taký vo fľaštičke, tiež je to Hipp, len to nie sú granulky, ale taký prášok. Je to v sklenej flaštičke, stojí asi kolo 4-5 eur, ale treba z neho dávať len máličko pol káv.lyž. a mala by si ho bežne dostať v dm alebo v obchode, ja ho kupujem v tescu. Nie je sladený a píše na ňom, že od 1. týždňa.
My už asi týždeň chodíme spinkať o 20.00. Trvá jej asi 20 min., kým zadriemká, dovtedy som pri nej, držím rúčku a hmkám si nejakú melódiu 😀 😉 do pol hodinky zaspí a potom spinká do rána do 7.00, nechcem to urieknuť, ale zdá sa, že sa naučila prespinkať celú noc.
Doteraz sme spávali pri zažatej nočnej lampe, skôr kvôli môjmu pokoju 😉 ale teraz už zhasínam a možno aj ked sa v noci zobudí, nič zaujímavé v tme nevidí, a tak spí ďalej 😎 😀

zuzkabar1983
5. júl 2010

Ahojte baby.
Tak vidim, ze riesite, ci podavat cajik alebo vodicku .... tak vam napisem moju skusenost.
Ked zacali horucavy, tak mi dr. vravela, ze mam malemu davat aj vodicky, lenze on dako nechcel. Teraz si niekedy cucne a niekedy nechce. Lenze napr. vcera sa mi stalo, ze v horucavach vodicku nechcel, ja som ho kojila takmer kazdu pol hodinku no i napriek tomu mal preliazeny fontanelu (co znamena, ze je dieta smadne/dehydrovane) a k tomu mu este aj pulzovala. Bolo to vidiet volnym okom, dokonca si to vsimli aj ostatni (boli sme u svokrovcov). Som sa aj zlakla, tak som volala znamej (detska dr, pracuje v nemocnici) a ta mi najprv polozila zopar otazok (ci nema teplotu, ci nema suchy, draplavy jazycek atd ..) a povedala, ze je to ok, ale ze v takychto teplach urcite nemam chodit von cez den, len na vecer a aj ked v 99% pripadoch staci len mliecko, cez taketo extremne tepla ona odporuca trosku prevarenej vodicky, a ked nechce mam skusit cajik. Ale ze nie ten granulovany (ze ten je sladeny) ale obycajny sypany detsky caj z lekarne. Tak dnes pojdem kupit a vyskusam ...

juliap
5. júl 2010

babulky, ja davam cajik, taky ako pise annika, ten hip ale praskovy bez sladidiel, alebo vodicku v tychto horucavach ... mam uz 3 babatko a pri kazdom mi dr povedala, ze sa ma podavat cez den aj cajik, alebo voda a hlavne ked je vonku horucava, mliecko, aj ked predne, babatko dlhsie travi a ked mu podate cajik alebo vodicku, je to pre neho osviezenie hned 😉

maya30
5. júl 2010

Ahojte 🙂 , dievcence ako vam priberaju deticky na poradniach ? My sme na prvej poradni pribrali 880g, na druhej 800g a dostali sme obidva razy "zdrba" vraj je to za 3 tyzdne vela. Min. tyzden sme boli treti krat, pribrali sme 600g a bolo to bez komentara. Ale mne sa nezda ze by tych 800 bolo nejak strasne vela - ako je to u vas ?

annika11
5. júl 2010

🙂 mne lekárka nič nehovorila, ani či veľa, ani či málo, za prvý mesiac sme pribrali skoro kilečko a na druhej kolo 800g, teraz pôjdeme až 20teho, tak uvidíme. Ja som sa na to pýtala od sestry, tá má 2 detičky, tak to vie porovnať a obe priberali rôzne...tak si myslíme, že to záleží aj od detičiek. Moja mama nás mala 3 a všetky sme priberali rôzne 🙂 tiež som sa s ňou bavila na túto tému. Všetky deti majú iný genetický základ, iný metabolizmus...
Vážite si doma deti? Svokra chcela, aby sme malú po každom kojení vážili a mne sa to zdalo prehnané, kým neplače od hladu, pekne priberá nebudem sa stresovať.

lenushka
5. júl 2010

Ahojte 🙂 Tak, dala som na vasu radu dnes a podala som malemu cajik 🙂 Lenze samozrejme, aj napriek tomu, ze este iny nemam a dala som mu ten sladeny, odmietol. Tak som mu prevarila Lucku, ani tu nechcel. Tak neviem, ale budem skusat dalej 🙂
Annika11, s tou lampickou to tiez vyskusam, lebo ja ju taktiez nechavam zapnutu... Uvidime 🙂
A s mliebkom mojim to vyzera velmi uboho. Som si dnes odsala, lebo ma zaujimalo, ci sa to zlepsilo. Odsavala som po tom, co papal z praveho. Z neho som odstriekala uz len par kvapiek a viac neslo ☹ a z druheho len 40. ☹ Tak som mu ho dala z flasky a dorobila 90-ku UM. Plakala som ☹ Neviem co mam robit ☹ Tak velmi som chcela kojit, nic ine som si ani nepripustala. No nejde to ☹

annika11
6. júl 2010

@lenushka tým, že sa takto stresuješ ešte viac budeš strácať mliečko, aj u nás je to úbohé, ale cez deň ju proste viac prikladám a nejako to ide. Čo všetko si už vyskúšala na zvýšenie tvorby mliečka?
Ja som tiež chcela kojiť čo najdlhšie, ale už som sa zmierila s tým, že do 4. mesiaca to ešte nejako vydržíme na tej 1 fľaštičke UMu denne a potom začneme prirmovať. Nebudem predsa pozerať na hladujúce dieťatko a robiť si výčitky, že som dala UM... 😖 hoci ani mne to nebolo jedno, ked som jej dala po prvý krát... ☹
Popíše sa všade o materskom mliečku, že je najvhodnejšie a je to pravda, ale keď to nejde, tak to nejde... a tým, že sa budeš stresovať len prídeš o krásne okamihy so svojím synčekom.
S tým čajíkom sme na tom boli rovnako, najprv vypila len štvrtinku fľaštičky, ale teraz je jej 270tka málo 🙂

juliap
6. júl 2010

@maya30 tak to potom ja by som u tvojej dr dostala total zdrba, jarko pribral za 3t co sme prisli z porodnice 1020g a potom za 25 dni 900g, moja dr to len okomentovala, ze teda poriadne pribera, ked je len cisto kojeny.

babulky nezufajte, nestresujte sa s tym kojenim, lebo to tiez vplyva na produkciu mliecka, ked stale rozmyslate, ci ho mate dost, naladte sa do roviny, ze zatial to ide, a ked to nepojde, tak to nie je ziaden hriech, dat miminku UM a urcite vam to nebude nikdy vycitat, ze ste ho dlho nekojili ... 😉

katma28
6. júl 2010

ahojte, davno som tu nebola, riesili sme s malym kadeco, co sa pritrafilo...medzi inym aj cajik alebo vodicku. Uz desat dni mame teploty nad 30 stupnov a maly tie zaciatky velmi velmi tazko niesol. Bolo nam povedane, ze mame pocas horucav davat prevarenu vodu, ak bude mat maly smad. Kolko si cucne, tolko. Tak sme davali a veru cucol, hoci nie vela. Nasledujuce dni ho chytilo brusko, zastavene vetry...joj chudacik maly, ten sa natrapi, kym sa vyprdka. Cez den to nesie hrdinsky, bez placu, ale vecer uz je unaveny a rozcitliveny. Davam mu po troske aj cajik a mam pocit, ze ciastocne aj pomaha. Ale aj tak by som bola rada, keby to bolo za nami.
A co sa tyka mliecka. Pred tyzdnom sa aj mne zdalo, ze v jednom prse sa mi uz netvori takmer ziadne mlieko. Druhe fungovalo ok, ale chytila som paniku, ze stracam mlieko. Nakoniec som to rozbehala, neviem na ako dlho, ale kazdy den je vzacny.
A co sa tyka priberania...my nemame poradnu az tak casto ako na slovensku, ale nas maly priberal pocas prvych 8 tyz. 300g|tyz. Mne sa videlo vela, ale lekar povedal, ze este v norme. Teraz uz neviem, poradnu mame az o mesiac.

susanita555
6. júl 2010

ahojte mamulky no ja som tu na konikovi celkovo malo ale ked sa vytvorila sukromna skupina myslela som si,ze tato zanikla ale ako tak pozeram tak ste tu poniektore zostali 😖 co je luto aj mne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre