Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

lilu18
5. feb 2009

tak ste chore-lumi,skore uzdravenie 🙂
sa tesim ze s pocatim som sa trafila-lumi mi to odklepla 🙂

ingrid78
5. feb 2009

Ahojte,
veru Lumi zanedbavas nas. Ja som smutna, lebo mi mama odisla, tak budem zase bojovat sama. Prave varim a pijem kavu, a dnes nejdem nic upratovat, nieco si precitam, este stale sme nejake chorlave.

ingrid78
5. feb 2009

Tiez varim zeleninovu s krupicovymi 🙂

maaja
5. feb 2009

ja mam rada polievky, akurat sa mi nejak nedaria naarit 😝

co keby ste mi napisali postup na tu zeleninovu s krupicovymi tymi knedlikmi ???? ale podrobne !!!!!

ja som dneska robila taku zapekanu brokolicu ... mnam, bolo to dobre 😉 aj Marek vela spapal aj ja ... a mali sme sosovicovu polievku este zo vsera 😎

zuzpidka
5. feb 2009

ahojte.
tak ja som dnes varila špenátovú polievku a rezance s makom. my dve s Danielkou sme sa nabaštili. máme od včera strapačky s kyslou kapustou a trošku zeleninovej polievky. tak máme na výber. práve robíme domáce úlohy, kým Rastík spí. 😉

anielik
5. feb 2009

ahojte my sme mali rajcinkovu s kvetinkami a morcacie masko s ananasom a kukuricou a ryzou.
JA troska oddychujem matko spinka ale uz asi pomaly vstane... 😉

ingrid78
5. feb 2009

Maji, polievky su to najlahsie varenie. Ja na oleji osmahnem zeleninu ( mrkvu kalerab, petrzlen, zeler, por, zelenu fazulku, hrasok proste co dum dal a neosupanu cibulu) osmahnem zalejem vodou, ochutim solou celym korenim a suš. pol. zmesou. Povarim domakka a medzitym si pripravim halusky. 1 vajce (niekto dava len zltko) zmiesam s krupicou, osolim a dam trochu petrz. vnate a vegety. Na drobne si robim hustejsie cesto, ak su vacsie tak trocghu redsie, zriedis ho bud vodou al. mliekom a nahadzem do polievky, pockam kym vyplavu a hotovo. 🙂

ingrid78
5. feb 2009

My celkovo milujeme polievky, takze u nas vedu, Kajka zje vselijake

maaja
5. feb 2009

hm, zn ie to dobre ... a co ej "krupica" ? krupica co sa z nej robi ta kruicova kasa z mlieka ???? 😕 😅
no a susena polievkova zmes ???? to najdem v obchode ???

no a ta neosupana cibula - to tam hodis celu cibulu v supe ????

anielik
5. feb 2009

tolko co som to napisala a zobudil sa matko, Precurany az za usami ☹ uz aby sme boli bez plienky. Matko straaaaaasne vela pije a potom sa furt precika ☹ ☹

Maji ano taka krupica

ale neosupanu cibulku som este nepocula 😉 😉

maaja
5. feb 2009

hm, tak skusim tak 😎

ingrid78
5. feb 2009

Ja osepem cibulu tak ze necham poslednu vrstvu, nerozpadne sa a napr. slepaci vyvar nebude mutny. Tu pol. zmes kupujem v DM bio, je bez tych svinstiev co ma vegeta, ochucujem tym skoro vsetko co malej varim. A namiesto krupicovych halusiek, niekedy zahustim ovsenymi vlockami alebo pohankou

veronikap
autor
5. feb 2009

ja sa chystám na šošovicovú zajtra... tak snáď zina aj niečo zje... 😒 u nás je to hrôza s tým jedením, môžem jej aj modré z neba uvariť... dá trošku do seba (2-3 lyžičky) a koniec jedenia.. po dlhšej dobe jej zase chutia banány, tak to má niekedy ako obed... 😠 a suchý rožok zje aj celý... nenáročné dieťa 😀 🙄

ingrid78
5. feb 2009

Kajka teraz tie toho vela nezje, snad je to tymi soplami a idu jej aj posledne stolicky. Kuse jak diva. Vcera mi prvykrat v zivote rozkusala dudel, aj nieco z tej gumy zjedla, tak snad jej nic z toho nebude. Uz je asi najvyssi cas oducit od dudla, ale sa mi velmi nechce, lebo je to pohodlne 😒

zuzpidka
5. feb 2009

Inka, my máme namiesto dudla palček. takže to tiež neviem ako ho odučím. 😒

ingrid78
5. feb 2009

No Zuzi to budes mat horsie, ja nedam, snad 2-3 dni revu a hotovo, len sa mi musi chciet do toho pustit, aj odstavit by som uz mala 🙂

luminkasp
5. feb 2009

je tu niekto?

ingrid78
5. feb 2009

Ja tu obcas mrknem

ingrid78
5. feb 2009

Ako sa drzite,Terezka este kasle?

luminkasp
5. feb 2009

no, vidim, ze ma mate vsetky velmi rady 😀 , ja budem mat asi problem oducit od prsa, teraz ako je chora, sa zas tak rozkojila..., no ale nedam jej, ked jej je tazko a potom sa ukludni?

maji, polievky su strasne lahke, ja varim kazdy den.

ingrid, idem ti konecne napisat ip, ak sa mala nezobudi

ja uz som moju maminu nevidela rok 😢 a este musim do augusta vydrzat, ale uz sa strasne tesim 🙂

luminkasp
5. feb 2009

jej, ingrid, ako si ma potesila, predsa nemam az taku smolu 😉

stale kasle a tak skaredo, ale to je tym hnusnim pocasim, viem, ze tomuto nasmu pustnemu spanielsku to treba, ale uz nech je pekne

luminkasp
5. feb 2009

baby, no stale kasle, uz je hore, ingrid, tak snad zajtra ti tu ip o kojeni konecne napisem, sa citim ako vacny slubovatel...

ingrid78
5. feb 2009

Ak nema teplotu, tak je to v pohode. Aj tu je tak hnusne, hmla, take pocko na chorobu, fuj, keby aspon este mrzlo a snezik bol to by som brala

lilu18
5. feb 2009

ahojte a sup na prvu stranu 🙂

luminka-rychlo sa vyliecte ,chybas tu

kat22
5. feb 2009

ahojte
mozno si na mna este spomeniete 😀

ja osm cez vikend intenzivne myslela najma na Mel, boli sme totiz s Naty v trnavskej nemocnici, v piatok u sesty zlupla spolovice zlizane lizatko a nevedeli sme ho dostat von. nedusila sa ani nic, len ju potrebovali sledovat, ci nevbehlo do pluc. 😖 nastastie vsetko je ok, akurat som bola trosicku ☹ z dr na prijme a moresov okolo. nechceli ma prijat s Naty, aj ked ju este v noci kojim, pre nich som bola uz nekojaca. oni uznavaju kojenie len do roka ☹ nakoniec ma vsak prijali, ked som spomenula muzovho stryka, ktory je profesor pediatrie :-P

takze ako som pisala Naty sa este v noci cicikuje, neviem ako ju odnaucim...teraz v nemocke sa to akoby este viac rozbehlo... pravda ale je, ze takmer nebyva chora a to ma dve starsie skolopovinne sestry . co sa tyka nocnika tak nic, plienky ano, zuby komplet nemame, zujeme vsetko ..takmer

ak budete chciet, napisem viac 🙂
paa

veronika13
5. feb 2009

Ahojte 🙂
Ďakujem za všetky gratulácie 🙂 Mel som nevedela, že madonna je Veronika, moc ju nemusím a to si s Veronikami celkom rozumiem 😀

Lumi, nech Tere rýchlo vyzdravie 😉

ja som dnes robila šošovicu, ako sa zdá sme nejako prepojené všetky, skoro naraz prezliekame periny, varíme šošovicovú, ešte keby to tehu vyšlo všetkým čo chcú 😎
Polievky máme tiež radi, no varím tie isté stále dookola, už by to chcelo zmenu, asi prelistujem kuch. knihy a vyberiem nejaké nové pre zmenu

kat, jasné že si pamätáme. to je super, že malá nebýva chorá, asi máš veľmi dobré mlieko, keď má takú imunitku 😉

ingrid78
5. feb 2009

No ja som prestala verit, ze kojenie ma vplyv na imunitu. Podla mna len do 6 mes. potom je to co sa imunity tyka asi jedno. Aspon nas pripad to nie je, ved uz jedia aj hocico ine a mlieko je len doplnok. My by sme museli byt teda zdravi, ak by to na tom zalezalo. 🙂

ingrid78
5. feb 2009

Inak a ta nemocnica je moja nocna mora, dufam, ze sa tam nedostaneme, tiez som pocula, ze velmi matky s detmi nenechavaju. To si neviem predstavit, ze by som mala malu nechat sa mu s cudzimi, ani radsej nemysliet na take.

melory
5. feb 2009

kat22 jasne ze spominame....na teba sa nezabuda.....veronika ja zas vsetky veroniky mozem...aj madonnu...posielam jej velmke cmuk....
nemocnica je tu hrozna, neviem kde ste boli ja som obisla detsku do1.roka a infekcne a poviem ti horsie a horsie. na infekcnom dva zachody, jeden ze infekcne a druhe hnacky...no kde by ste sli???
my sme mali kapra a fasirky. polievok nikdy nieje dost, moji jedia dva krat za den.
nocnik vobec, na zachod ide...ale musim ju upozornit, alebo ona, ked si uz cvrkne....davam jej pauzu a zacinam v marci.
je strasne zlata opakuje slova, chodi nam stale davat pusinku, velmi rada tancuje a uz velmi spekuje a hadze okom na nas....hlavne na tata.

melory
6. feb 2009

vcera sme do jednej v noci pozerali s jimom carrym film o financnej krize...zas som sa skvele pobavila.....ja toho muza zboznujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre