Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

veronika13
9. feb 2009

lumi a načo potrebuješ fotku tváre a postavy, ak môžem byť taká zvedavá? 😵

ingrid78
9. feb 2009

Ahojte, s tymi perinkami je to podla mna individualne ako so vsetkym. Kajku sme uz v porodnici nevedeli so sestrickami zabalit, a to ich tam riadne zvazovali s rukami pri tele. Vzdy tie ruky vytiahla a nepacilo sa jej to. Takze sme ich nepouzivali, a popravde ani mne sa to velmi nepacilo, zvazovat ju takto. Ale chuda nebola, snazili sme sa ju nenosit vo vertikalnej polohe a fixovat chrbticu. Mala som aj DVD od kamosky, ktora bola na kurze o spravnej manipulacii, od nejakej zenskej, uz neviem ako sa vola, ale je dost znama. Tak sme jej snad neublizili, ked sme sa neperinkovali 🙂

lilu18
9. feb 2009

ved prave,ze lepsie sa drzi take krehucke mimco v perinke..no ale kolko ludi..

anielik ,neboj zvladne.Deti sa rychle prisposobuju-no rychl.ako dospelaci a hodila som to tu s tou kamoskou len pre vas,ze ste tu pismenkovali ze mate problem s MS.To bude aktualne asi mesiac a uz bude plna 🙂

melory
9. feb 2009

ingrid, ved to, ze mne neslo o stahovanie ruk, to moje deti nezniesli, ale o to teplucko a tu manipulaciu.....fakt este stale mam pohlad na to babatko, ako sa kyval vo vetre.,...hrozne.

veronika13
9. feb 2009

môj mal ruky stiahnuté len v pôrodnici, doma už nie, tiež sa mi to nepáčilo a hoci som mu ich aj chcela niekedy stiahnuť, aby sa neškrabal, tak si ich vždy vytiahol, tak ručičky mal vonku aj nožičky, lebo sa vykopal asi po týždni 😀

mounty
10. feb 2009

no, veronika13, pri Riskovych mierach sa ani necuduj ze mu ruky, nohy trcali 😀 kolko ma teraz cm a kg? Niki vazi 12kg, uz dost dlho stoji na tejto cifre, nosi 86-92.......asi taky priemer, ale ma take male packy, vsetky rukavice mu padaju 😝

mounty
10. feb 2009

a prave sme sa vratili od Dr, dala som ho zaockovat proti kliestovej encefal., u nas je strasne vela kliestov pod lesom, tak nechcem riskovat, moja sesternica ma kvoli tomu ochrnutu polovicu tvare ze mala ako dieta kliesta a dostala zapal mozg. blan............a musim sa pochvalit, Niki ani nepipol ked ho pichali, asi je zvyknuty ked si picham ja tak pozera..........

lilu18
10. feb 2009

ahojte..mounty u nas jedna na to aj umrela ☹

lilu18
10. feb 2009

nasa ma 14kg a vacsinou 92-ky ale aj 86 niekt.oblecie,zato nozku ma uz 24-sa mi zda dost na dievca.Asi si bude zit na velkej nohe 😀

melory
10. feb 2009

moja kamaratka z detstva tiez zomrela z kliesta, je to hrozne, a najhorsie ako sa trapila.

dnes robim zeleninovo - masove fasirky...su uzasne, mnam, mnam, aj deti si pochutnavaju a to obycajne nechcu.

stelka uz bez teploty...ale kaslu statocne.

mounty nieco mi uslo? preco si pichas???

hugo sa tiez z perinky vykopaval, ale to ma neodradilo....zaviazala na novo, alebo som mu nechala nohy trcat a zakrila.
nam aj neurologicka odporucila perinku, aby nebol podrazdeny.

maaja
10. feb 2009

caute
ja som mareka nedavala do perinky, len do takej zavinovacky ...
no a odkopava sa mi teraz - kazdu chvilku v noci ho musim zakryvat ...

vcera som ho brala do jasli - by ste neverili jak sa ten maly tesil, ked sme tam dosli, normalne vyskal od radosti 🙂

melory
10. feb 2009

maaja a perinka nieje zavinovacka? vlastne nie...mala som aj ja take na cvoky, tie boli super.

lilu18
10. feb 2009

mel.to ich normalne vyprazas? aj decka jedia? 😕

maaja to nie je to iste-zavinovacka-perinka? 😕
..sa tu dnes len divim 😀

tiez mi uslo ze si pichas-co preboha? 😕 mounty

melory
10. feb 2009

maaja to som rada, ze sa mu v domceku paci....nic krajsie, ako spokojna maminka a dieta.
inak moje deti spia odokryte. ked ich idem pozriet zakryjem, ale len co sa otocim, uz su odkopany. mame veeeelmi teply byt a ani sa im necudujem.
inak je to sila byt doma s detmi....uz neviem co by som vymyslela, aby sa nenudili.
hugo mi pomaha v kuchyni.....daval mi fasirky do struhanky...boli vseliake....ale jedle.

maaja zajtra idem na vojta...aerobic mix 🙂

melory
10. feb 2009

najprv som si myslela, ze zavinovacka je ta co sa zavezuje a perinka je ta co sa cvokuje....no neviem teraz.

lilu18 vyprazame a jedia.....a co??? akoze nezdrave??? ved je tam 😀 z e l e n i n a 😀

maaja
10. feb 2009

nevedela som ci pod perinkou myslite aj zavinovacku - pre mna je perinka ta klasika 😀

zuzkafuny
10. feb 2009

ahojte...
tak už aj bežím... synok vstal 😀
My sme perinku nemali ani keď sme išli z nemocnice a sestričke sa to nepáčilo...nech!
a nestíham dozadu čítať, tak ani reagovať... 😖
Ja som malému zmajstrovala kuracie prsia na smotanovosyrovej omáčke a šup k tomu cestoviny... to ľúbi 😀
Lilu... aj ja vyprážam a malý to má rád... a ešte viete čo má rád??? Klobásu pravú domácu 😠 mu vždy chlap môj dá... 😠

melory
10. feb 2009

maaja chapem, ale zavinovacka je podla mna klasika, lebo sa dieta zavazuje....... 😵
dobra disputa.
hugo mal klasiku bielu a tie sa snurovali v troch radoch
stelka mala take farebne - jemne - a tie sa cvokovali, alebo na suchy zips...tie som vsak mala pozicane...takze tie nemozem posunut, aj ked su prakticke. peru sa naraz a nemusia sa prevliekat.

melory
10. feb 2009

stelke by som klobasu veru nedala, hugovi som dala okostovat[na jeho ziadost]!, ale nesmakovalo mu.
vidis zuzka a teraz sa cudujes ze je ako odtrhnuty z retaze...treba to hned za mala "priviazat" 😀

zuzkafuny
10. feb 2009

no... skoro mi radíš...
ale aj tak veľké Ď 😉 🙂

melory
10. feb 2009

dufam, ze ta klobasa je aspon varena 😉

zuzkafuny
10. feb 2009

kdežeee... to neni ono... 😀
ale nebojte... keď ho ja vidím, tak z nej neje... ☹

melory
10. feb 2009

zuzka mne je to jedna, ale vznikaju z toho veeelke neprijemnosti v zaludku.....za spomenutia vhodny je vytvorenie cervikov so suroveho masa.
mne stryko masiar robieval v case mojo vegetarianskeho obdobia zemiakove klobasy....boli ako prave, len namiesto masa boli krumple.

zuzkafuny
10. feb 2009

si ma nastrašila červíkami... 😖

melory
10. feb 2009

aj by som ti to odborne povedala, ale vyfucalo mi to z hlavy. proste slo o to, ze detsky zaludok nestiha surove maso spracovavat a cerviky sa volaju aj dako specialne...ale uz neviem jak....a hrozi to aj dospelym pri tatarskom bifteku...preto vzdy trrrpnem, ci budem o.k.

melory
10. feb 2009

moji si urobili bunker....bude chvilu klud. pochutnavam si na fasirockach a je mi dobre....prve jedlo dnes....dako mi nechuti jest, ked sa vidim v zrkadle.

mounty
10. feb 2009

ahojte, ja som robila zeleninovomasove fasirky minuly tyzden, vzdy urobim takych 60ks!!! Potom na plechu peciem, nevyprazam, a sup do mrazaku, je super uz si ich len vyberat a dorobit cokolvek k nim.......odporucam, len treba mat vacsi mrazak 😉

co sa tyka mojich pichani, tak uz od septembra si picham denne Fraxiparin, na riedenie krvi........mam poruchu zrazanlivosti.........som myslela ze som to sem uz pisala 😨 a mam stehna sama modrina, uz si nemam ani kam pichnut........ale dobra sprava, od nedele som vysadila, kvoli epiduralke, vtedy sa nesmie pichat par dni.......tak uz nech len porodim............ 😉

nas Niki miluje parky, sice mu davame iba take akoze detske, to asi ani moc masa nevidelo, ale je do nich zblazneny, predvcerom zjedol dva cele!!

Uf,ale je necas, snezi ako dive u nas, tak bude pekny les poobede na vylet 😉 zatial sa majte, idem sa vystriet kym sa da..........papa

melory
10. feb 2009

mounty vedela, ale nevedela, ze tak dlhodobo.
s epiduralkou suhlasim...nieje nad to.
aj moji maju radi parky a tak kupujem hydinove a tie akoze detske.
tie mam v mraznice, ze ked nic nebude na ranajky 😉
ja mam fasirok malo....ale zdvojnasobila som pocet pridanim zeleniny.

aj tu krasne snezi, deti mali pod oknom stolicky a kochali sa.....stale su v bunkry 😵

mounty povedali ti uz oficialny termin porodu??? lebo 27.2. je tu zachvilu a hovorila si, ze pojdes skor.

zuzkafuny
10. feb 2009

Mounty... napárky som zabudla...!!! Aj mi ich máme radi. Spišské má rad... a viedenské... detské sa mi u nás podarilo kúpiť raz ☹
Môj sa začal hrať s ručným mixérom akože je to auto... tiež mám kľud 😀

zuzkafuny
10. feb 2009

Inak moja váha tiež nebadane stúpla 😕 😕 😕 na 60kg. pomóóóc 😢
sa do ničoho nezmestím a pufkám ako slon...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre