Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

sasurin
16. dec 2009

kamilakd, neboj ja mám už veľké deti tie skôr pomáhajú mne, Erik sa zašije k PC aby náhodou nezavadzal 😅 no a Sofia tá aspoň povešala prádlo, a o tom 3D premýšľam potrebujem odporúčanie od svojej dr.? alebo stačí sa len objednať?

kamilakd
16. dec 2009

sasurin staci sa len objednat ale aby si to stihla max do n29tt aby bolo aj daco vidno lebo potom je to uz problem babatinko je velke

sasurin
16. dec 2009

alicc, ja som obidve svoje deti rodila normálne, pri Erikovi to síce trvalo dlho lebo mi dali vyvolávačku, tak som ležala na stole od 10 rána a narodil sa až o piatej večer, no a pri Sofii to bolo veľmi rýchle doma mi odtiekla plodová voda o druhej ráno kým som došla do pôrodnice otvorila som sa na sedem palcov a Sofi sa narodila ráno o pol štvrtej , bol to rýchly pôrod taký si prajem aj teraz, že prísť odrodiť a odísť 😀

kamilakd
16. dec 2009

sasurin tak to ti gratulujem lebo ja sa toho porodu dost bojim ja zvazujem vsetky moznosti,edu aj cisarak 😅

sasurin
16. dec 2009

kamilka ,dík za radu no skúsim zajtra zavolať a objednať sa 😀

sasurin
16. dec 2009

kamika, no mne už to tiež po desiatich rokoch od pôrodu nie je jedno ve´d vtedy som mala o 10 rokov menej, tak dúfam že to nebude až také hrozné, problém je len v tom že neviem pri kom budem rodiť lebo predtým aj ked som mala lekára vybaveného ani raz som nerodila pri tom vybavenom ale pri uplne inom tak teraz neviem či vybavovať niekoho alebo nie 🙄

zuzana1971
16. dec 2009

babule, po vecrajsich bagroch, este rano dokoncovali, ale nie dlho, zacal dnes rano zase daco renovovat v byte ten agresivny sused, co som ho vcera spominala, ten je vlavo a vpravo nejaky buchot rano a robosi isli do bytu vpravo, ta, kladu parkety a rezu na takej rezacke, a hore nado mnou tie mlade buchotaju zo vzdy 😝 mam uz cely den natlacene guce vaty v usiach, ale moc nepomaha 😝
tak som rano isla v ramci vychadzok radsej na 2 hodiny do Polusu a kupila som Maxikovi v DM nejaku zakladnu vybavicku kozmetiky samponik, mydielko, kremik, som sa vytesovala a obzerala tam tie detske vecicky...poflakala som sa v knihkupectve to milujem a zaklincovala som to obedom v Mc Donalde (tak raz za mesiac si dozicim aj mekac)
este som stihla napisat velkonocne pohladnice a pozdravy a poslat postou...som sa rozhodla, ze popri vsetkych hromadnych vianocnych mailoch a smskach ja budem originalna papierovou formou tento rok 😀

zuzana1971
16. dec 2009

Civavka vsetko NAJ k narodkam 🙂 a nech brusko a Renko pekne rastu 😵

kamilakd
16. dec 2009

zuzka no krasne takze velkonocne pozdravy na vianoce to je super 😀 😀 no tak to ti nezavidim ten hluk okolo seba ☹

zuzuj
16. dec 2009

ahojte baby docitam si Vas postupne, vsetky zdravim....ako vidim nie som tusim jedina co ma nervy na dranc.. 😠 a to z debilnych ludi. Dnes som napr. isla do roboty pešo čiasočne inym busom, lebo ten nas sa zase rozhodol ze si nepojde a dalsi mal ist az o 35 min. tak som si šlapala 45 min v -7 stupňoch a ešte k tomu v rozopnutom kabate lebo mrňa už narastla a ho nezapnem...došla som na kosť.
ALe ine som chcela vedieť či mate niekto skusenosti s riflami v mothercare alebo tam celkovo. Ja čo som si kupila nejake gate tehu a aj dostala od kamošiek, tak su mi všetky dobre a kamošky ich mali aj do konca tehotestva...
Mala som však uplny šok, keď som si teraz kupila tehu rifle v preslavenom obchode MOTHERCARE v AUparku, však hovorim si jedny take slušnejšie rifle by sa zišli, tak som obetovala 45 eur. Na moje veľke prekvapenie po 1,5 mesiaci ako sa mi bruško zvačšuje sa rofle nezvačšuju.... prosto maju tam tu handru celu cez brucho ale pod nou tie rifle nie su elasticke takže ako sa zvačšuje podbruško tak režu ako fras najma keď si sadnem , ale inak ma nikde netlačia...Tak že ja ich idem reklamovať, a ma uplne osrali, že najprv tam nie je veduca a vypisali so mnou reklamaciu s tym, že však veduca to určite vybvi k mojej spokojnosti a že sa mi na druhy deň ozv, samozrejme že sa neozvali tak som tak po 5 dňoch volala, zase žiadna veduca...len predavačka, že oni sa už k tomu vyjadrili a že to j mala veľlkosť. Tak som na druhy deň dobehla za tou veducou a ona na mňa však Vas tlači tak su Vam malé nééé?? a ja že nie su, ale tlačia len na brušku lebo sa neprisposobuju, že vlastne hovorim nie su ani tehotenske ..a ona zase tu svoju užasnu vetu, keď Vas tlačia su Vám malé...a je to Vaša chyba, mali ste si to všimnut pri kupovani že to tam neni elasticke a ja že všimla a že som prvorodička tak sa v gatiach tehotenskych nevyznam a pytala som sa predavačky a ona že su v pohode prisposobive...No proste krava, už som to nezvladla aj to jej ponižovania ako keby som bola tlsta ako hroch a to bežne nosim aj ine gate čislo M aj teraz...no napisala mi že reklamacia neopodstatnena, ale pokiaľ viem mala to poslať k vyrobcovi alebo znalcovi podľa zakona, tak ja fakt chcem poslať stažnost na inšpekciu...lebo uplna Krava napiše hoci ma v živote nevidela že su mi gate male...a potom ked jej hovorim, a reklamaciu už vypisala sa ma pyta...no chcete si to teraz pre mnou vyskušať???...tak som už tušim začala kričať že čo si o sebe mysli, že ja sa pred nou zosmiešnovať nebudem...A to som inak mala povodnev plane, ukazať im, že gate su mi dobre ale nie su pre tehotenske a proste su na urovni ako keby som si kupila bedrače..proste sedieť v nich je utrpenie pre babo lebo na neho tlačia...
Tak po tomto predslove sa chcem spytat či mate podobne skusenosti a druhorodičky, že kolko vam vydržali tehu gate, či cele tehotenstvo alebo ste si museli kupovat vacsie cisla. Lebo ženska ma začala presviedčať že či si ja myslim, že mi tehotenske gate vydrža cele tehotenstvo..alebo čo...??? Tak ja jej na to, či si ona mysli, že tehotne si kupuju každy mesiac nove gate alebo čo...Lebo asi fakt že na 1,5 mesiaca mi boli dobre...A to druhe kupovane tiež 38čky su mi dobre furt. ALe samozrejme v inom obchode. A to že renomovana firma, ktora dba na potreby tehotnych...normalne oflusať ten obchod som mala chuť a som lahšia o 45 eur. A rozmyšlam, že ich na obdobia budem požičiavať všetkym tehu v okoli a potom uplne zničene 1 deň pred koncom zaruky ich pojdem reklamovať...

zuzana1971
16. dec 2009

kika29 olinka pisala o tej placente tiez bola vystrasena a ked isla za ca. 2 tyzdne uz mala placentu posunutu vyssie a vsetko ok

michalag ja som mala zapal nerva, zubarka mi tam dala taku umrtvujucu hmotu na 3 tyzdne a zajtra k nej idem a vytiahne mi nervy a zablombuje to

inak v BA uz nasnezilo

zuzkabar moj maly tiez este nie je otoceny a mala som pocit uz v 21 tt na morfo, ze lekarka trosku krutila hlavou, ze este nie je otoceny, ale to bol len moj pocit, neviem dokedy sa ma babo otocit

inak ani ten 3 kocik co som chcela nemaju, uz je vypedany, aj babytrende, dnes mi pisali mail, a uz nevyrabaju, ale napisali, ze v novom roku pride nova kolekcia, tak si pockam, lebo inak som zatial UPLNE bez kocika, nenasla som taky co by vyhovoval vsetkym mojim kriteriam 😝

stacynka gratulujem k chlapcekovi a saskine k dievcatku

blondy drzim palce na skusky a mne sa tiez zda, ze mi od vcera dnes nahle trosku vykuklo KONECNE brusko 😲

zuzana1971
16. dec 2009

kamilka sa necuduj, ze velkonocne 😀 vsak mne uz preplo v tomto celodennom hluku tu 😀 😀 😀 😝

kamilakd
16. dec 2009

zuzuj no to co bolo za kravu predavacku,ti mala povedat by som jej tie rifle otrieskala o hlavu,,,tehu rifle by maly vydrzat do konca tehu ale samozrejme zalezi aky maju strih,maly by sa prisposobit rastu bruska

zuzana1971
16. dec 2009

seuska a kolko stoji ten isty chicco u nas?

zuzkabar sladke ovocie je v prvom rade hrozno (hroznovy cukor velmi zvysuje hladinu cukru v krvi), potom banan, taktiez hrusky, sladke jablka, zlty cukrovy melon

mozes papat citrusove ovocie, kysle jablka, bobulovite ovocie (jahody, atd), ale nie vela, a hlavne pozor na sladke napoje cola, vinea, kofola, atd jeden den pred tym odberom

kamilakd
16. dec 2009

zuzanka tak co sa troska pobavia u nas je zatial klud nik nepreraba,aj tu snezilo a este aj snezi mala som ist do restiky na vianocne posedenie s kolegovcami ale nejdem nikam je hnusne 🙄

blondy12
16. dec 2009

ahoj zuzka 😀

no s tym hlukom nezavidim 😠 ...ale pockaj si na velkonocne pohladnice uz budes pisat praje Zuzka a Maxik 😀 ...vsak to ho uz budes mat..resp.ne tie pohladnice nebudes mat ani cas..nas co budeme mat koncom aprila uz budes zavalovat Maxikovimi fotkami v tom krasnom obleceni co si nakupila

a dakujem za podporu na zajtrajsiu skusku

a inac seusek sa paci taky kocik co som zvazovala aj ja ale MM nechcel povolit lebo u nas stoji 400eur kuk albumik je treti... 😝 a ked na UA iba 250e tak to MM hovori ze aj hned by siel kupit 😀 ..len seuska je uz asi na 100% rozhodnuta ja este nie ja som si ho este tak neohmatala a co nevidim nekupujem

zuzuj
16. dec 2009

kamil: no ja neviem proste uplna krava a ze pani veduca...normalne som rozmyslala kde sa vo mne ta zlost nabrala, ale ja som mala tiez take chute otrieskat jej ich o hlavu ako pises. Asi to bolo preto, ze som od toho obchodu ocakavala straaasne vela aprosto su to len dalsi debily co na nas tehotnych zarabaju, filozofiou typu..urobime take rifle aby ste si ich museli kupiovat kazde 2 mesiace nove a este Vas presvedcime že to potrebujete ( ste tlste) a je to normalne kupovat si 5 roznych velkosti za jedno tehu 😖 😠

blondy12
16. dec 2009

no zuzuj ja mam jedny z HM a maju tu latkuuz od dola...takze brusko ked sa mi bude zvacsovat sa zmesti..pocitam ze ich do konca tehu budem mat...a viac tehu veci nechcem...je mi luto za to dat peniaze..sice chodim do skoly ..ale to este do konca januara a obmienam tricka a topanky 😀 ...tak to je ine..vypada to inac a slusne..a potom od februara uz velmi si chodit nebudem lebo budem doma tak to max na navstevu alebo do obchodu do mesta...as to mi budu stacit aj tie..

ale ja by som tam na nich asi navrestala aka som ja povaha...lebo ja som bola tiez predavacka ako brigadka..ale nikdy som sa tak nespravala ani k netehotnym co vylozene chceli na seba natrepat mensiu velkost..aj ked zjavne im to bude male....zas nejake pipiny ktore si myslia ze ked tam robia zjedli vsetku mudrost sveta..

zuzana1971
16. dec 2009

konecne som docitala prispevky

civavka gratulujem k pohybom 😵

kamilka pozerala som tu interaktivnu knihu co si pridala link, tak moj nazor je, ze je strasne draha ca. 17 euro a deticky male vraj rozpoznavaju hlavne zakladne farby cervena, zlta, zelena, modra a nechapem preco je ta kniha len cerveno-seda. Ja som kupila v Ikey taku chutnu latkovu knizku okolo 7 euro, to sa mi uz zdalo vela, a ta je super, zabka plysova vytahovacia z knizky, kuriatko, atd a pekne farebne, odporucam radsej nieco take, ale tot je len moj nazor, nevnucujem 😅

blondy ja som uz chcela na tieto vianocne pisat, ze Zuzka plus Maxik v brusku 😅 😀 😝 , no ale potom som to radsej nechala tak, nech neprehanam od radosti 😀 😝 😅

grekyna23
16. dec 2009

jeee, civi, gratulujem k pohybom, ti Renusko dal krasny darcek, betar az do tvojich narodenin si pockal... 🙂
zuzuj, no tak ta veduca bola fakt "prijemna", no to je pristup, neviem ako taky mozu byt veduci v obchodoch,
ja som si zas v H&M skusala tehu rifle, asi 3 velkosti a vsetky mi boli uzke na stehnach a na brusku pri tom elastickom pase mi ta riflovina uz odstavala, no strasne zly strih to bol 🙄
a aj ja som citala, ze babo sa ma po 30tom tyzdni otocit hlavickou dolu, ze dovtedy sa este moze pretacat, hoci uz ma trochu obmedzeny priestor...

zuzana1971
16. dec 2009

zuzuj som normalne v soku z tvojho zazitku z tehu riflami...bola si tam sama? fakt najlepsie zo sebou tahat na take veci chlapa, aby si k tebe nedovolovali 😠
urcite napis na SOIku!!! kontakt e na nete, oni ti urcite odpisu, nie ze nenapises! ta krava si to zasluzi, no sila ze este v drahej znackovej predajni ziadna ustretovost voci zakaznikovi...to sa fakt moze stat len na slovesnku mam pocit 😠

kamilakd
16. dec 2009

zuzka ja tiez planujem do ikei ale az po nivom roku ved toto je katastrofa co je na cestach a tych ludi v obchodoch na to ja nerv nemam 😠

majca424
16. dec 2009

ahojte, čo nového?
mne dnes došli moje prvé tenisky adidasky pre našeho malinkeho, a som z nich strašne napychana 😀 😀 😀
Večer hodím do albumiku 🙂 su síce také väčšie, že v nich možno bude už behať ale to neva 😉

no veji, vyzerá to tak, že sme tu ozaj len 2, ale viem, že minka je tiež odtiaľto z KnK 🙂

kamilakd
16. dec 2009

ja som v mathercare bola len v GB a v CZ tam sa idu do zadku strcit,a ked vidia ze su naplieskane tak predavacka aspon mne povedala ze to je male...ale vsetko to je o ludoch u nas je jedena suprova kaviarnicka aj s maskrtkami ale ked tam vidim jednu cuzu ma chut prechadza tak tam nechodim proste blbi lidi taki lidi ,,,nesmieme sa az tak velmi rozculovat i ked ludska blbost fakt nema hranic

zuzana1971
16. dec 2009

babule co si myslite o nutnosti podprseniek na kojeneie? treba kupit bezpodmienecne? lebo ja rozmyslam, ze doma nie som rada zopnuta v podprde, vzdy ked pridem domov sa prezliekam do pohodlnejsieho a aj podprda ide dole...Cize doma ju nevyuzijem a ked pojdem s malym na prechadzku, tak by stacila aj normalna podprda, nie? vsak interval medzi kojenim bude 2-3 hodiny a dlhsie ako 2 hodiny urcite nebudem na prechadzke...Okrem toho je otazne, ci sa mi podari vobec kojit...tak neviem ci mam tie podprdy kupovat dopredu, mala som v plane kupit 2ks, ale teraz vaham. A to iste aj o ostatnych veciach co sa tyka kojenia tie prsne vlozky do podprsenky, odsavacka, vankus na kojenie, atd, ked neviem ci sa mi podari kojit 😝 chcela by som kojit, ale a nahodou budem rodit cisarskym, ktovie ako bude s tvorenim mliecka
no a prave som sa docitala, ze diabeticky asi nemozu dostat epiduralku takze ak ma nechaju rodit normalne, s vyvolavackou a bez epiduralky taku staru pomaly 39 rocnu korytnacku tak ja fakt neviem ci to fyzizky a psychicky zvladnem 😝 (mna uz zacinaju chytat strachy z porodu, hlavne, ked uz tuto temu preberala moja lekarka so mnou v utorok 😝 )

jana3
16. dec 2009

Zuzi, ak budes kojit, bude ti tiect mlieko. Ja som bez podprsenky a vloziek do nej nemohla ani spat 😉
A neboj, rodila som cisarskym, a kojila som do 15mes 🙂

zuzkabar1983
16. dec 2009

Zuzanka, ja si tehou podprsenky isto kupim, ale hlavne aj preto, ze ked som ostala tehotna, tak sa mi veeelmi naliali prsniky a uprimne jeden mal asi 15 kg 😀 😀 Ja by som bez podprdy nepresla ani meter, dokonca ked som vstavala z postele som si prsia musela pridrzat rukami, lebo to neskutocne bolelo. No a ak sa naleju mlieckom a ma to byt to iste, tak riskovat asi nebudem. Vsak ich nemusis mat vela, ale jednu by som si po ruke isto zabezpecila.

kamilakd
16. dec 2009

zuzka moj nazor je ze v prvom rade podprdu kupit mesiac pred porodom lbo nam tie dudy budu rast 😀 kup si zatial jednu,a moj nazor je ze ved ked kupis daku nevystuzenu tak je to jedno,je to len na tebe,prsne vlozky si mozes kupit jednu krabicku ale tu najmansiu najmenej kusovu,odsavacka no ja mam lebo mne sa hnusi si poziciavat ale je komlet zabalena a ci ju pouzijem je otazne,vankus taktiez je to pre pohodlie ked nemas nic sa nedeje 🙂 ved mas normalny vankus...zuzka neboj sa porodu hlavne NEPOZERAJ ziadne porody a nepremylaj nad tym 🙂 ja sa tiez bojim ale myslim ako tu uz niekto pisal ze nebudemem mat na to cas sa bat...aj ja by som chcela EDU

sasurin
16. dec 2009

zuzi, ja som odkojila už dve deti, obidve cickali do 2,5 roka a žiadnu podprsenku na kojenie som nemala, ani teraz asi nekupujem ja som doma nosila lambadu, lebo tak ako ty neznášam po dome podprs. a ked som išla von tak mi stačili tie moje 😀

jana3
16. dec 2009

Inak suhlasim, ze netreba echt kojenecku, staci taka nevystuzena. Inak ja som si kupila na trznici asi za 150 Sk, a posluzila lepsie ako z obchodu za 400Sk.
A odsavacku mi kupila mama, az ked som bola v porodnici... Tak aj to je riesenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre