Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
17. apr 2010

kamilka dakujeme s maxikom za gratulaciu 😵

stacynka
17. apr 2010

zuzi aj my gratulujeme k mesiaciku 🙂
moni ako?
ja mam pocit ze sa to stoplo, asi pojdem mm "znasilnit" 😉

zuzana1971
17. apr 2010

precitla som prispevky,dakujem aj ostatnym za gratulacie

takze Moni a stacynka idu rodit?

moni
17. apr 2010

stacy, ja ti neviem, zda sa mi ze stale rovnako. ale nemyslim si ze by z toho dnes cosi bolo.

zuzi, no hadam ideme...len nevieme kedy 😀

stacynka
17. apr 2010

zuzi rodit ideme, len dnes to asi nebude 😉
idem skusit toho muza 🙂

zuzana1971
17. apr 2010

takale na druhej strane potiahnite este zopar dni, byk jel epsie nez baran (moni sorry 😀 )

moni
17. apr 2010

zuzi, no nechame to na tych skriatkov. to bude asi najlepsi napad 🙂

michalag
17. apr 2010

zuzi aj my sa pripajame k blahozelaniu k 1 mesiaciku 😵 ..... ako ten cas leti

monva
17. apr 2010

AHOJTE BABYYY
Konecne sme uz doma od vcera poobedia, nemam sancu docitat co ste za ten cas popisali, v prvom rade DAKUJEEEM ZA VSETKY BLAHOZELANIA PRE NAS OBE.
Mame sa fajn, teda Tanicka sa ma lepsie ako ja, mna stale strasne boli sitie po nastrihu , asi mi chyba jeden steh (bud vypadol skoro, alebo tam vobec nebol), v linii sitia je to ako take "ocko" otvorene, tak sa obavam, ci sa to zrastie, samozrejme pri kazdom pohybe to boli a to som dnes uz dala prat a vysavala pri tom . Okrem toho ma uz treti den trapi dvojity herpes na pere, tak nesmiem Tanicku pusinkovat, dufam, ze sa to na nu neprenesie a ochrania ju protilatky z mliecka.
No prosim skusene "KOJKY" o radu/rady - mam na jednom prsniku hrcku, ktora nejde rozmasirovat, skusala som v sprche pod horucou vodou, s UV lampou (solux), odstriekavackou (mlieka mam vela, za 5 min. odstriekam aj 180 ml) menim polohy pri kojeni (sedim, lezim, futbalova ...) no nic nepomaha. Prsnik sa sice pekne uvolni, no hrcka stale ostava - je zospodu. Uz som skusila malu kojit aj "na stojaka", no nic...
Sestricka mi radila obklad s "vodkou" - neskusali ste to niektora???
Idem teraz do sprchy, obaja drobci spia, tak idem zase masirovat a vytlacat a potom rychlo spat - aby sa moje olympijske kruhy pod ocami trosku zmensili ...

zuzuj
18. apr 2010

baby ja nemozem spaaat...tak aspon monva kukni sem a gratulujem... 😉
pozri sem, resp. kuk aj zoznam poradkyn
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

moni
18. apr 2010

zuzuj, a coze buntosis? mala ti neda spat, ci uz trenujes ake to bude ked tu bude? 😅

zuzuj
18. apr 2010

jej moni ani som si potom nevsimla ( isla som kuknut nejaky film), ze si pisala...ma ani nenapadlo, ze tu tak skoro niekto moze byt 😀 ....ani neviem, krpana sice buntosila...ale len trosku..to ale asi ma uz trenuje takto....
Inak dievcata dobre rano...idem nieco zjest, podarilo sa mi o ten pol 5 zaspat...tak predpokladam, ze ma to chytí a o 10 som mrtva.. 😀 super spavat takto na etapy...uz som ako mamicka...aj ked s bruskom 🙂

evil15
18. apr 2010

bré ránko tak ja osm mala noc hrôzi som sa zobudila asi o 1h a tak mi bolo strašne zle že som bola na WC asi polhodku a blinkala som kôprovú omáčku čo som jedla na obed asi tak o 12h no horor mm si myslel že ideme rodiť ale nič tak som ešte stále kinderko

vejula
18. apr 2010

Dobre ránko kočky...
Tak sme mali celkom dobru noc... Až na jednu bradavku, malý si ju na krivo vyťahal, a ten saci tlak nevyvýja na to miesto kde by mal ale o čosi vyššie, tam sa mi vytvorila taká puklina a vždy ked kojim to prišerne bolí... Teraz musím na pár kojení odstaviť, aj pri odsávaní to boli takže chvilku počkám a začnem odsávať až za pár hodín. Inač detská doktorka mi predpísala taku fialovu vodičku na to, tak si to tým natieram, a potom ma malý pusinku jak keby sa napchával čučoriedkami 😀 😀 😀

Aktak, tie foto s pindurikom som asi po pol hodke vymazala tak už tam asi neboli jked si pozerala.. Ja mám s fotkami na koniku už svoju skusenosť, kedže som videla ako používa uplne neznámi človek moju fotku z konika ako svoju profilovu na pokeci... Kým je to len moja foto nevadí, ale malého nebudem riskovať, a v dnešnej dobe človek nikdy nevie, verim tomu že na konika chodí nejeden pedofil, ako nechcem strašiť, ale radšej byť opatrný a treba dávať pozor, ako foto tu hadžeme.

zuzkabar1983
18. apr 2010

Dobre ranko.

Monva ..... ja som mala strvrdnuty cely prsnik, ked som prisla s porodnice a teraz je to uz fajn. Skusala som viac veci, tak neviem presne co zabralo, tk napisem vsetko, co som robila ..... Casto horuce (priam az vriace) sprchy, masaze ... my sme to robili tak, ze som si dala na ruky olivovy olej, ten detsky a masirovala aj 4 hodiny. Mne prisla pomoct svagrina, lebo ja som nevladala, tak sme masirovali na striedacku 😅 Inak som mala po par dnoch na prsniku aj modriny 😝 No a potom som este skusila recept starej mamy ..... na vaticku som si dala domacej palenky a potrela tym prsnik a potom som si na gazu dala bravcovej masti a to som dala ako obklad. MAla som to priozene pol hodinu a zevraj sa to moze opakovat aj viac krat za den. No a este ma napadlo, ked mi nepomahala sprcha, tak mi este znama doporucila ''zehlit prsnik'' ..... normalnou naparovacou zehlickou sme zehlili cez uterak prsnik ... en to musis byt veeelmi opatrna, lebo sa mzoes lahko popalit. Najlepsie je ak ti niekto pri tom asistuje.
Tak to su moje recepty .... zabralo to po 2-3 dnoch a kazdy den som toto vsetko opakovala .... takze prajem pevne nervy a nech hrcka coskoro zmizne. 🙂

corinne
18. apr 2010

Vejula,mne sa tiez spravila na bradavke taka ranka(akoby pluzgier-otlak )a z toho mi vytiekla vodicka a dlho sa mi to nehojilo,tak som to spomenula gyndr.a ten mi dal lanolin od firmy Bioclin,je to prirodny produkt a nieje potrebne pred kojenim zotierat,nieje skodlive pre babo.Ale mne ani toto nepomohlo tak vo farmacii mi poradili od Weledy Pommade balsamique Weleda (Weleda Heilsalbe) na vyliecenie ran.Tak sa mi podarilo po 2mesiacoch bolesti to konecne zacielit tu ranku.A pri kojeni som aukala od bolesti a maly akoby naschval tahal z tej bolavej ako o dusu 🙂 Tak skus ,ale kazdemu vyhovuje nieco ine 🙂

marika1902
18. apr 2010

Dobre rano vsetky. Tak hlasim sa stale ako kindrko a musim povedat ze niekedy mi uz je do placu 😢

Fleur, vejulka mate krasnych drobcov 😀 😀

Zuzka gratulujem k prvemu mesiaciku 😀 😀

Baby ja mavam bolesti kazdy vecer a niekedy uz su pekne silne, hlavne ked sedim, no vzdy si idem dat sprchu a dost horucu a zatial vzdy to po nej preslo ☹ . Niekedy mam pocit ze radsej si sprchu nedat lebo mam pocit ze sa to nou zastavi a keby som si ju nedala mozno by sa to rozbehlo, lebo tie bolesti su niekedy fakt neznesitelne.
V utorok idem do poradne a to mam aj termin tak som zvedava co bude dalej.

fleury
18. apr 2010

Ahojte,

tak my sme si dneska trosku v noci povystrajali, ale mm sa obetoval a prebdel noc s malou, ja s mojou sucasnou chrbticou som bola rada, ze lezim..ale chvalabohu uz sa davam dokopy, bolo nacase, lebo od utorka frcim doma s malou sama. Zajtra ma caka vybratie stehov, konecne, lebo tie svorky ma tlacia furt ked sa otocim na posteli alebo si sadnem. Dufam, ze to vyberanie neboli 😀

Dnes som sa postavila na vahu a za 4 dni som dala dole dalsie 2 kila, takze z vahy pred tehu mam hore uz len pol kila..a to sa hybem minimalne, som zvedava ako budem vyzerat, az ostanem s malou uz sama doma. A to podotykam, ze sa prezieram, furt som hladna 😀 Takze baby pred porodom este, nemajte obavy, do leta sme vsetky ako chrty aj bez diet 😀 Ja som uz po porode mala brucho ploche jak doska, sestricky mi nevedeli kam pichat injekcie do svalu, ze som taka stihlucka, sama modrina sa mi robila.

My teraz bojujeme akosi so stikutkou. Mate nejake rady, co zabera? Nasej sa cka aj pol hodinu a viac vkuse. Skusala som uz vselico, je mi jej luto, lebo potom nedokaze zaspat a place dlhe hodiny.

stanusa
18. apr 2010

ahojte,
stikutka trapi aj nas, dam malemu este napit, nenecham ho lezat v postielke, ale zdvihnem a podrzim ako ked si ma odgrgnut a cakam kym neprestane...a este skus na par sekund zatlacit nostek - kridla, akokeby zadrzal dych
u nas stikutka trva tak asi 10 minut

no k vahe sa velmi nevyjadrujem, lebo v porodke zostalo asi 8 kg, brusko mam stale - nastastie sa zmensuje...tak ale to hadam nejako zodim tych 10-15 kg 😝 😅

nam na revanie zabera cumlik, ale to je asi na rodicoch ci ho daju alebo nie

domika9
18. apr 2010

baby nezufajte tie čo ste ešte stale 2v1 mne hovoria už dva týždne že idem rodiť a stale nič naposledy v piatok mi vraveli že do pondelka nevydržím a stale som tu bez akehokolvek naznaku bližiaceho sa porodu takže pohodička už neviem či sa mam smiať alebo plakať 🙂 😒

grekyna23
18. apr 2010

dobre rano, tak my sme si v noci 2 hodinky pobdeli, malej sa nejak nechcelo zaspat, ale rano sme si to vynahradili, spali sme od 5tej do 9:30, tatino zatial stihol kostol, nakup aj ranajky spravit 😉
dievcata cakatelky, uz to dajte, nedela je pekny den, ja som tiez malej v sobotu dohovarala, ze nedela je dobra a ze je aj pekny datum a moja krasna Emka maminu posluchla 😵

domika9
18. apr 2010

grekyna ja som maleho nahovara cez týýžden na pizzu že si dame a nech už ide von a nič 😀

marika1902
18. apr 2010

Grekyna mala Emka asi bude poslusne dietatko 😀 😀 A moj kubko bude asi pekny spratek ☹

grekyna23
18. apr 2010

klop, klop, klop, Emka zatial pocuva, len ked sme mali 3 navstevy za sebou tak bola trosku nervozna a nevedela zaspat, tak som je tiez dala cumlik, a ked trvdo zaspala, tak si ho sama vyplula 😉

gajana1
18. apr 2010

Ahojte chcem sa spytať po kolkych dňoch ste boli prvykrat vonku 😉

kiwinka
18. apr 2010

ahojky,,, baby vcera som si dala malu kofču vonku a krpata bola hore 5 hodin, plakala a bola jka naspídovaná,, som nevedela, ze az take ucinky to bude mat. uz to neurobim! 🙂

ako sa dnes mate? pekne počko je vonku,, nasa mala haja teraz, cakame kym sa zobudi,, napapame sa a ideme na obed ku svokrovcom...

baby, mna boli kostrč- trtol po porode au,, šitie sa uz celkom hoji,,, a este cakam kym zo mna vypadne ten vvacsi kus z maternice co mi na ultrazvuku videla dokina,, uz sa bojim.. nechcem aby ma cistili,,dufam ze to odide samo! 😅

kiwinka
18. apr 2010

gajanka, my sme boli ani nie po tyzdni,, pediatrcika nam povedala ze ked bude teplo kludne na hodinku mozme ist von,,tak sme aj isli,,
kazdy ma iny nazor,,,asi je najlepsie zariadit sa podla seba ako to tyt citis...

gajana1
18. apr 2010

kiwi ved aj ja si myslim, že určite im to neubliži.
dnes ich chcem zobrať trošku vonku

stacynka
18. apr 2010

ahojte baby, tak stale cela som.....
dnes som varila bryndzove halusky tak sme sa naobedili a odfukujem tu ....
chlapi si isli lahnut rozmyslam ze aj ja chvilku zalomim
poobede by som chcela zas nejaku prechadzku dlhsiu absolvovat ked je tak fajne vonku, cez tyzden ma byt zasa otras pocasie

monva
18. apr 2010

ahojte tehule a mamule 😀
asi nemam sancu precitat tych vyse 40 stran, co ste dali, kym som bola v nemocke, tak poprosim aspon odkaz na maminko-miminko tabulku a samozrejme gratulujem vsetkym mamickam, ktore pribudli 😵
ake su este novinky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre