Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

mounty
1. apr 2009

ahojte...........pekne ste sa rozkecali 😉 debaty o menach mam rada 😉

musim vam bonznut na anad, ze ma kraaaaaaaasne deticky, obe, nazivo su fakt nadherne. Boli nas kuk 😉

my krstime Johanku tento vikend 😉

veronikap
autor
1. apr 2009

ahojte, aj my blahoželáme Hugovi 😵
presne ako lilu píše, lumi je proste lumi 😀 😉

čo sa tých mien týka, mne sa tiež páčia slovenské, ale ja mám takú smolu, že na každé také používané mám negatívnu asociáciu.. a keď náhodou nemám, tak ju má Michal... 😝 😒 tak sa nám ten výber veľmi zúžil... a ja som tiež voľakedy chcela dievčatko Ellu, ale potom sa ich tu toľko vyrojilo... 😀 mne sa páčia jednoduché a krátke, aby sa to aj ľahko tomu dieťaťu vyslovovalo... naša Zina sa už vie predstaviť menom aj priezviskom niekoľko mesiacov.. čo som nechápala, lebo to naše priezvisko.. nooo.. nie je veľmi zaužívané... horšie sa pamätá 😀

luminkasp
1. apr 2009

veronikap a nasa tere povie, volam sa teresa serrano miklusicakova 😲

luminkasp
1. apr 2009

inak, ja som naozaj lumi, mna tak volali celu strednu 😉 , ked som robila sefredaktorku, tak ma tak volala cela skola, takze ja na to reagujem😀 Keby som sa s vami s niektorou stretla a ma oslovite lumi, tak si ani neuvedomim, ze ste ma nezavolali menom 😀 No a keby ste nahodou niekde citali niekedy nejaky clanok podpisany lumi, tak to som isto ja 😀 😀 😀

luminkasp
1. apr 2009

anielik: este ma napadlo meno adamko

ale vam by sa strasne hodilo kubko, mali by ste doma matka a kubka, ako vasa oblubena rozpravka, nie? 😉

lilu18
1. apr 2009

lumi-teda teri je hviezda,ked cele svoje meno povie..nemam slov 🤐

melory
1. apr 2009

ahojte u nas sa oslavy nekoncia, stale nieco. dnes je krasny den, boli sme vonku. hugo dnes doniesol cokolady do triedy ako sme to aj my nosievali. 24 kusov.
mna volaju mel 🙂 pritom to s menom nic nema, len s nikom 😉
mne by sa pacilo meno margita 😀 ale este viac koleta alebo anastazia 😵
chlapec by mohol byt martinko po mamicke, alebo marek. takze mozu byt aj dvojicky. 🤐

maaja
1. apr 2009

hi hi, melory, takze ty este planujes ???? 😀
inak vidim ze meno Marek celkom "fičí" 😵

maaja
1. apr 2009

aj nas marek vie svoje meno aj priezvisko ... dokonca vie meno a priezvisko mna aj roba 😵 a vie aj kde byva ... vcera sme isli domov a ked sme zatacali do nasej ulice tak vravi, ze "tam byva Marek ,,, Bumemice" 😎

anielik, luminka hodila fajn tip na meno Jakub 😉

zuzpidka
1. apr 2009

Hugovi všetko najlepšie k meninám. Dadka mu posiela pusinky.
ja som dnes bola so sebou po lekároch, lebo ma bolí, až tŕpne pravá ruka od ramena po lakeť. bola som na neurológii a predpísal mi tabletky. ak sa to týždeň nezlepší tak na ortopédiu, lebo je to z krčnej chrbtice. aj Rastík je chorý. práve spinká. zaspal sám pri rozprávke a neviem čo budeme robiť v noci. 😒 zajtra idem s ním k našej lekárke tak uvidíme čo nám povie. držte nám palce. prajem pekný večer. 😉 🙂

salajcatko
1. apr 2009

ahojky
všetkým všetko NAJ 🙂 a vela zdravíčka navyše k tomu 😉

Zuzka, nech ste rýchlo fit, držím palce.

Aj mna baví téma o menách, ja preferujem hlavne mená, ktoré sedia konkrétnemu človeku po celú dobu života -aby bolo milé ked je bábatko, frajerské ked je tínedžer, vhodné pre dospelého a decentné pre deduška 😀.
a presne také je marek, tomáš, martin, jakub, samko, boris atd.
A nemožem si pomoct,ale pre mna bolo vždy jednoduchšie riešit mená dievčenské 🙂
šarlot, karin a timea su moje topky,ale salajovi sa nepáčia, tak som nechcela špekulovat 🙂 ale aspon karinku máme 😉

odpadávam, že sa vaše drobce predstavia celým menom. My sa smejeme na tom našom "nemluvnati" 🤐 😵
volá sa simonka, ale aj Lara, reaguje na obe rovnako, ale raz ju dedo nazval Mimi, a jej to tak prischlo, že cela familia ju volá Mimi,a ked sa jej spýtate kto ona je, tak suverejne povie Mimi. 😵 😀

Inak malá má problémy čim dalej tým viac, jej problém s bruško a kakaním je už neúnosny, včera sme boli na chirurgii, ale podla mojich predpokladov - bla bla bla o tom ako jej upravit stravu, pitný režim, zvýšit pohyb...darmo som im hovorila, ze ja komplet teoriu ovládam, viem čo by jej pomohlo, viem, čo je zdravé a čo nie, ale nech mi už niekto konečne povei a poradí, ako to do nej všetko dostat, že ved ma len dva roky, darmo jej vysvetlujem, a že pre mna nie je riešenie počúvat z každej strany že ma jest vela vláknin, že mam obmedzit mlieko, ze ma pit zakysanku atd. Mudr len tak na mna kukal,asi nečakal moju reakciu, ale už som jednoducho musela niečo povedat. akurat že aj tak nič z toho, musíme čakař na gastro a tam nás obj až za 3 mesiace 😠
ach jo 😨

melory
1. apr 2009

maaja a co cvicenie? cvici sa uz vo velkej sale - modrej. tam kde bola posilnovna, tam sa cvici aerobic.

veronika13
1. apr 2009

sali, to až tak? chúďa... doktori si ju budú len pohadzovať... pri dospelom by som poradila kombuchu, no tú môžu deti od 3 rokov,pomáha upraviť črevnú mikrofloru, trávenie... po troche by možno aj mohla, poznáš to?

maaja
1. apr 2009

... a ja ze uz vsetky spite 😅

veronika13
1. apr 2009

a čo ty tu v nočnú hodinu? 😀

maaja
1. apr 2009

jaaaj melory, ja som nejaka asi az moc zaneprazdnena --- dneska cely den sedim pri PC a to som ani na MK moc nekukala aby som postihala robotne veci ...
som zvykla cvicit doma, no za posledne dva tyzdne nestiham uz ani len doma 😠
budem si to musiet nejak zreorganizovat ...
a teraz ked uz zacina byt vonku pekne, tak robo pride domov z roboty a len sa prezlecie je vonku az do tmy ... takze mareka mam v kuse ja ... nevadi mi to, len potom enmam cas na cvicenie 😔

veronika13
1. apr 2009

však môže byť Marek pri ňom vonku, nie?

maaja
1. apr 2009

😉 veronika, ja som prave dopracovala 😝
a to mi este dve veci zostali, neviem kedy to spravim - ked uz o desiatej mam dohodnute stretko kvoli prvej a druhe je pojednavanie na sude o 12.30 ... a navyse nesiem mareka do skolky - tak budem rada ked stihnem aspon to stretko, ne to ze sa nan aj pripravit 😅

oki, musim ist haji, bo ledva kukam a zajtra mam taky blby narocny den 😖

papa, zajtra nakuknem ...

PS pre salajcatko ... tvoj Karinka je KARIN alebo KARINA ? lebo v slovenskom kalendari je KARINA s A na konci, no ja ked raz budem mat dievcu, chcela by som jej dat meno KARIN bez A na konci 😅
ak by bol chlape - tak FILIP 😉

maaja
1. apr 2009

veronika, no nemoze 😀 lebo "pri nom sa nic neda" ... hlavne ze ja pri nom dokazem takmer vsetko ;)
oki, idem papa

veronika13
1. apr 2009

dobrú noc

no ja zisťujem, že keď robím pri Riškovi niečo tak sa lepšie zabaví, ako keď sa mu chcem silou mocou venovať a urobiť si na neho čas

veronikap
autor
2. apr 2009

ahojte, dnes to vyzerá na krásny jarný deň, tak si ho všetci užite 😵

čo sa mien týka, tak ešte Boris u nás padlo asi raz... ale zatiaľ vedie ten Marek 😀

Veron, u nás je to to isté.. keď niečo vybavujeme alebo doma robíme, tak má podľa mňa aj Zina z toho väčšiu zábavu, ako keby sme sa spolu hrali v izbe.. alebo stačí, že sa vyberieme pešo k Draždiaku (s našou opicou to je tak na pol - trištvrte hodinku, lebo všade treba stáť a všetko komentovať 😀 ) tam si pohádže kamienky do vody, dá pokecá s labuťkami a spokojní ideme domov... a takto ujde poobedie ani neviem ako... 😀
a MIchal sa tiež teší, keď vyrazia raz za čas niekde spolu.. ja som bola napr. včera večer cvičiť, tak sa vybrali do Mošoňu (Maďarsko) pozrieť či tam nie je to lego čo jej chceme kúpiť lacnejšie... síce nevybavili nič, lebo ho nemali, ale zabavili sa spolu 😵

musím si ísť kúpiť do lekárne niečo na pálenie záhy.. už dve noci som poriadne nespala... myslím, že som niekde videla reklamu na nejaké homeopatiká aj pre tehotné... no hrúza, som si myslela, že som niečo večer zjedla.. tak včera som večer nejedla nič a bolo to aj tak to isté 😠

a neviem čo to má tá naša opica, ale tento týždeň ešte ani raz nespala celú noc vo svojej posteli.. môžem ju ukladať aj 3x do tej jej a aj tak sa nakoniec ráno zobudím a ona medzi nami 😠 😀

no idem ja od vás.. konečne som sa objednala ku kaderníčke na farbenie, lebo to mám hrozné (a ešte takto pred oslavou 😔 ), doma sa mi už ani nie že nechce, ale zaberie mi to nejako veľa času v poslednej dobe... tak Zina sa už nevie dočkať, ako ma bude česať 😀 sa tej Janke vždy do toho mieša 😀

luminkasp
2. apr 2009

veron a mandle ti na zahu nepomahaju?

luminkasp
2. apr 2009

lilu, no nasa vela narozprava, tiez vie povedat, kde byva, kolko ma rokov, ze babka s dedkom su na slovensku a pojdeme za nimi v lete, atd atd

veronikap
autor
2. apr 2009

lumi, o mandliach na záhu som ešte nepočula... skúsim.. a môžu byť aj pražené? 😀
pri Zine mi pomáhalo mlieko, teraz nemám ten pocit.. uvidíme

zuzkafuny
2. apr 2009

už sa nechváľte s tým rozprávaním 😠
😀 😀 😀 ten môj ani bohovi 😠 😠 😠
ale začal používať po (to je poď 😀 😀 😀 ) fu! ale sme pokročili 😀
ale vie, že sa vola Mimi 😀 😀 😀 to vie tiež povedať... ale asi len keď sa pomýli 😀
Nejdem ho už toľko chváliť aby som nezakríkla... 😀

anielik
2. apr 2009

ahojte,

dakujem za tipy na mena..ten Kubko je super...povodne sme totizto mali pri matkovi vplane dvojicky matka a kubka 🙂 ale tato velmi nehce uz kuba...zase niekto na koho ma nieco 😠 😠

My sice vieme ako sa volame ale volame sa Atko :D ale instruktorku plavania povie Maja, alebo aj Pat a Mat...a vela keca...najviac sa mi paci momentalne slovo "kamiom 🙂"

veronikap nasla som to homeo. ale opytaj sa ci mozes aj ako tehulka preistotu GASTROCYNESINE ina k to najdes vsetko na stranke boiron.sk

veronika13
2. apr 2009

veronikap, aj mne by sa zišlo ku kaderníčke, melír mám už odrastený, idem jej hneď zavolať

zuzi, nemboj, za chvíľu bude kecať o 106

veronikap
autor
2. apr 2009

ďakujem anielik, to je presne to čo bolo v tej reklame a píšu tam, že to môžu aj tehulky, aj dojčiace maminy.. ale pre istotu sa sýtam...

veronika, ja som sa obyčajne farbila doma, ale teraz som sa nejako nevedela k tomu dokopať.. 😝 som si tiež teraz hodila taký nenápadný melír, nech mám dôvod ísť zase 😀 😀

nám sa nejako posúva spanie.. teraz zaspí až tak po pol 1 - pred 1 a vstáva okolo 3.. ale teším sa... keď už bude pekne teplúčko a dlho svetlo, aspoň nebudeme musieť utekať domov.. lebo večer ju potom skôr ako medzi pol 9 a 9 do postele nedostaneme...

dopapáme banán a ideme pozrieť labuťky, tak sa majte zatiaľ 🙂

luminkasp
2. apr 2009

veronika zavidim ti, kedy dostanes vase dieta do postele, moja dnes este neodpadla a potom ju do postele pred 11 nedostanem ☹

veronika13
2. apr 2009

no náš chodí spať tak okolo 13 a pospí max. hodinu a pol a večer okolo 20

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre