Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

salajcatko
19. mar 2009

AHOJTE KOčKY

salajcatko
19. mar 2009

SOM TO nechtiac odoslala 😀

tá anglina funguje aj u nás v MT, sme tam išli nahlásiť karinku, ale ked na nás vyvalili všetky poplatky, tak sme žial museli odísť, Karinka slzvy v očiach, ale hold, nedá sa všetko, a slúbili sme jej, že ked pôjdem raz do práce, tak ju tam nahlásime. Zatial chodí len na mažoretky, tie našťatei stoja len 8 euro mesačne, a páči sa jej tam, tak aspoň niečo.

Veru, ako píše gulička a Mel - dve deti je niečo celkom iné, všetko je dvojnásobné - roboty, nervov, starostlivosti, ale aj radosti. Ja mám medzi nimi rozdiel presne 5 rokov, ale ani to nie je celkom OK, ja sama neviem odpovedať, ked sa ma niekto spýta, aký je ideálny rozdiel vekový - podla mňa záleži aj na konkrétnej rodine, deťoch, ja osobne preferujem skôr väčší ako menší, ale je to diskutabilné veru. No a v mojich očiach je gulička úplne supermanka, ja by som si asi moc netrúfla mať deti tak po sebe 🙂

gulicka
19. mar 2009

ahojte, hlasi sa supermanka 😀
dakujem za povzbudive slova, tiez sa tesim, ze ked trochu povyrastu, budu partaci, ale kto vie?.... mozno ani nie, su uplne odlisní, uplne ine naroky, zvyky, povahy...
k tej Helen Doron, tri kamosky mi tam chodili s detmi, dve to vzdalii vraj kvoli peniazom - pokroky vidiet pomaly a stoji to moc, a verna ostala len jedna - chodia tam uz treti rok a vraj sa vyplatilo...
no, mozno viete, ze ja som anglictinarka, Pauli zatial po anglicky nejako umyselne neucim, ale mame ponahravane videa z netu, pesnicky hlavne a vela sa z nich sama naucila, lebo vsetko okolo komentujeme po slovensky a potom opakujeme v anlictine, hlavne zvieratka a pozdravy, ale ak dame dva tyzdne prestavku, niekt. slovka zabudne, takze, ak raz nasadnete na tento vlak, neodporucam vystupit 😉 ... My sme nasli aj cele hodiny Helen Doron na nete, tak ak viete same cosi po anglicky, mozte sa spolu s dietatkom ucit, inou ako zabavnou formou to asi ani nema zmysel... ale zatial to ide fakt pomaly, lebo nove videa presadzujem len velmi tazko, dokolecka pozerame len jedno-dve oblubene...

mounty, drzim palce, nech sa Ti to polepsi, mne sa to este v nemocke zapalilo, hrozilo, ze ani domov nepojdem, ale potom sa zacali viac starat, prikladat kadejake obklady a pomohlo, nastastie...
a celkove ma to menej bolelo ako pri Pauli, teraz ma nastrihli a vtedy nestihli, zosivali aj zvonka aj zdnuka, no radost 😝 ... ozaj, a neziarli maly?

veronikap
autor
19. mar 2009

ahojte supermamky 😵 😵 no ja ešte neviem na čo sme sa to dali, to uvidím, až keď sa druhé bábo narodí 😀 😀 tak verím, že to bude aspoň z polovice taká pohoda, ako so Zinou.. ale hold, až budúcnosť ukáže.. 😝 aj keď si nerobím žiadne ilúzie, určite to nebude jednoduché... ale presne ako píšete.. tie cca dva-tri roky vydržíme a potom to budú parťáci (dúfam 😀 )
ja mám o 6 rokov mladšiu sestru a musím povedať, že najmä v čase môjho dospievania to nebolo jednoduché.. ona mohla všetko, my skoro nič, tak sme spolu veľmi nevychádzali... veď to možno poznáte.. oveľa viac si rozumiem so sestrou, ktorá je len o rok mladšia...
ťažko povedať, či je to tým vekovým rozdielom alebo proste povahou...

mounty, dúfam, že už naozaj bude len lepšie

veronikap
autor
19. mar 2009

by ste neverili baby.. pred chvíľou svietilo slnko, medzitým trošku spŕchlo a teraz je taká snehová fujavica, ako keby bol december.. 😠 😖 porazí ma z toho počasia 😠

melory
19. mar 2009

ja som na vlak nastupila z vela dovodov. chcem mu darovat rec, ktoru mne nasi nemali moznost darovat. investujem do vzdelania a ked bude chciet tancovat, aj pri zapalenom sudaku sa nauci repovat.
mne sa ta forma hry paci, dokonca ma dostala, zachvilu som bola medzi detmi len vyssia.....zapojila nas na 100%
hugo ma napocuvanu anglictinu, lebo mu pustame rozpravky v tomto jazyku. mozno cudne, ale to sme uz raz my a melory 🙂 a co vam poviem, hodinku budem mat pre seba. mozem byt v domceku, alebo v zahrade. za zleho pocasie v hermi so stelkou, alebo v kuchynke. je to 1000,- mesacne. je to dost, ale priskrtim kohutik v hrackach.

vyhoda dvoch deti je ze sa SPOLU zahraju.

melory
19. mar 2009

dnes som zrusila kooperativu, poistenie na dozitie a smrt, takze po smrti nik nic odomna nedostane....snad ma daju spalit za svoje!

ja mam o 11 a 13 rokov starsich surodencov. su mi ako rodicia skor.
nikdy som nemala pocit, ze mam segru, alebo bracha, az teraz ako som sa vydala a mala deti. doteraz sme si boli dost cudzi, oni ma brali ako dieta stale.

veronika13
19. mar 2009

ja mám o 10 rokov mladšiu sestru a o 13 brata, je to dosť, často som im musela byť mamou a v čase puberty (mojej) to bolo najnáročnejšie. Ono si nevyberieš, čo je najlepšie, najlepšie je to čo máš doma 🙂
zajtra sa chystám s Riškom do mesta, chcem mu kúpiť nejaké nové náučné hračky, dúfam, že niečo zoženiem, lebo sú tu asi len dve hráčkarstva

u nás dnes fujavica za všetky drobné, raz slnko, potom sneh, hovorím, že namiesto veľkonočných vajec vytiahnem stromček 😀
gulicka, ahoooooj

salajcatko
19. mar 2009

áno, darovať reč je skvelé do budúcna, to je recht, Karin mala základy v škôlke, teraz ju ma od prváku na ZŠ. Ale nedá mi nepovedať, že záleži to aj od konkrétneho dieťaťa, mám susedu, ktorá je rovnako stará ako moja Kajka, chodi na Helen Doron už niečo cez 3 roky, a nemám pocit, že by jej ten jazyk bol akysi blízky, na základne slová karin reagovala oveľa pohotovejšie, lepšie, aj výslovnosť mala krajšiu. Tým nechcem povedať, že moja je múdrejšia, len sama podla seba viem, že na jazyk treba mať aj "hlavu"
Ja deťom tiež púšťam Ang. CD, karin to veľmi berie, spieva si, ale Simonku tieto detské piesne vôbec, tá je celá bez seba ked jej Kajka pustí techno...fakt netrepem, "tvrdé techno" to je jej život 😵 , ma podarené pohyby, tancuje do rytmu, každý vraví, že z nej bude tanečníčka...po kom to však má, netuším 😕 😝 😀

a ten rozdiel vekový je veru vždy na zváženie. Karin chce mať klud, ale malá jej nadá pokoja, všetko je OK a ideálne kým má Karin náladu sa jej venovať a hrať sa podla Simčiných "požiadaviek"...ked sa kajke nechce, je oheň na streche...poviem vám, občas mi jej je aj ľúto ☹

salajcatko
19. mar 2009

che, to bolo dobré veronika, že stromček
inak ja som tak ráno privítala moju familiu, že "šťastné a veselé"..však tu je bielo ako na vianoce 😒
Veron skús zbehnúť aj do knihkupectva, aj tam maju rozne knihy náučne a hravé, simka ma napríklad od Ježiška takú, že su poskrývané zvieratka a na boku s tlačitla čo vydávaju identické zvuky..no a kedže je marec, mesiac knihy, sú aj fajné zľavy...dnes sme tiež takto boli v "knihe" 😉

salajcatko
19. mar 2009

toto je tá kniha, majú aj iné z tejto série:
http://www.martinus.sk/?uItem=53506

veronika13
19. mar 2009

môj má knižky rád, už pozná kopu zvieratiek. Úplne mi vypadlo, že marec je mesiac knihy 😅 Náš je viac na ľudovky, tak predpokladám, že pôjde v šľapajách ocka a švagra 😵

salajcatko
19. mar 2009

vieš čo? mali aj peknú knihu, tvrdý materiál, v spodnej časti je klavír a na každej strane je jedna ludova pesnička s popoisom ako ju zahrať na tom klavíry...viem, že ešte je na to maličky, ale vravela tá pani predavačka, že sa to dá nastaviť aj tak, že tie klávesy sa podsvietia - celkom zaujíme to bolo..možno by to Riška zaujalo 🙂

veronika13
19. mar 2009

presne takú knižku som dnes pozerala u kamarátky, dáko ho nechytala, možno časom ... ale je úžasné aké hračky sú teraz dostupné, len mať tučnú peňaženku... veď aj mám, pre drobné ju nemôžem už pomaly zapnúť 😝

melory
19. mar 2009

nasi maju velmi radi magneticku knihu s magnetkami, stelka ma taku naucnu, kde dava na miesto magnetky podla logiky a hugo zas vesmir. fakt sa zahraju a stela uz vie vsetky magnetky dat na spravne miesto, bez jednej chyby.
pritom stale pocuva farbu, tvar, ake je to zvieratko....paci sa nam to.
inak pisu, ze maju postavit vezu zo 4 kociek, ja som jej naratala 8-9 ako kedy.
salaj praveze si myslim, ze talent ma, uz len keby polku zdedila po muzikovi a nehanbi sa hovorit anglicky, opakuje vsetko co pocuje...{tomu sa sama cudujem, lebo po slovensky nechce opakovat nic!}
moj brat uz stelke kupil ten magnetofonik detsky sa tak tesim...... 😵
inak niekedy sa s nimi aj trham o hracky - niektore ma fakt dostanu - muz sa na mne smeje, ze som dieta.

veronika13
19. mar 2009

dneska postavil vežu asi z 15-tich, viac ich nebolo 😀

veronika13
19. mar 2009

toto som teraz našla v súvislosti s Riškovou intoleranciou bielkoviny kravského mlieka:
http://www.mliekoshop.spol.sk/pages.php?page=o_...
skúsim kozie mlieko

melory
19. mar 2009

waw, to budu dobre kocky. nase su take ake su, ale su, z dvoch stran su puzzle, z dalsejje pocasie a take srandy, z dalej su tvary, z dalsej su tvary, ale do ktorych musi vlozit ona napr kocku, srdiecko......take pekne, len su nestabilne. jaaaj a je tam aj tlacitko co piska, telefon co sa toci - jezisko doniesol hugovi a ten ich vobec nevyuzil zato stelka ide jedna radost.

veronika tak aj vy ste alergici? mne sa zda, ze to hugovi preslo, ze vraj je to do 5 rokov a to by suhlasilo.
ak to ma....tak asi vies aj sama z coho.

veronika13
19. mar 2009

asi hej, ale zas kamaratkine deti to mali od narodenia... už neriešim z čoho, ale ako tomu predísť, teda aby papal mliečko, aby mal dosť vápniku, bielkovin všetkého a na to mi to kozie pasuje, tak ho skúsim

to boli také normálne drevené kocky asi 5x5 cm, keď sa mu to zvalilo, to bolo radosti 😀

veronika13
19. mar 2009

skúšaš už Hogovi mliečne vyrobky, alebo aj mlieko samotné?

melory
19. mar 2009

tak ja som zasadne proti takym drevenym kockam, dostala som taku jednu do hlavy v skolke, potom ako velka som na jednej navsteve na taku stupila a to bolo pre mna stop, viac bolesti ako radosti u mna a tieto dostal od babicky na vianoce.
kazdopadne by si mala dostat priti astmaticky liek zaditen alebo zodak. alergia na mlieko ju vytvara a da sa tomu predist. ja mu davam len probio {actimel, activia jogurt, probio napoje} ale to nam kazali od 3 rokoch a aj to len raz za tyzden. to zacal celkom dobre tolerovat a davky som zvysovala postupne. teraz moze parenicu, korbaciky, lebo su z "ovecky"
inak mliecne vyrobky samotne nie. mlieko samotne uz vobec, ani prevarene. ziadne, len sojove. maju aj nutilon soja, ten mal do 2 rokov

melory
19. mar 2009

priti - proti

melory
19. mar 2009

veronika inak na varenie kupujem take susene na krabici je nakresleny zajacik a najlepsiu cenu ma v tescu. robim mu ho aj ako napoj s kakaom. dam mu 7 lyziciek na 200ml

veronika13
19. mar 2009

nič také ako astmu som u neho nespozorovala a dávať mu bezdôvodne lieky sa mi nepáči

tie kocky to je pravda, že sú dosť tvrdé, ale aj na umelinách som si už dosť fest ublížila

to ako tú alergiu na mlieko má už doživotnú?

melory
19. mar 2009

dozivotnu snad nie, ak sa zaludok vylieci a nebude zatazovany mliekom, tak sa vystrabi. lekar hovoril, ze do 5 rokv a potom uz pomaly vymyzne. ta astma sa prejavy az po niekolkych rokoch, tak ako aj alergia sa neprejavy hned. preto nam davali tieto kvapky, urcite to nebolo bezdovodne. maju 80% astmatikov, co boli najprv alergici na mlieko. jednoducho jedno z druhym. mlieko zahlienuje a zatazuje dychanie. mne uz to pomaly aj z hlavy vylietlo, pomaly dolujem, ako to vlastne bolo.

melory
19. mar 2009

mizne 😵

melory
19. mar 2009

na zaciatok som bola tak tvrda, ze som nepovolila ani ziadnen keks, kde bolo mlieko napisane, vsade som citala zlozenie a v podstate nemohol ziadnu sladkost okrem tych zdravych zazracnych blbosticiek.

veronika13
19. mar 2009

no to je zaujímavé, na toto ma Dr. vôbec neupozorňovala, a od teba to počujem prvýkrát. Možno preto mi to nehovorila, že Riško nemal už alergiu, ale ešte len intoleranciu, teda nábeh na alergiu, tak mi bolo povedané, ale aj tak sme mali mlieko vylúčiť, len určite mliečne výrobky, ale ani tie mi už dlho neje, Jednoťáčik má najradšej, iné detské ani nezje

veronika13
19. mar 2009

toto by sa mi pre Riška páčilo, anielik, dík za fotku
http://www.maxus.sk/detsky-sen/hracky-pre-deti/...

melory
19. mar 2009

napriklad stelka k pribinaciku este ani nedosiahla.....ani nebudem riskovat.
hugo ma taku zas, ze dotykovu....to je co? na testoch nemal ani na jednu zlozku alergiu, ale ked sa nieco z mlieka dotklo jeho tela - koniec sveta - nemocnica.
moja doktorka ma hned poslala do blavy na imunoalergologiu - sam doktor hovoril, ze jej mam dakovat. ked som sa chcela prehlasit do nasho mesta velmi ma odhovarala a nakoniec aj presvedcila, je to proste kapacita sama o sebe. ja mu verim, pretoze sa zaujima o svoj odbor a chodi na skolenia a ma rozne akreditacie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre