Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

ingrid78
20. máj 2008

No my sme uz vybumbane 🙂
No vidis Zuzi, co sz toho vyplyva, ze sa musime castejsie stretavat, deti po sebe opakuju a odkukaju od seba 🙂

veronika13
20. máj 2008

môj ešte búva, ja varím zemiaky, budú rybie prsty 😀

veronika13
20. máj 2008

dala som pár nových fotiek z minulého týždňa

veronikap
autor
20. máj 2008

naša opica zaspala až teraz, nákyp upečený, tak sa idem do neho pustiť 😝 😀

zuzulik22
20. máj 2008

ingrid ja som za, stretavajme sa castejsie, ja budem len rada, ked sa bude maly taketo veci ucit.

veronika13
20. máj 2008

veroni, ako robíš nákyp? ja to akosi neviem 😝

veronikap
autor
20. máj 2008

zuzi, keby moja malá spáva 3 hodiny v kuse, tak kľudne nech spáva raz denne 😎 dúfam, že teraz potiahne aspoň 2 hodiny, lebo poobede ju už nedám, to by nechcela večer spať 😝

veronika, robím ho ako ma napadne... tým, že chcem dať z neho aj Zinke tak som ho robila takto:
uvarila som si ryžu vo vode, keď trochu vychladla dala som tam 3 žĺtky, trošku hrozienok, trochu hnedého cukru (musí to mať nejakú chuť, ale zase aby to nebolo sladké, radšej si docukrujem na tanier)...
vymazalam som si misku, dala polovicu ryže, na to tvaroh, zavárané marhule, zase ryžu a nakoniec vyšľahaný sneh z 3 bielkov.. no a cca pol hodinu pečiem v rúre, kým nie je sneh dozlata 😉

miriamka12
20. máj 2008

Uz aj Sarah zaspala 🙂 O tom okukavani by sme vedeli s Veronikap hovorit. Zinka pochytila vsetko zle od Sarah 😝 Ako odmotavanie toaletneho papiera 😀

zuzpidka
20. máj 2008

ahojte. ani Rastík nie je ešte zaočkovaní, ale na 15.mesiacov ideme na očkovanie, tak sa opýtam a objednám nás.
teraz spinká už od 10.45 a ja som práve dovarila obed. klasika: zeleninová polievka s liatym cestom a granadírsky pochod.

zuzulik22
20. máj 2008

mnam granatir je moje najoblubenejsie jedlo 🙂

veronika13
20. máj 2008

zuzu, tak to si potom s tých skromnejších 🙂

veronikap
autor
20. máj 2008

ja ho zase nemusím 😝 moje naj jedlo je sviečková od mojej maminy 😉 😀

zuzpidka
20. máj 2008

keď chcete kuknite na náš album ako my doma makáme a ako to u nás vyzerá. 😉
http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...

zuzulik22
20. máj 2008

zuzpidka hadam si o tom nepochybovala, ze som z tych skromnejších 🙂

gulicka
20. máj 2008

ja som hladna z tychto dvoch stranok,co ste tu popisali, uz sa mi ani spat nechce 😉

zuzpidka, pekne, teda, takto travite volny cas, teda sefko 😉

gulicka
20. máj 2008

baby, ja chcem dat zaockovat proti zltacke, ten prevenar/pneumokoky pockaju
mame o mesiac dalsie povinne ockovanie, sestricka povedala, ze moze zaockovat spolu so zltackou, jedno do ramienka, druhe do nozicky, nebude to moc? sa mi to nejak nezda, co si o tom myslite? ci si len ona chce ulahcit robotu, fakt neviem

salajcatko
20. máj 2008

baby Bratislavčanky a z okolia - nechcete ísť do Volkswagenu na Den otovrených dverí plus MDD???
mám voľné vstupenky ako zamestnanec, ale do BA tam kvôli tomu veru nepojdem. Inak tieto podujatia sú tam vždy na vysokej úrovni, kopec prachov do toho dávajú 😝 .
Uvádza to Wera Wisterová a Sajfa, kopec sútaži, atrakcií, spevákov, prekvapení... je to 1.6. od 10.OO do 18.OO hod. Ak niektoré máte záujem pošlem vám lístky - mám ich 6 a môžem ak by bol záujem aj viac zohnať 😉

salajcatko
20. máj 2008

guli aj mne karinku takto očkovali naraz ale dala som jej vakcínu proti zápalu mozgových blán, vrelo mi to odporučala, ovela viac ako proti žltačke..ale nakoniec sme kúpili obe a davnejšie kvôli tej astme ma aj proti prenumokokom vakcínu pneumo23...
Simonka ma zatial len prevenar, ale ako bola zdravá tak je teraz furt chorá 😅 😖
najskôr ušká, teraz už od soboty noci hnačkuje, ráno ideme na výter ☹

veronika13
20. máj 2008

zuzpi, tak sa nenudíte... 😀

veronika13
20. máj 2008

nás idú tiež očkovať spolu s 15-mes. očkovaním, tiež sa mi to nezdalo, a aj mi iný doktor potvrdil, že medzi očkovaniami má byť odstup aspoň mesiac, tak tie naše doktorky si to ulahčuju 😝

zuzpidka
20. máj 2008

Salaj, tak vám držíme palce, aby bolo všetko v poriadku.
Ja som teraz akási chorá, bije ma zima, tečie z nosa ako potok z hory. Ešteže Rastík spinká. Tak dopujem deti vitamínmi. 😒

veronika13
20. máj 2008

môj ma od stretka sople a je akýsi nervozny, hádam nebude chorý ☹

salajcatko
20. máj 2008

ja si myslím, že čo dr. to iný názor, mojej dobrej kámošky mama je detská mudr. a ta mi odkázala , aby som Simku nedala prevenarom očkovať vôbec, vraj to dosť zahlcuje organizmus malého dieťaťa...a naša dr. mi to zasa odporučila, vlastne aj karin to už má asi 3 roky...tak ona je to asi len na nás, ako sa rozhodneme, a čomi, či komu uveríme....ja si myslím osobne, že ked to už vymýšlaju a vyrábajú, a testujú, že to asi nebude len tak zo srandy...ale zasa na druhej strane si myslím, že isto to v tom telíčku spraví aj šarapatu 😒
ale proti chrípke sa nedám zaočkovať už nikdy, s tým mám zlé skusenosti 😅

salajcatko
20. máj 2008

mne na chate dostala hnačku a sople..ale to by asi dostala aj tak, aj bez chaty..si myslim 😖

salajcatko
20. máj 2008

zuzulik, teda si šla podla tej knihy, to znamená chodila si tam v tých intervaloch po tých minutácha ako radia? alebo si zmenila aj niečo ine?
mounty, mne vobec nevadí, že malá spáva len von v kočíku..ibaže ona cez den tu postielku odmieta, a bojím sa, že ked jej bude kočík malí, že nebude spať vôbec???? a zasa radšej ju pár dni potrápim a bude si spať pekne pohodlne v postielke ako skrútená zo spustenými nožičkami v kočíku..to jest teda môj názor..príležitostne je to iné, ale každý deň? včera raz spala v postielke teraz tam je tiež ale zatial plače a robí rodeo s baldachýnom a s vankúšmi....ale hádam zaspinká..včera zaspala asi po pol hodke, a to som ju bola hladkať a zaspievala som jej...i ked viem, že to v tom popise nie je, ale nedalo mi to 😵

salajcatko
20. máj 2008

baby pomoooc ona stále nespinká 😅
a ani nie za hodinu musím isť pre Karinku do škôlky a na tanečnú...a malá bud nezasoí vôbec,alebo zaspí a budeme musieť ísť 😅
keby bola v kočíku už spí...a čo teraz???? 😨

veronikap
autor
20. máj 2008

no tá naša opica spala len hodinu.. pol hodinu som tam s ňou ešte ležala a nič.. a na môj ryžový nákyp sa jasné že vykašlala 😠
salaj, ja si tiež myslím, že spanie v športových kočíkoch nie je bohvieaké.. teda ak má byť každodenné.. presne ako píšeš - nožičky vysia, krútia sa tam všelijako... keď boli malí, tak v tom hlbokom to bolo super, ale predsa len už rastú... nezávidím... 😝 a držím palce 😵

ingrid78
20. máj 2008

Ahojte, my sme sa boli ockovat prevenarom, tak bude mat len tie 2 davky zadara, ja si myslim ze nieco na tom bude ked v zahranici to patri medzi povinne ockovania. Asi to netreba s tymi ockovaniami prehanat, nemusia mat vsetko 🙂 Tiez mi dr odporucala ockovanie proti meningitide typu C, ale to nedam, len proti zltacke a kliestom, a hotovo. Inak aj ta vakcia na 15.mesiacov je podla mna svinstvo, lebo je to ziva vakcina, ze vraj v zahranici nou ockuju az po 2 rokoch.
Salaj, co sa tyka toho usopavania, ja som to prevadzkovala asi 3 tyz a rychlo skoncila, doobeda mi zaspavala aj 2 hod, neplakala ale sa proste hrala v lostielke, alebo po 1 a1/2 hod. nezaspala vobec. Tak ma to prestalo bavit a zaspavam s nou, robi mi to dobre, ked sa ku mne tuli. a ked sa bojis, ze ked ti nevojde do kociara , a nebude chciet spat v postielke, to uz podla mna budu odmietat prirodzene poobednajsi spanok. To je len moja skusenost. Hlavne rob ako to citis ty 🙂 tak to bude najlepsie, nieco bolo v tej knihe dobre, ale nieco mi nevyhovovalo, mne to proste robi dobre, zaspavat s malou, ved ked bude vacsia, tak to bude s tou pritulnostou horsie, tak si to teraz uzivam 🙂

melory
20. máj 2008

ahojte, stelke o nieco lepsie misto 40 ma 39 😢 , keby ste ju videli, ocka prevratene, horuca, nevladna...ale pozitivum je ze zjedla trosku polievky a vyzivy { za cely den}

ingrid78
20. máj 2008

Jeeej moja mala, poznam to, Kajka bola taka ista, je to hrozne, taka bezmocnost ☹ . Davas jej aj probiotika?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre