Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

salajcatko
15. jún 2009

ahojky
LUMI, mna Espaňol veľmi láka, ešte som tam nebola, ak odmyslim španielsky ostrov Feuerventura. Ale snád sa raz zadarí, a pôjdem sa pozrieť aj do "tvojej" krajiny. Ja mám rada teplo, ked je možnosť kúpania, alebo tieňa 😉

Mounty neboj, príde čas, ked to pochopí, každý má svoje tempo 😉

melory
15. jún 2009

u nas v rodine nema rad tepla je len hugo, inak ostatny ich milujeme. ja osobne mozem aj saunu 😵
spanielsko sme tento rok vynechali, kvoli prerabke . bude len egypt a to mounty si na teba urcite spomeniem, este ze na lodi bude klima. co si pamatam, ze muz spominal, ze na jeden vylet sa vstava o druhej v noci, lebo musia do 8hod odist z prehliadky, kedze tam uz zacina 55 stupnou 😀 .....sa tesiiim 😝
spanielsko bude na rok a luminka ty mi prosim ta porad daco exoticke, kde je malo turistou, panenska priroda a krasne ciste more. 🙂 dam si poradit...p.s. nieco blisko teba, ten vylet si mozeme dat ako fakutlativny{ci ako sa to pise}

zuzkafuny
16. jún 2009

Lumi... jasom v Španielsku bola... dááávno... keď boli olympijské v Barcelone 😀 😀 😀
a volalo sa to tam Hospitalet del infante 😀 😀 😀 si to ešte pamätám...
Ja horúčavy tiež nemusím... stačí mi 26stupňov...
Ale pri vode mi to veľmi nevadí... keď som v chládku 😀 😀 😀

mounty
16. jún 2009

ahojte, musim sa pochvalit, dvadsatdva flias ceresnoveho kompotu uz dorobenych a varim este syrup, taky husty zo styroch kil jahod a ribezli, mnaaaaaaaaaaam, budeme sa v zime opijat 😵 kto chce ist ku nam na ceresne, tak uz len do vikendu, potom ich nemilosrdne oberieme vsetky 😉 anielik ponahlaj sa 🙂

maaja
16. jún 2009

ahojte, dneska nikto ?
neuverite kde som - v nemocnici na kramaroch - marek maakutnu laryngitidu :(

luminkasp
16. jún 2009

maji, to fakt? chudatko moje, uplne presne viem, cim prechadza, chudatenko, drzte sa

som rada, ze sa vam tak paci moje milovane spanielsko, rada vas tu vsetky uvidim 😵

maaja
16. jún 2009

ej lumi veru ... a stale kasle ... uz druhy den vkuse ... a od nenedel nic nezjedol ☹

anielik
16. jún 2009

ahojte

maji to nemyslis vazne??? boze moje male zlate, posielame mu vela sily a nech je rychlo zdravy 😉

maaja
16. jún 2009

a najhorsie je, ze ja som tu sice s nim akoze oficialne, ale nemam postel ... teda mam ale niekde uuplne v inej izbe ... takzesedim tu pri nom natakom ubohom kresielku ... tak iso este so mnou trpi jeden ocino, ktory uz jednunoc takto absolvoval ... no hroza ... marek nema aninormalpostel ze by som sa supla k nemu, ale taku tu nemocnicnu ostielku ☹

anielik
16. jún 2009

no to je uzasne...dufam ze za to neplatis...ale tusim stravu musis mat svoju???

CO mu robia? Preco to vlastne slo do takeho stavu?

maaja
16. jún 2009

este prachy odomna nepytali ... a stravu ?? dostali sme len JEDNU iednu pizzu ... keby malmarek chut tak ja nejem ... aj tak som ju nezjedla ...
nic mu nerobia ☹ pravee ... len ho akoze pozoruju, ze keby chytil zachvat tak nech sme poruke ...

zajtra sa chcem vypytat domov !

anielik
16. jún 2009

a odkedy ste tam? dnes?

pizza? pre chore dieta???

melory
16. jún 2009

maaja - to je hrozne. viem ako to bezi na kramaroch. izba pri vchode, v noci k detom budia telefonom. v tom kresle som si prespala a prekojila svoje. drzte sa, nech vam daju dobre lieky.

melory
16. jún 2009

dnes som sa stretla s katkou v avione, ze anielik? 🙂 to bolo prijemne. neprijemne je maji, ze ste v nemocke.

anielik
16. jún 2009

hej hej mel aj mna to potesilo 🙂

melory
16. jún 2009

nakoniec sme aj dobre nakupili, daco na zaoblecenie pre mna {konecne} a v ikei nabytok do kupelne.
anielik a vies, ze ti od minula poriadne narastlo brusko? fakt, ved si si vsimla, ako som mapovala. a matko si ma asi aj pamatal...ako sa hanbil, zlaty.

maaja
16. jún 2009

udne je ze mu nedali ziadne lieky ... aj preto chcem ist domov ... ved keby ho chytil zachvat tak na pohotovost do TT to mame tak na desat minut ...

anielik, sme tu len oddnes, doobeda sme isli k nasej dr, kedze marek tak strasne chrchlal ... noa skoncili sme tu ... povedali ze tak na dve noci, ale mozno ich ukecam aj len na tuto ...

melory
16. jún 2009

....a ze angina.... ☹

maaja
16. jún 2009

no vidite - aj som sa na nasu doktorku hnevala, myslite ze v piatok este nemohla vediet ze co mu je ? v piatok ale este nekaslal ..

anielik, nas marek sa stale pyta ze kde je martinko s tetou !!! tiez i zapametal ;)

anielik
16. jún 2009

Mne sa vobec nezda... zeby narastlo 🙂)) matko potom na teba vykrikoval 🙂 ale uz ste boli daleko :(

Super, starostlivost 😖

anielik
16. jún 2009

Maji, my ked ideme na domcek tak matko zahlasi "nie domcek, kamosi 🙂)"

maaja
16. jún 2009

jeeej, tak ked vyzdravieme, tak pridete, len tak na sko´k, pohrat sa ;)

anielik
16. jún 2009

To je super, ja by som to na tie nase deti nikdy nepovedala ze su take vnimave 😀 Clovek ich ma stale za babatka..

matko ked ideme okolo benzinky tak hovori "auto ham"... a take to vselijake spojenie ma 🙂)) cert jeden maly 😉
Inak aby ste vedeli...Matko si uz vybral...budeme mat "braceka a bude sa volat Kimek (klimek 😀 )

maaja
16. jún 2009

hi hi, no vidis, anielik a mate vystarane ;)

anielik
16. jún 2009

ja dufam ze nema pravdu...aj ked citim ine

Maji, tesim sa ked vas opat budeme prist kuk. alebo mozeme spravit stretko u nas, alebo jazera...ked pojdete niekedy skor domkov...zmrzka???

veronika13
17. jún 2009

Maji, no tak to je sila... človek by si myslel, že v Blave budú nemocky na inej úrovni.... ja keď som bola s Riškom v DK v nemocke, tak som mala svoju postel, jedlo zadara, lebo som vtedy ešte kojila, kopu hračiek tam bolo, síce takých starých, ale boli...
nech je rýchlo zdravučký a môžete ísť domov 😔

luminkasp
17. jún 2009

maji, no dr to v pia vobec nemusela tusit. mna velakrat poslali domov, ze mi nic nie je a v noci som sla sanitkou do nemcnice ☹ dve noci si ta chcu nechat preto, lebo zachvaty byvaju najcastejsie v noci, rano a den maju deti lepsie, vyzera, ze im takmer nic nie. no je to blba choroba, vazne

a keby sa zacal dusit, tak ho treba hned pichnut, lebo by chudak mohol skoncit intubovany ako ja ked som bola mala ☹

ale nechcem ta strasit, drzte

v kazdom pripade, ked pridete domov, daj ku posteli na noc vlhky uterak, v ziadnom pripade ani prilis studene napoje, ani teple, ziadny cibulovy sirup (babske rady), med, najlepsie je dat vlazne mlieko s maslom, alebo olivovy olej na vatu do latkovej plienky a tu okolo hrdla obviazat. Toto vsetko povedali nasim, ked som bola mala, v pripade, ze by bolo zle. A este ak nahadou ma zachvat, tak ho poloz sediet a nech sa rukami opiera o kolena, tak sa dycha lepsie

vela stasticka a skoreho uzdravenia vam prajeme

salajcatko
17. jún 2009

och Maji,až teraz som si prečítala, čo je Marečkovi, to je hrozné. Držím vám palce, nech to rýchlo zvládnete a máte za sebou. Dobre aj dlaňou vyklepávať hlieny, mňa to pri karin učili sestričky v nemocnici - jeme a pravidelne sa vyklepáva hrudníček a chrbátik, aby hlieny "opadali". Neviem či to Kajke pomáhalo, ale robili jej to stále a fakt je, že dusivé kašle prestali. Nemá Marek aj nábeh na astmu? Ja dúfam, že NIE, karin je astmatik a nie je to bohvie čo veru. Ale vy to zvládnete som si istá, o budete rýchlo doma a fit! 🙂

melory
17. jún 2009

ahojte
maaja no co? ako to pokracuje? myslela som na vas.

maaja
17. jún 2009

caute baby,

tak my sme uz doma ... som sa dneska vypytala na "reverz" ... kukali na mna jak na puk, ale co uz ... v noci mu bolo lepsie ako ked sme boli doma a j cez den mu bolo ok, navyse mu v nemocke nic nerobili ... len sme tam tak boli 🙄 tak sme isli dneska domov ...
marek doma spal od tretej do osmej !!!!!!!! asi bol chudacik uplne unaveny ... potom sa zobudil, konecne sa napapal, comu sa fakt tesim a som ho okupkala a teraz uz zasa spinka 😅
nechcem zakriknut, ale takmer nekasle, len sem tam si odkasle ... mozno mu ten spanok pomohol ... tak snad tato noc uz bude fajn ;)

salajcatko, co je to "astma" ???
inak ja mam pocit z Marek chyta tu laryngitidu zo studeneho - ked to mal v zime, tak preto ze sa nadychal studeneho vzduchu a teraz preto lebo som mu dala pit strasne studeny bublinovy napoj 😠 uz viem ze to uz nikdy nespravim 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre