Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

petulka777
14. jan 2010

moni v pohode,aj tak dakujem 🙂

kamilakd
14. jan 2010

ahojte tehulky podavam info o zuzke v nemocke maxik je ok akurat jej dnes mali robit kopletne sono na srdiecko a zabudli na nu 😅 pekne ze????a dnes tam napochodovali sestricky a mali jej brat vzorku krvicky ale z bruska ..to odmietla lebo jej nik nepovedal co a ako a preco....na oddeleni je medzi miminkami take 1-2dnove tak hovorila ze ked placu by ich aj popestovala...inak sa ma fajin a vsety vas pozdravuje 🙂

kamilakd
14. jan 2010

zuzkabar a nezabudni nas objednat 🙂 alebo si uz volala? ja sa uz tesim po tej 2tt pauze....

petulka777
14. jan 2010

Kami,tak to je super,nech sa Zuzka s Maxikom drzia,pozdravujeme 🙂

moni
14. jan 2010

kami, dakujeme za sprave o zuzke a maxikovi. to je sila, co sa v tych nemocniciach deje! 😠

ty sa uz mas lepsie?

zuzkabar1983
14. jan 2010

Kami zajtra idem na poradnu, tak uvidim, co mi povie doktorka, ci mozem ist cvicit. Potom by som nas objednala. Vsak ti zavolam ked pridem z poradne. 😉

kamilakd
14. jan 2010

petulka sa pridaj ku nam na cvicenie.

moni ani nevrav sak chudatko sa tam rozplakala ked tam nabehol arzenal sestriciek a ona chuda o nicom nevedela ze co chcu s ihlou nad jej bruskom...ja sa mam fajin pol dna prespim a jem max polievku

zuzka jasne potom mi crnkni ako ste dopadli na poradni ale dufam ze budete ok a bolo to len so stresu so svadby

petulka777
14. jan 2010

Kami,dakujem,kedy to chcete ist?v utorok?ved potom napiste,ci idete a rada sa pridam 🙂

moni
14. jan 2010

kami,
ona lezi na kramaroch? no snad ju na vikend pustia domov 😒
ja by som sa bud rozrevala, alebo by som bola hooodne neprijemna 😠

a to mas herpes, alebo nejaku inu pliagu? ci si vobec mozes cosi patlat na to, alebo musis vydrzat 😖

kamilakd
14. jan 2010

no ja so zuzkou chodime utorky

petulka777
14. jan 2010

ok,ved ak pojdete,dajte vediet,ja idem v utorok akurat do poradne k primarovi,tak sa ho spytam,ci mozem kludne ist cvicit.
Idem uz off,bo som tu uz hodnu chvilku 😉 musim sa uz aj manzelovi povenovat 😀 Dobru noc tehulky

vejula
14. jan 2010

čavte kočky, tak mna akosi riadne rozbolela hlava ani postel nepomohla tak som si dala panadol... To sa vraj môže ,je to také isté ako paralen, že???? No dufam že som drobcovi neuškodila tým...

kamilakd
14. jan 2010

mini hej na kramaroch a ze dnes mali daku nafetovanu doktorku na vecernej vyzite no nevie sama kedy ju pustia....hej mam tam krasny herpes polku zahojeny a polku novy som prost kocka

peti ak budem fit tak ja v utorok pojdem a zuzka musi pockat na poradnu co jej povedia

kamilakd
14. jan 2010

vejulcek nedavaj si nic skus tekutiny a ked nie tak radsej polku paralenu

vejula
14. jan 2010

no kami ked ja som si ho už dala, nemohla som to vydržať a paralen som nemala. Ale pozerala som letáky aj na nete a maju uplne rovnaké zloženie, takže asi to bude len iný výrobca... Ja fakt neviem ale ked som sa pýtala už dávnejšie dokiho a povedala som mu že či môžem panadol tak on povedal že však to je to isté ako paralen. Za toto tehu som užila druhu tabletku panadolu ...

blondy12
14. jan 2010

tak ja pre dnesok koncim s ucenim..nie je mi nejako dobre..ale mozno aj hladom ja ked sa ucim zabudam obcas aj jest..a je pravda ze mne toto tehotenstvo az tak velmi nechuti..moj jedalnicek je biedny a niekedy aj ta chut by bola len ked zacnem jest tak uz nie je 😠 ...

inac kami odpoved na tvoju otazku..ako nebudem v prahe tak casto no asi v tom zimnom semestri a v dalsom letnom sem budem musiet prist bud na otocku ze na den alebo na viac ako 2-3 ..a neviem presne ci budem musiet kazdy mesiac alebo aj kazde 2 ale nejako to zvladneme...snad...dufam..lebo tato skola nema ani individualny plan ani externe studium..ale zas tu je to tak ze dekan vydal vyhlasku kde ta nemozu donutit chodit na prednasky a cvicenia..takze asi tak..proste hlavne je si splnit povinnosti pocas semestra a to bud nejaky test alebo prezentacia alebo seminarka a bud sa dohodnes alebo nie..

kamilakd
14. jan 2010

vejul a skus vela pit a necumakuj do pc a sup si lahnut nech sa ti ta bolest nezhorsi tak sup sup

moni
14. jan 2010

veji, v pohode, ak to bol taky obycajny panadol (nie tie rapid, ultra, a co ja viem co) tak ten obsahuje to iste co paralen. kami, ma mozno opravi, ale som si skoro na 100% ista. asi pred mesiacom na mna cosi liezlo, a tiez som zobrala 2-3 tabletky.
skoda ze ti nezabral ☹ sup do postele ako vravi kami.

vejula
14. jan 2010

jj kami, to som už aj chcela, len mi nedalo sa vás nespýtať... Tak sa majte krásne dievčatá. IDem ja do tej postele. Inač už mi je lepšie ale nejdem pokúšať.

zuzkabar1983
14. jan 2010

Babule idem aj ja spinkat ... dnes som stravila cely den za pocitacom .. a uz ma bolia ocka 😨 Dobru nocku

moni
14. jan 2010

blondy, ja ked som sa ucila, tak som zrala ako nepricetna 🙂 najhorsie to bolo pred statnicami 😝
zajtra sa drz!

minius
14. jan 2010

tehulky studentky dufam ze vam vsetky tie skusky dopadnu na vybornu.

Tamtam a Gretka je super ze ste uz spat medzi nami a ze si to Gretka rozmyslela a trosku pribrala 😉

Sivlia gratulujem k chlapcekovi ... este som chcela odpovedat na par veci a zas som zabudla.

My sme mali dnes glukozu test a krv tak vraj vysledky budu o 2 dni a ak vsetko OK tak nebudu ani volat, tak nech len nevolaju a ked tak ja im zavolam na buduci tyzden sama 🙂

Vejulka ja mam ten isty problem s tou zilkou ale ja mam pocit ze uz to nie je len zilka 😠, skus jest vela vlakniny a treba vela pit hlavne cistej vody a hlavne netlacit ked ides na WCko. Dufam ze sa ti polepsi. Ja si davam na to krem tak mi je uz lepsie ale ta bolest a to bude este horsie ked budeme tlacit na porod. 😖

My tiez budeme cestovat vo vajicku ale moja nemocka je iba 20 minut odtialto. A mame par rychloviazaciek. Tie sa mi nezdaju byt az take dobre ako starodavne perinky mnes sa tiez zda ze malicke sa z toho hned vykope.

kaktusik007
14. jan 2010

vejula, panadol je v poriadku.... obsahuje paracetamolum, a to je identicka latka aj v paralene....

treba si davat pozor na ibuprofenum, ten nepapat 😉 - to jest ziadny ibuprofen, nurofen a dalsi fen 🙂)))

silvia7
14. jan 2010

veji - aj mne dr. povedala, že jediné, čo môžem, ak budem mať bolesti zubov alebo hlavy je paralen a panadol - obyčajný.. takže tak.. ale hej, radšej skúšať iné veci a až potom lieky..

kami - no ona mi ho vlastne nezmenila... podľa PM ktorá bola 16.6. mám tento termín 23.3.2010 a potom keď mi robila sono tak mimi bolo malinké, sa ma pýtala, či náhodou som si nesekla ten termín.. ale jak mi povedala, že ešte podľa ultr. vychádza 3.4. - podľa veľkosti plodu.. no a na poslednom sone v novembri to ostalo na apríli a dnes, že malý to dorástol.. akože fakt neviem, tiež si nemyslím, že by to tak mali posúvať doktori, ale stáva sa to skoro každej tehulke ako čítam.. popravde ma zarazila.. ale tak tipujem, že do toho apríla sa vykluje miminko von 😉 ale je mi jedno kedy, hlavne, nech je ok celé..

baby inak práve som silno rozmýšľala, že k čomu tú zavinovačku budem potrebovať, že kedy ju budem používať ? keď som si predstavila.. ale asi aj do postielky zo začiatku že? 🙂

minius
14. jan 2010

silvia ja iba tu zavinovacku koli tomu ze sa s babom lahsie naraba, ja sa tak velmi bojim o ten babatkovsky krk. 😨
a uz ste sa rozhodli na mene pre chlapcurika?

minius
14. jan 2010

a tiez ako to tu niekto spomina vraj miminka sa citia bezpecnejsie to som tiez citala ale ked pride leto tak na zavinovacku bude asi priteplo

silvia7
14. jan 2010

minius - no ja sa tiež bojím chytiť mimi... ale ked som bola u kamošky - jej malý mal týždeň, tak ho proste chytila na ruky z kolísky a dala mne do náručia a tiež som strpla, tak ako mi ho položila do rúk aj ostal a ja som sa ani nepohla celý čas, takže to bolo.. ale tak nácvik 😉
a na mene sme sa nedohodli... dnes povedal, že Jakub sa mu páči.. ale mne nieee.. ja neviem.. fakt neviem.. a všetci sa ma to pýtajú, tak hovorím, že Hej ty sa bude volať.. nech sa nepýtajú 😠

nanika
15. jan 2010

Veve, do porodnice musis mat na papieriku napisaneho pediatra aj s adresou, lebo tam posielaju tie vysledky krvnych testov z nemocnice.

Odsavacku uz mam, kupila som avent elektronicku. Preco? Lebo manzel byva velmi casto sluzobne mimo dom, tak by mi ju nemal kto kupit. Druha vec, myslim pozitivne, ze ako pri predchadzajucom porode, mozno nebude vela mliecka, ale aspon nieco a ja som odhodlana ho pre babo vydupat aj spod zeme. Predtym som rodila na Kramaroch a mala som pozicanu pakovu medelu, hroza, nikdy viac. Nevyhovovala mi, ale kedze som bola sporovliva, tak som ju pouzivala. Nasadka na prso mi nesedela, mlieko mi podtekalo, bolelo to ako slak, vadil mi hlasny klapot, tiekla mi pri uzavere flasky. Fakt je pravda, ze kazdemu sadne nieco ine a s kazdou odsavackou clovek moze odsat uplne ine mnozstvo mlieka, takze dopredu tazko povedat, ako to bude. Ale vo vseobecnosti sa to potom deli tak, ze elektro pre kazdodenne odsavanie, pakovu pre obcasne... Ak sa rozhodujete, tak urcite nie inu, ako pakovu, alebo elektricku, lebo tie vseliake balonikove a piestove su na figu.

Autosedacku som kupovala naklikavaciu na kocik, ja viem, to vozenie, ale ja to nezneuzivam, no kedze byvam velmi casto doma sama, vsetko mi zostava na krku a je pre mna vyhodne si dieta v autosedacke nakliknut a pobehat urady, alebo kupit aspon pecivo. Ukladania do vajca sa netreba bat, oni su velmi priestranne. Na polohovanie doma mam uz objednane lehatko, u nas sa autosedacka ako odkladak nepouzivala, lehatko sme brali dokonca aj k nasim, ked sme isli na par hodin na navstevu a uz sme neboli vo vanicke, Oli si tam aj pochrupkal, neskor sme s nim chodili aj plavat, lebo som nemala tolko ruk ako chobotnicka 🙂

stanusa
15. jan 2010

dobre ranko,
vecer som uz nestihla citat, lebo mm obsadil PC 😠 😀
tiez kupujeme kocik trojkombinaciu, samozrejme ze vajicko budeme pouzivat do auta, len tu 1. cestu z porodnice si neviem predstavit...ale na druhej strane je to bezpecnejsie, takze to nejako zvladneme.
po tom videoklipe ma fakt presla chut na vanicku z kocika v aute 😒

zavinovacky mam 2 - s kokosovou vlozkou a bez.
nasa znama tiez nepouzivala zavinovacku ani nebalila nasiroko, ale maleho prenasala na vankusi.
a este tuzim po baby vaku na prve mesiace, aby sme nemuseli maleho vlacit na rukach.

civavava
autor
15. jan 2010

dobre rano babule,

o 8ej idem na glukozu tak som este zasla do roboty, odparkovat auto 🙂 a kuknut Konika 😝

my mame autosedacku/vajicko Jane Strata, ako jedna z mala sa da polohovat, takze je vhodna na uplne male miminecko ihned po narodeni a moze v nom byt aj dlhodobo, az po vacsie babo. 😉

kamilka, dikes za spravu o zuzke, pozdravuj ju.

tantami, supeeer ze ste OK s Gretkou, velmi velmi sa tesim! 😵 😵

jeej tak mame zase marcovky, ale babule, nieze odidete od nas z apriloviek, sak ste nase 😀 😝

vejuli, dufam, ze dnes uz budes OK a hlava nebude boliet

tak idem ja pomaly na bus, zatial paaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre