Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

mounty
6. júl 2009

ahojte..........ano, lumi, cucky su cucoriedky, rastu nam tu v zahradke take obrovske, kanadske, su mnami mnam 🙂

my sme boli vcera v Jelke, Niki sa kupal v Malom Dunaji, nechcel ani vyliezt von......a ja som si pri kojeni sadla na hacik 😠 nastastie prezil aj moj sedaci sval aj gate 😝 len ta bolest........

my sme tento tyzden sami samucki, sestra s rodinkou sli na dva tyzdne na dovcu, tak je nam smutno.......ak by sa ale niekto chcel popast na tych nasich cuckach, tak pridte 😉

majocka vitame Ta, ked si z BA, tak sa mozes pridat k nam, obcas ideme spolu do Zoo aj s inymi maminkami 😉

zuzpidka
6. júl 2009

ahojte.
ja len tak na skok. malý spinká, Dadka je vonku a ja idem pozbierať prádlo a asi ho aj vyžehliť. Dadka nám v sobotu odchádza na svoj prvý tábor, tak ju potrebujem pomaly vychystať. aj sa teší, aj sa bojí. snažíme sa ju so šéfkom povzbudzovať.
Mounty, tak na tie cucky by som hneď k vám zašla, ale je to príliš ďaleko. tak si ich vychutnajte. 😉
prajem pekný deň. 😉 🙂

anielik
6. júl 2009

Ahojte,

tak mame anginu a zapalene oko... takze krasny tyzden v byte kde sa neda vetrat pred nami :(

No u nas je to ako kedy, niekedy sa vieme krasne prejst do mesta a spat a niekedy ani okolo domu sa nedohodneme...ale zvacsa je to fajn, len keby sme vsetko vsetkym nebrali...pomooooooooooooooooooooooc 😀

zuzpidka
6. júl 2009

Anielik, tak to isté mi robí Rastík. je postrachom všetkých detí a môžem mu dohovárať, ignorovať to, kričať a nič nepomáha. niekedy sa vie pekne pohrať s deťmi, dohodnú sa, ale ku koncu už je čertík bertík. 😒

majocka111
6. júl 2009

Ahojte aj moj maly diablik buva tak chystam papat
mounty dakujem za pozvanie rada sa pridam
Dnes bol celkom fayn ale vcera ani s detmi ani sam vsetko len toto cem a toto necem achhhhhhhhhhhhh
my sme zrejme presne ako pisala zuzpidka postrach detí.....momentalne snim ani tak ani tak neposluchne a neposluchne

anielik
6. júl 2009

u nas leje, aspon trochu vzduchu 😀

mounty
6. júl 2009

anielik, my sa takych postrachov nebojime, kludne pridte, aj s majockou, bude ich viac a potom som zvedava co budu robit, ale v bazene nie je co brat 😀 iba ak vodu kyblikom 😀

anielik
6. júl 2009

neboj aj o kyblik sa da pobit 😀 , nebudem sa slubovat, sme chori a uz opat staviame...takze ozvem sa v ramci "nudy" co u nas asi nehrzi....som zvedava kedy si najdem cas prist po tie teplaciky 😠 😠

luminkasp
6. júl 2009

luminka nahodila nove foto

monkap
6. júl 2009

lumi: Terezka je naaadherna 😉

anielik
7. júl 2009

ahojte kde ste vsetky na kupku???

Ja som si trosku zdriemla s matkom..uz je nam lepsie ale este nic moc :((

Lumi super fotos 😉

veronika13
7. júl 2009

nám nešiel pár dní net... my tiež bazénikujeme...
a tiež máme také obdobie, že hračky nechce dať, ale nie vždy a neposlúúúchne ani na 10x... strašné... hádam z toho čoskoro vyrastú...

zuzpidka
7. júl 2009

ahojte.
Rastík dnes spal do 09,15h, čo je u ňho nezvyk. samozrejme že aj teraz poobede išiel neskôr spať, tak uvidíme kedy zaspí večer. 😒 šéfko kosí vzadu, tak bazénik dnes nefunguje. ☹

luminkasp
7. júl 2009

dakujem 😎

mounty
7. júl 2009

ma niekto osvedceny recept na ribezlovy sirup, z cervenych ribezli........uz som robila podla jedneho ale je to ako riedky lekvar 😠 tak chcem skusit iny recept.DIK 😉

anielik
7. júl 2009

Mounty, ja nemam ale moja mamina ma super...napisem jej a poslem ti...Je uzasny 🙂)) Robi ho uz straaaaaaasne dlho, myslim ze je to este od mojej babicky 😉

veronika13
7. júl 2009

-3l šťavy z ríbezlí
-1l vody
-3,2kg kryštálového cukru

Zrelé ríbezle dobre umyjeme a odšťavíme. Šťavu varíme 7 minút, pričom zbierame penu. Z vody a cukru uvaríme sirup, precedíme ho do šťavy, premiešame a spolu ešte 7 minút varíme. Nalejeme do čistých fliaš, ihneď uzavrieme a uložíme na tmavé a chladné miesto.

Nemám ho odskúšaný, tiež ho budem robiť, ale až keď nám rozrejú ríbezle 😀

anielik
7. júl 2009

Ríbezľová šťava

Na 1 liter čistej šťavy 1 dkg kyseliny citrónovej, rozriediť vodou 1 : 1 (najviac).
Nechať 24 hodín stáť.
Potom pridáme na 1 l šťavy 1 kg cukru a na 5 l šťavy 1 sáčok kyseliny benzoovej, nechá sa cukor rozpustiť. Potom nalievame do fliaš. (namiesto kys. benzoovej predávajú teraz kyselinu sorbovú – 1 sáčok na 5 l som teraz kúpila).

luminkasp
7. júl 2009

tak toto fakt netusim 😖

anielik
7. júl 2009

preco lumi?

V zime je to taka mnamka...v lete si velmi nespomeniem, ale zima...a taka jahokova stava...len skoda ze nemam jahody :( ale snad na rok bude aj to...aspon na Ham :D

Lumi ako sa mavate? davno si nic nenapisala...

veronikap
autor
8. júl 2009

dobré ránko, u nás sa ešte vyspáva, tak som sa dostala aj za počítač 🙂
včera som bola na prietokoch, tak lekárka hovorila, že podľa veľkosti malého to vidí tak o dva týždne skôr.. takže anielik, možno vás nakoniec dobehneme 😉 😀

my sirup nepijeme vôbec.. mne všeobecne "sladké vody" veľmi nechutia a keď, tak si dám vineu a pod. 😝 ale babka už zavára marhule a uhorky, tak sa tešíme 😎 😀

dnes dovezú Zinke novú posteľ, tak sa už nevieme dočkať.. potom pofotím.. som zvedavá, ako si Zinka zvykne 😝

zuzi a ty keď dáš malého takto neskôr spať, hlavne poobede, večer potom kedy zaspí? u nás je jedno či vstáva o pol 3 alebo o pol 4, aj tak skôr ako o pol 10 večer nezaľahne..

zuzpidka
8. júl 2009

ahojte.
Veronikap, zvykne zaspať medzi 21,00 a 22,00h. aj včera tak zaspal okolo 22,00h.. Dadka tu má sesternicu Kristínku, malý ju volá Kiki, tak visí na nej celý deň. dievčatá už zúria, lebo nemajú pokoja od neho. musím vymyslieť nejaký program pre neho, nech sa dievčatá zahrajú samé. 😒 idem ho uložiť spať.
prajem pekný deň. 😉 🙂

mounty
8. júl 2009

veronikap, marhule uz nechcem do buduceho roku ani vidiet, vcera som do polnoci cistila jednu celu prepravku, dnes robim z toho kompoty a momentalne kym deti spia tak na sporaku buble lekvar......uf, esteze nam vypredali dnes rano vsade spray off proti komarom, mam vyhovorku ze nemozme ist von...........u nas su ich mracna, vobec sa neda existovat bez dakej chemie............ja ich neznasam 😠

anielik, velka vdaka, idem skusat ked bude viac casu, teraz som hodila ribezle do mrazaku, lebo som cakala na daky osvedceny recept.......a ta sorbova hovadina, to nemozem dat kyselinu citronovu???

zuzpidka
8. júl 2009

http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...
takto to u nás vzadu vyzerá. to je rekonštrukcia. 😒

mounty
8. júl 2009

pekne vam to rastie , ako po dazdi 😉 😀

zuzpidka
8. júl 2009

Mounty, bodaj by si mala pravdu že po daždi. 😀 dnes chlapi režú drevo na zimu. tak tu hučí píla o106. 😒

anielik
8. júl 2009

zuzi krasne vam to rastie...mozete kuk aj nase 🙂
www.klimekfamily.sk/domcek.php

luminkasp
8. júl 2009

zuzi, teda, normalne sa nestiham cudovat, vsak za chvilu mozete byvat 😉

anielik kuknem aj vase

mame sa skvele, ja som strasne zaneprazdnena, preto chodim tak malo, rano chodim na kupko s tere, a poobede doucujem anglinu, najskor jednu holku, potom druhu a prosto uzivam spanielske leto 😎

drzte sa zatial moje

veronika13
10. júl 2009

kde nik, tu nik...
anielik, super to máte, pekná pamiatka... múry budú rásť rýchlo, radosť pozerať 😎

luminkasp
10. júl 2009

veru tak, verca, kde nik, tu nik 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre