Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
20. jan 2010

pipimiska ja mam dokonca aj veiciky Newborn (cislo 50), kamoska z Italy je dost vysoka a nemala male deti, ked sa narodili a nosili veci cislo 50, tak ked ona do nich svoje deti natlacila, musim aj ja 😀
no ale ja mam zopar kusov z kazdej velkosti, aj 56 aj 62 ak sa Maxik nezmesti do 50-tky budem mu mat co obliect
inak ked Maxik veiciky ponosi asi ich popredam na internete, vsak dalsie babo neplanujem a peniazky sa mi zidu na dalsie vacsie oblecko pre Maxika
len neviem aka je sanca predat veiciky na internete, mi pride, ze ich je STRASNE vela tych obnosenych veci na oblecenie co predavaju na nete...a ze sa to az tak nepredava 😝

civavava
autor
20. jan 2010

pipimiska, hej, kupoval to mm v Tescu v BA, ked sme boi v decembri doma 🙂), ale je to tiez 62ka, ja mam nejake veci 56ky,ale malo, potom zacinam na 62kach, tak mi poradili....ze 56ku malokedy babo oblecie, pokial ma normalnu porodnu velkost, ze to je male...tak neviem 😒

tantama
20. jan 2010

silvi ano zostali nič sa nezbehlo🙂)

civavava
autor
20. jan 2010

silvi, ja som uz veru prala 2 plne pracky, vecicky su v pohode, nezmensili sa 😀 , ale je pravda, ze som ich prala na 50 stupnoch 🙂)

pipimiska
20. jan 2010

silvi,dakujem 🙂 ..asi tak urobim,ze tie drahsie kupim radsej 62 a urcite ich vynosii..len neviem ako je to s obliekanim dvojmesacneho baba,bude koniec juna,teplo,ci sa obliekaju teplejsie ako je vonku..

zuzana1971
20. jan 2010

silvi ja som to preprala len v rukach, takze mne sa nezbehli vecicky...len zavinovacka uz nie je taka ako za nova, ked som ju oprala, ako keby sa ta vnutorna vlozka zgrcla a zmensila, ale skusim este ponatahovat a poriadne vyzehlit, mozno to bude ok...

civavava
autor
20. jan 2010

pipi, ja na jun-jul mam veci s kratkymi rukavmi....

lubkamik
20. jan 2010

pipi, to zalezi od velkosti babatka 😉 Kamoska ma maleho ktory mal 51 cm ked sa narodil a hned pouzivala 62-ku. Druha kamoska zas ma dievcatko ktore meralo 47 cm a ona pouzivala aj 56-ku. Ja som si nakupila asi 3 dupky 56 a ostatne vacsie. Mozno to ani nevyuzijem 😀

juliap
20. jan 2010

silvia v dm sa teraz staci zaregistrovat s tehotenskym dostanes kartu a taku knizocku, kde su zlavy na detske mliecko, vlozky, plienky, tekuty praci, gel na intim hyg, sampon, digitalny teplomer a podobne ... a ked sa narodi mimi, tak pojdes s kartou daju ti novu knizocku so zlavami pre mimco.

pipimiska, mne sa po 2 detoch zdaju tie 56 velmi malinke, co teraz predavaju. starsia sa narodila, nebola ziadny svalovec, mala len 2.90 kg a do 56 sa mi uz po 3 tyzdnich nevosla, a ta mladsia ta mala 3.60 kg a tej sa to vobec nedalo obliect, bolo jej to malinke. takze teraz som dokupila bodynka prave az 62, 68, 74 velkost a aj ostatne vecicky mam az tak.

inac aj jednorazove plienky, tie co su 2-5 kg mi bolo pri emke nanic, lebo jej boli male, tak aj teraz som kupila radsej 3-6 kg

tantama
20. jan 2010

pipi na jun jul august kľudne body s krátkym a kraťasky alebo len body podla toho ako bude moc teplo.... nemôžeš ho velmi naobliekať lebo miminka nevedia regulovať svoju teplotu a prehriala by si ho ... 😉

silvia7
20. jan 2010

civi - na 50 sa majú prať?? vidíš, bo dakde som čítala že na menej.. aj to som sa vás chcela popýtaať babulky... 😀 ked sa už na to tak chystám..

pipi - baby tu písali (tie, čo už majú mimi), že bábätko by malo mať vždy o 1vrstvu oblečka viac ako ty .. čiže keď ty budeš mať len šaty na ramienka, daj mu bodynka a ponožtičky a vezmi aj triko .. no to je to, že jún a leto..ale nie vždy je v lete také teplo.. hlavne nie každý deň :P ale to vyrieši deka alebo plienka obyčajná, keby náhodou.. a to fakt uvidíš, keď budeš mať miminko, či je radšej teplejšie oblečené alebo viac holé 😀 ja tiež rozmýšľam nad niekoľkými variantami obliekania.. ale to uvidíme až ked ich budeme mať 🙂 a prípadne, so spiacim bábatkom sa najlepšie nakupuje 😀 😀 😀

silvia7
20. jan 2010

vďaka juliap 😉

jankako
20. jan 2010

ani ja nenosim košele,ale keby pridem do porodky v pyžame,tak by ma primár ani neodrodil..
baby ja veci nekupujem,podedila som za 5 krabic veci...aj mi je luto že nemožem nič kúpiť,ale načo?škoda,ked to ani nevyužijem..
bože,dala by som si MCdonald hranky,zmrzku a koktail...mňňňňňňňammmmmm..... 😝
ja mam Dm kartu,ale viem že niečo funguje aj s rodnym listom..tušim ked donesieš rodny list,dostaneš niečo pre mimi nie???
bože tá moj mamča sa nevie dotrepať,už vyše hod.čo mi volala..strašne... 😠

juliap
20. jan 2010

pipimiska, ked das babatku nieco vacsie, kosielky maju teraz na rukavoch upletove patenty, tak to vobec nevadi, ani dupaky, ked ma trosku vacsie, ale ked das babatku nieco, co mu je akurat, alebo dokonca male, tak bude nervozne, nebude sa moct tak ponatahovat ...
a s tym obliekanim v juni, to zalezi podla pocasia, moj synovec je tiez narodeny v aprili a v juni uz chodil von na prechadzky v bodynkach s kratkymi rukavmi, kosielku a nohavicky sme mali len do zalohy, keby sa ochladilo, ale vecer ked je chladnejsie, tak v noci mal normalne kosielocku s dlhym rukavkom

pipimiska
20. jan 2010

dakujem krasne 🙂 ..ved to,ze tie nohavice co som vcera kupila aj s ciapockou stali cca 500sk,bolo by mi luto,keby ze pokupim drahsie veci 56 a ani ich neoblecie..takze urobim tak,ze dupky a body len par 56 a ostatne 62..jooj ste zlatee ..ide sa na dalsie nakupy 😀

silvia7
20. jan 2010

pipimiska - v albume máš fotku bábätka vo vani s vodou a je na takej akoby "látkovej podložke" čo sa nepotopí, aj si našla, kde sa dá dačo také kúpiť? alebo ako sa to volá?? sa mi to ceeeelkom páči 🙂

jankako
20. jan 2010

zuzu no trhla som ta,lebo ja som tu za poslednych 8 mes.5krat... 😝
veru vytekaju didi z tej košele s otvormi,ale neva...tak či tak v nemocke asi poprsku kvoli vytekaju mliečka...

zuzub
20. jan 2010

ahojte, dúfam, že nebadí , že sa vám tu vtierkam do témy, mám termín síce začiatkom mája, ale tak ma akosi zaujali tie vaše príspevky čo tu píšete 🙂
zuzana1971 : k tej tvojej zrážanlivosti, je to dobré,že ti dali tie injekcie, ja si tiež pichám fraxiparine 0,4 už od začiatku tehotenstva, mala som predtým 0,3 ale už mám zvýšenú dávku.do brucha je to pichať najlepšie pokiaľ to zvládaš, ja zatiaľ áno, potom sa dá ešte aj do stehna alebo do ramena.vždy si urobíš takú kožnú riasu, príp.tukový faldík 😀 a kolmo to pichneš.držím palce nech všetko dobre dopadne a máš krásneho synčeka. 🙂
a diky baby za rady čo tu píšete, dosť mi to ako prvorodičke pomáha

silvia7
20. jan 2010

ozaj baby, viete čo som si kúpila??? sypané čaje (baby z marcoviek sú faaakt dopredu 🙂) jeden z ostružiny malinovej a potom z alchemilky žltozelenej - oni sa majú piť tak 3týždne pred pôrodom a vraj pomáhajú "otváranie a uľahčiť pôrod" tak som zvedavá... vraj aj nejaké homeopatiká sú ešte, ale že ten alchemylkový čajík je naj... tak posúvam dalej info 😉

civavava
autor
20. jan 2010

silvi, niekto pere vraj na 60, niekto zas na 40 tak ja som spravila kompromis 😀 😝

zuzub
20. jan 2010

chcem sa spýtať či ste niekto kupovali stelirizátor na fľaše, ale nie do mikrovlnky, neviete poradiť nejaký, ktorý je dobrý?a ešte ma zaújma či máte niektorá ohrievač na fľašky

civavava
autor
20. jan 2010

zuzub, ja som kupila, na odporucanie kamosky, ktora s nim bola velmi spokojna, znacka NUK, mam ho v albume:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

sterilizuje, aj ohrieva flase....

zuzub
20. jan 2010

a si kupovala cez internet alebo v obchode? a koľko ťa vyšiel? a inak to je super takto 2v1

civavava
autor
20. jan 2010

cez internet, v Amazon.de, stal 29,37 EUR 😉

zuzub
20. jan 2010

diik idem pozrieť 🙂

zuzub
20. jan 2010

teda asi manžel pozrie lebo ja som z nemčiny jelen 😀 ale kuknem ho aj na sr stránkach

zuzana1971
20. jan 2010

zuzub pozri moj albumik, kupila som chicco sterilizator elektricky parny za cca. 42-43 euro, avent stal vyse 100e, tak som sa rozhodla pre chicco

zuzana1971
20. jan 2010

aha, az teraz citam, ze civavka kupila lacnejsi a 2v1 😅
a vidim, ze ma aj nove ulovky v albumceku 😵 , civi neuveritelne kolko oblecka sa ti zmesti do pracky na jedenkrat...

zuzana1971
20. jan 2010

to je nespravodlive, ze ti nemcuri zarabaju 10x viac nez my a maju veci o polovicu lacnejsie nez my, niektore aj o viac a lepsie a vacsi vyber

zuzub
20. jan 2010

ten chicco som aj ja pozerala, ked je toľko tých značiek , že človek sa v tom nevyzná a avent má inak fakt dosť predražené veci, platíš tam len za značku 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre