Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

salajcatko
16. jún 2008

MEL, autista isto nie, to sa mi nechce veriť...ked tak skôr to druhé...
je fakt že v Terchovej mi neodpovedal ani raz, prihovorila som sa mu viac krát, ale bez odozvi, nemal záujem, ale to deti v tom veku robia bežne
Ja by som ho do osobitnej školy isto nedala, to ho len ubije ešte viac.
a vlastne presne ako píšeš - počkaj si na komplet vyšetrenie....spomeň si,ako mňa strašili, že simonke nedorastol mozoček, že má zlý vívin, a nechcem sa chváliť, ale je fakticky šikulka, rozumná a chytrá...a aké prognozy mi dávali a písali

salajcatko
16. jún 2008

čo ste pospali???? kde ste?
inak tu pršíííííííííííí

maaja
16. jún 2008

ja som tu ... nemame doma ocinka - isiel na tri dni do Svedska ☹
Marek uz spinka - konecne, tak som si sem zasadla 😀

fiiiha, melory, no to je dost take ble 😝 co pises o Hugovi ... ale snad to nebude az tak zle 😵

melory
17. jún 2008

volali sme vecer psychologicke {rodinnej znamej} ta popvedala, ze podla opisu hugo urcite autista nieje, ale inteligentne deti mavaju ich znaky, preto sa to neda hned na prvom sedeni odpozorovat. ukludnila ma, takze uz verim, ze autista nieje....

zuzulik22
17. jún 2008

ahojte, ako sa mate?
mel ohladom huga - ked sme boli na stretku tak v sobotu vecer ja som telefonovala a roman sa hral s vacsimi deckami a bol tam aj hugo a s nim normalne pri hre aj s ostatnymi deckami komunikoval. Normalne, ked sa nahanali nelisil sa nicim od ostatnych (nepamatam si mena deciek, ale boli tam Zuzpidkina Danielka, Salajciatkina karinka, Hugo) a vtedy bol uplne v pohode.

zuzulik22
17. jún 2008

a nam sa dnes vracia ocino zo sluzobnej cesty, bol 4 dni v Bulharsku, tak sa tesim, lebo cele dni sama s tym mojim hyperaktivniatkom, normalne mam dost. my sme vcera bol na druhom ockovani - prevenaru, v pohode. Po prvom maly viacej spal, ale teraz ja viacej jeduje.

zuzulik22
17. jún 2008

a nas maly nechce serblikovat, ked zbada serblik a ma si na neho sadnut zacne plakat. Chodili sme na normalne wc s tou detskou doskou, ale uz ani tam nechce ist. A pritom sa mu nic nestalo ani nikdy tam dlho nesedel, tak neviem.
Vy uz umývate deckam zubky?

melory
17. jún 2008

zuzulik dakujem, tiez som pozerala, ze sa nehra s rovesnikmi autista, co moj hugo ano, ma rad deti. inak vies, ze ma napadlo, ze na stretku sa hral aj s tvojim muzom? fakt, vcera vecer! ta znama povedala, ze skor pojde o osobnost ako o poruchu.

stelka chodi na serblik a fakt je to mile. hugo zacal kakanim a ona cikanim...uz mi aj ukaze na plienku, ze ccccccc a vtedy ju dam sadnut a vycika sa. nemozem tomu uverit...je to mile. ale aj roboty 🤐 okolo. 😅

este som od havarie nebola cvicit 😔 uz by som sa mala vzchopit.

zuzulik22
17. jún 2008

mel, on sa hral aj s romanom, ale aj s ostatnymi deckami. Nepripadal mi iny vtedy ako ostatne decka vobec 🙂

zuzulik22
17. jún 2008

ja si nemyslim, ze hugo je autista, poznam vela autistov, ale hugo mi medzi nich nazapada. Ja si myslim, ze je taky typ osobnosti. Inak ved mel ani Dusan nie je velmi zhovorcivy, nie je Hugo ako Dusan?

melory
17. jún 2008

ved to, ze on je cely dusan, kopia jeho...fakt...ako z inej planety 😀

zuzulik22
17. jún 2008

tiez mi pripada hugo presne ako dusan, no a vidis, dusan nie je autista 🙂

melory
17. jún 2008

nie je, ale je iny, v skole mal problemy so spravanim, kedze zvladol prvy rocnik za dva mesiace a nudil sa tam. bol trn v oku ucitelom...nechcem, aby hugo trpel kvili zdedenej vlastnosti otca...no co lepsie, ci dusan, ci ja??? nik nevie, mna tiez niekto nemusi, tak ako dusana. inak svorkra spomina, ze hugo je po muzovi vo vsetkom, len tu hyperaktivitu z neho "vytlkli", co ja nebudm...tak uvidim, aka osobnost nam doma vyrastie. kazdopadne su s nim a jeho spravanim neustale problemy od narodenia.

ingrid78
17. jún 2008

No caute, ja sa idem pochvalit, Kajka uz zacina robit prve samostatne krocky, este tak nemotorne a len zopar, potom ide na 4, ale hlavne ze sa pusta.
No Mel ja neviem, velmi som s Hugom nekomunikovala, ale tiez mi ako autista nepripadal. Tak sa drzte.
Inak baby pozerali ste vcera palbu, bolo tam o ockovani a dost ma to vystrasilo, moj muz mi vzdy hovoril ze je to biznis a nie je dobre byt ockovany proti vsetkemu. Kazdy povie inac do riti aj s tymi lekarmi. Ale stve ma hlavne ta hepatitida, lebo tam jeden primar hovoril o suvise s nejakymi neurolog. komplikaciami, a ja som pred 2 tyz dala Kajku zaockovat, tak sa tu zlostim 😠

maaja
17. jún 2008

ingrid, hepatitida = zltacka *???? to si dala Kajku ockovat uz prťoti zltacke ??? mne povedali ze to az okolo dvoch rokov sa ockuje 😲

my sme dneska boli plavat - konecne po mesiaci ... no a dali sme sa na ranny kurz ... doteraz sme chodili vzdy okolo piatej poobede ... tak dneska Marek vstaval o siedmej aby sme stihli, vychystali sme sa, odplavali a cestou domov mi zaspal v aute - cca okolo pol jedenastej ... nezobudil sa ani ked som ho prenasala a spinka este stale 🙂 a to je uz jedna hodina 🙂 tak som stihla dat varit, upratat kupelku a a teraz som na chvilku tu ... nechce sa mi upratovat dolne poschodie 😝 asi to urobim vecer 😅

gulicka
17. jún 2008

mel,

mne Hugo na stretku odpovedal!!! Ja uz ani neviem, co som sa ho pytala, isli sme hore do izby a on dole alebo naopak? a len som cosi prehodila a on tiez, mozno dve slova dokopy, ale aj to sa rata, nie 😉 ?

Sestrin maly, tak stary ako Hugo, je tiez v rodine dost na pretrase, lebo "nezapada", mnohi ho maju za nevychovaneho, ale on je fakt len nekontrolovatelne zivy, hyperaktivny - ako diagnoza to vsak u neho nie je, lebo sa vie aj sustredit, aj basnicky vie, no ale je to zbojnik 1. kategorie. Je uz aj rozmaznany, lebo je dlho sam, ale sestra by druhe popri nom nezvladla, to si mysli ona... je pravda, ze ja by som mnoho veci v jeho vychove robila inac, ale to uz je na kazdej z nas, a neviem, ci by to bolo lepsie...

vsak sa tam opat chystame tento tyzden, som zvedava, kolko modrin si Paulinka odtial prinesie 😝 , ale uz je vacsia a silnejsia, tak to bude uz len a len lepsie

a tiez ma napadlo, ze Hugo je strelec znamenie, vsak? aj Jergus je strelec, aj sesternica ma strelca a aj moja kolegyna a vsetci tito chlapci su dost vynimocni, velmi sikovni, ale spravanim dost sokuju, ci vytacaju okolie, asi to maju spolocnu crtu, sesternicinho tiez diagnostikovali ako nezvladnutelneho, niektore ucitelky mu navrhovali dvojky zo spravaniu, pritom je v triede suverenne najbystrejsi a najaktivnejsi, ale aj prehnana aktivita sa obcas moze javit ako nejaka porucha osobnosti pre niektorych,

drzim palce, podla mna je to len povahou, ziadna porucha 🙂

gulicka
17. jún 2008

tiez som vcera pozerala tu palbu, a este radsej s tym ockovanim pockam, zatial mame len povinne za sebou, chcela som dat v juli proti hepatitide, ale nedam a aj pneumokoky pockaju, min. kym nepojde do skolky... fakt to bude asi tym, ze reklama spravi svoje.

zuzkafuny
17. jún 2008

Ahojte... som vás prečítala... Mel neboj nič...!!! So mnou si tiež nevedeli dať rady 😀 a som tu anič mi nechýba... možno kus viac rozumu 😉 🙂
Ja inak súhlasím s tým, čo vraveli v paľbe. Môj malý má len povinné očkovania...
Tak sa tu majte a držte... ja nejako nestíham nič... ani malý nechce spať... idem asi von na vzduch... aj s indiánom Mišiakom.
papa

melory
17. jún 2008

baby dakujem vam....od dnes mame prazdniny, zobrala som huga uz zo skolky.

miminka
17. jún 2008

ahojte maminky,tak mame isteho aj druheho chlapca a podla sona sme uz v 38tt a na 1cm otvorena.takze mozme kedykolvek rodit.
aj ja chcem mat prazdniny aspon 3dni sama pre seba 😅

melory
17. jún 2008

miminka, tak ty filipka porodis co chvilka.

salajcatko
17. jún 2008

ahojky kočky moje

neboj MEL, z Hugina bude výnimočný človiečik, už aj to meno ho k tomu predurčuje 😉 tak veľa pevných nervov želáme.

INGI, tak malej kočke gratulujeme, a veľa správnych krôčikov 🙂

MIMINKA, drž sa, budem na teba myslieť...aj ja by som chcela takého maličkého Filipka 😉

melory
17. jún 2008

salajcatko, teraz som si spomenula, ze na novorodeneckom mi povedali, ze bude umelec...ze je to umelecke meno.

salajcatko
17. jún 2008

no prosím, a diagnoza hotová 😀

salajcatko
17. jún 2008

inak nám pri Karinke psychologička fajn pomohla, ale veru už dosť dlho sme tam neboli, som sa na to akosi vykašlala, ale už to nie je ani tak moc potrebné 😉

Simonka mala poobede teplotu, uplakaná bola, strašne sople má, nestíhame odsávať a utierať ☹

melory
17. jún 2008

salajcatko u stelky tak isto, pozerala som do ust no ziadne zubky nevidim....hmmm, kazdopadne odsavam a davam otrivin.

salajcatko
17. jún 2008

ja ten Otrivin nemám vôbec odskúšaný, si spokojná??? Je to spray či kvapky?
ja striekam marimer potom odsajem a kvapnem Nasivin

miminka
17. jún 2008

ahojte
mel ano coskoro je tu snami novy cloviecik a uz ma chyta aj trosku strach.nemam ani ziadneho vybaveneho doktora,nechavame to na nahodu.
dalajcatko,ale to aby si mala takeho maleho Filipka je aby si sa porozpravala s muzom a nieco s tym aj spravili 😀 😀 😀

melory
17. jún 2008

salajcatko, praveze stelke zatial zabral len otrivin. tiez nam doktorka pred homeopatikmi davala nasivin....ale raz sme v lekarni kupili, co nam lekarnicka poradila a kupujeme ho dodnes, aj pre deti aj pre nas...{su dva druhy} v sobotu jej zacal a dnes uz na vecer nic nemala...

salajcatko, ty by si prijala maleho filipa??? 😕 😀

miminka, ved abutuajma je tam stale 😅

veronika13
17. jún 2008

ahojte, miminka tak ty nám už čochvíľa porodíš, držím palce, a skús na ten strach nemyslieť, a neboj, každý doktor sa o teba a malé postará ako treba 😉

čo sa tých očkovaní týka, tak som z toho už naozaj debil, ja nechápem čo tým sledujú... najskôr roky omielajú ako je očkovanie dôležité, že sa predíde mnohým chorobám, komplikaciam... a potom na nás vychrlia, že to nie je dobré... nech idú do riti s tými ich mudrosťami...
to je ako aj s tými piliermi do dôchodku, najskôr obrovský boom, hrrrr všetci podme do pilierov a teraz? handrkujú sa, či áno alebo nie....
nie je nad zdravý sedliacky rozum 😎
tak isto to bude aj s eurom 😔

gulička, ja som tiež strelec a tiež som divná 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre