Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

salajcatko
5. sep 2009

prečo tu nemám fotku??? ja som nič nerobila s tým 😨

salajcatko
5. sep 2009

už som to napravila....bola tam len Simonka tak mi ju admin. zmazal 🤐

zuzpidka
5. sep 2009

ahojte.
už som upratala, práčka ešte perie a treba už len žehliť. to počká až na zajtra. dnes už bolo dosť rozkoše. 😀 čo porábate?
prajem pekný deň. 😉 🙂

melory
5. sep 2009

ja od rozkose tiez zehlim, varim, umyvam okna.....no odtrhnuta z retaze zienka domaca.

melory
5. sep 2009

mne sa facebook paci v tom, ze mozem mat albumov kolko chcem a hlavne nemusim zmensovat fotku.

ingrid78
5. sep 2009

Ahojte, my sme dnes mali behaci den, za 5 min som kupila Kajke jesenne topky a potom postel v Ikea.
Inak vcera som mala aj ja depku, tak asi bolo nieco vo vzduchu, ked som nebola sama 😉
A Anielik, ked sa potrebujes uistit ze si dobra matka prid k nam. kaja je neskutocny cert, nic nechce pozicat, aj ked jej to nekonecne stale vysvetlujem, na ihrisku je najvacsi skupan. bije deti, v piatok som bola na navsteve a hadzala dievcatku do hlavy papuce a ani za nic aby sa ospravedlnila. A dnes predavacke hodila do ksichtu loptu, niekedy sa tak strasne hanbim, snazim sa ju bit minimalne, hlavne jej vysvetlujem. Ked chce tak sa neskutocne krasne pozdravi a vsetko okolo toho ale je nenormalne tvrdohlava a zakerna. snad to prejde, ale obavam sa ze to ma v povahe. Ozaj a Matko Ti uz nastupil do skolky?

salajcatko
6. sep 2009

ahojky
Ingridka, neboj, to je len také hlúpe obdobie, to prejde, každé dieťa to má v sebe, neverím, že existuje dieťa, ktoré je úplne na 100% skvelé, dobré, poslušné. A ak to aj niejaka mamina tvrdi, klame samu seba 😉
Karolinku to prejde, určite..ved vy dvaja ste slušný rodičia, bude taká ista, neboj.
Simonka si inak môže s tvojou Kajkou ruku podať - chvílku anjel, a chvílu taký diabol, že mi sánka padá, aká vie byť fuuj.

zuzpidka
6. sep 2009

ahojte.
aprílové deti sú asi všetci čerti. Rastík tiež patrí do skupiny ČERTOV, hoci vie byť aj zlatučký a dobručký. tiež má chvíle keď bije deti, keď do nich všetko hádže, ale zase vie byť dobrý a požičať hračky a veci. 😉 práve išiel na prechádzku s Dadkou tak uvidíme kedy sa vrátia a aký bude. či ju bude poslúchať alebo prídu s plačom. 😒
prajem pekný deň. 😉 🙂

anielik
6. sep 2009

ahojte,

no trosku ste ma upokojili aj ked... Ja mam asi v okoli len "super" deti. Ale napriklad dnes matko isli von s tatom a matko robil zle -hadzal do dedi hracky a kazil im kolaciky z piesku, tak ho tato zobral s revom domov. Doma sa dohodli ze to uz nebude robit...nedavala som tomu sancu.. a prisli ze sa krasne hrali (nieco som i videla) bicyklovali sa, hojdali, dokonca ani nebural torticky .)

Maji akabola Anastacia?
zelam pekny vikendik

zuzpidka
6. sep 2009

Dadka sa s Rastíkom vrátila z prechádzky s úsmevom. takže dnes bol Rastík dobručký so sestričkou. 😀

zuzpidka
7. sep 2009

ahojte.
včera som ja skončila a dnes začínam? kde ste všetky? ☹

maaja
7. sep 2009

ja som tu - pracovne ;)
dneska mam taky ulietany den, tak snad vsetko v zdravi postiham ;)

zuzpidka
7. sep 2009

ahoj Maji.
tak ja na tú riaditeľku fakt nemám šťastie. dnes vraj slúži poobede do 16,30h., tak sa budem snažiť ju zastihnúť. držte palce, potom zreferujem ako som pochodila. 😉

zuzpidka
7. sep 2009

tak som nešťastná. riaditeľka mi povedala, že ho vezme až keď bude mať 3 roky. taký je vraj zákon. keby ho zobrala skôr, tak mi vezmú materskú. dnes vraj dostali z ministerstva nariadenie, že musela napísať zoznam detí, ktoré vzala skôr. niektoré budú mať tri roky až teraz v septembri, tak rodičom vezmú sociálku, materskú atď. normálne ich musela nahlásiť. 😉 skonštatovala som, že táto naša vláda neskutočne "pomáha" rodičom. 😠

salajcatko
7. sep 2009

zuzpidka to fakt???
inak fakt, máš úplnu pravdu - štát nám neskutočne pomáha.
i ked na druhej strane tiež nevidím moc význam dávať do škôlky dieťa, ak nemám prácu a som doma, ale sú isto aj prípady, ked im to veľmi pomôže, že dieťa ide do škôlky.
ach jáááj, kam to všetko speje?
A ty ideš Zuzka už do práce ked chceš dať Rastíka do škôlky??? asi mi niečo ušlo 🤐

maaja
7. sep 2009

zuzi, ano ak das dieta do statnej skolky, prides o prispevok ... ale ak das do skuromne, tak ti ostane ...
navyse, aj das do skolky dieta mladsie ako 3 roky, ma "problem" aj skolka ... napriklad ak maju dieta mladsie ako tri roky, uz potom musia redukovat pocet deti v triede ... a tym vlastne oni prichadzaju o dotacie, takze aj preto nechcu brat deti skor jak maju tri roky .... navyse, nechcu brat ani v priebehu skolskeho roka, az v septembri ... takze nase aprilovcatka pojdu s najvecsou pravdepodobnostou do skolky az v septembri 2010 🙄

zuzpidka
7. sep 2009

u nás práve majú málo detí v triede. dnes som v našej škôlke bola prvýkrát a bola som príjemne prekvapená aká je zvnútra pekná a príjemná. zvonku je to taký klasický domček, trošku starší a zvnútra aj Rastíkovi sa dosť páčila. do práce neidem, aspoň zatiaľ sa nič nečrtá, ale hľadám si prácu a s Rastíkom mám problém občas. nie stále ho môže strážiť šéfkova teta. aj jemu chýba detská spoločnosť, lebo je to úplne iné ako v meste. tam sme sa stretávali mamičky na ihrisku a tu nič také nemáme. navštevujeme sa len tie čo sa už lepšie poznáme. to mi trošku vadí. ☹ tak ja idem spať. prajem dobrú noc. 😉 🙂

luminkasp
8. sep 2009

no, baby, nechcem vyzerat ako hnusak, ale na slovensku je to este celkom fajn, v spanielsku mate matersku 3 mesiace a potom nedostavate nic, ani ziadne pridavky na dieta ani nic ako je to na slovensku. Takze mamicka bud zostane s dietatom doma a nedostane nic, alebo ho da do sukromnej skolky (povinna je tu az od 3 rokov), alebo si najde opatrovatelku,je to trochu od temy, ale len aby ste vedeli, ze niekedy aj ked sa nam to nezda je to na tom slovensku este v celku dobre 😉

maaja
8. sep 2009

lumi, ja s tebou suhlsim ... tiez si myslim ze sa nemusime moc stazovat ;)

zuzpidka
8. sep 2009

prepáčte, ja som sa len potrebovala vyrozprávať. viem, že niekde je to ťažšie. 😒 nejako sa to na nás v poslednej dobe valí. v ničom nemáme šťastie. aspoň že sme zdraví. 😒 😉
prajem dobrú noc. 😉 🙂

luminkasp
8. sep 2009

zuzpidka, ja som ta nechcela nejak skritizovat, ani nic ine, no a vyrozpravat sa treba vzdy, len som vam opisala moju skusenostu tu v spanielsku 😎

maaja
8. sep 2009

jeeej, zuzi, to fakt nebola kritika, to bolo len take otvorenie oci, ze nam nie je najhorsie ...

zuzpidka
9. sep 2009

ahojte.
Luminka a Maja, ja som to nebrala ako kritizovanie, ale tiež ako otvorenie očí. ďakujem vám. 😀

veronikap
autor
9. sep 2009

ahojte 🙂 tak som sa dostala na chvíľu za počítač 🙂

ale jasné, že sa už malý budí, tak len stručne... od pondelka sme doma, zatiaľ to zvládame v pohode, väčšinou spinkáme a papáme.. včera sme si užili prvé bolenie bruška.. 😒 nič moc, ale čo už, asi si budeme musieť zvyknúť.. Zinka je zlatá, stále ho chodí pozerať, keď zaplače, hneď mi to hlási.... na druhej strane sa snaží na seba pútať pozornosť tým, že stále niečo rozpráva, je trochu hlučnejšia ako obyčajne.. ale sme spolu len dva dni, tak uvidíme neskôr.. 😝

pôrod som síce čakala každým dňom, ale nečakala som, že cca do hodiny od poradne už budem na operačke... práve nikto nerodil, tak ma hneď zobrali... lekárovi sa nepáčili moje prietoky, podľa ultrazvuku mal mať už 4,2 kg, na monitore kontrakcie, aj jazva po prvom pôrode sa mi začala stenšovať.. tak sme išli na to.. no a keď ho vybrali, tak zistili, že mal aj šnúru okolo krku, ale našťastie nie nejako silno, kričať začal hneď 😅

zatiaľ sa majte pekne .. bežíííím...
dúfam, že sa mi dnes podarí aj pár fotiek nahodiť 😉

anielik
9. sep 2009

jej ahojte veronika a marek,

tak sa tesime ze ste uz domka a samoska aj na fotecky. Dufam ze vsetko je OK.

Neboj zinka ti bue velky pomocnik. Mne matko odnasa plienky do kupelne a zasadne kradnedudsku miskovi 🙂 Ale za to ked papa Misko tak sa k nemu krasne tuli aleb citame rozpravky 😉

Drzkajtte sa a vela sil

zuzpidka
9. sep 2009

Katka a Veronikap, držkajte sa a želáme vám veľa síl. 😉 🙂

zuzpidka
10. sep 2009

ahojte.
zase končím aj začínam ja? 😉
Dadka už išla do školy, Rastík ešte spí a ja pijem kávičku pri PC.
prajem pekný deň. 😉 🙂

melory
10. sep 2009

ahojte, ja som sa konecne rozhybala na slovensku, je tu zima daka na mna.
hugo skolkar bez problemov, stelka si somnou vonku zatial uziva. poobede chodi stale spinkat, a sme stale bez plienky. mlieko stale odmieta, ale jest a pit jej chuti.
vcera som bola po dlhej dobe cvicit, tak si hovorim, dievca vitaj doma.

zuzpidka
11. sep 2009

ahojte.
tak ja som sa dnes už rozhýbala. práčka perie, myčka myje, polievka sa varí a ja som si dovolila urobiť si kávičku. 😀 Rastík je tiež bez plienok cez deň a na noc mu ešte dávam. zatiaľ sa nám darí sa nepocikať, ani nevykakať do gatí. 😀
prajem pekný deň. 😉 🙂

veronikap
autor
11. sep 2009

ahojte 🙂 tak som pridala aspoň pár fotiek 😵

som sa vám ešte ani nestihla poďakovať, že ste na nás mysleli 😵

zatiaľ nám to ide celkom dobre, aj keď si už užívame bolesti bruška, s kakaním to tiež nejde ako by malo... máme problém s kojením, nechce sa to rozbehnúť, viac menej je len na umelom mlieku, tak zrejme to bude aj tým..
v noci sa normálne že vyspíme, papá maximálne 3x, cca každé 2,5-3 hodiny

Zinka to ani nejako neprežíva, keď tu malý kričí.. len mi oznámi, že Marek plače a hrá sa ďalej.. asi lepšie, ako keby ho chcela sama čičíkať 😀 zlatá je veľmi, snaží sa pomáhať, aj keď už začína vystrkovať rožky.. robí veci, ktoré predtým nerobila, častejšie odvráva... a ja mám čo robiť, aby som si občas zahryzla do jazyka, nech chúďa odo mňa nepočuje len samé upozorňovanie.. 😒 ale potom, ked kŕmim Mareka, tak príde za nami a túli s k nám, drží u fľašku, keď ideme von, tak ho v kočíku stále kontroluje.. 🙂
ale sme doma len krátko, tak verím, že sa to všetko bude len lepšiť, ako bude Marek rásť a ona s ním bude môcť viac komunikovať

momentálne spia obe deti, tak mám chvíľku čas počítať vás, čo máte nové za posledný týždeň 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre