Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jana3
21. nov 2009

ahoj, ja sa prave chystam do postele 😉

majca424
21. nov 2009

no, chystať sa chystám aj ja, dúfam, že zaspím... 😎

vejula
21. nov 2009

ahoj majca, jj ja´som ešte tu... So spávaním síce problém nemávam ale poobede som zaspala na 2 hodky tak som ešte čulá a spať sa i nechce.
A Jani, možno sú nejaké prípady kedy sa pomôcť ešte pred narodením.... Ale ja o tom nejako veľa neviem. Ešte som nepočula že by na základe amnia nejako mohli zabrábiť poškodeniu. No možno hej...Rada sa o tom dozviem viac. Ale ten Downov syndróm určite nie. Tam ide o ten chromozom navyše a to už nezmeni nikto ani pred ani po pôrode.

pipimiska
21. nov 2009

hellou 🙂

dakujem za odpovede na moje otazky 😉
roxi,dakujem aa ja som myslela ci nevies aj nejake presne parametre ako napriklad ze vanicka by mala byt aspon tolko siroka a cca tolko dlha a kolko kg by mal mat maximalne 😅 pretoze neviem urcit co znamena tazky a co lahky 😉

vejulka,no ako sa mi mas,davnejsie som ti pisala ip,doslo ti??? 😉

kiwinka,musis verit ze secko bude v poriadku,ja by som na amino nesla 😉 😉

aa urcite by som sa nedala ani ockovat,raz som sa dala a 6 tyzdnov som bola choraa,vtedy som brala niekolko antibiotik zaradom..

blondy12
21. nov 2009

pipimiska co sa tyka toho kocika tak podla mna si skus zajst do obchodu a sama uvidis co je pre teba tazky kocik a co nie, a opytas sa predavacky na to kolko vazi a asi uvidis v akej vahe hladat...lebo ono je to individualne aj podla toho kocika, jeden mozem mat 12kg ale bude sa ti zdat tazsi ako ten 14kg, lebo bude to narabanie s nim take nemotornejsie, napr. ako u COleto V4, ked som ho videla nazivo tak som myslela ze ma tak 20kg aj to vozenie mi bolo neprijemne, zalezi od toho co chces aj ty...a to podla mna z obrazku nezistis...a co sa tyka sirka vanicky tak podla mna co som videla tak takych 35cm sirka je v pohode..

vejula
21. nov 2009

čaves pipi. no na tvoju poslenu IP som ti odpovedala. Tak teraz neviem či ti nedošla moja odpoved alebo mne nedošla tvoja IP. Somti písala tesne po svadbe že ako bolo a tak. Tak teda napíš či si ju dostala ak nie tak ti ju pošlem znova. Sa musela niekde v spojení stať chyba asi 😒

pipimiska
22. nov 2009

blondy,asi mas pravdu aj ked ten co sa mi paci som zatial v predajnach nevidela.. 😉

vejuli,no pekne 😀 ale tak vyjasneneee,zajtra sa rozpisem,teraz idem hajat,dnes ma lame nejak skoro 😅
tak dobruu noc babiky 😎

malalady
22. nov 2009

ahojte baby🙂 ako sa máte? 🙂

stanusa
22. nov 2009

dobre ranko baby,
kiwinka myslim na vas a drzim palce...tfuj tfuj

vcera sme mali navstevny den, varila som aj pre svokrovcov obed...taky prvy oficialny, predtym ked boli tak sme ich vzali na pizzu a druhy krat som kupila a upiekla pizzu 😀
zo stranky bess mi uz prislo oblecko, tak sa vytesujem

kika29
22. nov 2009

ahojte baby ja som dnes dostála super správu od môjho dvojčaťa. Sestra mi volala že asi je aj ona tehotná že si robila test ale že čiarka je ešte slabučká ale vidno ju. Tak len dúfam že je tehotná ja by som sa tak velmi tešila 😀 😀 😀

seuska
22. nov 2009

Ahojte baby. dobre ranko 🙂

Kiwi strasne moc drzkam palce aby bolo vsetko ok. Moj nazor je, ze ja by som na amnio isla. Ja som taka nedockava a nevedela by som zit v strachu, podla mna ak sa ten zakrok robi tak to percento nebezpecia nemoze byt vysoke... moj nazor.

Zuzuj som sa docitala ze si pribrala 10 kg? Konecne niekto ako ja 😀 Hlavne ze sme zdrave a ze nam chuti 😉

Zuzanka tebe drzim palce, vela si si vytrpela, urcite bude vsetko ok a o par mesiacov sa na teba usmievat maly zdravy uzlik 🙂

Vcera sme boli v PL na nakup, maju dost kvalitne veci aj za prijatelnejsie ceny. Aj tehu rifle som si kupila za dobru cenu. Maju vselijake veci pre baby, krasne a uzasne, najradsej by som vsetko kupila 😀 pozrite co vsetko sme nakupili :
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

pozerali sme aj kocik, ale nie sme nadseny fakt su to nekvalitne veci, sice stoji 3 kombi aj s vajickom 200 eciek, ale jak nam ho zacala teta ukazovat ako sa sklada tak som mala pocit ze 4 x potiahnem tu packu a odlomim ju... ale farby a motivy ,ali velmi pekne, len nebol fakt taky vypracovany... no uvidime ci by stacil...?

co dnes varite na obed?

malalady
22. nov 2009

kika 🙂 tak to by bolo milé 🙂 obydve sestri tehulky 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵

kika29
22. nov 2009

malalady no to by bolo super 😀 Držím jej palce nech jej to výde lebo ona už tak veľmi chcela mať bábo. Ked sa narodila moja malá tešila sa ako blcha 😀 ked som jej oznámila že čakám druhé tešila sa tiež ale aj troška plakala lebo jej sa nedarilo otehotnieť a v dobrom my závidela ale teraz snad to vyšlo 😀 Ja sa neviem dočkať kedy jej to doktor potvrdí. Musíme čakať 3 týždne lebo ona pracuje v Rakúsku kým príde domov. jupíííí

civavava
autor
22. nov 2009

dobre ranko kocky,

jeeej seuska ake krasne vecicky ste kupili! fakt nadhera...my sa chystame na take nakupy az po sviatkoch,ale uz teraz sa tesiim 🙂

majca, so spankom mam problemy aj ja a to uz od zaciatku tehu, v podstate skoro vobec nespim, tak to uz neriesim, berem to ako trening , ked sa narodi mimi a vela toho nenaspime ani jedna z nas 🙂

minius tak v tom UK je teda asi fakt o nicom zdravotnictvo...ja tu chodim k lekarovi kazde 2 - MAXIMALNE 3 tyzdne, vratane UTZ a roznych inych vysetreni...co je ovela viac ako aj na SK, takze som fakt neskutocne rada, ze som tehotna tu 🙂

ja mam morfo 1.12, to budem 21tt + 4....

idem vysavat, vcera sa mi nechcelo.....sice ani dnes, ale raz to spravit treba.... 😒

stanusa
22. nov 2009

kika tak to je pekna sprava na nedelu 😵
seuska v akom obchode ste boli, alebo kde ste to boli...aj postielka je odtial a co vas vysla? vecicky su zlate 😀
my sa chystame do Targu

stanusa
22. nov 2009

civava ani my sme vcera nevysavali, dnes uz mm huci...ja idem umyvat podlahy

blondy12
22. nov 2009

kika tak to gratulujem tvojej sestre nech jej to vyjde, len skoda, ze nie ste narovnako, to by bolo uplne najlepsie 😀

seuska prosim ta krasne vecicky si kupila, inac a tie ceny su o dost lacnejsie ako u nas alebo iba o par eur?ja s mm mozem ist najskor do polska niekedy v marci, alebo vo februari a to uz budem tesne pred koncom, tak preto nehcem chodit zbytocne, lebo mm povedal, ze ked sa tam so mnou dotrepe tak kocik kupit musime 😝 , ale nekvalitny nechcem, a boli ste pozerat na trhu alebo v nejakom obchode? a kde ste boli???

michalag
22. nov 2009

Dobre ranko 🙂
malalady, zajtra drzim palce 😉 🙂 a na kolku si objednana???

kiwinka, myslime na vas, ale ked ti ujo povedal ze sa to vstrebe a bude to oki, tak by som mu verila, ale odkonzultovala by som to este z nejakym Dr. ... neboj vsetko bude v poriadku 😉 🙂 ... myslime na vas

seuska krasne vecicky 🙂

malalady
22. nov 2009

michalag na 10:40 🙂 no aj ja sa teším juj

kika29
22. nov 2009

blondy nevadí že nie sme na rovnako nie každému to výde aj ked sme dakedy chceli byť spolu tehotné ale ja som rada teraz že jej to konečne vyšlo. 🙂 aspoň vecičky budem môcť hned posunúť dalej. 🙂 teraz mi písala že čo ked ona bude mať dvojičky lebo my sme dvojičky, naša mama je z dvojčiat a aj jej priatel je z dvojčiat 😀 a ako keby sme mali málo dvojičiek tak aj mladšia sestra má chlapca a je z dvojčiat hahaha 😀 😀 😀 sranda nie?

michalag
22. nov 2009

dufam ze potom das vediet ako ste dopadli ... mna caka o 2tt poradna a potom asi aj morfo 🙂

stanusa
22. nov 2009

seuska aky to bol kocik, lebo chodia tam na Verso...na trhu by som nekupovala, ale v obchode so zarukou preco nie...a 200eur je fakt nizka cena, lenze ci sa to oplati? 😕

ideme mat hubovu polievku zo vcera, vyprazane kuracie prsicka a hranolky s tatarskou... 😝 😝

blondy12
22. nov 2009

kika no tak to je teda sranda, sanca mat dvojicky je u Vas vysoka, a este sa druzite s dvojickami 😀

no ale tak ked bude mat asi vela nervov jej bude treba popriat 😀 , teda ja by som si to asi priala... 😝

adasik
22. nov 2009

Dobre ranko, alebo obed už....
kika-je to fakt neuveritelne, bolo by super, keby ste boli obe tehu..držím sestre palce 😉
seus-aj ja som pozerala podobnu(alebo taku istu) postielku.Kde ste ju kupili? A pre info, asi za kolko?

zuzuj
22. nov 2009

Ahoj kiwi ja ked sa mozem vyjadrit k amnio, moj gynekolog to tiez neodporuca, prave kvoli veciam ako hovoria baby...no a najma ked mas ostatne vysledky v poho, tak uz je to uplna blbost a zbytocny stres a riziko. Co sa tyka cyst, tak viacej deti ich mava na mozgu a su uplne neskodne (hovorim zo skusenosti, ked som robila s detmi), by si sa divila keby nas presvietili CT a Magnetickou rezonanciou co vsetko ti v tele najdu, napr. moja mama teraz bola na CT a mala plno cyst v peceni , v plucach a uplne vsetko OK. Ja osobne by som nesla a na CT mozgu a ine vysetrenia mozete ist az ked sa babatko narodi a myslim, ze teraz ajtak co lekari poriešia- vobec nic. A co urobis ked ti vyjdu zle vysledky??? das si babtko zobrat, myslim ze urcite nie...tak naco to je dobre..
Ja inak prave kvoli tomuto ani nechcem ist na morfo, aby som sa zbytocne nestresovala....lebo vsetky vysledky zatial dobre ( NT, triple) ale na druhej strane by som chcela videjko a 3D utz., tak sa rozhodujeme..

zuzuj
22. nov 2009

seuska: no super 😀 aj ja som velmi rada ze niekto pribral viac ako ja, lebo uz som si nahovarala ze mam bude preeklampsiu alebo cukrovku...a pod. No ale citala som aj ze jedna baba v teme priberanie je v 26 tt a pribrala 24 kg,...takze to ma ukludnilo uplne...inak s dnesnou vahou je to uz 11 kg 😀 ja proste od 5 tt priberam kazdy tyzden kilo..a jem normalne, tak co uz... 😎

zuzuj
22. nov 2009

pipimiska: mas pekny kocik v albume co to je za znacku_? 🙂

blondy12
22. nov 2009

aj mne sa paci pipimiska 😉

blondy12
22. nov 2009

stanusa a prosim ta v tom targu su nejake obchody s kocikmi???ak ano kde asi?

seuska
22. nov 2009

civavka dakujem 🙂 no aj ja som myslela ze to necham az po sviatkoch, no neodolala som 🙂 uvidis aka to je radost vyberat vecicky pre mimi. Sa tesim na tvoje nakupy co obkukam co nemam 😉

Stani boli sme na nakupy v Krosne, tam vzdy chodime. Postielku som kupovala tu na MK na inzerat, mm ju este chce natriet na trosku tmavsi odtien. Co sa tyka toho kocika, oproti trhu je taky obchod s najsirsim sortimentom vsetkeho pre mimi, pani nam hovorila ze nam da normalne blok na vsetko a plati zaruka aj na kocik, cize nebol to vyslovene trhovy kocik, ale mne sa zdal taky malokvalitny napriklad ked sme kukali chico, lenze tie znackove kociky chico atd..su v rovnakej cene ako u nas, ale kamoska bola pred par mesiacmi na Ukrajine a kupila origos chicco z obchodu o 200 eciek lacnejsie ako u nas, takze kocik pojdeme vo februari pozriet na UA, dufam ze uz ta chripka pominie....

adasik kupili sme postielku tu na inzerat cez MK, ma aj suflik dole, podla mna dobra kupa, aj matrac funglac k tomu bol z kokosovym vlaknom a vysla 100 eur.

zuzuj kolko pribrala pre boha???? 24kg??? jezis chudera, ale to sa uz musi fest prezierat podla mna, ved to je brutal... no to by som sa uz bala tolko keby som pribrala..

Inak o tyzden ideme zasa do Polska, lebo tam mame objednane suciastky na auto, tak ak budete niektora chciet nieco vediet ceny, sortiment a pod... tak mi to hodte do IP vsetko si popisem a vysmirujem 🙂 Napriklad aj plienky latkove som si kupila za 50 centov... Jedine co chcem ist este pozriet a som nenasla je monitor dychu a odsavacku mlieka..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre