Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

maaja
25. feb 2009

akurat vravim robovi ze idem do vane a spat ... bo ledva kukuckujem 😀 aj my vstavame o siedmej ... musime 😀

cafte kočky zajtra ...

PS: som zvedava na mounty 😎

andreafa
26. feb 2009

slintavka je vlastne herpes v pusinke sprevadzany 40tkami teplotami. Nepomaha nic, len B a C vitaminy.. a lieci sa to asi 2 tyzdne, decko nemoze od bolesti pit, jest, spat ani prehltat sliny, tak ich vypusta von. preto slintavka.

v jaslach to nechytila, ved bola 2 tyzdne doma s prieduskami. takze asi oslabeny organizmus. je to strasne, ta bolest, a to vireskajuce chudatko. uz ma to stve. vsetko sa na nu nalepi.

tak sa drzte a co najmenej chorob!

veronika13
26. feb 2009

adi, tak to je nepríjemné, chúďa Kajka 😢 nech sa čo najskôr vylieči
mounty, kde si?

mounty
26. feb 2009

veronika tu som , ale lezkam aby som do zajtra rana vydrzala........vcera v noci sme uz zase skoro sli, som mala uz pekne bolestive kontrakcie ale po polnoci to prestalo........

Ja chcem obrovske a hlbocizne pieskovisko, nech sa moze v nom rypat aj ked bude mat 10 rokov, my sme mali take na zahrade a aj teraz by som tam kludne kopala, to su zazitky na cely zivot.......

slintavka je chytlava tusim, tak niekde ste museli s nou prist do kontaktu andrea.......

ma mi prist mamina o chvilu, tak sa majte, ja sa este hadam do vecera ozvem..........

zuzkafuny
26. feb 2009

Veronikááá... ty si tááák vysoká. Hotová modelka 😵
Ja som vždy chcela aspoň 168 😢 😢 😢 no mám len 158cm...
My máme na tom našom minidvorčeku pieskovisko s obrovskej pneumatiky rozrezanej napolovicu 😀
Už aby bolo teplejšie...

maaja
26. feb 2009

mounty , strasne ti drzime palceky nech to v pohodke zvaldnes 😵

hm, aj ja myslim ze slintavka je chytlava ... adi, a ked je mala chora, si s nou doma ty ? alebo sa nejak striedate pri nej ?

lilu18
26. feb 2009

ahojte-ano slintavka je na 100% chytlava-chytis aj u lekara v cakarni ☹

andreafa
26. feb 2009

je to chytlave, ale dospeli to chytia len zriedkavo. deti na 100%... ☹

ja som dnes po 3 tyzdnoch 1x v robote, mala je u rodiny... je to des!

veronikap
autor
26. feb 2009

no ja práve dosť uvažujem o tom, či mám vôbec ísť malú zapísať do škôlky.. pôvodne som ju chcela dať od januára 2010.. predsa len v septembri sa nám narodí bábo, nech to nie je pre ňu veľmi stresujúce a aj choroby môže domov nosiť... a teraz váham, či ju mám vôbec od toho januára tam dať... (aj keď otázne je, či by ju vôbec zobrali)...

veronika13
26. feb 2009

no ja asi keby som bola doma a nemala nejaké pracovné povinnosti asi by som nechala Riška radšej doma, kvôli týmto chorobám, ale schválne píšem asi, lebo Riško má veľmi rád deti a doma by sa dosť nudil, tak asi to by ma presvedčilo, neviem, budem riešiť, keď to príde

luminkasp
26. feb 2009

ja zastavam nazor, dieta do skolky v 3 rokoch, ak si to rodicia mozu dovolit, samozrejme 😎

idem sa hrat s tere albumami

veronikap
autor
26. feb 2009

veď to, že ja ju chcem dať do škôlky kvôli tomu, aby bola medzi deťmi, lebo my nemáme byť veľmi kde medzi rovesníkmi... a do MC čo chodíme už začínajú chodiť menšie detičky a to Zinu moc nebaví.. ale uvidím ešte...

luminkasp
26. feb 2009

veronika a niekde na sidlisku nemate kamaratov?

my tu tiez nie sme vobec medzi rovesnikmi, nasa ulica nula bodov. No a kamosky ma 4, 5 a 6 rocne 🙂

prihodila som nejake foto

tak zatial papa, teresa uz je hore

veronikap
autor
26. feb 2009

kamošov máme, ale buď sú mladší alebo starší.. a rovesníci už chodia do jasličiek (Sarah a spol. 😀 )
ale uvidím, keď bude druhé bábo, možno sa jej to zapáči a bude mi chcieť len pomáhať.. ťažko hovoriť dopredu...

ja som práve dovarila krupicovú kašu.. už sa neviem dočkať kedy trošku vychladne a hneď sa do nej pustím 😝 😀
a mám teraz pomazánkové obdobie... idem robiť sardinkovú a cesnakovo-syrovú.. a k tomu čerstvé rožky... mňaaaaaam... 😎 😀

melory
26. feb 2009

so slintavkou mas skusenosti, presla tym stelka a dostala ju na kupalisku...ale mohla hocikde, lebo je infekcna, cize sa prenasa vzduchom. bola to zatial najvaznejsia stelkina choroba.
dnes sa hugo fotil v skolke. ked sme sli pre neho, padol v skolke navrh, ze sa moze stelka odfotit s hugom spolu. fotograf si akurat len siel odpratavat veci, cize suhlasil. velmi sa tesim na fotky, stelinka si to ocividne vychutnavala. este bonbonik je, ze sme testovali kameru a vsetko mame nakamerovane.

mounty
26. feb 2009

ahojte, ja davam Nikinka od troch rokov, cize od buduceho aprila do skolky, dnes mi sestra bola zobrat prihlasky...........ma rad deti , no a naobed budem chodit prenho nech si ho aj my baby doma uzijeme😉

co sa tyka chorob, tak ked si dieta vybuduje imunitu pocas skolky, bude zase menej chybat v skole.......ale kazde dieta je ine, moja sestra ma napriklad malokedy chore decka.........

anielik
26. feb 2009

Mounty, to ti zavidim...my to budeme musiet vydrzat do dalsieho septembra, ak ma nesvihne :D

dneska sme mali supis den rano sme si poplavali a potm som fotila detusky po nas v kurze 🙂 konecne nejaka ina praca :D a potom sme boli v avione kde sme sa poprechadtali matko sa pohral na ihrisku a sli sme domkov. Normalne sa vytesujem..odem triedit fotos🙂

Inak sme sa tu bavili o tenkach, sme kupili adiddas v Avione za 520 v tom obchode S3 mali super akcie

Maji, neboj zvyknes si, aspon ti niekto pomoze, ja potrebujem matka niekam "dat" ked budem fotit, tazky oriesok:( je to na malo dni v mesiaci...

maaja
26. feb 2009

anielik, tam kde chodi Marek strazia deti aj len na konkretne dni ... mozem sa spytat ak by si chcela ;)

maaja
26. feb 2009

ja neviem s tymi skolkami - urcite su pozitiva pre to aby dieta bolo co najdlhsie doma ale zasa aj preto aby islo do skolky ... zrejme je to o dietati ... a myslim ze aj o mamine 😅
mne sa zda ze Marek sa ozaj uz doma nudi a v skolke je rad ... a ja som zasa typ ze tiez nemusim byt moc doma 😅
nam to takto vyhovuje 😵

anielik
26. feb 2009

maji , pls opytaj sa budem rada, ze tam matko budem Mareka poznat🙂 A kde ma s tu nvu pracu? A co SC? som ta nestihla prist pozriet

nemate niekto DVDcko vlacika tomasa?

ingrid78
26. feb 2009

Ahojky, vidim ze tema skolky fici. U nas v plnom prude. Ja idem v pondelok lobovat do skolky, aby mi ju zobrali.
Chcela by som Kajku dat od januara, ale bolo mi povedane ze neradi beru deti , ktore nejdu na cely skolsky rok, lebo na nich nedostanu dotacie a budu im musiet drzat miesto. Tak uvidim, ak nie tak ju urcite nedam od tohto septembra, zda sa mi to skoro, a pockam do nasledujuceho, tak to vyzera ze budem par mesiacov bez prijmu.
No uvidime, co nas caka v pondelok.
Ja som tiez za to, ze do 3 rokov by malo byt dieta s mamou, ved potom, ked nastupi, tak bude chodit do skolky skoly az do 18tich. Ale asi je to fakt individualne a samozrejme velku rolu hraju peniaze.
Neviem, ja si ju chcem proste uzit,mam pocit, ze ked pojdem do prace, budeme mat pre seba len vecere a vikendy, tak radsej na to este nemyslim, mame cas 🙂
Mounty, a tebe Nikinka zoberu od aprila? A drzkaj sa, nech je uz Johanka coskoro medzi nami 🙂

anielik
26. feb 2009

ingrid ja by som bola stastna keby matka zobrali od januara, to je pre mna idealny cas na nove babo aj jeho pripravu...ale nevidim to vobec ruzovo
a ziadnu kamosku riaditelku nemam ☹ a do blavy nas tiez nezoberu ☹

ja tiez nechcem dat matka skor, a myslim ze to zvladneme doma , ale podla mna by mal byt skolke ked ma rad deti.... tiez nechapem argument ze ked som na materskej tak mam mat deti doma a ze som macocha ked davam dieta do skolky 😠 😠 😠

maaja
26. feb 2009

no .... som dokukala ordinaciu a teraz sa idem venovat vam 😀

ingrid78
26. feb 2009

Kajka tiez zboznuje deti, asi je to len moj pocit ze ja chcem byt pri nej 😉
Riaditelku velmi nepoznam, sesternica tam nosi maleho tak sa za mna trochu prihovorila.
katka a nepomoze ked si s nejakou riaditelkou dohodnes stretko a pripadne ponuknes nejaky prispevok do fondov?Mam pocit, ze tak to mozno funguje...

ingrid78
26. feb 2009

Aj ja som dopozerala, este peciem maso, musim zehlit ☹
Neboli ste niektora na Pokoj v dusi?

anielik
26. feb 2009

ingrid, bavila som sa s kazdou riaditelkou, proste rocnik 2007 neberu, a keby som nebola tehu tak ma asi roztrhne od jedu, lebo fakt by som matka nemala kam dat ☹

ja kukam aj si s vami pisem :D a este aj triedim fotos :D

ingrid78
26. feb 2009

Ja si tu vypisujem a maso mi horiiii

ingrid78
26. feb 2009

No vidis, ja asi neviem robit viac veci naraz 🙂

maaja
26. feb 2009

aj ja viem tolko ze dieta pod tri roky neberu alebo len tazko a potom beru az od septembra, takze nase az ked budu mat 3 a pol 😖
ja sice mam mareka prihlaseneho do jednej skolky, ale az od 09/10 ... no asi to budem rusit, lebo mi to nebude vyhovovat lokalitou ... som myslela ze tam budem pracovat a zjavne ne ...
takze vlastne idem zasa od zaciatku hladat ...
no na druhej strane v tych jasliach kde je teraz bude urcite do toho septembra 2010, takze mozno sa este nemusim az tak ponahlat ;)

ingrid, nebola by som si ista ze to tak funguje ... moj znamy sa na to dost spoliehal, ale asi sa mu nepodari 😖

ingrid78
26. feb 2009

Ja neviem, tu baby na ihrisku je nas dost, a vsetky ideme na zapis a nic nam nehovorili, ze neberu 2007. Je nas sice vela nebude to sranda... Sme sa zhodli, ze bud mas znameho, bud zaplatis alebo mas stastie. To posledne je asi malo pravdepodobne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre