Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

alicc
11. feb 2010

ja som pribrala 7 kg zatial, tak dúfam, že to nejako teraz nevyskočí

fleury
11. feb 2010

minka ved si objednaj domasku pizzu z pizzerie, si dopraj kusok predsa!! 🙂 tu stravu ti nezavidim, ja som sa bavila, ked si baby z chladnicky povytahovali kecupy, tatarky+korenia a prichucovali si tie jedla 🙂))

alicc
11. feb 2010

no veru strava v nemocnici je kapitola sama o sebe 😠

fleury
11. feb 2010

alicc no tie palacinky na slano by som si dala, my robime so syrom a sampinonmi zapekane..

alicc
11. feb 2010

toto sú také nezdravé obalované v trojobale a vyprážané, ale nám chutia viac ako vyprážaný syr. narobím ich aj do mrazáku(už oblaené v trojobale dám do mikroténového vrecka a zamrznúť) a ked potrebujem rýchly obed alebo večeru len vyložím a hned vypražím také zamrznuté. je to mnamka 😉

fleury
11. feb 2010

no ono nezdrave potraviny chutia vacsinou najviac 🙂)

oliver1
11. feb 2010

Ahojte, alicc buď rada že len 7 kg ja som pribrala 16 kg , taká som ako slon a v živote som nebola tučná, nechápem, vážila som 57 kg teraz mám 73 a ešte mám dva a pol mesiaca, už sa hnevám na seba a pritom nejem veľa

oliver1
11. feb 2010

Pri prvom dieťati som pribrala dokopy 15 , už teraz mám viacej o kilo.
Kamilakd: U nás to je tak že musíš absolvovať školenie o epidurálke a musíš mať pečiatku v tehotenskej knižke o tom, stojí približne 3 až 4 tisíc korún, ja som síce pri prvej neplatila ani neviem prečo mi to nevyúčtovali , možno preto lebo Boh vie ako nezabrala 🙂 .
Vyvolávali mi pôrod, pretože som chcela aby dotyčný lekár bol pri tom a mal odcestovať do Ríma na tri dni presne keď som mala termín takže som sa rozhodla že si dám vyvolať pôrod- teraz si už myslím že je to hovadina.
Normálne začali bolesti aj som sa začala otvárať no myslela som si že to pôjde rýchlejšie. Keď to už tak dosť boleleo, som požiadala o epidurálku ktorú ti tak pichnú že to vôbec nepocítiš takže netreba sa báť. Najprv to miesto umrtvia čiže vôbec nič necítiš. Len mne nijak trafila pani nerv či čo a zacítila som silnú bolesť v ľavej nohe aj dvakrát ale len tak na dve sekundy - to dodnes nechápem čo to bolo lebo som to ešte od nikoho nepočula. No a potom vlastne prestali bolesti asi do 10 min a trvalo to asi hodinu. Povedali mi že ak zase začnem cítit bolesti tak sa mám ozvať a dajú mi druhú dávku, tak som sa ozvala a dali druhú aj tretiu lenže naďalej som cítila bolesti. Medzi tým ma s prepáčením nasralo že vedľa mňa porodila jedna mamička s epidurálkou (jednou dávkou) ani hlások som jej nepočula čiže vôbec necítila zrejme bolesti. Dnes si myslím že som sa tak bála pôrodu že som nenechala svoje telo normálne pracovať, bola asi psichyka na vine. Keď mi lekár povedal že ideme na sekciu lebo ozvy už boli zlé tak zrazu ma nič nebolelo to je sranda čo. Rodila som od rána od 6 do pol štvrtej.

dejna3
11. feb 2010

ahojte

ja som sa dnes skiepila zo stoličky 😝 😀 😀 našťastie som ten pád už očakávala, tak som robila všetko preto, aby som len na zadok dosadla 😅 drobček sa hýbe, uff, takže hádam o.k. ...

oli, a pri sekcii ťa potom uspali alebo dopichli spinálom? 😕

stanusa
11. feb 2010

oliver1 teda riadne si si odtrpela porod, prajem ti tento co najlahsi
moja startovna vaha bola 65 kg, od novembra pravidelne nahadzujem kilecko za tyzden...mam pocit, ze to jednoducho neviem ovladat, hladovat nechcem kvoli malemu, aby som mu nejako neublizila...

seuska tak uz som pochopila ako to je s tvojim anesteziologom
takze moze byt ze ten co je u nas v nemocke to ani nebude chciet urobit, lebo EPI jednoducho nerobi, viem ze spinal hej lebo jedna baba mala takto cisarsky

gajanka ty mas v brusku 2 babatka, ake krasne je 😵

oliver1
11. feb 2010

dejna3 dávaj si pozor na seba, ja som zatiaľ nespadla ale aj teraz je taká čľapkanica vonka, sem -tam sa pošmyknem a vtedy sa veľmi zľaknem. vieš čo najprv mi dali spinál a pítali sa či cítim také mravčenie ale ja som necítila a počula som tam niekoho že povedal že to nie je možne a už som sa veľmi zľakla že čo je tak ma radšej uspali 😀

stanusa
11. feb 2010

dejna tak si mala stastie, ze si takto dopadla 😕 😅
na stolicku radsej neleziem, otravujem mm ked potrebujem nieco vylozit do skrine a v poslednej dobe sa ani nezohynam, ked mi nieco spadne a je tu tak hned nanho tak bezbranne tehotensky, ze milacik mozes to zdvihnut... 😀

oliver1
11. feb 2010

stanusa: no neviem ako skončím kilečkami, každý mi hovorí že možno je to tým že je to druhé dieťa, a už teraz rozmýšlam nad plastikou prs, nechcem implantáty len zmenšiť a zdvihnuť, strašne mi narástli dakedy som nosila 80B teraz mám 80E. v živote sa mi stehná nedotýkali pri chôdzi , teraz hovorím vyzerám ako sviňa.
Pôrod musím nijak prežiť no trochu dúfam že to bude zase sekciou a hotovo. 🙂

seuska
11. feb 2010

Fleury ideme autom na UA, lebo bus v nedelu nechodi a aj keby isiel tak ide strasne neskoro z Uzhorodu a takto prideme na trh, nakupime rychlo a hajde na hranice. No tí colnici su fakt strasní, ja chodim pravidelne na UA a uz som si tam zazila svoje, spolieham sa fakt na to brucho ze ukazem a nebudu zdrzovat.. Kocik sme vybrali CHICCO normalne z obchodu maju ho tam o polovicu lacnejsi aj s vajickom a este kopu veci mam napisanych co tam chcem kupit.

Alicka tak dcerka je fakt riadna labuznicka ked sa na svedske stoly pyta 😀 😀

Dejniii jeziiiis, to ako sa ti podarilo zo stolicky spadnut???? Pre boha davaj si pozor....

Oliver teda to bol riadny porod. Dufam ze nas take komplikacie obidu. A teraz tiez chces EPI?

Stani urcite je nejaky anesteziolog u vas co picha EPI, len sa treba poradit a nechat to na nahodu...

zuvinka102
11. feb 2010

ahojte prajem vam pekny dnik zatial nestiham sa dnes k vam pridat ale snad to vecer stihnem... teraz idem skusit 3 pokus so siskami.. lebo tento rok sa mi nedaria tak som zvedava ako dopadnu tieto... 🙂

oliver1
11. feb 2010

seuska: no chcela by som, hlavne sa budem snažiť nebáť sa, ale radšej si dám epid lebo boh vie , kebyže ju nemám možno by som to cítila ešte horšie

oliver1
11. feb 2010

zuvinka: do toho! 🙂

stanusa
11. feb 2010

oliver tak pri vahe 73 mas ku takej dobrej svinke este daleko, od 100 kil uz davaju namiesto obcianskeho zakalaci preukaz...tak ale to nam nehrozi 😀
hlavne, ze nase babatka sa maju dobre a pekne rastu 😵

oliver1
11. feb 2010

stanusa: máš pravdu, potom začnem cvičiť , síce pri dvoch deťoch mala by som schudnúť možno ani jesť nebudem mať čas 😀

dejna3
11. feb 2010

no, kočky, nebolo to až také hrozné... som sedela v "pracovnom kresle" s koliečkami a posúvala som sa na koliečkach po obývke... tak som bola zadkom skoro na kraji sedadla, odrážala som sa nohami a v tom sa celá stolička prekotila aj som mnou.. váha asi nebola rovnomerne rozložená 😝 😀 uf, takto jazdím po byte už dlho, ale toto sa mi fakt ešte nestalo 😕

oli, pri dvoch drobcoch isto rýchlo schudneš 😉 aj ja sa na to spolieham... keď som otehotnela mala som na sebe ešte 4 - 5 kg z predchádzajúceho tehu, takže chcem dať dolu aj tie, okrem týchto pribratých 😉

babule, ideme my trochen na sánky a k našim, pápá zatiaľ 😉

zuvinka102
11. feb 2010

oliver dakujem no len drobcovi sa to asi nepaci je mu moc teplo nakolko sa velmi rozkopal ale zatial sa daria takze, ako sa hovori do tretice vsetko dobre 😀 😀

zuvinka102
11. feb 2010

takze sisiky hotove a zda sa, ze aj jedle tak idem zohriat polievku aby sa mm mohol ist najest a potom este zehlit a do obchodu ale vecer sa tu ukazem aspon vas pracitam.. 😀 😀

tantama
11. feb 2010

zuvi to je super že ti šišky vyšli... ja vôbec nestíham variť a vlastne nestíham vôbec nič 😖 tak sa už neviem dočkať pondelku..... potom niečo konečne suprové navarím aj ja.... 🙂

zuzkabar1983
11. feb 2010

Ahojte babulky, ja len tak narychlo, lebo sa chystam do mesta, musime ist vyplatit plavajucu ....

Dejna, hlavne ze ste ok 😉

JA som sa dnes vazila a od poslednej poradne som -1kg takze od zaciatku tehu to cini +11 kg .... no uvidim na kolko to dotiahnem ..... chcela by som sa zmestit do +15kg

Inak som citala v junovkach o tej Mirke a Biance ..... vcera sa tesila, ze mala pekne pribera a je zdrava, no a dnes im volali z nemocnice, ze nech co najskor pridu .... no a mala ma krvacanie do mozgu .... vraj to vobec nevyzera dobre ☹

aktakk
11. feb 2010

Baby, tak to vidim, ze ja som tu teda asi pribrala zatial najviac. A pritom si nepripadam az take hebedo ako podla kilov vlastne som. Nie ze by som si pripadala stihla, ale na to ze mam uz 84 kil. Ach, no neviem ako ja toto vsetko zhodim, ale caka ma uz len 7 tyzdnov, tak dufam ze aspon do tych 20kg sa zmestim.

Ale v konecnom dosledku, ked citam co si niektore mamicky musia vytrpiet, tak si myslim, ze vaha je to "najmensie zlo". Kaslat na to.

kamilakd
11. feb 2010

EVIL 😀 tak ja si to moc nechcem vychutnat so vsetkym co k tomu patri 😅 ja by som bola najradsej keby to prebehlo hladko a tak si to ukladam do hlavy 😎

SEUSKA u nas pichaju epinu anesteziologovia bezne nie je potrebne vybavovat specialneho...ale tiez musim zistit presne co a ako.

MINKA ja ti drzim palceky nemas to lahke ale zvladas to budem drzat palceky

zuvinka102
11. feb 2010

tantamka no ani ja by som nic nestihala ale sme 2 na Pnke a uz sa mi nechcelo lezat v posteli.. tak potom posli nejaky napad na recept, nech mam co spravit alebo ho nepis teraz vyriesis mi tym problem na nedelny obed 😅

zuvinka102
11. feb 2010

inac davnejsie co sme pisali o tym sackoch vonavych na pouzite plienky, tak ak chcete mozem vam poslat link nasla som ich lacnejsie lebo tie v tedy stali okolo 2,3€ ak sa nemylim a teraz som ich nasla za 1€

veve23
11. feb 2010

Kami..sa pripajam do klubu ....ja si tiez netuzim vychutnavat porod naplno

kamilakd
11. feb 2010

DANUSKA mala si letecky den???chvalabohu ze je vsetko ok a drobcek je tiez OK

ZUZKAbar jaj o bianke si nam nepodala najstastnejsie infosky sakra 😨 to nie je dobre

baby co tam po kilach hlavne ze sme zdrave a babatka tiez ved co bojite vsetko to vybehame pri tych nasich tigroch.

inak dnes som volala so ZUZKOU ma sa fajin maxik je v poriadku stale premysla co ma urobit ci zostat v byte alebo ist do toho domu.brusko rastie akurat tie inekcie na zrazanlivost jej robia sarapatu uz nevie kam si to ma pichat ma uz modrinky 😅 vsetky vas pozdravuje 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre