Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

antea
10. júl 2008

Salaj, tak to mas nesmierne uzasne ze mas obidvoch babkovcov dedkovcov super. Ja si myslim ze to moze byt aj tym ze su blizsie nez ti nasi. Ale nie je to tym, len trosku. Moji rodicia su velmi obetavy az moc. A druhy mi pridu uplne nevsimavy. Takze ak Ti niekto nieco daruje a potom Ti to zacne vykrikovat /stylom nenapko/ ze kolko do nas investovali od svadby...sorry. Ja si take veci teda vazim vtedy ak su uprimne od srdiecka a nie aby mi dakto spliechal do ksichtu ze co kedy za kolko. Ja si take veci nezapisujem, a ani netusi co sme si my z vlastneho doplatili a pod...ale o tom potom. Ako s clovekom s nimi vychadzame velmi dobre. Proste ide o tom, ze v tomto pripade nemozes povedat nic co by bolo proti ich zmyslaniu. LEBO TA doslova budu opovrhovat alebo povazovat za narocneho nevdacnika. Vdacnost podla mna prameni vo vsetkom moznom ale nie ak mi ma niekto nieco vyhadzovat ze co urobil. Mna si korunami oni nekupia. KEd nevidim zaujem o nas ako ludi ....nemyslim zeby boli odludi alebo co. Ale mne teda nestaci ked zavolaju alebo dojdu raz za dva roky...To mi nepride normalny vztah aky si buduju rodiny medzi sebou. Este by som popisala, ale neviem ako to napisat co si myslim co citim. Vies, mam ich rada su super ludia, nikomu by neublizili. Ale ich sposob myslenia, chapania, robenia je uplne nad nase myslenie. Neviem. Moja prababka je toho nazoru, ze pokial maju vnuca mali by prist a prejavit lasku. A ak tak nerobia asi su vychovavany bez nej. Alebo ju nevedia dat najavo? Ved aj ja osobne sice mam dve babky. Ale len jedna je ozajstna. Chapete?. Tiez si mozem ospevovat nas idealny stav a vztahy. Ale vzdy si poviem ze v nudzi spoznas priatela. Niekedy nudza pride a potom viem, kto je rodina, kto su priatelia. ...A pritom to nie je o tom ze mi niekto dava dary. Staci aj objatie, vypocutie si. Ale niekedy u niekoho aj to je hriech

salajcatko
10. júl 2008

ja veron zasa bývam s mojími rodičmi, takže deti sú stále s nimi...ale mame vlastne dvojdom, všetko samostatne, tak to je výhoda 😉
ozaj a tie plienky si pochopila že od babky? eee, to od kamarátky našej 😉

antea
10. júl 2008

Veronika vyzera to uzasne. Nadhera. AKurat mi nenaslo cennik a niektore linky mi neotvori. Ale preposlem nech tam brnknu. NAdsena som. To by sme Ta aj stretli mozno, nie? Krasa, mala si pravdu, Ak nepojdu oni, tak musime my nasetrit a by sme mali ist aj bez nich. Fantazia. Uau

zuzpidka
10. júl 2008

ahojte. tak som doma sama s Rastíkom a s mojou sestrou. Danielku vzala moja mamka k bratovi do Nitry. bola som ich odviesť na vlak do Moldavi a na stanici pri odchode sa rozplakala najprv Dadka a potom aj babka. bolo im ľúto, že mi neideme. ☹ varím obedík, zapekané kuracie krídelka so syrovou omáčkou a k tomu vretienka. mňam, mňam. už mi to tu rozvoniava. 😉 😀

antea
10. júl 2008

Zuzpidka ty kulinar, ja som mala len zemiakove placky a k tomu mrkvu struhanu s cesnakom.
Ale rozmyslam ze by som si dala take cosi ako sa to len vola. Neviem nazov nieco ako Kuracina po Gemersky. To je fantazia. Labuzo

antea
10. júl 2008

Kuracina po gemersky
Potrebujeme: 500 g kuracích pŕs, 150 g šunky, Rama, sterilizovaná kukurica (200 ml), 1 cibuľa, 2 lyžice sójovej omáčky, 2 lyžice kečupu (jemný), soľ, mleté čierne korenie, 1 lyžičku masla, 150 ml sladkej smotany (šlahačková)

Ako na to:
Mäso umyjeme, osušíme a pokrájame na pásiky. Šunku pokrájame na rezančeky. Nadrobno pokrájanú cibuľu speníme na Rame, pridáme mäso, osolíme ho, okoreníme a chvíľu podusíme (opražíme). Pridáme šunku, odkvapkanú kukuricu, sójovú omáčku a kečup. Premiešame a chvíľu podusíme. Keď je mäso mäkké, prilejeme smotanu a šťavu dochutíme maslom. Vhodnou prílohou je ryža a čerstvý šalát.

andreafa
10. júl 2008

ahojte 🙂 snad si ma este pamatate? 😀

uz sem moc nechodim, ale aspon som vas prisla pozdravit a postazovat sa, ze moja karolinka je alergik, pravdepodobne aj astmatik, neodporucaju jej ist do kolektivu, bola cely jun chora, berie tazke lieky ... 🙄 😒 ☹ no des!! inak je zlatucka, blaboce o dusu, ma uz 10 zubkov, krasne sama chodi, no je to radost 🙂 len to zdravie.... 😔
aspon, ze v praci sa mi dari a pridem na ine myslienky a som medzi ludmi! 😅
tak zatial sa lucim, nechcem kazit pracovnu moralku 😎
majte sa krasne a uzivajte si leto... 🙂

zuzpidka
10. júl 2008

Antea, diky za receptík. Niekedy vyskúšame. Šéfko doniesol 2 karfioly a 1 hlávku kapusty, tak zajtra z toho niečo vymyslím. 😒 Ak máte niekto nápad, tak mi pošlite. Vyprážaný karfiol sme mali včera. 😒 😀

melory
10. júl 2008

ahojte, nam kufre este ani nevychladli a uz sa zas balime, vyrazame k mojim rodicom, ale len na vikend...co bude nove je cesta autobusom :-}
idem balit papa, budete mi chybat, aj pri mori som na vas myslela.

zuzpidka
10. júl 2008

Mel, tak si to užite. 😉 😀

antea
10. júl 2008
antea
10. júl 2008

Skus si povyberat, najdes isto aj viac toho aj inde. Ja sa takto inspirujem ked neviem co...alebo z coho 🙂) Takze na vas vychyrene kucharky stale nemam. Ja som skor taky pozitkar, a vymyselnik 🙂)

antea
10. júl 2008

Andrejka ahoj, veru aj som rozmyslala ze kde si. Dost sa to tu aj obmiena co som mala resty. Ale popri praci sa necudujem ze nestihas. Mrzi ma to s malou, nie je to lahke.

antea
10. júl 2008

Babulky starka mi dosla ze jedna pani podnikatelka nechala svoje miminko opatrovatelke. Nejakej starsej pani. A ked mal maly chodit tak zistili ze nemoze, lebo opatrovatelke padol na schodisku a poskodil si chrbticu. Ty kokso. Ja mam dost. Chudatko male. Aj do revu mi bolo. Ale ze to bolo uz dost davno, ze uz je dospely chalan mlady na vozicku. Esteze nam ostavaju babky zatial. Dobre ze ich mame.

melory
10. júl 2008

boli sme dnes u psychologicky, dnes sa s nim hrala. nic nove...len to ze si vsimla, ze ked nevie nieco na 100% nema o to zaujem. dalej mi odporucila ho davat do skolky len do 12hodiny, lebo nie je spolocensky typ. dalej odporucila sport, ale nie kolektivny...plavanie a podobne, kde by bol hrac sam za seba.

melory
10. júl 2008

mam jednu suuuuper sravicku, ktora mi prisla teraz formou sms...odpisujem ju celu od A poZ:
ahoj rodinka rodinovych sa opat rozrastla o 1 clena a to o mna:volam sa filipko, narodil som sa dnes 10.7.2008 o 17:40.meriam 50cm a vazim 3500g miminka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maaja
10. júl 2008

mimonke a Filipkovi zelame vela zdravicka 😵

luminkasp
10. júl 2008

miminka gratulujeme

veronika13
10. júl 2008

supeeeeeer, miminke všetko dobré a Filipkovi tiež, už ho tu čaká kopec kamošov a kámošiek 🙂 už sa teším na podrobnosti z pôrodu

antea, super že sa ti tam páči, ceny sú tu dole pod textom, istotne sa dá s nimi dohodnúť, zavolajte tam:
http://www.penzionagroturistika.sk/ubytovanie.html
ten receptík z kuracinky môže byť super, dávno som niečo také nerobila, tak si ma inšpirovala 🙂

andreafa, to ma mrzí že Kajka má takéto problémy, musí to byť ťažké, dúfam, že lieky jej pomôžu

ja som mala dneska super deň, bola som u starkej oberať čerešne, aj včera síce tie som aj zavarila, ale teraz svokre a švagrine, tak som sa super odreagovala na tom strome a rebríku, by ste neverili. Potom som bola ešte s kamoškou trošku v prírode na miestach kde som za mládi chodila často, super relax, tak mi to dobre padlo... raz za čas treba...
Chrústika máme ale trošku chorého, kašle od utorka aj soplíky má, teplotu zvýšenú trochu každý deň, dávam mu Hedelix, do nosa Otrivin, od bolesti zúbkov Panadol. Asi zajtra skočím radšej k doktorke, uvidím aká bude noc a ráno.

veronika13
10. júl 2008

antea a dúfam, že ak tu pôjdete tak sa ozveš, moja sestra sa tam chodí starať o kone, tak sa hádam stretneme 😉

miriamka12
11. júl 2008

Dobre ranko 😎 Co to citam, tak Miminka uz porodila 😵 super, velke gratulacie 😵 😵 😵

Vy ste toho riadne popisali 😝 Nadherne fotky popridavali 😵 Svokrovcov prebrali 🤐 Ja mam za sebou 2 uzasne dni s "crevnou chripkou" takze sme sa z domu ani postele nepohli, vcera sme sice troska vysli von ale ledva som dobehla 😅 a to sme este ani na dovolenke neboli ☹

Mel ako Hugo, chudatko sak to muselo ako boliet to poskriabanie 😔 Tak ako citam u psychologicky to skvor vyzera na introverta. Minule davali relaciu o autistoch, som si na teba spomenula tam tiez mamina mala podozrenie ale u nich sa aj potvrdilo 😔

miriamka12
11. júl 2008

Ak chcete kuknite si malej video, tancovala na pohlanicu 😀

http://videoalbumy.azet.sk/sarinka/QLqEQyfzINpd...

antea
11. júl 2008

Ahojte bre ranko. Som vcera prerabala poistky s poistovakom. Veru to co sme mali od inej baby ze nam chcela najlepsie, tak prdlajs. Tento pan je uz rodinny poistovak a lutujem ze som hned nesla za nim. Tak mi super to pomenil. Ze mam este lepsiu a aj lacnejsiu dokonca. Co som ani necakala. A rozpravali sme sa ci plati aj v zahranici. a ze hej.
Ozaj ze ak mal maly Hugo hlboke pol cm rany, ze mal ist na sitie do 12-24h aby mu neostali jazvy a nezaniesla sa infekcia a nezacalo hnisat. Jasne ze more vystipe a pod. No predsa take morske pliagy maju ine baciliky na ktore my sme az tak zvyknuty neni... Alebo ak ste aj boli poisteny ze ste to mali nahlasit. A aj napriek vsetkemu snad malemu neostanu jazvy.
Veronika no jasne ze sa ozvem. Manzelovi som preposlala link. Tak teraz dilema ci tam nepojdeme len my bez svokrovcov , hehe, lebo aj jemu vadi ze len dristaju a nic sa nehrnu.
Svokrusa sa vynovuje. Nove plastove okna dala robit , priecku novu nie drevenu, a este kuchynu idu menit aj zvacsovat (maju 3 izbak v Levoci vacsi nez sme my kupili tu ale aj napriek vsetkemu nemaju kde veci odkladat lebo opatruje este po svojich detoch a snad aj svoje oblecko 🙂) ). Ale dobre ze menia, lebo uz to mali dost poskodene a chvalapanu ze aj konecne sa modernizuju, som zvedava co povyberaju.

antea
11. júl 2008

Jej videjko je zlatucke. Jako tancuje, namakane. My mame natocene a tiez tak ritkou nadhadzuje ale na inu pesnicku 🙂) Fest pekne tancuju ked su malinkaty

antea
11. júl 2008

Miminke gratulujeme a prajeme vela vela zdravia, stastia lasky a aby mala z drobcekov svojich len radost!!!!!

antea
11. júl 2008

Dalsie fotecky kuk ak chcete. Pekny dnik

veronika13
11. júl 2008

antea, super fotečky 😉
dnes sa nemôžem rozkývať, mužík mi včera prišiel, žeby to bolo tým??? 😀

lilu18
11. júl 2008

filipko,prajeme ti vsetucko dobre do zivota a vitaj na svete--vela vela zdravicka aslniecka v srdiecku 🙂 🙂 🙂
babky preberate 😀 ja radsej nie--svokra zasadne kupuje male vecicky a mamka radsej nic 🤐

pekny den a dajte si slnec.oci 😎 teda u nas riadne pali 😎 😎 😎

zuzpidka
11. júl 2008

ahojte.
Miminke gratulujeme a Filipkovi želáme veeeeeeeeeeeeeeeľa zdravíčka a šťastíčka. 😀
Aj u nás je dnes horúco. Vyprala som posteľné, lebo v nedeľu príde brat so švagrinou, tak nech sa všetko pekne vyvetrá. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre