Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

veronika13
22. máj 2008

a malej niečo zistili?

janamed
22. máj 2008

martinke? kazal nech ju objednam k detskej psychologyčke...sa pytal že či sa niečoho nelakla ap..nej.stresova situacia ap.., no ja fakt neviem o žiadnej. Jej tá "reč" taka prepukla až v terchovej ked sme boli s vami...a ved tam sa hadam ničoho nelakla..vravela som mu že neviem o tom, že som ju tam mala na očiach..ale on že kludne sa jej tam čosi mohlo stať aj ked som ju nevidela...že pre mna to može byť banalita, ale pre nu nie....

a že mal jedneho pacienta maleho, že ten mal stav ovela horší..a že dovod..spušťač bol: rozpravky Tom a Jerry: že chlapec to moc prežival.. 😕 😕 😕

no tak uvidime

luminkasp
22. máj 2008

aojte, prihodila som dnes este jednu foto mojej malej copane😀

veronika13
22. máj 2008

janamed, tak sa jej tak v kľude popýtaj, že ako sa hrali s deťmi, a či nespadla alebo niečo podobné, či sa niečoho nenalakala... a nielen v Terchovej, ale aj predtým a o tej hrči na hlavičke si mu povedala?

veronika13
22. máj 2008

tereska je zlatá, a tie vlásky, Riško je asi jediný čo ma len také páperie 😀

veronikap
autor
22. máj 2008

jani, maťka za už zajakávala ako ste prišli.. hneď z príchodu ako sa nám snažila vysvetliť ako dlho ste nás hľadali...
ale je to fakt sila, čo všetko môže spôsobiť takéto zajakávanie.. (tom a jerry) 😕
hlavne nech ste čím skôr v poriadku.. všetky tri

lumi, aj my chceme také copíkyyyyy... čím jej umývaš vlásky? 😀 😵

miriamka12
22. máj 2008

Veronika13 jediny ??? A co am na hlave Sarah 😀 😝

Jani, dufam ze na to neako pridu, urcite sa jej nieco prihodilo tomu verim, ale uz skvor ako na stretku, naozaj uz tak dobehla do vnutra, ze nevedela prist na slova.

veronika13
22. máj 2008

možno to ma len z rozrušenia... a teraz to doma trvá?

veronikap
autor
22. máj 2008

k fotkám zo stretka: vyskytol sa tam nejaký technický problém, ktorý uričte budem riešiť, len musím čakať na muža... ak by problém pretrvával, napálim vám ich na CD-čka a pošlem 😉

gulicka
22. máj 2008

janamed, ja neviem, ale mozno to zajakavanie je len prechodna zalezitost a o nic nejde... a ani nic strasne, ci cudne to nespustilo... moj synovec sa jedno obdobie zajakaval tiez, asi tak pol roka, a cim viac sme si to vsimali a hovorili o tom, tym horsie to bolo, jedno obdobie zacal dost rychlo rozpravat a vsetko chcel povedat naraz, a zakoktaval sa. Teda tak mi to pripadalo. Ked sme ho napominali, nech hovori pomaly a jasne, bolo to len horsie, pripadne sa radsej zasekol a zmlkol. Potom sme to prestali chvilu riesit ako rodina a vyriesilo sa to samo. K logopedicke k nim zatial sestra nesla, este stale ma cas, ma 4.5 roka... drzim palce, nech to prejde 🙂

gulicka
22. máj 2008

baby, tak mi sme dnes vstali o 8.30, normalne uz buntosi o 6.30, cely rytmus nam to naburalo, nevedela som ani, kedy ju dat spat, skusila som o 12.00 vypila flasu caju (240ml), obycajne pri nej zaspi a ani nedopije. Tentokrat dopila a plac, spravila som riedeny dzus (150ml) a nic. Cele to pitie trvalo skoro hodinu, dobry program, ze? Len spanok nic. Teraz som ju tam nechala revat asi 15 min a je ticho uz asi 10min, tak snad buva. Si viem predstavit aka bude precikana, az na matrac

janamed
22. máj 2008

baby..ja viem ona sa zajakavala aj predtym..ja nehovorim že zrovna tam sa jej čosi...to určite, ved som ju tam videla ap...ale v takom rozsahu ako teraz..som to spozorovala az na stretku..pred tym tak v pohode..dr.o tom vedel.
a presne, najhoršie vyprava ked je rozrušena, dr som vravela aj o hrči na hlave, aj o buchnuti.. a matky som sa pytala.., ale asi som najväčšiu chybu spravila, ked som si to všimala a napomynala, nech sa uvolni,uklidni ap..:( no každopadne,dr.vravel že na ine vyšetrenia ju dá až po detskej psychol...že nech ju zbytočne netrapime.. Ale že to skor bude mať asi akysi blok...psychicky-...teda ja aspon dufam že to bude "len" to.
ideme s nou k dr.v pondelok doobeda. tak som zvedava. a mam strach z toho všetkeho..
dr.vravel že sa mohla len laknut a mohlo sa to spustit takto..lebo predtým sem tam koktala, chodime aj k logopedičke, a ta by to min.mesiac uvažila že treba ist k psych.už vtedy, no ešte to nemala taketo:(

janamed
22. máj 2008

ako vravy gulička..tiež si myslim že to možno prejde a je to len obdobie...ale ale ale, pre istotu som bola..lebo ma aj naši bombardovali..že čim skor k dr. tým lepšie...

janamed
22. máj 2008

ako vravi...
sorry ale tak rýchlo čarbem, že dávam tej svlovenčine... 😲

gulicka
22. máj 2008

salaj,
mne mala spava od oktobroveho stretka v postielke, vtedy ta knizka este nekolovala po MK, tak som to robila intuitivne, zacali sme vecernym spanim, tym, ze som sa odstahovala z izby, lebo sa budila min. 6x za noc a to bola kojena a prikrmovana, odvtedy sa budila len raz okolo polnoci na mlieko, od toho virusu, co dostala sa nebudi vobec. Teda niekedy sa stane, poplace, asi zo sna, alebo ma dovod, je precikana a pod., ale to uz podla druhu a intenzity placu rozoznam, ci je to ozaj problem, pri ktorom ma treba alebo zaspi aj bezo mna. Ja tam chodim minimalne, lebo ked som makka, hladkam ju a mojkam, skonci to tak, ze sa rozdivie a potom to je uspavanie na dve hodiny. Najdlhsie, co sme ju nechali revat bolo 40min, zo zaciatku, aj to sme s muzom museli nasilu zdrziavat, aby sme to vydrzali. To vecerne uspavanie trvalo asi tyzden, kym si zvykla, poobedne omnoho dlhsie , 2-3 tyzdne. Ja som nemala problem s kocikom, ale s tym, ze nevedela zaspat sama. Mozno sa to zda krute, ze som ju tak skoro odstrcila, ale ona spavala od 5 mesiacov len raz denne a aj to kratko, mnohokrat len na 40 min, za tu dobu som nic nestihla. Posledne tri mesiace je to lepsie, obcas si aj 2x pospi, ked ju dobre ustvem 🙂, a prespi aj dve hodiny a to sa nestavalo. Teraz, ked budeme mat druhe, tak som rada, ze je takto naucena, budem uspavat mladsieho mimika, istu dobu 😉 .

Inak, k tomu spievaniu. Ja jej napr. kazdy vecer spievam, uspavanky, kt. pozna este z bruska, ona pije mliecko, ja spievam, hladkam ju, dopije, chvilku "spieva" aj ona, pomojkame sa alebo pri tom zaspinka a prenesiem ju do postielky. To mojkanie nepredlzujem, sa mi to nevyplati, rozjasi ju to a tazsie zaspava,aj s placom. Ale niekedy mi to neda, ked je taka pritulna 🙂 .

Ked sme u nasich, alebo u niekoho na noc, je to ine, vtedy cakam, kym nezaspi, lebo by vyvreskovala aj vyse hodiny, ale doma uz vie, co plati.

Tak Ti prajem, nech to uz netrva dlho a zvyknete si na postielku aj cez den.

gulicka
22. máj 2008

A este cosi - ja budem o rok mozno o dva riesit iny problem, mne totiz nezaspi bez flase. To fakt malokedy. Asi budeme mat flasu, kym bude poobednajsi spanok alebo kym pojde do skolky ☹

zuzpidka
22. máj 2008

Tak Rastík istý čas zaspával sám na našej posteli. To však trvalo 2-3 týždne. Potom a predtým len na rukách. To nie je dobré, ale začnem skúšať to z tej knižky. V kočíku zaspí málokedy. 😒

ingrid78
22. máj 2008

No my tiez mame super den dnes, vstalao 8.00 nezvycajne. Chcela som ju dat len raz spat, tak si hovorim super aspon vydrzi. Isla som ju dat spat o 13.00 a to bez obeda, lebo uz bola totalne K.O. a zjedla len 3 lyzice, asi som sparavila chybu, a mala ju dat spat pred obedom, aj ked sa mi potom jedlo poposuva, no co uz, teraz spinka.
Salaj super, ze ti po hodke zaspala, myslim ze ta hodina bola hranicna, po hodine ak nezaspi sa ma dieta vybrat a zabavit do dalsieho spania.Tak nech sa vam to zlepsuje a skracuje 🙂 Mimochodom ten bazen vam zavidim,dom je dom 🙂

veronika13
22. máj 2008

tak na rukách, to je asi už fakt záťaž 😒 ono to odučanie nie je až také tragické ako sa zdá, len treba byť odhodlaný a pevne rozhodnutý, inak budete poľavovať a to potom nikam nevedie,iba si to spravíte ešte horšie

zuzpidka
22. máj 2008

to je záťaž, ale pracujem na odstránení. 😉

veronika13
22. máj 2008

my budeme asi čoskoro odstraňovať cumel

zuzkafuny
22. máj 2008

My cumeľ nemáme... malý používa palec na ľavej ruke a plienku na zaspávanie 😀 😀 😀
Cumeľ sa dá odstrániť... ale čo s palcom...??? 😖

veronika13
22. máj 2008

zuzi 😀 neboj, od toho si odvykne sám 😉

melory
22. máj 2008

ten palec to je vec...moj svokor mal kolegu 30rocneho co si chodil potajomky do satne cmulat palec 😀

zuzkafuny
22. máj 2008

Mel... a ja sa musím v posteli kolenbať... 😀 😀 😀 Ľahnem si na bok a hojdám sa... polovička je už z toho pomaly na nervy 😀 😀 😀 Ale to mám od narodenia... som spávala len keď mi hlava lietala z jednej strany na druhú... a v noci mal môj oco na nohe priviazanú šnúrku a druhý koniec šnúrky na vozíku a kýval nohou, aby som mohla buviškať 😀 😀 😀

melory
22. máj 2008

zuzka tak to ma po tebe...mne to pride ozaj 'zvlastne"

veronika13
22. máj 2008

tak to vážne 😀

melory
22. máj 2008

neviem o nicom takom ze mam, len huga musim skrabkat, ale to je skor vychcany

zuzkafuny
22. máj 2008

a ja som rozmaznaná... 😒 a to mám okrem seba ešte troch súrodencov a som prvorodená... 😖

veronikap
autor
22. máj 2008

takže prvé fotky sú už nakopírované, už by to malo byť ok.. tak kuk na:

http://zina.webmotion.sk/terchova/

sú rozdelené do 6 častí a každá sa kopíruje asi 45 min., tak snáď pri tom nezaspím 😎 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre