Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzuj
6. apr 2010

moni: dak. za podporu, ale s tymi herpesmi...mne sa strasne tazko hoja..a to este teraz ked nemozem si nic na to okrem zubnej pasty dat...tak ja neviem neviem ci to zmizne dovtedy 😒 ale tak budem verit...vzdy si vravim ked je nieco blbe , ze vsetko prezijem len nech je malicka v poriadku...

zuzuj
6. apr 2010

grekyna: no ja praveze tomu streptokoku nerozumiem, uz 3 krat mi stery u mojho doktora robili a bol pozit. aj v knizke to mam, a teraz mi robili tie vytery lebo som myslela, ze mam mykozu, no a sestricka vravi, ze im vysiel streptokok negat...tak som uz z toho jelen, ja by som bola radsej aby nic neriskovali a dali mi infusky...
a tie e-coli nevies ako vznikaju, lebo ja uz neviem odkial pliagy mam...keine sex od novembra, 3 rozne uteraky na casti mojho tela pouzivam, na cudzie WC nesadam, plavaren tabu...ja uz asi fakt sa v blate holá vyváľam aby som aspon mala nejaky dovod 😀

moni
6. apr 2010

zuzuj, mne sa mari ze bola nejaka bylinkova tinktura ktoru by si aj v tehu mohla. ta by mala vysusit tak ako aj zubna pasta. neskusis sa lekarni opytat?
e.coli su prirodzena sucast crevnej flory. darmo ze maximalne dbas na hygienu, teraz to prostredie tam dole je pre tieto potvory ako raj :(

marika1902
6. apr 2010

zuzuj e-coli sa nachadzaju v hrubom creve 😝 😝

zuzuj
6. apr 2010

moni : skusim spytat, dakujem. Skoda, ze tie naplaste nerobia aj pre tehotne, zevraj su najlepsie...a aj zabranuju sireniu... 😒

grekyna23
6. apr 2010

zuzuj, netusim odkial sa beru, ale su dost caste, doteraz som sa vytesovala, ze nic nemam a zrazu bum, ale nerobim z toho vedu, vsak vela tehuliek to ma a prelieci sa to
s tym streptokokom u teba tomu teda nerozumiem, zeby odisiel a poslal namiesto seba 4 herpesy??este ti budu brat ster?
a kolko ti kazali vybrat tych guliciek macmicoru?lebo mne povedala dr. ze takych 8

zuzuj
6. apr 2010

grekyna: no vidis tak to som sa nespytala...skoda idem na poradnu az 16.4. tak to uz budem po 10 gule.. 😀 tak sa ho spytam..ale to uz je asi jedno ked vyberiem 10 uz mozem aj 12.

zuzuj
6. apr 2010

jaj a jedine, ze streptokoka mi teraz brali uz na Antolskej a predtym u mojho dokiho...tak zeby rozdielne laboratoria ,rozdielne normy?...neviem...predpokladam ze aj tebe aj mne po tom macmirore budu brat kontrolne stery na tie ecoli..tak to uz aj na streptokoka mozu..ale ja aj tak budem uz trvat na tej infuske..lebo jedna baba tak dopadla, ze jej to preliecovali pocas tehu a potom je sice vysiel negat. streptokok ale dietatko bolo nakazene...tak ja si hovorim, ked uz to raz bolo potvrdene...tak ked sa dovalim do porodnice tak kricím nech pichajú infusku 🙂

zuzuj
6. apr 2010

baby muz ma uz od PC vyhadzuje tak este neskor nakuknem...dakujem za podporu...zatim

grekyna23
6. apr 2010

veru, to uz je jedno, ja dnes pokracujem 7mou, len sa bojim, ci ma nechyti rodenie, lebo to tak vyteka, ze ci to nebude vadit 😕

marika1902
6. apr 2010

babule ja idem spinat tak dobru noc 😀 😀

grekyna23
6. apr 2010

no neviem, ci robia nejaky kontrolny ster na tu e. coli, lebo mne dnes nerobila a povedala, ze uz sa asi ani neuvidime do porodu 😨

grekyna23
6. apr 2010

veru aj ja uz necham konika spinkat, tak bruuuu noc 😎

monva
6. apr 2010

zuzuj - ja som vcera na perach tiez citila akoby nabeh na herpes jeden na hornej a jeden na dolnej pere, tak som si to rychlo natrela obycajnou vodkou na dezinfekciu a pomaha to klop-klop (to mi radila kamoska, ze je dobre natriet pri prvych pocitoch oparu)

seus, tarinka - no ani nestraste s cokoladkovymi spoluobciankami, kvoli nim idem do Sace, lebo v Trebisove je ich este viac, tak sa musime jednoznacne dohodnut a na vzdycharni obsadit vsetky postele naraz my 😀 😀 😀 no a inak by som bola aj ja zvedava, ako to je, ked idu rodit 3-4 zeny naraz, kde ich odrodia??? v ambulancii??? 😀

zuzana1971
6. apr 2010

ahojte, neviete mi poradit co zabera u babatka na zahnisane, napuchnute ocka? Maxik s tym ma problem uz od narodenia, nic nezabera ani antibioticke kvapky, ani prevarena voda ani kamilky...uz som zufala a je mi ho chudacika maleho strasne luto 😔 😔 alebo kde mi poradia, kde mozem najst odpoved, atd, dakujem za kazdu radu

alicc
6. apr 2010

ahojte baby,
tak my sme dnes absolvovali povinné očkovanie, prihlásenia a prehliadku u pediatričky a adrianka má tiež prirastenú uzdičku na jazýčku, takže nás čaká podobný zákrok ako dejninho samka, trošku nám stúpla žltačka, ale to hádam polaví a už máme aj náušničky. ešte sme doobeda stihli pobehať po úradoch vybaviť rodný lisť, sociálnu poisťovnu, zdravotnú poisťovnu, takže len UPSVaR a stihla som aj moju ganekologičku a vytiahnuť steh z rany.
malinká je zlatá, včera do rána bola hore len dvakrát, keby to tak bolo každú noc, 😉
zajtra konečne začíname nabiehať na režim bežných dní, tak hádam sa nájde viac času aj na koníkovanie. zatial sa lúčim a zajtra sa znovu na vás pozriem. opatrujte sa a dobrú noc všetkým. 😵 😵 😵

veve23
6. apr 2010

Zuzi....mne prave dnes radili nech kupim borovu vodu, tak mozno ta malemu pomoze......

Alicc ...no ukazkove dieta, ked tak pekne spinka. A ta uzdicka sa odstrani ako?

moni
6. apr 2010

zuzi, asi najlepsie ti poradi pediater. babatkam sa zvykne upchavat slzny kanalik, a vtedy to treba prepichnut aby sa im ulavilo. radsej kontaktuj lekara ked ani atb kvapky nezaberaju....

minius
6. apr 2010

zuzka skus mu dat tvoje mliecko na zapalene ocka. Vraj to ma pomoct a urcite mu to neublizi

stacynka
6. apr 2010

ahojte baby, tak uz sa to tu rozbehlo zase, od vcera vecera pribudlo 10 stran musim docitat 🙂
ja som bola dnes na poradni, a ted je to na 100 percent chlap jak hora vraj vazi uz 3800g, na porod to nevyzera tak asi pomaly zacnem skusat nejake metody na urychlenie lebo budem az po lopatky zasita 😝 😔 😒
inak vsetko v poriadku len teda ta vaha ma dost zaskocila. Maly mal sice 3970 pri porode ale keby som mala tohoto drobceka nosit este dalsi mesiac tak ho rovno do skolky mozem prihlasit 😉 😀

zuzana1971
6. apr 2010

kupila som borovu vodu, extra som im hovorila, ze novorodencovi na oci a doma som zistila, ze je tam napisane, ze az od +é rokov tak sa ju bojim pouzit
minius skusim to mliecko
moni chodim 2x tyzdenne pediatricke nic mi neporadila, v piatok ideme zas tak viac na nu pritlacim

zuzana1971
6. apr 2010

od 10 rokov malo byt v mojom predoslom prispevku

pomoc ja som sa uz od 28.2. nevyspala, najprv v nemocke stresy s porodom, potom bolesti po porode, potom skakanie okolo maxika
ceremonie s kojenim, zarabanim mliecka, krmenim, prevbalovanim, uspavanim, trvaju 2 hodiny a na hodku sa mi ani neoplati ist spat, kedze musi papat kazde 3 hodky, tak ma boli hlava ze dovi

stacynka
6. apr 2010

kikus sa ti o mne sniva? pekne od teba 🙂 zuzi dik za cislo pisem do mobilu a keby nieco tak sa hlasim.... budem vam postupne odpovedat lebo zabudnem co som chcelaä
ozaj inak vcera som na komplet zbalila tasku do porodnice tak uz mozem ist 😉
zajtra sa chystam do blavy na nakupy, malemu tenisky pokupit potom uz nebude kedy...

stacynka
6. apr 2010

zuzi neboj ono to prejde a vyspis sa, je to tazke zo zaciatku ale stoji to zato 😉

stacynka
6. apr 2010

maxi natalka je nadherna...
uz nech aj my mame co fotit

stacynka
6. apr 2010

baby co spite vsetky?

monva
6. apr 2010

stacynka - ja som este tuuu 😀

zuvinka102
6. apr 2010

ahojte kinderka a mamicky no ja som vas konecne po niekolkych dnoch docitala.. gratulujem vsetkym maminkam k drobcekom a prajem vela mliecka a aby ste mali oporu v tych co su vam najblizsie..

uz si ani nepametam naco som chcela reagovat, ale som rada, ze som vas docitala aspon sa od zajtra ked pridem s poradne k vam pridam a budem pismenkovat s vami nakolko uz vsetky teraz spinkat.. 😅

inac na cviceniach sme prehovarali dr aby nam ukazala izby a porodnu salu a vsetko k tomu ale povedala, ze nemoze lebo je vela mamiciek, ze teraz sa to neda.. no moj dorbcek asi vycitil, ze som z toho sklamana tak v sobotu ma trosku vyplasil a hned som videla ako to na kramaroch vyzera aj v tychto miestnostiach.. mala som kontrakcie ktore som vobec necitila comu sa cudovali, lebo ja som tam prisla s tym, ze neviem co sa deje, ze maleho necitim nakolko vsetko bolo ok a smenu mal moj dr.. tak ma poslali domov, ale s drobcekom sme sa dohodli, ze ak sa rozhodne prist na svet tak v noci.. ved tam boli len dve maminky ktore sa tam prechadzali ako keby ani rodit nesli a sestricky velmi ochotne a mile.. a ze cez den je tam velky frmol..

moni
6. apr 2010

aj ja som tu 🙂

stacy, no veru ty mas riadneho valibuka...peknych chlapcov vies narast 🙂

zuzi, tak to je cudne ze to pediatricka neriesi...

stacynka
6. apr 2010

monva a ty co tu robis este sak si rodit chcela, inak tusim samopiskov dnes trpim 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre