Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

luminkasp
26. sep 2008

maji a ako si bola spokojna s operaciou?

zuzkafuny
26. sep 2008

čauteee 🙂
idem vypiť kááávu a potom neviem 😀 Malý len teraz zabúvkal... lebo ocinko ho darmo dával jemu búvať nechcel 😀
Maminka má rešpekt 😀 😀 😀 ja keď mu poviem nie, tak je spokojný 🙂 Ocko keď mu povie nie, tak sa tvári to si ako odovoľuješ mne povedať 😀 😀 😀

luminkasp
26. sep 2008

nasu malu uspavam vzdy len ja

gulicka
26. sep 2008

ahojte babule a bambulcata 🙂
som tu dlho nebola, ale myslim na Vas 😉
cele leto som sa snazila venovat Paulinke, lebo teraz, ked sa narodi maly, sa asi budem musiet viac tocit okolo neho, tak konik isiel bokom... a vsak bolo krasne, tak sme boli doobeda aj poobede von, tak ostalo malo casu na ine "prepotrebne" veci...
o 2 tt mam termin, tak potom dam vediet, ked to bude, co to bude 😀 ... este stale nemame vymyslene meno, ziadne z tych, kt. su v banku ma za "srdce nechyta" a to by malo, nie? Mozno, az ho uvidim, tak mi napadne to prave meno pre neho, len ci v nemocke mi dovolia cakat do poslednej chvile, meno sa hlasi uz pred porodom, ak si dobre pamatam
som zahliadla, ze idete mat stretko, tak sa dobre zabavte, v dobrom vam zavidim, ale s takym malym by som si teraz na zimu na chatu netrufala, mozno na jar, ak pojde aj muz a nebude to daleko... a ze vsetkych pozdravujem.
ak stihnem, dam tam aspon jednu foku, nech viete ako vyzerame 🙂
papa, cmuky cmuk

kat22
26. sep 2008

ahojte

momentalne mam chvilku cas, kym deturence zaspia, potom sa natiahnem aj ja. poobede idem s Emmkou plavat, Natalku mi bude strazit kamaratka lebo moja svokra musi strazit svagrinej jedno dieta aby si dotycna mohla navarit 😒 🤐 predychavam to uz druhy den . ja som sama , muz je odcestovany a u nich je plna chalupa ludi...a este potrebuje pomoc...s jednym deckom nevie uvarit obed...divne nie?
no inak sa mame dobre, decka mi robia radost - to si asi clovek vzdy v takejto vypataj situacii uvedomi co by este nebodaj mohlo byt a podobne - chodim s malou plavat a dufam ze budem aj so starsou, aby nezabudla. Natalka je certisko, neposedi chvilku, pusina jej uz ide len taky rachot 😀 😀 😀 a komanduje celu rodinu a cela rodina ( myslim my ako mama tata a sestry ) jej zobe z ruky 😀 😀 😀
ale strasne som rada, ze ju mame, rozveselila nam domacnost, je ot taky smiesko, pokial sa samozrejme nejeduje. a je to typicke baranca...hlavata az hroza 😎 po kom asi? 😎

gulicka...s tebou som dlho nebola, blahozelam k druhemu babetku. aj si chcela tak skoro po sebe detusky? davam klobuk dole, ja si neviem predstavit ze pri nasej duracellke by som mala teraz na starost este miminko. zelam ti vela zdaru, nech vsetko dobre dopadne 🙂

gulicka
26. sep 2008

kat, dakujem, 🙂
chceli sme dvojrocny rozdiel, ale tych par mesiacov hore dolu 😉 , nakoniec je asi dobre tak, ako je, lebo sme si dali stavat dom a mozno by sme sa rozhodli zostat uz len pri jednom, lebo splatky budu fakt vysoke a z praktic.financ. dovodov by sme uz druhe asi neplanovali, dalsie 2-3roky na materskej by som uz nemohla ostat, no a ja budem mat 34, takze, aj preto neskor uz asi tiez nie... takto to budeme musiet zvladnut a na materskej budem len o rok dlhie, mozno, takto o rok si najdem nieco na polovicny uvazok, pre mna to bude zmena a rodin. rozpoctu to pomoze a budeme byvat, tam, kde moji rodicia, uz su na dochodku, tak aj o babysitting mame zpostarane 🙂 , vsak aj teraz je fajn, teraz, tu v MT, kde byvame, su zasa svokrovci, no a moja svokra, ked moze, tak k malej pride, alebo skor ju posielame "sluzit" tam, tak ja sa nemozem stazovat... mna by to tiez na Tvojom mieste vytocilo, ale asi si moc schopna, ked sa pomaha druhej neveste 😉
nasa Pauli je tiez nezmar, teraz posledne dva mesiace tehu NAOZAJ za nou nevladzem, vlastne sa cudujem, ze som uz neporodila predcasne, som s tym normalne pocitala... ja neviem, ako to budem zvladat, mne sa zda, ze uz teraz nestiham ani polovicu toho, co by som chcela, asi nebudem stihat nic.... Paulinka je ohromne spolocenska, miluje ludi, deti, zvieratka, tak mozno bracek bude to najlepsie, co sa nam mohlo zadarit 😀 ... vsak uvidime... potom dam vediet 🙂

veronikap
autor
26. sep 2008

ahojte babeny,
gulička, drž sa, budeme na teba myslieť 😉 my plánujeme druhé budúci rok, t.j. by to vyšlo na 3 ročný rozdiel, tak uvidíme ako dopadne plánovanie 😀

ale vám nezávidím baby, ja si to ani neviem predstaviť čo je to mať hyperaktívne a o zem sa hádzajúce dieťa.. naša Zina je taká dobrá, až mi je to niekedy divné 😝 😵 jasné, že má svoje chvíľky, to zase netvrdím, ale zahrá sa krásne sama aj celé poobedie, ja len s ňou sedím v izbičke a čítam si... do obchodov chodíme v podstate každý deň, teraz už bez kočíka, takže toho veľa vybaviť nestihneme, kým prídeme kam máme... ale v pohode, dá sa to, aj keď už občas vymýšľa a ide si kam chce... spolu utierame prach, vysávame... babka sa snaží chodiť 3x do týždňa... už ani nejdem ďalej písať, aby som to nezakríkla 😀 😎

zuzpidka
26. sep 2008

ahojte. tak aj u nás je teraz moja mamka, tak som si dnes lepšie poupratovala a ona vzala Rastíka na prechádzku. len je škoda, že nemôže to byť častejšie. 😒

ingrid78
26. sep 2008

Caute, co sa tyka tych laser operacii, nemam s nimi dobre skusenosti z prace, vela ludi sa vracalo, a aj na kongresoch sami lekari boli proti tomu, je to dobry biznis a drahe lasery terba splacat, robia to ako na beziacom pase, nemaju ziadnu agendu co sa s tymi ludmi deje po 5 -10 rokoch, proste odoperuju a viac ma nezaujimas, ked maju potom problemy tak to velmi neriesia. Ale to je na dlhsiu debatu...

veronika13
26. sep 2008

aha, spomínam si že aj na stretku sme sa o tom bavili trochu...

maaja
26. sep 2008

hm, ingrid si ma nepotesila 😖

no ja mam s tym zatial dobru skusenost ... teda vidim dobre a to je hlavne ... ani nemam pocit ze by mi nieco bolo - bolenie hlavy a tak ... na laser som bola v marci 2004, teda uz 4,5 roka ... a medzitym som aj rodila 😀 niekde som pocula ze po porode sa mozu oci pokazit spet .... ja zatial vidim 😀 nastastie ...

veronika13
27. sep 2008

ahojte, ako sa dnes máte?

luminkasp
27. sep 2008

Gulicka, meno sa sice hlasi pred porodom, ale potom sa este moze zmenit, aspon tu v spanielsku, zmenit ho nemozes az ked ho zahlasis na matrike, teda teoreticky mozes, len to uz platis a dlhocizne tahanice, a tak...

baby, no mne sa po porode strasne zhorsil zrak a to som si ani laser operaciu nedala robit, ale ja nad tym uvazujem, ze raz, lebo tak nezoslepnem, nie 😎

Nasa tere je zlata, pekne sa aj sama zahra, ked sa nastve, tak naozaj, ale zas to neni az tak hrozne, len ma obcas uhrizne😀

K nam nechodi nikto(mylim prizerat malu, lebo inak mame stale dom plny ludi...) , takze obcas nestiham, ale poho

mounty
27. sep 2008

Ahojte, ja sa hlasim uz mimo postele...........v piatok rano ma chytila ta grcacka tiez a tak ma vydusilo, az, az.......nemohla som vcera cely den vstat z postele, mi bolo na odpadnutie a ani kvapku vody do seba.........uz som sa videla na pohotovosti.......nastastie uz je dnes dobre a davam si prve lyzicky ryze.........vsetkych pozdravujem a idem este zalomit s Nikinkom.......on je taky zlaty, ked ide spat, otoci sa na druhy bok, a vsetci chodte prec!!! Ked som tam, tak sa vrti, takze super zaspavanie, vecer to iste 🙂

veronika13
27. sep 2008

lumi, to máš toho dosť, toľko ľudí na starosti, len mi nejde do hlavy, že ich je tam toľko a to sa nik s ňou nezahrá, keby si im povedala, že potrebuješ niečo vybaviť, tak by ju nepostrážili?

mounty
27. sep 2008

hm, a mozno luminka malu tere nikomu ani neda 😎 😉

luminkasp
27. sep 2008

baby, spanieli to narod iny, nie ako my slovaci... Tu si zena, tak makaj 😀 , deti alebo domacnost to chlapom nic nehovori... a my mame v rodine samych chlapov

luminkasp
27. sep 2008

zuzka, misiacik je nadherny na tych novych fotkach

luminkasp
27. sep 2008

no, este som chcela dodat, mounty ma pravdu, ja by som ju asi aj tak nikomu nedala, len mojej mame a segram a tie su na slovensku 😖

inak ked sme my boli vo februari na slovensku a mali ju nasi na chvilu tak ja stale oci na mobile 😀

luminkasp
27. sep 2008

a zas si pisem sama pre seba, vsak?

luminkasp
27. sep 2008

skutocne sa tu nikto neukaze?

luminkasp
27. sep 2008

baby v oktobrovkach 2007 zomrelo jedno dievcatko 😔

luminkasp
27. sep 2008

tuk, tuk, este som tu 😀

zuzpidka
27. sep 2008

ahojte. tak mamka odišla. ☹
Luminka, to mi je ľúto toho dievčatka. 😢

andreafa
27. sep 2008

tak sa hlasim po milion rokoch mojej nepritomnosti 🙂 ze vas aspon pozdravim, a hned sa dozvedam o takej smutnej udalosti... boze, to musi byt strasne navzdy stratit svoje babo 😢 😢 nedokazem si predtavit tu ukrutnu bolest liliankynych rodicov 😢 😢 jooj, az sa trasiem...

moja kajka je uz velka jaslickarka 😝 zvlada to celkom dobre, uz je tam na full time, ale zaciatky boli hrozne. ten plac kazde rano mi trhal srdce, revala som spolu s nou.. na to sa ani neda pozerat.. ale teraz je uz fajn. tety su zlate, kajka ma uz svoju oblubenu, hned sa k nej pyta na ruky a usmieva sa na nu ako slniecko 🙂 a krici "tetaaaa, tetaaaa". no je bohova.. mame spoluziacku miriamkinu sarinku a maajinho mareka, tak sa tesime.

no zas letim, asi dam slofika, lebo som na slahacku, zvladat robotu, malu a este studium je uz nad moje sily 😖
dufam, ze vy ste vsetci zdravucki a posluchate sa navzajom 🙂

tak niekedy nabuduce. papa

gulicke drzime s kajkou prsteky, a tesime sa na novy prirastok 😵

veronika13
28. sep 2008

je to smutné, chúďatko sa asi natrápilo, musí to byť strašná bolesť pre rodičou 😢 😢 😢

veronika13
28. sep 2008

lumi, tak to je smutné, že chlapi sa rodiny nechytajú, ale čo už, je to ich kultúra, sú takí...musíš to vydržať, i keď to asi povzbudenie neni 🤐
andreafa, ahoj 😉

zuzpidka
28. sep 2008

ahojte. my sme po obede, Rastík spinká a ja sa chystám žehliť. u nás je dnes krásne tepľúčko, tak poobede pôjdeme na prechádzku. 😉 😀

luminkasp
28. sep 2008

verca, sila zvyku to s tou ich kulturou😀

luminkasp
28. sep 2008

kedy tu vy chodite?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre