Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tarinka333
27. nov 2009

Cafte babulky, hehe silvi, dobre pomenovanie na zaver pre mm 🙂
Bola som dnes na morfo 🙂 a vseeeetko v poriadku 🙂 padol mi taky kamen zo srdca !!! Lekar nam uz uz isiel prezradit pohlavie, ale sme ho stopli, ze ceme prekvapko, takze nevieme 🙂
Mame okolo 430 g a chodidielko je velke 3,64 cm 🙂 Velmi sa tesime 🙂 🙂 🙂

zuzkabar1983
27. nov 2009

jeeej Tarinka tak gratulujem k dobrym vysledkom. A inak klobuk dole, ze dokazete cakat a nechcete vediet co to bude. My sme na zaciatku tiez nechceli vediet, ale nevydrzali sme 😀 😀 😀

kats
27. nov 2009

baby neblbnite, kde ste citali ze v tehotenstve nemozete citrusove plody? 😕 dala som si vygooglit stravu v tehotenstve a v kazdom clanku pisu ze bud pomaranc alebo daky citrus..... 🙂
pokial viem len po narodeni babatka pri kojeni si musime davat pozor a skusat pekne postupne co to babu spravi, takze zacat napr s kuskom paradajky, ked sa mu neosype ritka tak v pohode mozte jest paradajky, ja som s testovanim zacala po sestonedeli a odvtedy som ficala na paradajkovej polievke a plnenej paprike 😀 .... tak isto je to aj s ostatnymi vecami, lebo od cokolady a sladkosti som bola pri kojeni uplne zavisla a bez tohto dopingu by som asi neprezila 😀
Praveze teraz si este uvizvajte, papajte jahodky (v majovkach 08 sme si davali v marci a aprili tipy kde uz maju jahody v akcii a obzierali sme sa nimi 😅 😀 ), tak isto sme sa cpali mandarinkami a pomarancmi - ved je tam kopec vitaminov a tie teraz potrebujeme aby sme neochoreli 😉

tiez by som uz mala zacat chodit cvicit ale ako si sa k tomu neviem donutit 😅

kocik concord fusion sa mi veeeeelmi paci 😵 - skoda ze pred dvoma rokmi nebol 😢 ale moja segra si ho teraz kupila 😀 ona caka zaciatkom januara miska 😀

majca424
27. nov 2009

jooooj, z toho si sivi nič nerob, to robia asi ozaj všetci chlapi 😀 😀 😀

kats
27. nov 2009

tarinka to ako vydrzite nevediet 😅 ? ja by som to nezvladla 😀 a super vysledky, ved ine ako dobre ani nesmu byt 😉

kamilakd
27. nov 2009

kats tak ja neviem s tou stravou je to indy vindy,ja sa nevzdavam citrusov ale moja svagrina ta ani zanic ta ako ostala tehotna nemohla nic a vitaminy max jablka inak bola vyhadzana ako rarach..porodila maleho nekojila a zas moze a maly ten zas bez mandarinky ani na krok a nasa lekarka sa dusovala ze mu to nemaju davat...a malemu nicnie je ma 2 roky a nebol este chory a je odchovany na zelenine a ovoci inak je to taky biedny jedak...jasne concord je super ja som uz behala po predajni je super kocik pre moderne aktivne maminy akurat troska narocnejsi na financie 🙂 a este jedna tutovka bogaboo to je tiez fajin kocik

zuzana1971
27. nov 2009

tarinka gratulujem k vysledkom 😉
no ja by som nevydrzala cakat do porodu ci to bude chlapcek alebo dievcatko 😅

kats
27. nov 2009

jasne ak sa ma tehula z citrusov a pod vyhadzat alebo jej nerobia dobre, ale ak nie je u maminy problem nemalo by mat ani babo problem. Aspon cez mamu spoznava rozne chute uz v brusku 🙂 a potom ako 3 rocne chranene babo ked prvy krat daco ochutna, tak sa z toho cele nezosype 😅
ale aj ked su predpoklady na alergie tak sa maminy boja a radsej nejedia nic 😅

grekyna23
27. nov 2009

o tych citrusoch mi hovorila kolegyna, pri prvom babu jedla citrusy tiez na kila, robila si ovocne pohare / pomarance, mandarinky, grepy / a maly je velky alergik a je stale chory, a ze pri druhom babu citrusy vynechavala a uz nema take problemy, ale podla mna to nemusi byt z toho, aj kazde dieta je individualne a mozno by bol alergik aj bez citrusov.
a ja jem citrusy nadalej, vsak kazu vela ovocia a zeleniny, a len jablka by ma neuspokojili a hlavne v tomnto jesennom a vianocnom obdobi, ked vona mandariniek tak pripomina vianoce.... 😉

kats
27. nov 2009

to ale hrozne pisem.... 😅 to uz je moja teoria, ze po malych davkach davame matuskovi ochutnavat skoro vsetko a neublizi 😀

zuzkabar1983
27. nov 2009

lats, ja ked som otehotnela, tak som sa pytala dotkorky, co jest mozem a co nie a ona mi povedala, ze kludne vsetkeho s mierou, jedine aby som obmedzila udenina a klobasky a podobne jedla.
Ja som este vysadila syr Niva, ktory inak zboznujem, ale inak jem vsetko. 😉

zuzkabar1983
27. nov 2009

Dnes som si dokonca dala parizsky salat spolu s feferonovym 😝 a potom som mala vycitky, aby to moje zlaticko moc nevystipalo ☹ ☹

kamilakd
27. nov 2009

nech sa mimi ucia co su chute ved ked chuti 🙂

zuzana1971
27. nov 2009

fuuu som rada, ze som nesla na tu amniocentezu, lebo som sa prave docitala, ze ked je placenta vpredu (co mam) tak sa prepichuje tou ihlou aj placenta 😖

kamilakd
27. nov 2009

baby a co je to morfo a naco sa robi???

kats
27. nov 2009

ja zboznujem stiplave jedla a plesnive syry 😅 vcera som mala z MCD ten hambac so stiplavymy calapeno (ci ako sa to pise) paprickami 😅 a tyzden pred matuskovym porodom sme boli na cine a ostrokysla bola uplne balzam na dusu 😀
plesnive som tiez vyradila - teraz fakt nepotrebujem daku plesnovu potvorku tam dole 😝
ale klobaske a udenemu v kapustnici asi neodolam 😅 a udene s chrenooooom musi byt 😀 😅

zuzana1971
27. nov 2009

zuzi ja som mala dnes a vcera stiplavu klobasku a parizsky s feferonovym jem skoro kazdy den 😀
ja mam strasne rada stiplave 😀

vejula
27. nov 2009

čafte kočky, nom práve som si dala pár koliečok klobásky a teraz tu čítam zuzi že nejesť klobásky 😖 Ehm, prečo sa tie kobásky nemôžu jesť?????
A Silvi, jaaaa mam to isté, len ešte dobre že ti drahý aspon zavolá že či môže ostať.. Mne sa veľkarát stane že povie za hodinku doma a príde za 5 😒
A tiff som rada že kope 🙂 Vidíš, ono je chránené viac ako si myslíme 😉

zuzkabar1983
27. nov 2009

Zuzi s tou amniocentezou si urobila dobre .... moze to dopadnut vselijak. Vsak teba veerit, ze vsetko je v poriadku a bude to fajn. 🙂 My sme sa akurat dnes o tom bavili s mm, ze co keby som musela ist a tiez sme vraveli, ze by som nesla.

grekyna23
27. nov 2009

vsak inac aj ja si myslim, ze vitaminky su dolezite a sa u nas neprejavila alergicka reakcia na citrusy tak je to v poho
a aj ja som vylucila nivu
a velmi si pochutnavam na kuracine a morcacine, bravcovinu a hovadzinu v tehu moc nemusim, manzel uz nevie co ma varit.. 😀

zuzkabar1983
27. nov 2009

Vejula, doktorka povedala, ze treba obmedzit, ale nekazala uplne vyradit, takze si myslim, ze raz za cas to neuskodi .. Ale ja ked som mala chut na klobasku, tak som ju najprv riadne prevarila. Bala som sa iba taku udenu, ale pravdupovediac, teraz mi klobasky dako na chut ani nejdu.

kats
27. nov 2009

zuzi bude urcite vsetko dobre, aj bez amnio, zbytocne by si riskovala 😉
klobasky a udeninky nie su velmi zdrave ani pre netehotnych 😀 - vela soli ... ale par koliecok nam neublizi 😅

zuzkabar1983
27. nov 2009

Babenky idem ja poamlicky ... ideme von, vsetci na pivko a ja im idem robit sofera 😠 😠 😠

vejula
27. nov 2009

no však ja nejem klobásku kažý den...Fakt len výnimočne, lebo aj tak mám z nej kyselinu... A surovú nejem ani ja... Tiež prevarím.

vejula
27. nov 2009

Stačí prevariť tak 15 - 20 minút???? Asi tolko som ju prevarila.

zuzkabar1983
27. nov 2009

veji 15 minut isto staci

vejula
27. nov 2009

Ďiky Zuzi... Uži si na pivku 😉

cicimon
27. nov 2009

caute
ja som mala dnes strasne vela roboty...prave si pochutnavame na pomele, mnam. Mne lekarka hovorila, ze mozem jest vsetko s mierou, aj sampanske ak budem mat chut 🙂 tak na Silvestra si trosku dam. inac som si dala len trosku vinka na narodky, ale ostatne jedla tak normalne..

dejna3
27. nov 2009

ahojte,
bavíte sa o jedle... ja mám asi pokazený žalúdok ☹ včera som šla od kaderníčky pre malú kuk krstnej a bola som straaašne hladná, tak som si v potravinách kúpila takú zabalenú bagetu... asi mi nejak uškodila 😝 celú noc som mala kŕče a dnes ma niekoľkokrát popreháňalo.. teraz je už lepšie, ale trošku diétkujem

čo sa týka citrusov - ja som tu už písala že jem veľmi veľa mandarínok.. proste mi neuveriteľne chutia... tiež si dám rada niečo pikantné alebo také korbáčiky - mňam 😉

budúci týždeň sa otvárajú vianočné trhy, tak sa teším aj na dáky punč.. na vianoce a silvestra si robím chuť na pohárik cinzanka 😉
ale okrem toho sa neskutočne už teším na zemiakový šalát, toho asi pojem na kilá 😝 😀 😀

cicimon
27. nov 2009

dejna...ja sa na salat uz tesim, budeme u svokry, tak som zvedava na jej recepty, aj ked budeme postit, bo oni bez klobasy kapustnicu..

min vikend sme boli vo viedni, aj na trhoch, a tiez som si chlipla s muzovho puncu, mnam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre