Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

maaja
24. mar 2009

hi hi, mounty, aj nas Marek poskakuje jak take kozla 🙂

zuzi, ja chcem umyvat okna zajtra - bo cez vikend sa chysta oslava ;) tak som zvedava co z toho bude ;)

anielik
24. mar 2009

ahojte,

Riskovi vsestko najjj 🙂 hlavne aby tato bol domka skoro 🙂 Veronika ako ste oslavili?

Tak restika lalia, v PK je super, mzem odporucit, Matko sa tam vyhral s detickami v domceku, na smykalke a este takom domcekosmykalke...my sme sa v poho napapali, varia super a ceny maju tiez este v normale, len jedno - nus ze sme si mysleli ze to tam bude take komornejsie, takze tortu sme si zobrali spat a spapali sme je domka 🙂)

Okna? to uz? sak ich podchvilou umyvaju zadarmo ☹ ☹

veronikap
autor
24. mar 2009

anielik, vy máte narodeniny myslím až zajtra, že? už nejako strácam prehľad 😎 ale torta bola krásna.. ja sa chystám objednávať tento týždeň.. dnes sme boli pozerať nejaké šatočky... ale akosi sme nič nenašli... nechcem z nej urobiť žiadnu cukrovú bábiku, chcem niečo aj na bežné nosenie.. keď sa nám už nejaké páčili, tak jasné, že nemali naše číslo... 😒 idem pozrieť ešte na mimibazár...

u nás práve prebehla snehová fujavica a začína sa vyjasňovať, mi to príde ako apríl... preto sa mi do tých okien nechce, aj keď už cez ne poriadne nevidno.. 😀

salajcatko
24. mar 2009

ahoj
baby, dnes mi umrela dobrá priateľka, je mi z toho hrozne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
je to tak nefér ☹

luminkasp
24. mar 2009

salajcatko, to mi je velmi luto 😢

salajcatko
24. mar 2009

dakujem Lumi, čakali sme to každým dňom, ale aj tak to raní ☹

luminkasp
24. mar 2009

vzdy je tazke, ked odide niekto, koho sme mali radi...

zuzkafuny
24. mar 2009

Sali... 😢

salajcatko
24. mar 2009

bolí to asi o to viac, že je to suseda, mladá, strááášne dobrá, a videla som,ako ju odnášajú v truhle ☹

salajcatko
24. mar 2009

no ale na inú tému - u nás napadol sneh, porazí ma už asi nadobro 😒
baby, potrebujem súrne radu - dnes je to tretí deň, čo si Simonka zmyslela, že nebude zaspávať sama,ale so mnou - neradte mi, nechať ju vyplakať, byť neuprosná, lebo to sa nedá = z postielky vie vyliesť sama, otvorí si dvere, stále dofrčí za mnou, reve ako pavian, a nie som schopná ju dať lahnúť,čo sa tak bráni ☹
čo s tým, nechcem a nemôžem ju uspávať, večer bol práve ten čas, čo som sa mohla intenzívne sama venovať karinke, ona si to vychutnávala a čakala vždy na to 😨

veronika13
24. mar 2009

Ahojte, tak sa hlásim po krátkej odmlke 🙂
boli sme u našich, mama mi v piatok ráno volala, že má strašne bolesti, nech ju prídem zaviezť ku doktorke, má zápal močového mechúra, tak sme sme tam boli cez víkend, vlastne do teraz. Celkom dobre nám to padlo, síce som si moc neodýchla, ale aj tak bolo fajn.
Ďakujeme všetkým za gratulácie, zatiaľ sme neoslavovali, nechcem bez ocka, oslava bude zrejme cez Veľkú noc alebo až po.

My tu máme tiež kopu snehu, som zapadla normálne, nikto z dvora neodhádzal samozrejme, tak som sa musela vyhrabať aj s autom sama, našťastie prišiel švagrov kamarát a potlačil ma.

salajcatko, to je mi ľúto tej kamarátky ☹
a ďakujem za info o alergologii, veľmi mi pomohli, trochu aspoň viem ako to tam chodí
s tým spaním sme na tom aj my tak, už asi niečo cez dva mesiace vymýšľa, že nechce zaspať sám, postielku nepoužívame už naspanie, nechce tam spať a zaspáva pri mne, neriešim to ale, užívam si to, ale zas bolo to lepšie, keď zaspal sám, nikdy sme s tým nemali problém. Asi prechádzajú takým obdobím, že chcú cítiť blízkosť pri zaspávaní, alebo sú takí prešpekulovaní, že si chcú určovať podmienky oni

zuzpidka
24. mar 2009

ahojte. tak nám tu dnes svietilo slniečko, ale bolo chladno. tak ja už sneh nechcem, len si ho nechajte na západe a v strede. ja si ľahnem na posteľ, pustíme si večer nejakú rozprávočku na dvdčku a zaspia obidve deti. ináč nie. dnes sme pozerali Ferdo Mravec. už spia.
Sali, je mi to veľmi ľúto. 😢
prajem dobrú noc. 😉 🙂

salajcatko
24. mar 2009

veron, ak by si chcela ešte niečo vedieť o tej alergo, kľudne sa pýtaj, boli sme tam už x-krát 😉

ja som čítala niekedy dávnejšie, že deti sa dostávaju do veku, ked majú už lepšiu predstavivosť, fantáziu, začnú sa báť tmy, a chcu nás mať pri sebe, lebo sa boja aby sme neodišli...len som si akosi nezapamätala kedy je to obdobie, žeby už teraz???? 😉

ozaj veron, Riškovi všetko naj, nech ma krááásny život 😉

a aj Maťkovi a aj všetkým, ktorí to majú pred sebou 🙂

veronika13
25. mar 2009

sali, ďakujeme 🙂

myslím, že to obdobie by mohlo byť aj tu, vraj deti sa po 2-3 roku začínajú báť, preto ma hnevá, keď ho niekto niečim straší, ako napr. "nechoď tam, lebo tam je tma", alebo "je tam bobo" a podobne... už som si párkrát všimla, že po takýchto poznámkach sa bál ísť sám večer do spálne, keď bolo zhasnuté... tak upozorňujem, nech mu také veci nehovoria

veronikap
autor
25. mar 2009

ahojte, dieťa už zaľahlo, tak mám chvíľu čas, kým sa mi uvaria cestoviny 🙂
oslávencom všetko naj a cmuk 😵

salaj, je mi to ľúto ☹

zina má teraz tiež trošku také vymýšľačkové obdobie v zaspávaní.. ale skôr v tom, že sa jej nechce, potom chce ísť 3x cikať, potom ju musíme ísť každý aspoň dva krát stisnúť a vybozkávať... ja som v tomto zase sekera.. vymýšľať môže, ale len určitú dobu, keď to už prešvihne, tak vie, že si nepomôže a môže revať a metať sa koľko chce..

mounty
25. mar 2009

ahojte........salaj, ta smutna sprava je hrozna,.ja sa stale neviem zmierit s tym ze nam umiera mamina, velmi sa tomu branim a nechcem to spracovat...........

co sa spania tyka, tak ja som skoro osedivela dnesne obedne spanie..........boli sme v Dubravke pesi u doktorky a teda bol Nikinko riadne zniceny, predpokladala som ze zaspi bez protestov, ale joooooooooooooj, aky by bol svet a zivot jednoduchy............namiesto toho ma cakala hodina a pol!!!!!!!! posielania spat do postele, vzdy vyliezol s usmevom na tvari.......samozrejme ze Johanka cely cas revala lebo chcela mliecko, potom ju tlacilo brusko......hrooooooooooooza. Nakoniec malinka bola ta mudrejsia a zaspala, tak som si lahla k Nikinkovi, silno som ho stisla, tak pricvakla k stene a zacala som mu rozpravat rozpravku aj ked krical Nie, nie..........po chvili sa zapocuval a zaspal.............citim sa ako po riadnej ture v Tatrach, aj ked iba fyzicky.....................no a je to tu, len co som "doranajkovala" tak sa hlasi malinka slecinka.............ua, ua, uaaaaaaaaaaaaaaaa

maaja
25. mar 2009

ahojte,

mne sa dneska tak strasne nechcelo vstavat, ze som ostala s marekom doma 😅
asi nieco na mna lezie, bo ma skrabe v hrdle a som fakt straaasne unavena ☹
no a Marek celu noc kaslal - mna uz z toho kasla porazi ... nic mu nie je, ani sopliky nema, dycha uplne cisto, ani teploty nema, uplne je v pohodke, len v noci strasne kasle ,,, ja uz neviem co s tym ... Dr aj robila vysetrenia nonis nenasla ... dneska som mu kupila sirup Stoptussin - tak snad mu zaberie, lebo ten Stodal uz nanho asi nereaguje ☹

citam ze vam deticky zle zaspavaju - vraj aj Marek v skolke vymysla so zaspavanim a vlastne teraz som si to mohla "pozriet" ... som ho dala do postielky a este pol hodku si tam rozpraval a mrnkal, no nereval a teraz spinka ...

a s tym snehom, baby na severe, mna by asi uz je.lo 😝 🙄 teda ani u nas to nie je bohvieco, strasne je zima, aspon teda mne, no ale aspon snehu uz neni ... al cez vikend ma byt fajn ;)

maaja
25. mar 2009

Maťkovi a Stelke vsetko NAJ 😵

veronika13
25. mar 2009

tiež pridávam gratuláciu, oslávencom všetko najlepšie 🙂

no baby poviem vám, ten sneh už nie a nie prestať padať, celú noc aj do obeda padal, teraz svieti slnko akoby bola jar 😅

melory
25. mar 2009

dakujem, stelka nam dnes k narodeninam pridala slovicko pajada {parada}
co z toho vyplyva? ze mat dva roky je proste parada 🙂

melory
25. mar 2009

matkovi tiez zelame vsetko najlepsie a super surodenca.

melory
25. mar 2009

salajcatko, vidis? nam tie pasiky nerobili a preto nemam dostatocne info...ja sama som bola v tom , ze tie sa robia na pel...ale bude to tym, ako som tak rozmyslala, ze sam doktor mi povedal, ze pred jarou urobime este tie pichacie testy na pely. z toho som si to poskladala. ostatne nespomenul, lebo sme ich mali za sebou z krvy. pel sa zrejme da len pasikami.zas som o nieco mudrejsia. veronika13 prepac, nechcela som ta zavadzat.

melory
25. mar 2009

luminka pozeram, ze vy ste uz aj opaleny....ach jaj, my tak jedine na svahu z horskeho slnka.

luminkasp
25. mar 2009

stelke a matkovi vsetko naj k narodkam.

anielik, vy mate ake nadherne fotky, matkovi sa kosacka paci?

mel, no sme, u nas uz je par dni jar 😉

nahodila som moje nove haro, pod nazvom ideme pozriet kamosku, ak chcete kuk, ale upozornujem vas, ze nebude dlho aktualne, lebo ked udru horucavy, pojdeme pekne na kratko 😀

veronikap
autor
25. mar 2009

lumi, no paráda taká pekáreň... jaj, ako vám je super, behať celé dni po vonku.. u nás je to hrúza, raz fučí, potom prší.. do toho ešte aj sneží... 😠 ale už sa nám tu na jednom strome objavili zelené púčiky, tak jar je už tu, len to počasie to ešte nepochopilo 🙄 😀

mel, chystáte aj nejakú párty?

katka, no musí to byť perné s dvoma deťmi 😝 som dnes bola s bývalým kolegom, tiež majú dve deti, len menší rozdiel (1,5 roka) a musia si to deliť, on býva s tou staršou (našťastie si vie prácu prispôsobiť) a mamina doma s bábätkom, lebo že inak strach a hrúza 😝 😅 ale aj tak sa už neviem dočkať keď budeme štyria 😵

maji a nevadí marekovi v noci napr. suchší vzduch v izbe alebo niečo podobné, keď tak kašle a nič mu nie je..? iné ma už nenapadá.. 😒
u nás to včera vyzeralo na soplíky, Zina stále kýchala a trochu jej tiekli, ale dnes už nič (klop, klop)

luminkasp
25. mar 2009

ozaj maji, ten suchy vzduch moze byt pravda, lebo ty si pisala, aj ze mal laringitidu, nie? a to bol presne moj problem, ked som mala, dajte mu do izby zvlchcovac, paaaa

veronika13
25. mar 2009

lumi, kráásne fotečky 🙂

salajcatko
25. mar 2009

ahojky
dnes zaspala malá sama, tak dúfam a budem dúfať, že tie 3 dni boli len taký jej pokus 😵

Lumi, pekné foto, malá ja zlatučká, a ty sa daj kludne ostrihať ešte kratšie podla mňa ti to sekne 😉

Hviezdičke Stelke samozrejme tiež všetko naj naj, nech je jej život "pajadny" 🙂

Maaja, a mandle má OK? Moja Karin je astmatička, a máva obdobia, ked celý deň nezakašle a v noci ju často dusí..a po pár dnoch sa jej zvykne potom urobiť soplík, tak ma tak napadlo či ho mandle nehnevajú..nosne alebo krčné.

Karin ide nosiť okuliare, som z toho trocha mimo, nemám nič proti okuliarom, sama som nosila dlhé roky, ale mám strach, že ju neustriehnem a bude si ich dávať stále dole 😒

Prejem vám príjemnú noc a sladké sny

maaja
25. mar 2009

co ja viem ci by mal mandle ? ved sme pred dvoma tyzdnami boli na take komplet vysetrenie, tak snad nema ...
skor si tiez myslim ze to bude tym suchym vzduchom ... v nadveznosti na tu laryngitidu ... mame v spalni aj zvlhcovac len ho nejak zabudame zapnut 😅 no dneska isiel cely den a stale huci ... a Marek zatial nekasle klop klop klop

maaja
25. mar 2009

Marek uz davno vrai ze "to je parada" alebo ze "to je sranda" hi hi hi
melory dneska mu robo zmontoval ten domcek vonku 😵 nevedel ho potom dostat dovnutra a uz bolo aj vela hodin a zima ... tak sa mu tesil - tomu domku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre