Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

katma28
23. júl 2010

@annika11 ak myslis na tie hotove, pravdupovediac som to este nejako nestudovala. ja sa chystam na zaciatok pripravovat osobne. potom sa uvidi. ale viem, ze tie flasticky su pripravovane zo zel.bez pesticidov. na co si pri nich vsak treba vraj davat pozor su pridavky cukru alebo soli. a s lekarom ste sa rozpravali o prikrmovani? co lekar to ina rada..my mame poradnu bud. tyzden, uvidime, co si ten nas o tom mysli. ved to im na zaciatok aj tak dame len "oblizat" a uvidime, ci sa im to bude pacit, ci maju na to este cas 🙂

annika11
23. júl 2010

@katma28 nemyslela som zeleninku vo fľaštičkách, za také ja peniaze nedám 😀 radšej urobím sama, myslela som také tie kašičky, čo sa rozriedia mliečkom alebo vodičkou

annika11
23. júl 2010

@susanita555 kúpila som to v lekárni, ale je to MAM značka a to zvyknú u nás mať aj v tescu 😉

annika11
23. júl 2010

@maya30 my nemáme žiadne problémy, okrem tej reakcie na očkovanie, ale to s močom nesúvisí. U nás je to len vrámci prevencie, či dobre funguje všetko. 🙂

annika11
23. júl 2010

zaujímalo by ma ženy, koľko vážia vaše drobce. Našu naposledy vážili, mala takmer 6 kíl, myslím, že je to normálna váha...alebo nie??? 😵

zuzkabar1983
23. júl 2010

@annika11 moja svagrina davala malej tieto kasicky http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page... prikrmovala ju od 6-teho mesiaca a malej chutili. Inak ja som okusila tiez (ked som malu krmila) a myslim, ze su vyborne 😅

My sme poradnu teraz v juli nemali, lebo bol maly chory, ale ja som ho doma vazila a ma okolo 6900gr. Ono si myslim aj zalezi, aka bola porodna hmotnost ,....

zuzkabar1983
23. júl 2010

Inak pozeram, ze aj nutrilon ma dobre kasicky .... a zda sa mi ovela lepsi vyber http://www.nutrilon.sk/sk/na-stiahnutie/3d-obra...

zuzkabar1983
23. júl 2010
annika11
23. júl 2010

@zuzkabar1983 dakujemeeee 😉 myslím, že takou ryžovou kašičkou nič nepokazíme

annika11
23. júl 2010

teraz čítam tú poslednú stránku a tam je už v priebehu 4. mes. zeleninka, s dr. som sa ešte nerozprávala o tomto, ale ideme 2 na kontrolu, opýtam sa jej na to. Som zvedavá čo povie, lebo ozaj koľko lekárov, toľko názorov...

katma28
23. júl 2010

@annika11 aaaha. to myslis tie obilninove alebo ryzove. to by som sa teda ozaj poradila s dr. ci nebude predsa len lepsie zacat zeleninou. daj vediet, co ti povie, som zvedava. my mame bud. tyz.poradnu, tak sa tiez opytam. 🙂

zuzkabar1983
23. júl 2010

Ja by som zacala tiez klasikou .... mrkvickou, nech si to brusko zvykna, ale postupne pridavat ... a po par tyzdnoch by som vyskusala aj tie kasicky. Inak ja smo sa bavila s kamoskou detskou dr. a vravela mi, ze v siedmom - osmom mesiaci je obdobie, ked treba vyskusat vsetko, ze vtedy si vacsinou dieta navykne a telo spozna danu potravinu, tak mu v buducnosti nebude cudzia a je mensia pravdepodobnost alergii .... neviem ako to presne nazvala, ale bolo ''obdobie nejakej imunity ''

annika11
23. júl 2010

@katma28 obilninové nie, lebo musia byť bezlepkové, skôr ryžové...rozmýšlam nad týmto

annika11
23. júl 2010

ale akurát sa bavíme so sestrou a ona hovorí, že je lepšie začať zeleninkou, lebo kašičky sú sladučké (aj ked neobsahujú cukor) a deti potom nechcú zeleninku 😉

cinocka
23. júl 2010

@annika11 - a to chces davat na noc?? lebo kase su dost tazke...viem ze sesterka najprv davala ale maly bol nekludny v noci tak prestala 🙂 sak vystusas a uvidis 😉

cinocka
23. júl 2010

@annika11 - a inak krasne meno si dala malinkej 😵

annika11
23. júl 2010

@cinocka dakujem 🙂 nie na noc, ja som skor myslela, že na obed, práve kvoli tomu, že sú kaše ťažké na noc, ale to až ked bude mať malá 4 mesiace.

zuzkabar1983
23. júl 2010

@annika11 ale tak ci tak zacni najprv s mrkvickou. s tou nic nepokazis .... A potom daj vediet ako to islo 🙂

zuzkabar1983
23. júl 2010

baby a ked sa mysli ''od ukonceneho stvrteho mesiaca'' .... ako to myslia? Moj maly sa narodil 1.4, tak ukonceny 4 mesiac je 1.8 , ci sa mylim??? 1.8 bude mat presne 4 mesiace ....

zuzkabar1983
23. júl 2010

lebo som vahala ci to nemyslia tak, ze od 1.9 (to uz bude mat 4 mesiace za sebou) .... viete co myslim, nie??? 😅 😅 😅

annika11
23. júl 2010

@zuzkabar1983 vidíš, takto som nad tým ani nerozmýšlala...ale ukončený 4. mesiac budete mať 1.8. 😀 myslím, že to bude v pohode
ja som rodila 16.4. takže my si ešte počkáme 😉

cinocka
23. júl 2010

no a ak sa vylucne len koji ako my, tak od 6. mesiaca 😉 ale tiez zacnem skor, sak nech si zvyka aj na ine chute 😀

cicimon
23. júl 2010

@zuzkabar1983 - ukonceny 4ty mesiac bude podla mna 1.8.
ja stale len kojim, tak chcem zacat prikrmovat az po 6m

maya30
23. júl 2010

ahojte, my zacneme prikrmovat ked bude mat Alex 5 a pol mesiaca, tak nam aspon kazala doktorka, prveho som zacala prikrmovat az od ukonceneho 6. mes. lebo bol plne kojeny. My zacneme mrkvickou a postupne do toho pridavat kazdy den nejaky druh zeleninky, potom do toho masko a nakoniec aj rezance aby mal aj mucne jedlo. Od 6.mes. by som chcela navecer skusit Hami Hajaja, mamicky si to chvalia, vraj potom deticky dobre spia - nemate nahodou skusenost ?
Baby, nemaju vase deticky zlezanu hlavicku ? Maly ma jednu stranu dost zlezanu a polohovanie nepomaha, aj tak sa otoci ako on chce, neviem co s tym...dufam ze sa to este napravi

zuzkabar1983
23. júl 2010

no ako som uz pisala, aj ja sa chystam pockat este, kedze stale kojim. Pockam do toho 6-teho mesiaca, cize do 1.10, pripadne zacnem o 2 tyzdne skor .... podla toho, kedy mi zacne skola. Bude to lahsie ako odsavat tolko mliecka ...

cicimon
23. júl 2010

@zuzkabar1983 - nase dietky su len 3 dni rozdielne, tak mozme zacat spolu 🙂

btw - odsavate a mrazite niekto mlieko? ja by som aj mala co, ale 1 - sa mi nechce, 2 - ani to nemam kde davat.. (do tej malej mraznicky/...)

zuzkabar1983
23. júl 2010

@cicimon No tak potom ti dam vediet ked zacnem .... aspon mi budes davat napady co varit 😀
Ja som mliecko mrazila a dobre som spravila. Teraz by som aj rada, ale nemam co. No a inak zasoby sa mi pomalicky minaju. Hlavne na vecer rozmrazujem, lebo to mam mliecka uz pomenej. No a ak sa mi podari odsat aspon 50 ml navyse, tak dam zamrazit, lebo clovek nikdy nevie .... napr. aj ked som bola na prijimackach, tak mu mm daval rozmrazene mliecko. A inak znama mi vravela, ze potom v buducnosti sa moze davat aj do kasiciek ...

cicimon
23. júl 2010

zuzi - a kolko mas cca zasoby doma? ja by som aj mrazila, mlieka mam aj pre 2 deti, len malo miesta v mraznicke....
jj..o tych kasiach viem, tak aj preto si nieco chcem odlozit

zuzkabar1983
23. júl 2010

@cicimon momentalne mam v mraznicke 1 x 90 ml, 5 x 50 ml. a to som dnes musela rozmrazit 100 ml. Inak aj teraz sa snazim nieco odsat.

zuzkabar1983
23. júl 2010

@cicimon a ako dlho by si chcela kojit? Inak to mas super, ze mas tolko mliecka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre